Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2011., 12:41   #81
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Eto..... i to je gotovo


idem raditi 1.11. dobro, ne bas 1. ali 2.

I sad, jel zna netko sa sigurnosti koji cu ja prosjek dobivati kad krenem na bolovanje? Mala ima 2,5 godine i znam da trebam dobivati 100%, ali oce li to biti 100% od onog drzavnog minimalca ili od moje place prije nego sam otisla na neplaceno?
I mene zanima, po informacijama rekla-kazala bolovanje se računa prema državnom minimalcu.

Ako se javi netko sa iskustvom zanima me i kako se računa prosjek plaće za godišnji odmor?
__________________
Gnothi seauton.
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 13:32   #82
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Ma da Summer, kud je prije prošlo...?! A di bude curica?
ma koma, kad je godinu punila cinilo mi se da cu doma biti beskrajno dugo jos
a proslo za tren
curka je u vrticu od 1.9., prosli smo prilagodbu vec, za sad ju kupim u 3 poslje uzine.
super su mi razumni na poslu, nece me vracati na isto radno mjesto nego su me stavili na mjesto na kojem nije kaos ako me nema 5 dana
razmisljam da i molbu dam da radim od 7 do 3, ne znam uopce kakva prava imam na to osim dobre volje poslodavca.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 13:38   #83
Quote:
adriatica kaže: Pogledaj post
I mene zanima, po informacijama rekla-kazala bolovanje se računa prema državnom minimalcu.

Ako se javi netko sa iskustvom zanima me i kako se računa prosjek plaće za godišnji odmor?
a kad se ti vracas?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 14:11   #84
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Eto..... i to je gotovo


idem raditi 1.11. dobro, ne bas 1. ali 2.

I sad, jel zna netko sa sigurnosti koji cu ja prosjek dobivati kad krenem na bolovanje? Mala ima 2,5 godine i znam da trebam dobivati 100%, ali oce li to biti 100% od onog drzavnog minimalca ili od moje place prije nego sam otisla na neplaceno?

ovako...da bi dobila punu placu na bolovanju za dijete ili trudnickom (tj do 4250kn) moras imati dvije pune isplacene place (oba moraju biti cijeli mjesec, ne znam zasot je tako)

ak taj uvjet nemas, a bolovanje nastupi u mjesecu kada si pocela raditi onda udje onaj neki minimalac od 2500kn (ili tak nes)

medjutim, neplaceni dopust je prekid radnog staza i meni su sa HZZO-a prije nego sam ga uzimala, pisemno odgovorili da za porodiljni i bolovanje na teret Zavoda moram ispunjavat uvjet 12mjeseci rada (odn za bolovanje 18mjeseci sa prekidima)

iskustva bas i nemam....
bolovanje sam prvi put pokusala otvoriti 4mj nakon povratka, "srecom", nije mi bilo mog doktora, pa sam kod zamjenskog trebala doci drugi dan popodne, odnosno na posao tek treci dan donjeti potvrdu, pa kad sam se cula sa tetom iz racunovodstva dobronamjerno mi je rekla da otvorim bolovanje na sebe (sto nije dolazilo u obzir jer mi je to bilo glupo to traziti doktora kojeg nikad u zivotu vidla) ili da uzmem godisnji (bio je 7mj) jer da ce mi to bolovanje, uz drasticno smanjenje place narusiti i prosjek za GO koji sam uzimala u 8mj i 9mj.

tak da sam uzela GO i sjebala dio vrticke adaptacija (falili mi ti dani)
ja mislim da je ona mene zeznzula sa tom izjavom, jer sam zapravo imala 18mjeseci staza sa prekidom od 2,5mj (porodiljni je staz)
i zao mi je sto nisam zvala HZZO i pitala

(tak da, iako sam svasta natrekleljala sada, zovi HZZO i pitaj )

Quote:
adriatica kaže: Pogledaj post
I mene zanima, po informacijama rekla-kazala bolovanje se računa prema državnom minimalcu.

Ako se javi netko sa iskustvom zanima me i kako se računa prosjek plaće za godišnji odmor?
obracun za godisnji ti ovisi od firme do firme, ak imas prekid, moras skupiti 6mjeseci staza, ili koristis razmjerni dio GO (dakle 1/12*broj mjeseci*broj dana GO), kod mene se racuna prosjek zadnje 3 place, mm-u uvijek isplate kolko mu stoji bruto u ugovoru.

GO koji sma koristila nakon porodiljnog, bile su zadnje 3 place prije odlaska na porodiljni (iz 2009).
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 14:23   #85
hm, kaj bi to znacilo da mi nitko nece platiti nista za bolovanje?
hm
to ne bu bas ok bilo
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 14:29   #86
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
hm, kaj bi to znacilo da mi nitko nece platiti nista za bolovanje?
hm
to ne bu bas ok bilo
ne, na 800kn mjesecno uvijek imas pravo
(a mozda cak i na onih 2500, ko i mame kada se vracaju sa porodiljnog pa su prvi mjesec odmah na bolovanju, tj nemaju 2 isplacene place)

al fakat zovi HZZO i pitaj
i po meni bi ova informacija trebala biti jasno naznacena kad se uzima neplaceni, jer to i nije bas tak jednostavno i dugorocno je vrlo neisplativo (pogotovo ak se zalomi druga trudnoca)
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 14:30   #87
budem pa javim
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 15:10   #88
znas kaj mi je sada palo napamet: sad mi je jasno zakaj privatnici ne vole davat neplaceno....zato kaj kad se zena vrati, uzimat ce bolovanje na sebe (sto je na teret poslodavca) jer je to isplatljivije.
i iz istog razloga meni prekjucer veli doktor da mi za virozu moze dati 3 dana bolovanja, jer su mu ceste kontrole.
vjerujem da roditelji uzimaju kad mogu na sebe, jer im je isplatljivije, u konacnici svi najebemo.
ovo sa minimalcem je fakat koma, ko fol rade kontrolu, a zapravo ljude poticu da muljaju
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 22:04   #89
evo i mene, jedna od onih koje imaju pravo na 3 godine, a na žalost koristim samo 6 mjeseci, hebem ti kredite i sva ostala sr... u koja sam se nepromišljenoi uvalila. ne mogu vam opisati kako mi je teško i kako se loše osjećam što se vraćam raditi, baš o sebi mislim da sam jadna, žalim i sebe i moju mrvicu, na mm sam ljuta non stop jer ne može zaraditi da mi možemo biti zajedno.... valjda ću se uskoro smiriti i prestati žaliti.
uglavnom, htjela sam vas pitati, sad sam na GO, a odmah po završetku bih išla na bolovanje, na sebe do Božića, radim u školi pa bih do polugodišta bila doma, je li to mogu s jednog na drugo i koliko ću dobiti?
__________________
22.12.1998. 17.3.2001. 4.4.2011.
mlada38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 22:12   #90
Quote:
mlada38 kaže: Pogledaj post
evo i mene, jedna od onih koje imaju pravo na 3 godine, a na žalost koristim samo 6 mjeseci, hebem ti kredite i sva ostala sr... u koja sam se nepromišljenoi uvalila. ne mogu vam opisati kako mi je teško i kako se loše osjećam što se vraćam raditi, baš o sebi mislim da sam jadna, žalim i sebe i moju mrvicu, na mm sam ljuta non stop jer ne može zaraditi da mi možemo biti zajedno.... valjda ću se uskoro smiriti i prestati žaliti.
uglavnom, htjela sam vas pitati, sad sam na GO, a odmah po završetku bih išla na bolovanje, na sebe do Božića, radim u školi pa bih do polugodišta bila doma, je li to mogu s jednog na drugo i koliko ću dobiti?
pa ako si bolesna, vjerujem da mozes


poostrili su kontrole kod lijecnika opce prakse, tak da fakat moras imati dg da te moze drzati 2 mjeseca doma (do 42 dana si na racun poslodavca, nakon 42 HZZO-a)
ak se ne varam, u skoli bolovanje po kolektivnom 85% od place.
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 22:16   #91
nosorog, kaj si i ti doma do 3?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 22:31   #92
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
nosorog, kaj si i ti doma do 3?
nikad nisam niti planirala biti do 3, planirala sam biti do vrtica sada najesen, al su mi na poslu, cim sa pismeno obznanila neplaceno ponudili premjestaj (kao bolje radno mjesto)....tak da sam koristila mirovanje vrlo kratko (plus godisnji prije).....i u tom periodu je ona bila dva puta bolesna, poslije dugo ne...da sam bila pametnija, mogla sam i ja 2,5,mjeseca koristiti bolovanje
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 23:11   #93
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ma koma, kad je godinu punila cinilo mi se da cu doma biti beskrajno dugo jos
a proslo za tren
curka je u vrticu od 1.9., prosli smo prilagodbu vec, za sad ju kupim u 3 poslje uzine.
super su mi razumni na poslu, nece me vracati na isto radno mjesto nego su me stavili na mjesto na kojem nije kaos ako me nema 5 dana
razmisljam da i molbu dam da radim od 7 do 3, ne znam uopce kakva prava imam na to osim dobre volje poslodavca.
Znam taj osjećaj; moja starija je od tvoje curke starija 2.5 mj. Sad sam na porodiljnom do 3. god. života za 3. dijete (znači još 1.5 g.) ali kad to prođe morat ću ostaviti dvije curke u vrtiću... A možda dobim na lotu, pa se iznenada obogatim
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 08:05   #94
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
pa ako si bolesna, vjerujem da mozes


poostrili su kontrole kod lijecnika opce prakse, tak da fakat moras imati dg da te moze drzati 2 mjeseca doma (do 42 dana si na racun poslodavca, nakon 42 HZZO-a)
ak se ne varam, u skoli bolovanje po kolektivnom 85% od place.
to bi bolovanje bilo 34 dana, tek sam krenula na GO, i bilo bi na leđa preko specijaliste jer imam problema s leđima tako da mislim da s te strane nemam problema, samo me zanimalo znači bez obzira što ne radim imam 85 % plaće
__________________
22.12.1998. 17.3.2001. 4.4.2011.
mlada38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 10:44   #95
Eo ovako, prva dva mjeseca nakon neplacenog za dijete se na bolovanju dobiva 100% najnize drzavne osnovice od onih 2800 ili koliko je vec tocno.
nakon dva mejseca se dobiva 100% prosjeka ta dva mjeseca.

Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Znam taj osjećaj; moja starija je od tvoje curke starija 2.5 mj. Sad sam na porodiljnom do 3. god. života za 3. dijete (znači još 1.5 g.) ali kad to prođe morat ću ostaviti dvije curke u vrtiću... A možda dobim na lotu, pa se iznenada obogatim
tome sam se ja intenzivno nadala zadnih 6 mjeseci kako mi se priblizilo, ali nista od toga. mozda bi bilo dobr da sam i koji listic uplatila
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 12:55   #96
e, a kak je s pravima za godišnji odmor?
jel imaš uopće ti pravo na neki godišnji ili ti tek nakon 6 mjeseci daju onaj minimum minimuma?
mislim, sad se ti vraćaš krajem godine u firmu, ok. ali kaj je s onima koji recimo krenu nakon neplaćenog delat recimo 1.4.
 
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 12:57   #97
Quote:
lehaha kaže: Pogledaj post
e, a kak je s pravima za godišnji odmor?
jel imaš uopće ti pravo na neki godišnji ili ti tek nakon 6 mjeseci daju onaj minimum minimuma?
mislim, sad se ti vraćaš krajem godine u firmu, ok. ali kaj je s onima koji recimo krenu nakon neplaćenog delat recimo 1.4.
nema se pravo 99%, ali kod nas u firmi se to prije dok ni s porodiljnog nisi imao pravo rjesavalo zaobilazeci knjige.
ti odes u 7. na godisnji a pise ti se tam u 11. npr kad steknes pravo.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 12:58   #98
Quote:
lehaha kaže: Pogledaj post
e, a kak je s pravima za godišnji odmor?
jel imaš uopće ti pravo na neki godišnji ili ti tek nakon 6 mjeseci daju onaj minimum minimuma?
mislim, sad se ti vraćaš krajem godine u firmu, ok. ali kaj je s onima koji recimo krenu nakon neplaćenog delat recimo 1.4.
prije neplacenog iskoristi sav godisnji koji imas.
nakon povratka, moras raditi 6 mjeseci za puni GO ili dobijes razmjerno mjesecima kolko si radila (1/12*broj mjeseci*broj dana GO koji ti pripada inace)
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 12:59   #99
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
nema se pravo 99%, ali kod nas u firmi se to prije dok ni s porodiljnog nisi imao pravo rjesavalo zaobilazeci knjige.
ti odes u 7. na godisnji a pise ti se tam u 11. npr kad steknes pravo.
da i to
ili ak je kolektivni u 7 ili 8mjesecu, a tebi pripada tek u 12, onda ces ga iskoristiti kad je kolektivni
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 21:47   #100
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
a kad se ti vracas?
Krajem ožujka, čekam pune 3 godine Ti ćeš prekinuti prije?
__________________
Gnothi seauton.
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:50.