Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2013., 11:18   #81
hvala vam curke!
Kad idem na pregled treba mi uputnica od soc.gina?
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 19:04   #82
Evo da se i ja ovdje priključim...Danas bila u naručiti se na prvi pregled/konzultacije i dobila termin za 3 tjedna i kod dok. Streleca...vidim da se o njemu ne piše dobro ali šta da radim, tako je kako je...valjda će mi biti dobar... Jel ima netko pozitivna iskustva s njim?

Chiara- treba ti uputnica ali to je uputnica koja ti je i za naručivanje(jedna te ista-ako nemaš datum na njoj ili te ubace u tih mjesec dana koliko ti važi uputnica).
Medo&Mačak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 20:50   #83
ma bit će sigurno super!
jesi ti bila baš tamo kod njih? Jel se može naručiti telefonom ili su to ukinuli kao za neke druge pretrage (npr.na Rebru).
Ja još ni sama ne znam kuda da idem
Znam da mi se neće dogoditi čudo, kao ni 1.put, ali ne znam odakle krenuti i kuda...
Jel imaš kakve nalaze?
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 21:11   #84
Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
ma bit će sigurno super!
jesi ti bila baš tamo kod njih? Jel se može naručiti telefonom ili su to ukinuli kao za neke druge pretrage (npr.na Rebru).
Ja još ni sama ne znam kuda da idem
Znam da mi se neće dogoditi čudo, kao ni 1.put, ali ne znam odakle krenuti i kuda...
Jel imaš kakve nalaze?
Baš sam bila, ne ide tel;možeš doći,mailom ili faksom-za ovaj prvi put, za ostale kako ide ne znam. Imam samo nalaze od pape i mužev spermiogram koji je odličan na svu sreću Sestra mi je samo rekla da sam kod dok. Streleca-valjda ću ga moći promijeniti ako ne bude bio dobar, ako možeš na drugo miš.kod drugog dok. valjda se i ovdje može zamijeniti.
Medo&Mačak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 21:19   #85
mislim da je na ovoj temi neka od cura napisala da se može.
Jel se za sper.isto naručuje? Tel.ili isto osobno?
Jel se donese uzorak ili mora tamo?
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 21:23   #86
Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
mislim da je na ovoj temi neka od cura napisala da se može.
Jel se za sper.isto naručuje? Tel.ili isto osobno?
Jel se donese uzorak ili mora tamo?
Za sper. se naručuje, može tel. čeka se i do 2 mj. mi smo to tamo isto radili, ako uzorak daje tamo od 7-9 svaki radni dan, a može i donijeti,ali mislim da ti je lakše da to tamo obavi jer mora u određenom vremenskom roku donijeti.
Medo&Mačak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 21:32   #87
aha, super. Htjela bi da bar nešto od nalaza skupim prije nego odem na konzultacije.
Jel imaš neki broj za narudžbu za sperm.?
Koliko se čeka nalaz?
Negdje sam pročitala da je drugi dan gotov?
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 21:37   #88
Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
aha, super. Htjela bi da bar nešto od nalaza skupim prije nego odem na konzultacije.
Jel imaš neki broj za narudžbu za sperm.?
Koliko se čeka nalaz?
Negdje sam pročitala da je drugi dan gotov?
Nalaz je isti dan gotov, mislim da se diže od 14-15h. 4604-755 ili 4604-686 mislim da su oba od labosa. imam još i progesteron ali ne znam jel on treba, njega sam ovako vadila da mi se vidi vrijednost.
Medo&Mačak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 21:44   #89
hvala ti
ja ću ga sigurno isto morati vaditi radi pcos-a. nekad sam daaavno vadila spolne hormone, tada se za njih nije trebalo naručivati, sada nisam sigurna
Nisam znala da se za sperm.tako dugo čeka
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 21:51   #90
Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
hvala ti
ja ću ga sigurno isto morati vaditi radi pcos-a. nekad sam daaavno vadila spolne hormone, tada se za njih nije trebalo naručivati, sada nisam sigurna
Nisam znala da se za sperm.tako dugo čeka
Da,jako je velika gužva...nažalost... ali sad sam provjerila u svojoj bilježnici (sve zapisujem ) čekali smo mjesec dana na sper. Sve možeš pitati na neka od ova dva broja ali mislim da se naručuje na neke spolne hormone...više se ne sjećam šta je pisalo na vratima...
Medo&Mačak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 22:06   #91
i ja sam takva
Sve zapisujem i planiram unaprijed!
Napravit ću sve pretrage koje su cure ovdje napisale i nadam se nekom postupku još ove godine
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 09:26   #92
Bok cure. Radim skoro 3 god na bebi i ništa. Pošle godine sam napravila sve pretrage i sve je super. U Petrovu sam krenula u 11 mj 2012. Pacijent sam dr. Pavičić. Bila sam prvi put na inseminaciji 22.03 i u petak radila betu, beta negativna. Pričala sam sa prijateljicom koja prolazi isto ovo i ona mi kaže da ne ide na inseminaciju opet već da tražim da idem na umjetnu. Jer da je ovo gubljenje vremene zato jer se umjetnu čeka duže. Pa me zanima šta vi mislite.
Naomi19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 14:36   #93
namjeravam uskoro uplovit u MPO vode i to u Petrovu. Naručila sam se već za vađenje hormona i briseve, ali još nisam uzela termin za konzultacije. Koliko dugo vrijede ti nalazi koje ću uskoro obavit jer se nadam da ih neću morati ponovo prije samog postupka?!
Erin5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 17:51   #94
Quote:
Erin5 kaže: Pogledaj post
namjeravam uskoro uplovit u MPO vode i to u Petrovu. Naručila sam se već za vađenje hormona i briseve, ali još nisam uzela termin za konzultacije. Koliko dugo vrijede ti nalazi koje ću uskoro obavit jer se nadam da ih neću morati ponovo prije samog postupka?!
Prvo se naruči na konzultacije, ja sam bila nedavno, dobila termin u 10.mj. a u 9.mj. dolazim po lijekove i tek u 8. mj. radim biljege na hepatitis a,b,c, hiv,i sifilis (oboje to radite) jer vrijede samo 1 mjesec. A papa test i cervikalni brisevi ne smiju biti stariji od 1 god. Meni je papa ok, moram samo briseve riješiti. Neka ti muž napravi spermiogram i to u Petrovoj (priznaju nalaz ako se samo tamo radi) jer se dugo čeka do dva mj. Eto sretno nam!!! Da ih barem otkažemo do 10 mj.
Medo&Mačak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 19:14   #95
ajme ,sretno nam . Spermiogram imamo upravo friški iz Petrove. Jedino ću i papu onda morat ponovit, radila sam u 9 mj prošle godine, bio je ok.
Erin5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 15:29   #96
molim, ako može par info ako netko zna- novi smo u ovome...
koliko se čeka na red za konzultacije, a koliko dugo iza njih na icsi u Petrovoj?
i ako već ne priznaju spermiogram koji je napravljen negdje drugdje, može li se platiti (doći bez uputnice) kod njih pa da bude gotov odmah? ne kužim to sa dva mj čekanja?!
imam kompletne nalaze hormona, dnk, krvi, zaraznih bolesti.. ali su svi stari oko godinu dana. što ću od toga morati raditi ponovo (osim briseva, to zanam da mora biti "friško")?
__________________
01.09.10. - my precious!!!
Illy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 19:09   #97
Quote:
Illy kaže: Pogledaj post
molim, ako može par info ako netko zna- novi smo u ovome...
koliko se čeka na red za konzultacije, a koliko dugo iza njih na icsi u Petrovoj?
i ako već ne priznaju spermiogram koji je napravljen negdje drugdje, može li se platiti (doći bez uputnice) kod njih pa da bude gotov odmah? ne kužim to sa dva mj čekanja?!
imam kompletne nalaze hormona, dnk, krvi, zaraznih bolesti.. ali su svi stari oko godinu dana. što ću od toga morati raditi ponovo (osim briseva, to zanam da mora biti "friško")?
Ja sam čekala mjesec možda mjesec i pol i dobila termin za ivf u 10 mj. a u 9. dolazim po lijekove. Brisevi i papa test ne smiju biti stariji od 1 god, a biljezi na hepatitis A.B iC, hiv, war (sifilis)- to raditi oboje - sve biljege, ne smiju biti stariji od 1 mjeseca. I moraš donijeti originale. Ja sam dobila samo to, jer su mi papa i spermiogram ok.
Medo&Mačak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 20:02   #98
ja sam bila u 6.mjesecu na ivf-u u petrovoj..
primili su mi spermiogram koji nije kod njih napravljen, a ono što ne smije biti starije od mjesec dana su markeri na HIV i hepatitis ukoliko je to prvi postupak..
__________________
27.08.2011.
bebilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 01:36   #99
Talking

Quote:
Medo&Mačak kaže: Pogledaj post
Ja sam čekala mjesec možda mjesec i pol i dobila termin za ivf u 10 mj. a u 9. dolazim po lijekove. Brisevi i papa test ne smiju biti stariji od 1 god, a biljezi na hepatitis A.B iC, hiv, war (sifilis)- to raditi oboje - sve biljege, ne smiju biti stariji od 1 mjeseca. I mhttps://www.forum.hr/images/smilies/mrgreen1.giforaš donijeti originale. Ja sam dobila samo to, jer su mi papa i spermiogram ok.
evo samo da se i ja malo uključim . do sada sam imala 1 ivf kod doktora Strelca, nemogu reći ni da je loš ni da je dobar, osim što je čovjek stvarno ok. jednostavno male su šanse da uspije iz prve. sad opet idem od sutra dobivam inekcije. samo bez straha
kaja84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 01:43   #100
Quote:
Illy kaže: Pogledaj post
molim, ako može par info ako netko zna- novi smo u ovome...
koliko se čeka na red za konzultacije, a koliko dugo iza njih na icsi u Petrovoj?
i ako već ne priznaju spermiogram koji je napravljen negdje drugdje, može li se platiti (doći bez uputnice) kod njih pa da bude gotov odmah? ne kužim to sa dva mj čekanja?!
imam kompletne nalaze hormona, dnk, krvi, zaraznih bolesti.. ali su svi stari oko godinu dana. što ću od toga morati raditi ponovo (osim briseva, to zanam da mora biti "friško")?
spermiogram smo čekali sa običnom uputnicom oko tjedna dana, a brijem da se možda može i platiti jer sam ja betu platila prošli put ali evo ti broj telefona pa pitaj 01/ 4604-755 . ove sve nalaze ne trebaš imati do postupka tako da se nemoj ni žuriti da ne bi bilo da su prestari (pošto prilikom prvog postupka ne smiju biti stariji od 6mj.) moj nalaz hormona je bio star oko godinu dana i ništa mi nisu rekli.
kaja84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:54.