Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2016., 17:17   #81
Dobila sam pozajmicu koncem 8.mjeseca prošle godine i iskoristila sam je u dva navrata, uredno otplaćujem. Nekad prije sam imala nekoliko pozajmica istovremeno. Sad bi mi opet trebala, zvala sam PBZ pa su mi rekli da su opet krenule od konca prošloga mjeseca pozajmice do 31.4. Nije mi znala reci jesu li krenule sve odjednom, jer to radi kompjuterski sustav. iMa li tko iskustva , zaboravila sam u kojem kontinuitetu sam ih prije dobivala, hoće li mi možda ponuditi opet nakon 6 mjeseci , to bi bilo koncem ovoga mješeca i to bi mi odgovaralo.
mimozak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 17:29   #82
Sustav sam radi ponude za brze pozajmice urednim klijentima.
O novoj pozajmici ovisi iznos plaće, kao i iznos ostalih pozajmica i drugih zaduženja.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 17:47   #83
Znam da sustav radi sam procjenu, ali ne znam nakon koliko vremena ponovo istom klijentu ponudi pozajmicu. Vidim ovdje da je netko dobio početkom ljeta, ja sam dobila koncem ljeta, tad su mi i povećali dozvoljeni iznos za obročnu otplatu pbz visa inspire karticom na 40.000,00 kuna, a ja sam iskoristila samo 11.000,00 do sada. Ako je pozajmica puta godišnje, onda bi to u mom slučaju bilo koncem veljače. Ali ne znam je li to tako.
mimozak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 15:43   #84
Quote:
mimozak kaže: Pogledaj post
Znam da sustav radi sam procjenu, ali ne znam nakon koliko vremena ponovo istom klijentu ponudi pozajmicu. Vidim ovdje da je netko dobio početkom ljeta, ja sam dobila koncem ljeta, tad su mi i povećali dozvoljeni iznos za obročnu otplatu pbz visa inspire karticom na 40.000,00 kuna, a ja sam iskoristila samo 11.000,00 do sada. Ako je pozajmica puta godišnje, onda bi to u mom slučaju bilo koncem veljače. Ali ne znam je li to tako.
istom klijentu se može ponuditi pozajmica svaki put kad ide nova ponuda. ako ima uvjete. ili mu se neće uopće ponuditi ako nema uvjete. ili će mu se jednom ponuditi, pa više ne ako se njegovi uvjeti poslovanje promijene u međuvremenu.
također se ne zna unaprijed kad će ići nove ponude. nekad se nastave odmah u kontinuitetu, nekad ima pauza od mjesec - dva - tri.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 17:30   #85
jel to fiksna kamata?

odnosno može li rata porasti nakon nekog vremena ili je to fiksno?
Običan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 11:23   #86
Quote:
rape_artist kaže: Pogledaj post
I jesu ti odobrili dodatnu pozajmicu?
31.1. je krenula nova ponuda, ja nisam dobila u toj ponudi, ali je jučer bilo šest mjeseci da su mi odobrili već postojuću, koju uredno otplaćujem. Kako vidim da ljudi u razna razdoblja dobiju ponudu, znači da ne idu ponude svima u istao vrijeme, čekam da vidim hoće li meni odobriti sad koncem veljače, ili u ožujku, možda. Hm, ili nikako, možda....
mimozak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 13:58   #87
Meni su ovi u pbz-u totalno glupi s tim pozajmicama. Znam da se to sve određuje automatizmom ali nije mi jasno kako neki dobiju 4 pozajmice u kratko a neki nikad. Ja je nikad nisam imala, ni kad sam imala minus, ni kredit, kad nisam imala ni jedno ni drugo, uopće ne znam kakvi su im ti kriteriji. A poznanik je dobio nakon par plaća. Ma mislim stvarno....

Zadnje uređivanje patkica86 : 03.03.2016. at 14:45.
patkica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 14:37   #88
Quote:
patkica86 kaže: Pogledaj post
Meni su ovi u pbz-u totalno glupi s tim pozajmicama. Znam da se to sve određuje autizmom ali nije mi jasno kako neki dobiju 4 pozajmice u kratko a neki nikad. Ja je nikad nisam imala, ni kad sam imala minus, ni kredit, kad nisam imala ni jedno ni drugo, uopće ne znam kakvi su im ti kriteriji. A poznanik je dobio nakon par plaća. Ma mislim stvarno....
Autizmom? Ti to hoćeš reći da su PBZovci autistični?
Vjerojatno se određuje po postavkama sustava, tj. automatizmom, kao i unaprijed odobreni Erste gotovinski krediti, pozjamice po Amexu i Dinersu i sl. Takav sustav ima svoje prednosti jer funkcinira po unaprijed određenim parametrima, ali to uvijek ima i nedostatke.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 14:46   #89
Ok, lapsus u pisanju
Pa da, zato sam samo i komentirala kako uopće ne shvaćam te njihove parametre jer neki zadovolje a neki nikad ne dobiju priliku za pozajmicu.
patkica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 17:34   #90
Quote:
patkica86 kaže: Pogledaj post
Meni su ovi u pbz-u totalno glupi s tim pozajmicama. Znam da se to sve određuje automatizmom ali nije mi jasno kako neki dobiju 4 pozajmice u kratko a neki nikad. Ja je nikad nisam imala, ni kad sam imala minus, ni kredit, kad nisam imala ni jedno ni drugo, uopće ne znam kakvi su im ti kriteriji. A poznanik je dobio nakon par plaća. Ma mislim stvarno....
Nisu ni meni nudili dok nisam rješio papire sa osobnim bankarom. Od tada imam stalno ponude, doslovno kad istekne jedna, dolazi druga.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 21:30   #91
Na kakve točno papire misliš?
patkica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 12:33   #92
Ugovor na stalno + objasnio sam im za koga radim, firma ima račun u PBZ pa kad je provjerila odobrili mi minus, objasnila u vezi brze pozajmice te ponudila i običan kredit.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 23:26   #93
Da li je tko ovaj mjesec dobio tu pozajmicu možda?
mimozak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 14:54   #94
Meni stoji ista već 2-3 mjeseca....mislim da je krajnji rok za podići do 30.4.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 17:30   #95
Meni to isto nije jasno. Zadnji prihod od posla u listopadu, na računu sam u minusu veći dio vremena(zbog neke kalkulacije, novac nije bio na računu) i imam odobren brzi kredit na iznos od 79tkn. Što želim reći? Tko njima procjenjuje rizičnost dužnika, majkumu, da sam idiot, kao neki što vide pare, podignu, a ne misle kako ih vraćati kasnije, odakle mi lova da ih vratim?

Mislim, druga stvar je to što je upitno da li bih digao i lovu za koju znam 100% da ću vratiti u roku 6 mjeseci, ali oni to ne znaju
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 19:03   #96
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Meni stoji ista već 2-3 mjeseca....mislim da je krajnji rok za podići do 30.4.
A da li si lani već koristio koju pozajmicu, ako jesi, kad ti je bila ponuđena?
mimozak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 20:12   #97
Quote:
mimozak kaže: Pogledaj post
A da li si lani već koristio koju pozajmicu, ako jesi, kad ti je bila ponuđena?
Nisam još. Imam stalno ponuđene pozajmice, kad tako isteknu, uglavnom ili odmah ili nakon par dana dođe nova. Rekao sam im u banci kad ponude bolje uvjete da ću dići
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 11:32   #98
A gdje to pise na pbz365 za brzu pozajmnica?
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 11:54   #99
Pod krediti i leasing, ideš na "krediti i pozajmice".
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 09:30   #100
Pozdrav, jeli ome odobrena pozajmica u ovih mjesec dana?
daiw is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:36.