Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2011., 13:36   #1
Što vam smeta i što vas iznenađuje i živcira otkada/zbog toga što ste roditelj? #2

Živcira me kaj se mali opet probudio prije 6 i kenjkao i cvilio dok nismo ustali
I živciraju me biciklisti Svaki put se sjetim Malenog i njegovih problema s pješacima koji hodaju po biciklističkoj stazi, al svaki dan kad idem s posla me živciraju silni bicikli. MaliMaleni, znaš koliko ih prosječnno vidim da se voze po biciklističkoj stazi?! 1-2 na svakih 10 I onda još više od polovice onih koji se voze po pješačkoj stazi, pješake ne zabilaze tako da odu na biciklističku stazu nego sa suprotne strane
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 14:23   #2
Ajmo counter ispočetka
Quote:
Orlandica kaže: Pogledaj post
I živciraju me biciklisti Svaki put se sjetim Malenog i njegovih problema s pješacima koji hodaju po biciklističkoj stazi, al svaki dan kad idem s posla me živciraju silni bicikli. MaliMaleni, znaš koliko ih prosječnno vidim da se voze po biciklističkoj stazi?! 1-2 na svakih 10 I onda još više od polovice onih koji se voze po pješačkoj stazi, pješake ne zabilaze tako da odu na biciklističku stazu nego sa suprotne strane
Au... kako mi je sad sjeo jedan mail u inbox. Čitam tvoj post i stiže ovo
Znam koliko ima biciklista na pješačkoj stazi. Na njih pizdim kad sam pješak.
Ja spadam u 3 kategorije sudionika u prometu. Pješak, biciklist i vozač automobila. Kao takvog me stalno živciraju sve tri kategorije jer znam što rade krivo.
Pješaci hodaju ko muhe bez glave (i po bic. stazama, i po pločniku i po cesti) biciklisti su isti kao pješaci samo opasniji jer su brži, a vozači su kategorija luđaka sama za sebe.
Glavni problem je što se svi ponašaju kao da su sami na cesti, i koga briga za druge.

@Mandy - možda da u prvom postu pukneš link na staru temu?
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 14:34   #3
Quote:
MaliMaleni kaže: Pogledaj post
Ajmo counter ispočetka

Au... kako mi je sad sjeo jedan mail u inbox. Čitam tvoj post i stiže ovo
Znam koliko ima biciklista na pješačkoj stazi. Na njih pizdim kad sam pješak.
Ja spadam u 3 kategorije sudionika u prometu. Pješak, biciklist i vozač automobila. Kao takvog me stalno živciraju sve tri kategorije jer znam što rade krivo.
Pješaci hodaju ko muhe bez glave (i po bic. stazama, i po pločniku i po cesti) biciklisti su isti kao pješaci samo opasniji jer su brži, a vozači su kategorija luđaka sama za sebe.
Glavni problem je što se svi ponašaju kao da su sami na cesti, i koga briga za druge.

@Mandy - možda da u prvom postu pukneš link na staru temu?
Baš! I to me posvuda živcira!
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 16:47   #4
Uz svo postovanje biciklista (stvarno im se divim, ja nemam konde ni do vrha brijega se popesti s kolicima, a kamoli se voziti biciklom npr. na posao), uzasno me nerviraju biciklisti koji ne voze po biciklistickim stazama nego po plocniku i jos mi zvocaju da se ja s kolicima maknem njima da oni lakse produ - tamo gdje oni ne smiju ni biti... i kad se nemam gdje maknuti onako revoltirano silaze s bicikla i preokrecu ocima gore od

Evo, to me stvarno nervira otkad sam roditelj... gdje da idu mame s kolicima, na biciklisticku stazu mozda?!
emazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 17:00   #5
Quote:
emazg kaže: Pogledaj post
Uz svo postovanje biciklista (stvarno im se divim, ja nemam konde ni do vrha brijega se popesti s kolicima, a kamoli se voziti biciklom npr. na posao), uzasno me nerviraju biciklisti koji ne voze po biciklistickim stazama nego po plocniku i jos mi zvocaju da se ja s kolicima maknem njima da oni lakse produ - tamo gdje oni ne smiju ni biti... i kad se nemam gdje maknuti onako revoltirano silaze s bicikla i preokrecu ocima gore od

Evo, to me stvarno nervira otkad sam roditelj... gdje da idu mame s kolicima, na biciklisticku stazu mozda?!
joj kak ne znas, posto guras kolica brojis se ko vozilo i moras po cesti ici:P
bemmu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 17:16   #6
susjedi 2 kuce nize u ulici do imaju tulum u vrtu. em se deru i navijaju, em igraju kosarku a obruc im tako lupa svaki put kad ubace kos (ustvari samo koseve pucaju, ne igraju nis) da se meni sve treslo u sobi i probudilo me to. nevjerojatno, a 2 kuce nize. malu srecom nije probudilo, ali sam joj svejedno zatvorila prozore da odspava duze.
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 21:33   #7
...moja šefica zasad kuži samo kretanje u rikverc i bočno i svako malo negdje zapne...
i onda kme-kme-kme (mama izbavi me) cijelo vrijeme, jaoooooooooooooo...
Lena0609 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 21:44   #8
Jutros oko 10 stavila mali leć i ja zaspala s njom. U 13h zove moja mama na telefon i da di smo i kako se ne javljam na tel? Poludila sam! Kao da ne mogu negdi izać ili leć i zaspat bez da se prethodno ispovjedim!
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين
Carla B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 22:04   #9
mene zivcira sta sam mu morala vratit pravu ogradu na krevetic jer se inace ustaje umjesto da spava zadnja dva dana.
degradirala sam ga i zao mi je, bas je bilo super.


a najvise od svega ali najvise me zivcira sta od kad sam majka moram kuhati redovno. posebice djetetu. uzasno me to zivcira. ne mogu opisati koliko UZASNO.
sve drugo mi je lakse.
__________________
per Trnje ad astra! ♥kugli :cerek: zabica!
trnje is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 22:23   #10
čitam tamu temu-zvati svkervu mamom.i nije mi jasno persiranje svekrve koju poznamo već neko vrijeme.ne znam jel me to žuivcira,valjda ne,al iznenadilo me da toliko žena to čini...ja se svojoj obraćam imenom i ne persiram joj što po meni ne znači nedostatak poštovanja,naprotiv znači da smo se zbližile,i da nam je ugodno u društvu one druge.
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 22:27   #11
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
čitam tamu temu-zvati svkervu mamom.i nije mi jasno persiranje svekrve koju poznamo već neko vrijeme.ne znam jel me to žuivcira,valjda ne,al iznenadilo me da toliko žena to čini...ja se svojoj obraćam imenom i ne persiram joj što po meni ne znači nedostatak poštovanja,naprotiv znači da smo se zbližile,i da nam je ugodno u društvu one druge.
a ja to pak jednostavno-ne mogu
žena mi je nekoliko puta rekla da je ne persiram, ali ja jednostavno njoj ne mogu govoriti "ti"..

dijelom jer je ona ipak starija, majka mog muža,a onda opet- i nismo si toliko bliske da ju oslovljavam ko neku frendicu

nije stvar da ne bi htjele biti bliske , nego jednostavno, živimo na razl. krajevima države i vidimo se 3 puta godišnje
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 22:31   #12
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
a ja to pak jednostavno-ne mogu
žena mi je nekoliko puta rekla da je ne persiram, ali ja jednostavno njoj ne mogu govoriti "ti"..

dijelom jer je ona ipak starija, majka mog muža,a onda opet- i nismo si toliko bliske da ju oslovljavam ko neku frendicu

nije stvar da ne bi htjele biti bliske , nego jednostavno, živimo na razl. krajevima države i vidimo se 3 puta godišnje
jbg meni upravo to što je muževa mama ne da da joj govorim "vi".mislim govorila sam joj prvih nekoliko susreta,ne sjećam se sad koliko dugo,al nekako da sam na njenom mjestu i da joj i nakon dvije god govorim vi,mislim da bi se uvrijedila.jer ipak sam sad dio njihove obitlji i oni moje.vidimo s ejednom tjedno i baš smo si ok,al i da nismo uvjerena sam da bi joj govorila ti.
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 22:48   #13
Zivcira me sto se vise ne mogu koncentrirati na citanje. Svaki put nakon par recenica pocnem razmisljati o bebi ( ), pa jednu stranu citam po nekoliko puta. I pravim toranj od neprocitanih knjiga pored kreveta.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 23:04   #14
Quote:
no_nic kaže: Pogledaj post
Zivcira me sto se vise ne mogu koncentrirati na citanje. Svaki put nakon par recenica pocnem razmisljati o bebi ( ), pa jednu stranu citam po nekoliko puta. I pravim toranj od neprocitanih knjiga pored kreveta.
same here a jedva da nađem vremena.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 23:09   #15
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
a ja to pak jednostavno-ne mogu
žena mi je nekoliko puta rekla da je ne persiram, ali ja jednostavno njoj ne mogu govoriti "ti"..

dijelom jer je ona ipak starija, majka mog muža,a onda opet- i nismo si toliko bliske da ju oslovljavam ko neku frendicu

nije stvar da ne bi htjele biti bliske , nego jednostavno, živimo na razl. krajevima države i vidimo se 3 puta godišnje
Ja svojoj persiram u nadi da ce otic na drugi kraj drzave i da cu je vidjet 3 puta godisnje..
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 23:33   #16
Quote:
Carla Bruni kaže: Pogledaj post
Jutros oko 10 stavila mali leć i ja zaspala s njom. U 13h zove moja mama na telefon i da di smo i kako se ne javljam na tel? Poludila sam! Kao da ne mogu negdi izać ili leć i zaspat bez da se prethodno ispovjedim!
ista moja!!!!najvise na svijetu mrzim njeno pitanje,to joj je prvo kad se javim na telefon a di si???alooooooooo!!!!pa zar se ja tebi moram uvijek ispovjedat di sam ja....bas sam jednom bila na wc-u kad je zvala,nisam se javila pa me napala ljuto di sam...ma s****
malena curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 00:15   #17
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
čitam tamu temu-zvati svkervu mamom.i nije mi jasno persiranje svekrve koju poznamo već neko vrijeme.ne znam jel me to žuivcira,valjda ne,al iznenadilo me da toliko žena to čini...ja se svojoj obraćam imenom i ne persiram joj što po meni ne znači nedostatak poštovanja,naprotiv znači da smo se zbližile,i da nam je ugodno u društvu one druge.
ja svojoj persiram, jer je bezobrazna, pa da se lakse distanciram i spustim joj finjaka svisoka. beskonacno me veseli bit fina prema seljacinama. i kolegicu koja me vrijedjala bih u pol razgovora pocela persirati, iako smo inace bile na ti. moj argument je: nisam bliska s ljudima koji se razgovaraju poput vas.

zivcira me sto sam veceras popusila tango zbog kolaca za malin rodjendan. i sto nemam iskustva bas sa kolacima pa ne znam jel se kuhana krema u margarin dodaje mikserom ili se samo umijesa. i sto mi taj margarin za kreme ovako 'izradjen' izgleda odvratno i pitam se zasto treba 200 g hidrogenizirane biljne masti u kolacu???
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 00:19   #18
Quote:
Jules76 kaže: Pogledaj post
zivcira me sto sam veceras popusila tango zbog kolaca za malin rodjendan. i sto nemam iskustva bas sa kolacima pa ne znam jel se kuhana krema u margarin dodaje mikserom ili se samo umijesa. i sto mi taj margarin za kreme ovako 'izradjen' izgleda odvratno i pitam se zasto treba 200 g hidrogenizirane biljne masti u kolacu???
Ja kupujem maslac kojeg ako je krema mlijeko/puding i zutanjci ili sl. izrezem na listice i onda iz šerpe direktno u posudu s tim cekam da se otopi i izradim sa mikserom..na vrh smijese prekrijem sa prozirnom folijom uz samo rubove(to ti je da se ne ulovi korica) i pustim da se ohladi..
Taj margarin za kreme je koma...
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 00:19   #19
Quote:
Jules76 kaže: Pogledaj post
ja svojoj persiram, jer je bezobrazna, pa da se lakse distanciram i spustim joj finjaka svisoka. beskonacno me veseli bit fina prema seljacinama. i kolegicu koja me vrijedjala bih u pol razgovora pocela persirati, iako smo inace bile na ti. moj argument je: nisam bliska s ljudima koji se razgovaraju poput vas.

zivcira me sto sam veceras popusila tango zbog kolaca za malin rodjendan. i sto nemam iskustva bas sa kolacima pa ne znam jel se kuhana krema u margarin dodaje mikserom ili se samo umijesa. i sto mi taj margarin za kreme ovako 'izradjen' izgleda odvratno i pitam se zasto treba 200 g hidrogenizirane biljne masti u kolacu???
dodaje se mikserom u hladnu kremu
__________________
♥♥ Filip 18.02.2010. ♥♥
žeeljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 00:22   #20
Quote:
Orlandica kaže: Pogledaj post
Baš! I to me posvuda živcira!
Sad sam se sjetio kako sam se nedavno bio iznenadio.
Vozim bajk po Pantovčaku, mala u sjedalici.
I niš, velika nizbrdica, auti se tamo po cesti zaletavaju ko mutavi, idem ja po pločniku. Ispred mene gospoja šeće psa.
Ja lagano iza njih i tak, dobrih pol minute - minutu ja vozim, brzina hoda... Kad me cucak skužio prepao se pa je cuknul u stranu. Onda je ona skužila pa se i ona prepala i isto tako na stranu.
I krenem ja zaobilazit, uz uobičajeno "hvala" (na pločniku sam i maknula se, red je...) kad je krenula salva- da kak ja to mislim, da se ja ne smijem voziti po pločniku... -Joj znate oprostite (i pokažem na malu iza usjedalici)... "aaa, pa nisam vidjela, oprostite vi meni, pa naravno da nećete na cestu s njom - i krene se meni žena ispričavati kaj sam ja nju prepao
Al hebiga, ipak ima kulture u prometu sa vremena na vrijeme

Quote:
emazg kaže: Pogledaj post
Uz svo postovanje biciklista (stvarno im se divim, ja nemam konde ni do vrha brijega se popesti s kolicima, a kamoli se voziti biciklom npr. na posao), uzasno me nerviraju biciklisti koji ne voze po biciklistickim stazama nego po plocniku i jos mi zvocaju da se ja s kolicima maknem njima da oni lakse produ - tamo gdje oni ne smiju ni biti... i kad se nemam gdje maknuti onako revoltirano silaze s bicikla i preokrecu ocima gore od

Evo, to me stvarno nervira otkad sam roditelj... gdje da idu mame s kolicima, na biciklisticku stazu mozda?!
Uspori
Ak je bezobrazan i/ili nametljiv, uspori hod. Nikamo ti se ne žuri, ti šećeš sa djetetom. Pa nek do preksutra.

Quote:
bemmu kaže: Pogledaj post
joj kak ne znas, posto guras kolica brojis se ko vozilo i moras po cesti ici:P
To. Po sredini Vukovarske i/ili Slavonske radi boljeg efekta.

Quote:
Jules76 kaže: Pogledaj post
zivcira me sto sam veceras popusila tango zbog kolaca za malin rodjendan. i sto nemam iskustva bas sa kolacima pa ne znam jel se kuhana krema u margarin dodaje mikserom ili se samo umijesa.
Mikserom. Barem ja tako sa kremama koje se tuku na pari.

Danas me je mobitel odlučio ubiti u pojam.
Glumio je MP3 player. Na shuffle.
Pa je krenuo lagano.
Balašević - D-mol
To mu nije bilo dosta pa je nastavio u sličnom tonu
Cohen - Hallelujah
Daljni pokušaj deprimiranja je uslijedio odmah nakon toga
Opet Balašević - odlazi cirkus.
Da zapapri do kraja - Dire Straits - pogađate - Brothers in arms
Očigledno imam previše Balaša na njemu jer je za coup de grâce odabrao Lepu protinu kći.
A bio sam baš dobre volje kad sam kretao sa posla
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:51.