Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2017., 22:19   #9261
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
Miješaš dvije različite stvari. Razlozi za isključenje međunarodne zaštite na koje se SOA poziva su u članku 30. Zakona o međunarodnoj zaštiti, a ovo što ti pišeš govoriš su razlozi za deportaciju. Ako su nepokretna majka troje djece i 65.-godišnji armenac (krščanin) iz Alepa opasnost za nacionalnu sigurnost, zašto nisu deportirani niti ih itko pokušava deportirati? To se i onaj Samer pita u intervjuu? Budi sigurna da bi ih se odmah deportiralo da su oni zaista opasni. Ovdje je nešto drugo u pitanju.

Problem je što će takve nebuloze pasti na sudovima i to ne na našim nego na europskom sudu za ljudska prava i to će jako puno koštati RH jer su odvjetnici zagrizli i neće to pustiti.
Kontrole su se postrožile i ako sirijac sa zapadne obale zatraži azil vjerojatno ga neće dobiti jer tamo nema rata. Isto vrijedi za iračana iz Baghdada ili afganistanca. Po sličnom principu Švicarska i Španjolska rade sa afrikancima jer bi ih u protivnom preplavili.

Stotine milijuna migranata iz zemalja trećeg svijeta žele na zapad ali to je jednostavno nemoguće. Gledaj što procjenjuje UN o rastu svjetske populacije; http://imgur.com/6c0DYtx
__________________
Politically Incorrect - And Always Right

Zadnje uređivanje Hugh Mungus : 21.05.2017. at 23:32.
Hugh Mungus is offline  
Old 21.05.2017., 22:20   #9262
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
Miješaš dvije različite stvari. Razlozi za isključenje međunarodne zaštite na koje se SOA poziva su u članku 30. Zakona o međunarodnoj zaštiti, a ovo što ti pišeš govoriš su razlozi za deportaciju. Ako su nepokretna majka troje djece i 65.-godišnji armenac (krščanin) iz Alepa opasnost za nacionalnu sigurnost, zašto nisu deportirani niti ih itko pokušava deportirati? To se i onaj Samer pita u intervjuu? Budi sigurna da bi ih se odmah deportiralo da su oni zaista opasni. Ovdje je nešto drugo u pitanju.

Problem je što će takve nebuloze pasti na sudovima i to ne na našim nego na europskom sudu za ljudska prava i to će jako puno koštati RH jer su odvjetnici zagrizli i neće to pustiti.
A kuda da ih Hrvatska depotira? Ne smijemo ni mrdnuti dok Merkel ne odobri. Zašto su vraćeni iz Austrije k nama i tamo im je odbijen azil? Sad ta ista Austrija pljuje po nama jer im mi nismo odobrili azil.

Jasno je meni da je nešto drugo u pitanju. I to ne sluti na dobro. O NGO-ima neću ništa napisati.
iskra01 is offline  
Old 21.05.2017., 22:59   #9263
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
Kontrole su se postrožile i ako sirijac sa zapadne obale zatraži azil vjerojatno ga neće dobiti jer tamo nema rata. Isto vrijedi za iračana iz Baghdada ili afganistanca. Po sličnom principu Švicarska i Španjolska rade sa afrikancima jer bi ih u protivnome preplavili.

Stotine milijuna migranata iz zemalja trećeg svijeta žele na zapad ali to je jednostavno nemoguće. Gledaj što procjenjuje UN o rastu svjetskoe populacije; http://imgur.com/6c0DYtx
Kako ti sve lijepo i jednostavno objasniš. Gušt te čitati.
iskra01 is offline  
Old 22.05.2017., 18:22   #9264
Quote:
iskra01 kaže: Pogledaj post
A kuda da ih Hrvatska depotira? Ne smijemo ni mrdnuti dok Merkel ne odobri. Zašto su vraćeni iz Austrije k nama i tamo im je odbijen azil? Sad ta ista Austrija pljuje po nama jer im mi nismo odobrili azil.

Jasno je meni da je nešto drugo u pitanju. I to ne sluti na dobro. O NGO-ima neću ništa napisati.
Nije im u Austriji odbijen azil nego je prema Dublinskom postupku utvrđena nadležnost RH. Stvar je nadležnosti.
Ti ljudi koji su odbijeni temeljem mišljenja SOA-e ispunjavaju sve uvjete za dobivanje međunarodne zaštite (što piše u njihovim rješenjima) ali im je ista isključena zbog neobrazloženog mišljenja SOA-e.
peggy-nely is offline  
Old 07.06.2017., 01:34   #9265
Nakon što je Mađarska usvojila novi zakon o migrantima, isti su se opet počeli okupljati pokraj hrvatske granice u Šidu.

"Šid is a little Serbian town right at the border with Croatia. It has become a hot spot in the last two months, especially since the Hungarian anti-immigration laws were passed, followed by ruthless police brutality. Here, hundreds of people await their chance for “the game”, as they call the attempts to cross the border."
https://medium.com/@AreYouSyrious/ay...d-487fe0bf723b



Samo mi nije jasno kako ih Are You Serious misle tamo hraniti kad vlasti upravo zatvaraju prihvatilište.
https://www.vecernji.hr/vijesti/zatv...ranicu-1165805
__________________
Politically Incorrect - And Always Right

Zadnje uređivanje Hugh Mungus : 07.06.2017. at 01:45.
Hugh Mungus is offline  
Old 08.06.2017., 12:56   #9266
Upravo na radiju, još nigdje online nisam našla:
"Generalna EU odvjetnica kaže da je legitimno da Hrvati i Grci su slali veliki val dalje, da nije za očekivati da u takvoj situaciji jedna članica sama sve registrira i da je moguća i registracija u drugim državama. "

Znaci da se unatoč zakonima ne mogu vracati ljude koji su tada prosli kroz grčku ili Hrvatsku u istu. U ovom slučaju se to odnosi na Austriju.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 08.06.2017., 15:50   #9267
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Upravo na radiju, još nigdje online nisam našla:
"Generalna EU odvjetnica kaže da je legitimno da Hrvati i Grci su slali veliki val dalje, da nije za očekivati da u takvoj situaciji jedna članica sama sve registrira i da je moguća i registracija u drugim državama. "

Znaci da se unatoč zakonima ne mogu vracati ljude koji su tada prosli kroz grčku ili Hrvatsku u istu. U ovom slučaju se to odnosi na Austriju.
Pa to je jedini mogući logički zaključak. Tko ih je zvao neka ih i primi.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 08.06.2017., 16:03   #9268
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Pa to je jedini mogući logički zaključak. Tko ih je zvao neka ih i primi.
Pa zakoni su još uvijek drugi.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 08.06.2017., 21:40   #9269
Kolegica sa studija psihologije za potrebe svog diplomskog rada provodi istraživanje o stavovima prema imigrantima i zamolila me da proširim glas o istraživanju kako bi sakupila što veći sudionika. Ispunjavanje online upitnika je anonimno i traje 10-ak minuta. Ostale informacije i uputa za rješavanje nalaze se na poveznici ispod.

Međugrupna prijateljstva i stavovi prema imigrantima
I to će proći is offline  
Old 09.06.2017., 20:40   #9270
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Pa zakoni su još uvijek drugi.
Nisu. Dublinski postupak se odnosi na slučajeve nezakonitog prelaska granica, a mi smo ih u dogovoru sve propuštali. Granice su bile otvorene. Znači, Dublin se ne može primjenjivati.
peggy-nely is offline  
Old 10.06.2017., 05:37   #9271
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
Nisu. Dublinski postupak se odnosi na slučajeve nezakonitog prelaska granica, a mi smo ih u dogovoru sve propuštali. Granice su bile otvorene. Znači, Dublin se ne može primjenjivati.
Pa Austrija se pozivale na te zakone. I dobili su taj odgovor. Znaci nije bas bio neki dogovor ili je evo doslo vise nego su mislili. Niti su njemci rekli 500.000 i dosta niti Austrijanci 100.000 i dosta.
Ali vise nije ni važno kada smo sada oficialno "odrjeseni" grijeha ;-).
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 11.06.2017., 21:22   #9272
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
Nisu. Dublinski postupak se odnosi na slučajeve nezakonitog prelaska granica, a mi smo ih u dogovoru sve propuštali. Granice su bile otvorene. Znači, Dublin se ne može primjenjivati.
Ne bi se slozio. Dublinski sporazum jednostavno govori kako se procedura izgona provodi prema prvoj zemlji ulaska :
https://en.wikipedia.org/wiki/Dublin_Regulation

Nema tu normalno nezakonitog prelaska granice, zahtjev za azil se tehnicki podnosi na granici, pa se podnositelju privremeno dozvoli ulaz kako bi se zahtjev mogao razmotriti.

Nezakonit je prelaz granice bez identifikacije, a to je upravo ono sto je RH za vrijeme Milanoviceve vlade radila: dopustala ljudima da udju u RH bez da pokazu ikakve dokumente, protivno vlastitom zakonu i protivno sporazumima s EU. Nije bilo nikakve kontrole tko ulazi, niti sta unosi, nego je vlastita javnost i vlada tretirala situaciju kao prirodnu katastrofu, odnosno naivno je vjerovala da ce izigrati partnere u EU tako sto nece evidentirati osobe koje ulaze i prolaze kroz RH.
Normalno bi bilo procesuiranje poput Slovenije: evidencija na ulasku, pa neki privremeni smjestaj, uz kontroliranje situacije od strane policije, kao sto im je u opisu posla. Jest da znaci da nema prolaza kao noz kroz sir, no kontrolirati svoj teritorij znaci i neku odgovornost. Slovenija je pokazala odgovornost, Hrvatska, na nasu stamotu, nije.

No tesko je biti bolji fiskal od iskusnog odvjetnika. Nakon naseg krsenja EU propisa na koje smo sami pristali, vracaju nam ljude kojima je odbijen azil na temelju njihove izjave da su prosli kroz Hrvatsku. U biti mi bismo ih trebali dalje vracati Grckoj, koja je prije nas prva EU zemlja, no izgleda da je trenutno popularno rjesenje da se svi zahtjevi za azilom odbijaju zbog "sigurnosne prijetnje" koju nitko ne moze pravno donjeti u pitanje.

U skladu sa starom tradicijom, RH umjesto jednostavnog i jasnog zakona i provedbe istog, tezi kompliciranju sa mrezom manjkave provedbe i asova iz rukava baziranih na necem sto bi trebale biti iznimke.
Adelholzener is offline  
Old 15.06.2017., 21:55   #9273
Fulao si ceo fudbal-kako bi Srbi rekli. Ako te zanima tematika, pročitaj si mišljenje generalnog izvjestitelja.
Ne radi se tu o nikakvom izgonu odbijenih nego o nadležnosti za razmatranje zahtjeva.
Generalni izvjestitelj je mišljenja da je u slučaju izbjegličke krize nadležna zemlja u kojoj je prvi zahtjev podnesen a ne prva u koju je tražitelj ušao baš zato što se to ne može smatrati nelegalnim ulaskom. Mi i svi ostali smo ih propuštali. Ako je granica otvorena, nema ilegalnog ulaska. U prijevodu, Dublin je bio suspendiran za vrijeme izbjegličke krize i ne može se primjenjivati.
peggy-nely is offline  
Old 17.06.2017., 17:45   #9274
Problemi sa emigrantima - samcima u Somboru:

https://www.youtube.com/watch?v=u8w3xj-AnD0

Inače, sad vidjeh i ovaj drugi video od prije 6-7 mjeseci...tu se obećava kako će migranti ostati oko mjesec dana - jer će i Mađarska kao primati - a i to da u centru boravi oko 120 lica, pretežito obitelji s djecom, i da je to preko kapaciteta ali kako su puno od njih djeca, pa nema većih problema....
Sadašnja situacija je da ih nema više 120 nego oko 400, (znači 4 puta više nego što je kapacitet).
Jesu izlagali taj narod tamo...koje su to igre...

https://www.youtube.com/watch?v=1Th7yLPQ1Qc
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson

Zadnje uređivanje sivko5 : 17.06.2017. at 18:06.
sivko5 is online now  
Old 26.06.2017., 17:08   #9275
Viktor Orban se pred novinarima izjasnio o ulozi Mađarske prema problemu ulaska emigranata u EU

https://www.youtube.com/watch?v=w49JXAY3jV4
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is online now  
Old 27.06.2017., 17:34   #9276
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Viktor Orban se pred novinarima izjasnio o ulozi Mađarske prema problemu ulaska emigranata u EU

https://www.youtube.com/watch?v=w49JXAY3jV4
Pa ovo ti je iz 2015. godine...
johan183 is offline  
Old 27.06.2017., 19:39   #9277
Quote:
johan183 kaže: Pogledaj post
Pa ovo ti je iz 2015. godine...


Ispričavam se, nisam vidio
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is online now  
Old 28.06.2017., 17:07   #9278
https://twitter.com/UNmigration/stat...11844260651008

UN nam porucuje da je 244 miliona ljudi na puta i da je migracija neizbjezna, potrebna i pozeljna!

http://http://www.un.org/esa/populat.../migration.htm

Quote:
Replacement Migration:
Is It a Solution to Declining and Ageing Populations?

Focusing on these two striking and critical population trends, the report considers replacement migration for eight low-fertility countries (France, Germany, Italy, Japan, Republic of Korea, Russian Federation, United Kingdom and United States) and two regions (Europe and the European Union). Replacement migration refers to the international migration that a country would need to offset population decline and population ageing resulting from low fertility and mortality rates.
Plan je jasan i vec ranije napravljen. Ovo sa ilegalnim dolascima preko sredozemnog mora je smisljeno i organizirano.

Sve u svrsi povecanja konzumenata i onog cuvenog "we need our economy to grow".
Volvox is offline  
Old 30.06.2017., 00:54   #9279
UN-ova organizacije IOM je počela spašavati migrante po Sahari te ih prevaža na libijsku obalu gdje kasnije kreću prema Europi. IOM je financiran od strane europskih fondova i nizozemske vlade.
https://archive.is/mpXCO
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Old 30.06.2017., 20:46   #9280
Quote:
Volvox kaže: Pogledaj post
Sve u svrsi povecanja konzumenata i onog cuvenog "we need our economy to grow".
Rekao bih da povećanje broja konzumenata nije cilj. Bar ne primarni. Nego je primarni cilj stvaranje melting pota.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:11.