Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2015., 00:18   #61
Čitao ovu temu prije 10ak dana, a za vikend navratio u ZG i ručao s jednim prijateljem koji je bio u većoj grupi ljudi. I sad mi ih predstavlja ostatale i ispalo da jedan radi u Zabi. I sad razgovor ide i pitam ja zašto mučite klijente s tim pitanjima, a lik mi kaže "mi svoje ne mučimo, nama su klijenti jako važni". Sad meni upitnik iznad glave jer ovdje hrpa ljudi opravdano protestira. Mislim si ovaj recitira Zabinu ideologiju kao da je na reklami. Kasnije mi prijatelj kaže da je taj lik privatni bankar. Znači ipak postojimo "mi" i "oni".
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 00:26   #62
Tek si sad saznao da postoje osobni bankari?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 01:00   #63
Quote:
Bočko kaže: Pogledaj post
Čitao ovu temu prije 10ak dana, a za vikend navratio u ZG i ručao s jednim prijateljem koji je bio u većoj grupi ljudi. I sad mi ih predstavlja ostatale i ispalo da jedan radi u Zabi. I sad razgovor ide i pitam ja zašto mučite klijente s tim pitanjima, a lik mi kaže "mi svoje ne mučimo, nama su klijenti jako važni". Sad meni upitnik iznad glave jer ovdje hrpa ljudi opravdano protestira. Mislim si ovaj recitira Zabinu ideologiju kao da je na reklami. Kasnije mi prijatelj kaže da je taj lik privatni bankar. Znači ipak postojimo "mi" i "oni".
Profesionalna deformacija... Lik ako radi tamo godinama jednostavno je uvjeren da su ZABI klijenti jako vazni.. Ili mora govorit ko na reklami jer i ti si mu potencijalni klijent ..
Dobro da ti nije krenuo uvaljivat GOkarticu i da nisi otvorio pandorinu kutiju s tim pitanjem

Mi i oni---- tako gledaju i prodavači na kupce, prodavatelji osiguranja na potencijalne ljude koji ce kupiti osiguranje, čistači na ulici-- na stanovnike bacače smeća.... jbg.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 02:03   #64
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Tek si sad saznao da postoje osobni bankari?
P R I V A T N I, znači za veće ribe. Takvim klijentima se ne diže tlak, a "boraniju" tko šljivi. Pitaju nas svakake gluposti. Na to sam mislio s "mi" i "oni".

Da okrenemo pilu naopaku, što smiju pitati klijenti banku i njene službenike ako u banku deponiraju novac tj banci "daju kredit"?
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 07:58   #65
jučer sam nakon dužeg vremena bila u banci, i osobni bankar mi je spremno pod nos gurnuo nekakav upitnik koji "moramo" (ja i on) ispuniti no nisam bila baš raspoložena pa mi je on pokušal objasniti da je to zbog pranja novca ili nešto sl u svakom slučaju na pitanje o bračnom statusu ja sam ga pitala: a to bi vi mene pozvali na spoj???čovjek se malo zbunil pa je odustal od daljnjih pitanja......biće da je do mene.
vodainebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 08:03   #66
Quote:
vodainebo kaže: Pogledaj post
jučer sam nakon dužeg vremena bila u banci, i osobni bankar mi je spremno pod nos gurnuo nekakav upitnik koji "moramo" (ja i on) ispuniti no nisam bila baš raspoložena pa mi je on pokušal objasniti da je to zbog pranja novca ili nešto sl u svakom slučaju na pitanje o bračnom statusu ja sam ga pitala: a to bi vi mene pozvali na spoj???čovjek se malo zbunil pa je odustal od daljnjih pitanja......biće da je do mene.
o kojoj banci je riječ??
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 09:30   #67
Obaveza svake banke:
http://www.vecernji.hr/kompanije-i-t...-obveza-977323
fantabox is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 09:44   #68
Dakle, dio tih podataka predstavlja obvezu definiranu zakonom i popunjavaju se bez izuzetka. Ostali podaci služe za bolje upoznavanje naših klijenata i kreiranje adekvatnih kreditnih, kartičnih i ostalih ponuda, a u tom slučaju klijent odlučuje želi li ih podijeliti s bankom ili ne.

Pa ću ih lijepo zamoliti da me upozore koja su pitanja obvezna, a koja nisu.

Plus ono što je netko napisao da su tražili OIB njegove cure...
Neka se za nju brine njena banka.
Može li moja zakonska obveza biti davanje tuđih podataka?
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 09:55   #69
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Pa ću ih lijepo zamoliti da me upozore koja su pitanja obvezna, a koja nisu.
Upravo tako! A ovdje je vecina dosla nakon sto je to vec obavila cudeci se zasto, kome, kako itd.
Zar je bilo toliko tesko sugovornika u banci pitati prvo te iste stvari. I onda se cudimo kako su nekome uspjeli uvaliti tako nepovoljan kredit, tako los ugovor za nekog tele operatera skoro pa na ulici (hajde dobro, na standu)...!
fantabox is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 10:22   #70
Gle, ja sam ženu u PBZ-u tri puta morala pitati da bih dobila jasan odgovor.
Netko bi nakon prvog puta prihvatio njezino objašnjenje i tek kasnije bi shvatio da je zapravo izbjegla istinu. Nije lagala, ali definitivno je pokušala izbjeći direktan odgovor.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 10:35   #71
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Gle, ja sam ženu u PBZ-u tri puta morala pitati da bih dobila jasan odgovor.
Netko bi nakon prvog puta prihvatio njezino objašnjenje i tek kasnije bi shvatio da je zapravo izbjegla istinu. Nije lagala, ali definitivno je pokušala izbjeći direktan odgovor.

skoro ko kad moje dijete veli: nisam lagala, samo ti nisam rekla istinu
vodainebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 10:39   #72
Tako nekako.
Sigurna sam da su i oni pod pritiskom da dobiju što više sasvim ispunjenih upitnika, ali ovo nije bilo ok.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 12:32   #73
To se on nama htio pohvaliti da ima curu, što bi bankara bilo briga za oib njegove cure? Dajte ljudi malo logike..Valjda te pitaju jesi li u braku ili ne, a ova tri pitanja o državljanstvu, politici i zelenoj karti nisu mi nikakav bauk, ako samo to pitaju ne znam čemu frka? Evo ja idem ovih dana otvarati novi tekući pa baš dođem ovdje napisati što su me pitali sve...
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 12:39   #74
Pa u smislu provjere za pranje novca isto ih se ne tiče jesam li u braku.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 12:44   #75
zanimljivo, i računovođe/knjigovođe su također obvezni postupati po zakonu o sprječavanju pranja novca i financiranju terorizma te procjenjivati ima li inkriminirajućih elemenata u vašem poslovanju te dostavljati podatke državi.
je li vam vaš knjigovođa postavljao slična pitanja?
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 13:29   #76
nemam knjigovodju, ali znam jednu. prije nekih godinu dana mi se tuzila kako ima za ispunjavati te upitnike protiv pranja novca. Konkretno treba davati podatke da li se u zadnjih x mjeseci nasla sa vlasnikom tvrtke u zivo itd... I jos da treba ispitivati ta neka pitanja svoje klijente.
danielpubmail is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 21:05   #77
Quote:
penava kaže: Pogledaj post
Odslusajte koje predavanje o skladistima podataka i data miningu i shvaticete da u svrhu marketinga nema smisla gledati pojedinca, nego grupu. Tako da se ne treba niko bojati ugrozavanja privatnosti
Ali nitko nije duzan davati nikakve podatke osim onih koje vec imaju. I svatko ih moze otjerati u 3 pm ili gdje vec zeli prema vlastitom nahodjenju ..
aspiriniks is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 09:17   #78
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Pa u smislu provjere za pranje novca isto ih se ne tiče jesam li u braku.
Pa znaju da Hrvati obožavaju pričati o svojim vezama i brakovima pa su to pitanje extra uveli.
Šalim se, ja sam bila u Zabi i nije me nitko pitao ništa o tome...
Ali po meni je privatnije pitanje razlog otvaranja računa, ako ne želiš minus i kreditne kartice što banku ima biti briga zašto otvaraš račun?
Većina banaka i tako u zahtjevima za minus pita za bračno stanje...
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 22:45   #79
Ovdje se nalaze upitnici i pitanja na koje treba odgovoriti kako bi se ispunila zakonska obveza.
Usput su natovarili izjave o marketingu. Ne vidim kakve veze ima njihov marketing s pranjem novca.
Upitnik je napravljen od strane Hrvatske Udruge Banaka. Plus toga što pojedine banke vole svašta pitati pod izlikom tog zakona.

http://www.hub.hr/hr/primjena-zakona...anju-terorizma
tom324 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 20:18   #80
Quote:
tom324 kaže: Pogledaj post
Ovdje se nalaze upitnici i pitanja na koje treba odgovoriti kako bi se ispunila zakonska obveza.
Usput su natovarili izjave o marketingu. Ne vidim kakve veze ima njihov marketing s pranjem novca.
Upitnik je napravljen od strane Hrvatske Udruge Banaka. Plus toga što pojedine banke vole svašta pitati pod izlikom tog zakona.

http://www.hub.hr/hr/primjena-zakona...anju-terorizma
Nitko nije duzan ispunjavati nista.
Zar mislite da ce vas policija u lisicama privoditi u banku ispunjavati njihove ankete ... ?
Ali tko zeli moze ispuniti i potpisati svasta ...
Ali je kudikamo bolje ne ispuniti i ne potpisati nista ...
aspiriniks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:57.