Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2013., 11:41   #21
ugovara se na tri godine a plaćaš mjesečno 75 kn
čitaj moj post
zbratkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 14:41   #22
Quote:
zbratkovic kaže: Pogledaj post
ugovara se na tri godine a plaćaš mjesečno 75 kn
čitaj moj post
Mene zanima kakve su posljedice ako se ugovor raskine prije (penali) i treba li i kakav razlog za prekid,jer takav dio ne nalazim u njihovim općim uvjetima osim ovoga:

Svaka ugovorna strana, ukoliko ugovor nije prestao iz ugovorenih razloga, može raskinuti ugovor.
Raskid ugovora obavlja se pisanim putem najmanje 3 (tri) mjeseca prije isteka tekuće godine osiguranja

Ovo me zanima jer čitam da se u ovaj proces uključuju veće osig. kuće iz EU pa će vjerojatno veća konkurencija ponuditi i bolje uvjete ugovaranja i zato ne želim žuriti
Stoop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 15:04   #23
Trenutno su ovo najbolji uvjeti za one koji plaćaju 130 kn/mj, nemaju pokrivenu dodatnu listu lijekova i mjesečno dižu po koji lijek koji se nadoplati.

Naravno da će biti konkurencije, pa i sam Hzzo će morati ponuditi neku bolju opciju, a mislim da imaju i neki deal sa CZO.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 11:29   #24
Polica ugovorena 19.8.2013., danas stigla poštom kartica, ugovor i uplatnice za godinu dana.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 00:17   #25
Htio sam ugovorit dopunsko zdravstveno osiguranje CZO preko PBZ i vidim da je 100kn, zar ne bi trebalo biti 75?

Također po ovome, dosta toga CZO dopunsko ne pokriva a stomatološke usluge treba posebno ugovarat za +31kn

Ne mogu naći, kakav je slučaj za HZZO?

Zadnje uređivanje Pončo88 : 05.09.2013. at 01:26.
Pončo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 10:12   #26
Koliko ja vidim akcija je na dosi.hr.
Cijena 75 kn/mjesec je za ugovor na 3 godine.

Dao si link na osiguranje -troškovi liječenja u inozemstvu, a dopunsko osiguranje se odnosi samo na liječenje u Hr.
Znači Czo dopunsko ovaj čas za manje novaca nudi više od Hzzo !

Pročitaj samo stranicu ispred , sve ti je objašnjeno

https://www.forum.hr/showpost.php?p=46274069&postcount=9

Koje to stomatološke usluge treba posebno dogovarati??

Sve što se odnosi na obaveznu participaciju ,recepti, uputnice, doplata prema pravilniku, sve je pokriveno u Czo dopunsko, i još k tome i doplata lijeka sa dodatne liste.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 17:18   #27
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Koliko ja vidim akcija je na dosi.hr.
Cijena 75 kn/mjesec je za ugovor na 3 godine.

Dao si link na osiguranje -troškovi liječenja u inozemstvu, a dopunsko osiguranje se odnosi samo na liječenje u Hr.
Znači Czo dopunsko ovaj čas za manje novaca nudi više od Hzzo !

Pročitaj samo stranicu ispred , sve ti je objašnjeno

https://www.forum.hr/showpost.php?p=46274069&postcount=9

Koje to stomatološke usluge treba posebno dogovarati??

Sve što se odnosi na obaveznu participaciju ,recepti, uputnice, doplata prema pravilniku, sve je pokriveno u Czo dopunsko, i još k tome i doplata lijeka sa dodatne liste.
Aha, znači to je akcija. Ako ugovaram preko pbz-100kn, da li se plača svaki mjesec 100kn pa mogu prestat kad hoću ili godišnje?

Istina, nisam vidio da je za inozemstvo. Znači uvjeti u HR su isti kao i za Hzzo.

Što se tiče stomatoloških usluga, ove tu.
Pončo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 10:02   #28
Jel to osiguranje pokriva bolničke troškove, kao što je to slučaj s dopunskim hzzo-a? Ili se ti troškovi naknadno refundiraju?
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 08:56   #29
Ako imaju ugovor s tom bolnicom skida ti se direktno sa kartice, ako ne -platiš i sa računom koji je na tvoje ime tražiš refundaciju troškova.

http://www.croatia-zdravstveno.hr/in...dinacijama-u-p

http://www.croatia-zdravstveno.hr/in...eno-osiguranje
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 11:57   #30
A uglavnom sve bolnice osim privatnih (a imaju i one) imaju ugovor pa nista ne placas
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 08:35   #31
Odličan potez - plaćati 75 kn sad kad je HZZO skinuo cijene na 70kn... i sad naravno Croatia šuti ko... ko... uh!
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 08:54   #32
a sto ti mislis zasto je HZZo smanjio na 70 kuna????

Znaci moglo se i prije.
Ma ko im...za 5 kuna necemo umrijet a hzzo nece dobivati to od mene jer su godinama pljackali narod.Zdravstvo je u velikim gubitcima a oni odjednom smanje dopunsko...hmmm
To kolo je Croatia pokrenula i bas mi je drago
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 10:48   #33
Pa za 5 kn razlike, dobio si još doživotnu pretplatu na doktor u kući koji inače košta 23 kune

Sent from my ZP980 using Tapatalk 2
__________________
ne kradi, drzava ne voli konkurenciju !!
jappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 17:54   #34
Croatia dopunsko pokriva i dopunsku listu lijekova, dok HZZO dopunsko ne.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 18:04   #35
Quote:
jappa kaže: Pogledaj post
Pa za 5 kn razlike, dobio si još doživotnu pretplatu na doktor u kući koji inače košta 23 kune

Sent from my ZP980 using Tapatalk 2
Ja sam prešla na Croatiu još u veljači, tako da ništa od "Doktora u kući" za mene...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 19:47   #36
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Ja sam prešla na Croatiu još u veljači, tako da ništa od "Doktora u kući" za mene...
Lilarose, žena i ja smo prešli u 8. mjesecu ove godine u Croatiu, pa ćemo dobivati dva kompleta doktora u kući mjesečno. Ako nadješ jeftinu varijantu, voljan sam ti jedan primjerak besplatno ustupiti.
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 21:58   #37
Danas su mi u ljekarni nešto objašnjavali no nisam u potpunosti razumio pa bi molio objašnjenje. Nakon upita što je bolje da uzmem, od HZZOa ili Croatia osiguranje rekli su mi Croatia. Zašto? Zato što je smanjenjem cijena HZZO rekao da liječnici smiju propisivati samo najlošije i najjeftinije lijekove na tržištu (valjda ovo), Croatiu to ne obuhvaća te ako napomenete da imate kod njih osiguranje mogu vam/smiju prepisati bolje lijekove?
Pončo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 22:58   #38
Mislim da to nije točno, radi se o propisivanju jeftinijih lijekova, nije bitno sa koje su liste.
Uskoro će ionako nova lista lijekova.
CZO pokriva samo doplatu za lijekove sa dopunske liste.
Ako ti želiš skuplji lijek, a on je na osnovnoj listi razliku ćeš morati platiti sam kad Hzzo omogući takvu doplatu. To nije B lista lijekova.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 02:01   #39
Ne znam, činilo se da zna kako stoji situacija. Kao da ako imaš Croatia osiguranje, liječnik smije prepisat bolji lijek.
Pončo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 10:50   #40
Ugovorni liječnik ti prema naputcima Ministarstva i HZZO-a treba prepisati najjeftiniji lijek. Stvar je u tvom dopunskom osiguranju, odnosno koju doplatu pokriva, kako je i rekla mimoza40.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:20.