Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2017., 22:17   #2201
To je grupa 2/3 ako se ne varam? boosteri nemaju toliku ulogu u sigurnosti kao sjedalice nizih kategorija,prvenstveno sluze da djecinpojas pravilno prolazi.
Koliko vam je dijete?
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 23:32   #2202
pozdrav svima, imam pitanje:

muz i ja smo se zalijepili za kolica ABC design condor 4 zbog toga sto su nevjerojatno lagana za nositi.
naravno, kako to inace s nama biva, kad smo ih isli kupiti, ispada da ih trenutno nigdje u hr nema nego tek tamo krajem 9. mjeseca (sto je nama apsolutno prekasno).

nasli smo na ebayu ABC design viper 4, navodno bolja varijanta condora.

cijena condora 3 u 1, sa popustom u magic baby-ju (koji jedini drzi ABC design kako sam razumjela?) je cca 4500,00 kn sto nam je prihvatljivo.
cijena vipera preko ebaya je ista, ali bez autosjedalice, znaci 2 u 1 je.

zamisljali smo budzet od max 5000 kn.

sad se razmisljamo sta da radimo sa tom autosjedalicom; da li je ona bas toliko nuzna odmah u pocetku? mozemo li bebu vozati i u kosari prvih par mjeseci? (naravno, dvoje bi nas islo)
kada bebe najranije mogu poceti koristiti sjedalice iz grupe 1 autosjedalica?
sto se vama pokazalo kao najprakticnije?

hvala!
zelenatocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 11:53   #2203
Quote:
zelenatocka kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, imam pitanje:

muz i ja smo se zalijepili za kolica ABC design condor 4 zbog toga sto su nevjerojatno lagana za nositi.
naravno, kako to inace s nama biva, kad smo ih isli kupiti, ispada da ih trenutno nigdje u hr nema nego tek tamo krajem 9. mjeseca (sto je nama apsolutno prekasno).

nasli smo na ebayu ABC design viper 4, navodno bolja varijanta condora.

cijena condora 3 u 1, sa popustom u magic baby-ju (koji jedini drzi ABC design kako sam razumjela?) je cca 4500,00 kn sto nam je prihvatljivo.
cijena vipera preko ebaya je ista, ali bez autosjedalice, znaci 2 u 1 je.

zamisljali smo budzet od max 5000 kn.

sad se razmisljamo sta da radimo sa tom autosjedalicom; da li je ona bas toliko nuzna odmah u pocetku? mozemo li bebu vozati i u kosari prvih par mjeseci? (naravno, dvoje bi nas islo)
kada bebe najranije mogu poceti koristiti sjedalice iz grupe 1 autosjedalica?
sto se vama pokazalo kao najprakticnije?

hvala!
Beba težine 3,5 kg pri brzini od 80 m/h u sudaru postiže težinu od 20 kg
Sigurna si da bi joj ti nešto pomogla u trenu sudara pa i najmanjeg?
sigurna si da bi za stvarno uspjela zadržati djete na rukama?

ako jesi, onda ju vozi u košari samo budi svjesna da riskiraš da ti djete završi u šoferšajbi pri najmanjem sudaru

djeca se u 21. stoljeću iz rodilišta izvode u AS

Potrošit ćeš 5.000 kn a skupo ti je dati novce za AS?
Stvarno ne kužim
Pa važnije ti je da ti je djete sigurno u autu nego da su ti kolica fensi
Da imam ograničeni buđet kupila bi kolica preko oglasnika ali AS bi išla nova i to ne neka jeftina, već provjerena
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 14:48   #2204
Moja ima skoro 2 god. i još se vozi u "jajetu" dakle AS grupe 0

Slažem se da je važnija dobra AS nego kolica, čak bih preporučila i polovna ili još bolje posuđena jer sam se nagledala primjera da beba neće nikako u kolica pa su se kupovale nosiljke a kolica stajala nekorištena

A AS doslovno glavu čuva, naravno ako se pravilno koristi
evo jednog videa na tu temu
https://www.youtube.com/watch?v=3YF34gzwiaQ
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 14:20   #2205
Quote:
zelenatocka kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, imam pitanje:

muz i ja smo se zalijepili za kolica ABC design condor 4 zbog toga sto su nevjerojatno lagana za nositi.
naravno, kako to inace s nama biva, kad smo ih isli kupiti, ispada da ih trenutno nigdje u hr nema nego tek tamo krajem 9. mjeseca (sto je nama apsolutno prekasno).

nasli smo na ebayu ABC design viper 4, navodno bolja varijanta condora.

cijena condora 3 u 1, sa popustom u magic baby-ju (koji jedini drzi ABC design kako sam razumjela?) je cca 4500,00 kn sto nam je prihvatljivo.
cijena vipera preko ebaya je ista, ali bez autosjedalice, znaci 2 u 1 je.

zamisljali smo budzet od max 5000 kn.

sad se razmisljamo sta da radimo sa tom autosjedalicom; da li je ona bas toliko nuzna odmah u pocetku? mozemo li bebu vozati i u kosari prvih par mjeseci? (naravno, dvoje bi nas islo)
kada bebe najranije mogu poceti koristiti sjedalice iz grupe 1 autosjedalica?
sto se vama pokazalo kao najprakticnije?

hvala!
Ak zelis riskirat zivot svog dijeteta onda ne, nije vazno jaje... Ne vidim koja je razlika u slucaju sudara dal vas je dvoje u autu ili jedno?
Ak ti sigurnost nije vazna, budi svjesna da je zakonom zabranjeno voziti bebu a da nije u autosjedalici, pa ak te zaustavi policija platit ces kaznu.



Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 17:39   #2206
Jaje je najvažnija stavka

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 18:50   #2207
Quote:
zelenatocka kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, imam pitanje:

muz i ja smo se zalijepili za kolica ABC design condor 4 zbog toga sto su nevjerojatno lagana za nositi.
naravno, kako to inace s nama biva, kad smo ih isli kupiti, ispada da ih trenutno nigdje u hr nema nego tek tamo krajem 9. mjeseca (sto je nama apsolutno prekasno).

nasli smo na ebayu ABC design viper 4, navodno bolja varijanta condora.

cijena condora 3 u 1, sa popustom u magic baby-ju (koji jedini drzi ABC design kako sam razumjela?) je cca 4500,00 kn sto nam je prihvatljivo.
cijena vipera preko ebaya je ista, ali bez autosjedalice, znaci 2 u 1 je.

zamisljali smo budzet od max 5000 kn.

sad se razmisljamo sta da radimo sa tom autosjedalicom; da li je ona bas toliko nuzna odmah u pocetku? mozemo li bebu vozati i u kosari prvih par mjeseci? (naravno, dvoje bi nas islo)
kada bebe najranije mogu poceti koristiti sjedalice iz grupe 1 autosjedalica?
sto se vama pokazalo kao najprakticnije?

hvala!
Dakle, jaje pod obavezno, ne mora biti neko vrhunsko, najskuplje, bitno je da odgovara vasem vozilu, da je pravilno instalirano te da je dijete u njemu pravilno zavezano.
Takodjer, sjedalice imaju rok trajanja, pa ukoliko posudjujete od nekog, bitno je provjeriti datum proizvodnje i koliki joj je rok trajanja.
Imate i sjedalice grupe 0/1 no ne znam ima li koja da se doista moze koristiti od rodjenja, najcesce nagib nije dovoljan za novorodjence.
U svakom slucaju, nevazno je vozite li se 2 kilometra tjedno ili 100 km dnevno, djetetu je mjesto u sjedalici.

Poslano sa mog SM-G361H koristeći Tapatalk
__________________
...and a rock feels no pain...
...and an island never cries...
cat_storm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 20:57   #2208
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
Ak zelis riskirat zivot svog dijeteta onda ne, nije vazno jaje... Ne vidim koja je razlika u slucaju sudara dal vas je dvoje u autu ili jedno?
Ak ti sigurnost nije vazna, budi svjesna da je zakonom zabranjeno voziti bebu a da nije u autosjedalici, pa ak te zaustavi policija platit ces kaznu.
ne, nije mi uopće bitna sigurnost djeteta. draže mi je kupiti fensi kolica i šparati na sigurnosti. definitivno.

hvala na tonu s visoka.
zelenatocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 21:01   #2209
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Moja ima skoro 2 god. i još se vozi u "jajetu" dakle AS grupe 0

Slažem se da je važnija dobra AS nego kolica, čak bih preporučila i polovna ili još bolje posuđena jer sam se nagledala primjera da beba neće nikako u kolica pa su se kupovale nosiljke a kolica stajala nekorištena

A AS doslovno glavu čuva, naravno ako se pravilno koristi
evo jednog videa na tu temu
https://www.youtube.com/watch?v=3YF34gzwiaQ
pitam zato što mi je kolegica prvih 6 mjeseci bebača vozala u autu u košari koja ima mogućnost vezivanja s pojasom i sama košara ima mogućnosti "instalacije" za sjedalo. znači beba je vezana unutar košare, i sama košara je vezana za sjedalo u autu.
ona svoje jaje nije realno ni koristila prvih 6 mjeseci, a sljedeću autosjedalicu su uzeli sa cca. 10 mjeseci bebača.
zelenatocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 23:06   #2210
Quote:
zelenatocka kaže: Pogledaj post
pitam zato što mi je kolegica prvih 6 mjeseci bebača vozala u autu u košari koja ima mogućnost vezivanja s pojasom i sama košara ima mogućnosti "instalacije" za sjedalo. znači beba je vezana unutar košare, i sama košara je vezana za sjedalo u autu.
ona svoje jaje nije realno ni koristila prvih 6 mjeseci, a sljedeću autosjedalicu su uzeli sa cca. 10 mjeseci bebača.

postoje i takve košare, ali vjeruj da takve košare nisu dobre za bebu beba je presitna za košaru (znači ima još oko nje mjesta do rubova košare jer realno košaru koristiš do cca 6-10 mjeseci starosti bebe pa računaj da beba u tom periodu naraste i 10 cm i da imaš toliko lufta oko bebe) i u slučaju i malog sudara, beba će letjeti pa makar i samo unutar košare a to je sasvim dovoljno da se ozlijedi.


Da, AS su skupe, ali su realno jedna od najbitnijih stavki koje ćete kupiti za bebu. Ako ste baš jako u stisci sa lovom, probajte onda uzeti kombiniranu AS grupe 0/1 koja ide od rođenja do cca 15-18kg. Obično ima umetak za novorođenče koji se kasnije izvadi i beba se dalje vozi bez njega, a kad ispuni uvjete se obično može i rotirati da bude u smjeru vožnje.



I da, po zakonu sad se beba mora voziti u AS. Čak i kad izlazite iz bolnice sestre će vas pitati gdje vam je AS ako donesete košaru. Kad sam ja izlazila i muž ponio AS ona nam je i pokazala kako da malu zapravo stavimo u AS i koliko je potrebno stegnuti remenčice
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 08:07   #2211
Quote:
zelenatocka kaže: Pogledaj post
pitam zato što mi je kolegica prvih 6 mjeseci bebača vozala u autu u košari koja ima mogućnost vezivanja s pojasom i sama košara ima mogućnosti "instalacije" za sjedalo. znači beba je vezana unutar košare, i sama košara je vezana za sjedalo u autu.
ona svoje jaje nije realno ni koristila prvih 6 mjeseci, a sljedeću autosjedalicu su uzeli sa cca. 10 mjeseci bebača.
Zašto je jaje dobro? Bolje od košare?
Zato što se u košari novorođenče vozi tako da u slučaju frontalnog sudara njegova glava leti naglo lijevo i desno. To naravno nije dobro za kralježnicu.
U jajetu koje je pravilno montirano u suprotnom smjeru od vožnje, dijete je najzaštićenije, da ne nabadam zašto, stavljam LINK na kojem imate puno informacija o AS na jednom mjestu

Sjedalice koje se postavljaju u smjer koji je suprotan smjeru vožnje općenito su sigurnije za djetetovu glavu, vrat i kralježnicu od onih koje se postavljaju u smjer vožnje. Glava novorođenčeta teška je i srazmjerno velika u odnosu na ostatak tijela. Novorođenče nema dovoljno čvrste vratne kosti i ligamente koji ih vežuzbog da bi moglo samo držati ionako tešku glavicu i stoga je važno da autosjedalica bude oblikovana tako da u slučaju prometne nesreće raspodijeli sile sudara duž cijelog naslona autosjedalice i tako spriječi preopterećenje bebinog vrata i leđa.
Ako bi došlo do frontalnog sudara, a malo dijete bilo okrenuto u smjer vožnje, teška djetetova glavica nastavila bi zbog inercije put kretanja - poletjela prema naprijed - i došlo bi do ozljeđivanja vrata i kralježnice.

Stoga je za dijete najbolje da bude u ovoj autosjedalici, okrenuto u smjer suprotan smjeru vožnje, sve dok ju ne preraste.


Nemojte molim vas gledati što drugi rade isključivo jer ljudi rade svašta s djecom, što nije nužno dobro. Pa cijela moja generacija je prevožena bez AS dok smo bili djeca i često čujem od baka i djedova, "pa držat ću je u rukama, neće joj ništa biti", i ne pada mi na pamet tako samo zato što sam ja preživjela svoje djetinjstvo bez AS

Evo, recimo zgodne ponude pa ste na miru duže
https://bazzar.hr/grupa-0-1-018kg/re...a-oglas-994974

Zadnje uređivanje the redCat : 07.07.2017. at 08:22.
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 14:22   #2212
Pozdrav,
uzela sam cybex cloud q autosjedalicu i sad razmišljam da uzmem neka rabljena kolica da se može as namontirat s adapterima pa me interesira koja bi bila kompatibilna ako netko zna? Vidjela sam da je stokke explory kompatibilan uz adaptere al ja bi nešto puno jeftinije... ne trebaju mi 3u1 verzije i slično jer imam 3u1 kolica koja smo dobili al su starija i nisu kompatibilna s ovom as zato tražim neku najjeftiniju varijantu da mogu stavit cloud gore. Zna li netko?
MissKuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 15:59   #2213
Relativno nedavno na temi sam naisla na post u kojem autor spominje neku kombiniranu sjedalicu u kojoj se dijete i nakon 18kg veze pojasem autosjedalice. Trazilica mi ne pomaze, listanjem stranica sada takodjer ne dolazim do tog posta. Zna li tko o cemu pricam? Cita li autor mozda ovaj moj post?
petra_wb is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 16:16   #2214
Quote:
petra_wb kaže: Pogledaj post
Relativno nedavno na temi sam naisla na post u kojem autor spominje neku kombiniranu sjedalicu u kojoj se dijete i nakon 18kg veze pojasem autosjedalice. Trazilica mi ne pomaze, listanjem stranica sada takodjer ne dolazim do tog posta. Zna li tko o cemu pricam? Cita li autor mozda ovaj moj post?
Romer Advansafix, koliko ja znam još uvijek jedina sa pojasevima iznad 18 kg
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 10:26   #2215
Quote:
zelenatocka kaže: Pogledaj post
sad se razmisljamo sta da radimo sa tom autosjedalicom; da li je ona bas toliko nuzna odmah u pocetku? mozemo li bebu vozati i u kosari prvih par mjeseci? (naravno, dvoje bi nas islo)
kada bebe najranije mogu poceti koristiti sjedalice iz grupe 1 autosjedalica?
sto se vama pokazalo kao najprakticnije?

hvala!
Kao sto su ti i drugi pisali bolje nemoj voziti dijete u toj kosari koja moze sluziti kao AS makar imala certifikat, manje je sigurno.

Ako trazis neko dugorocno rjesenje mozes kupiti AS 0/1 - ja sam imala kolica 2u1 i odvojeno AS 0/1 koja naravno ide od rodjenja i koristila sam je za dvoje djece do 3g zivota odnosno ukupno 6g u komadu. Jedina mana je da ne mozes dijete voziti u jajetu na kolicima, pa ga samo prebaciti u jajetu u auto ili u stan no meni osobno to uopce nije nedostajalo a ionako sam protivnik vozanja djeteta na kolicima u as jer ista je dizajnirana primarno da stiti dijete u sudaru a ne da sluzi za setnjice. Naravno svejesna sam cinjenice da sam u debeloj manjini po tom pitanju

Kolica sam puno manje koristila naravno, jer je jedno dijete blago receno mrzilo kolica a drugo cim je naucilo hodati mu kolica vise nisu bila fora.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 17:48   #2216
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Romer Advansafix, koliko ja znam još uvijek jedina sa pojasevima iznad 18 kg

Nije jedina ima još jedna sigurno!


http://www.besafe.com.hr/index.php/h...izi-plus#start
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 19:13   #2217
Super!
Jedino sto to nije kombinirana do kraja nego od početka do sredine i Advansafix ide u smjer vožnje
Al ova je odlična za djecu koja su velika kilažom a mlada po dobi
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 11:32   #2218
Koliko su as iz 3u1 kolica losije od pravih? Mislila sam kupit 3u1 jer mi se cinilo najprakticnije ali sad vidim da je bolje uzet 2u1 i bolju as? Koje su neke dobre as? Sto se tice cijene, fleksibilna sam. Ako je stvarno velika razlika spremna sam dati koliko treba
Olivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 11:48   #2219
Ovisi koja kolica kupuješ. Ima onih koje imaju dobra "jaja" kao AS.
Mi smo kupili 2u1 jer jaje koje je dolazilo s kolicima nije išlo na ISOFIX, pa smo našli dobru AS koja je pasala na kolica.
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 12:10   #2220
Uglavnom je bolje kupiti odvojeno AS, bar po mom mišljenju

ja sam se bila zaljubila u jedna Inglesina kolica ali AS je bila ne baš dobra pa sam na kraju uzela Mutsy i Maxi cosi Pebblicu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:19.