Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2016., 02:37   #1
Odlučila prije pola godine

Pozdrav ljudima, nisam trol...novi nick je zbog delikatne situacije. Mogu li dobiti savjet od vas koji ste se izborili za sebe.

Kao sto naslov kaže, odlučila sam jos prije pola godine, da vise neću trpiti brak sa osobom koja me godinama uzima zdravo za gotovo, ne poštuje i psihički maltretira. Nisam imala potporu od mojih bližnjih,pa eto cupkam na mjestu i nikako da krenem. Izdržala sam i zbog toga jer se privremeno odselio, (stan je njegov) otišao je raditi da zaradi i promjeni okolinu.

Nasih 8god braka, dva dečkića (4 i 7god), do prije godinu dana moj muž bio mi je sve, tako da je pola krivnje sigurno moje jer sam mu dosta dopuštala. Naivno sam vjerovala u brak kao zajednicu, prva ozbiljna veza, brak i poslje kako se kolo sreće okreće.
Alkohol je pojeo većinu naše veze, znate da je alkoholičar onog dana kad poželite da bi mi bilo bolje da si je našao ljubavnicu, nego trpiti nesto tako.
Ne, nije me udario nikad u pijanom stanju, a niti sam ja njega izazivala kad je bio u takvom stanju. DVI litre vina na dan za njega su nista. U tom periodu od 5god pijanstva nije donosio novce, tako da sam uz novi posao i dvoje djece imala veliki pritisak da uspijem poplaćati sve račune. Usput sam držala i to prividno stanje da je sve ok u braku. On je imao poteškoća u prvom poslu, pa je odlučio za drugi, onda treći i sve je od tih poslova propadalo.....jer je lijen i neda mu se mućnuti glavom (bitno da su u njegovim ocima svi drugi budale), ali jedinac je pa mu je obitelj sve to financirala. Ipak je uspio napraviti dug za koji kaže da nije to nista (samo 50000e)
Sexa je bilo onoliko dana koliko nije pio, jer me par puta ozljedio prilikom odnosa i rekla sam dosta...nema sexa dok piješ. Naravno da sam i za to kriva u njegovim ocima.
Mi se sad svađamo jer se opet vratio, on zeli da probamo biti zajedno...manipulator, lažljivac, alkoholičar, krao mi je novce, ogovarao me po cijelom gradu ili je to isto sto i ponižavanje...aaa ma sve najgore vidim u njemu.
Rekla sam mu da si nađe neku mladu, energičniju ženu za sebe jer me iscrpio. Da me pusti na miru...onda mi kaže da odem ca. Tada nastane preobrazba, cim to izgovori on se umiri. I ja isto...samo su nam motivi različiti, on bi prividnu obitelj, a ja zelim mir sto dalje od njega. Pustio je alkohol, zbog situacije između nas...yeah right, zbog sta ce selo reci, jako pazi na to da ispadne dobrica u tuđim ocima. Mislim da bi i svoje djete uložio samo za pohvalu okoline.
Imamo priliku i za zaraditi, on nece jer kaže da ako nema nista između nas da bolje pustimo to. Sama sa dvoje djece ne mogu to odraditi i jos sam vise ljuta na njega jer je tako nemaran oko budućnosti naše djece. Nema za uzdržavanje nas i jos mu se ne da raditi.
Mogla bi nabrajati do sutra, pa cu jos samo natuknice nadodati:
-kad sam ga trudna sa prvi djetetom 6 mjeseci čekala da se otrijezni, znao je biti kuci pa dok sam gurala i podizala galon vode on je samo promatrao simpatični scenu.
-kad mi je poslje rekao da ce on raditi cijeli dan i noc, a ja da moram brinuti o djecu.. Bio je u birtiji
-kad mi pruzi 50kn/mjesečno i misli da je time sve platio
-kad podcjenjuje i ogovara ljude koji su mu prijatelji
-kad mi nakon sto ga nije bilo 5 dana i ja sjednem pokraj njega da počnem koju nekakvu komunikaciju, pa mi vrati da mu punim glavu Non stop.
-kad svoju mamu zove vješticom
-kad mi kaže da je ljubomoran na moj uspijeh
-kad me ne voli vidjeti da uživam
-kad drugima govori da ga u braku drže samo djeca
-kad je njegova jedina opsežna komunikacija prema meni; ti imas ljubavnika (po njemu sam ih imala 340)
-kad trebamo popraviti odnos, niječe sve greške redom i sipa optužbe prema meni
-kad mi nakon svega toga kaže da me voli, a ja njega ne
Moze me biti sram

Ja pak ne zelim da djeca odrastaju uz tako primitivnu osobu, a i u pitanju su moji živci. Htjela bi zadnje potrošiti za njih.
Ono sto znam je da nije svijestan života, a meni se neda vise čekati njegovo osvijestavanje. Imao je sve, nije nista cijenio i zao mi je sto cu ostati zabilježena da sam samo ja uzdrmala njegov idiličan svijet. Očekivala sam da ce se bolje trgnuti, ali kod njega sve ide sporo. Ili kupuje vrijeme?!

Je li meni vrijeme da dignem sidro, iako me obitelj ne podržava. Naime, njima sam se povjerila kasno i oni su mislili da za mene sve štima u braku. Sad su u šoku i misle da mu trebam dati priliku, a meni je to tesko jer sam vec odlučila da je kraj. U Slavoniji je jos sramota da se žena, sa krovom iznad glave odluci razvesti.
Jonnyb is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 07:31   #2
Quote:
Jonnyb kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudima, nisam trol...novi nick je zbog delikatne situacije. Mogu li dobiti savjet od vas koji ste se izborili za sebe.

Kao sto naslov kaže, odlučila sam jos prije pola godine, da vise neću trpiti brak sa osobom koja me godinama uzima zdravo za gotovo, ne poštuje i psihički maltretira. Nisam imala potporu od mojih bližnjih,pa eto cupkam na mjestu i nikako da krenem. Izdržala sam i zbog toga jer se privremeno odselio, (stan je njegov) otišao je raditi da zaradi i promjeni okolinu.

Nasih 8god braka, dva dečkića (4 i 7god), do prije godinu dana moj muž bio mi je sve, tako da je pola krivnje sigurno moje jer sam mu dosta dopuštala. Naivno sam vjerovala u brak kao zajednicu, prva ozbiljna veza, brak i poslje kako se kolo sreće okreće.
Alkohol je pojeo većinu naše veze, znate da je alkoholičar onog dana kad poželite da bi mi bilo bolje da si je našao ljubavnicu, nego trpiti nesto tako.
Ne, nije me udario nikad u pijanom stanju, a niti sam ja njega izazivala kad je bio u takvom stanju. DVI litre vina na dan za njega su nista. U tom periodu od 5god pijanstva nije donosio novce, tako da sam uz novi posao i dvoje djece imala veliki pritisak da uspijem poplaćati sve račune. Usput sam držala i to prividno stanje da je sve ok u braku. On je imao poteškoća u prvom poslu, pa je odlučio za drugi, onda treći i sve je od tih poslova propadalo.....jer je lijen i neda mu se mućnuti glavom (bitno da su u njegovim ocima svi drugi budale), ali jedinac je pa mu je obitelj sve to financirala. Ipak je uspio napraviti dug za koji kaže da nije to nista (samo 50000e)
Sexa je bilo onoliko dana koliko nije pio, jer me par puta ozljedio prilikom odnosa i rekla sam dosta...nema sexa dok piješ. Naravno da sam i za to kriva u njegovim ocima.
Mi se sad svađamo jer se opet vratio, on zeli da probamo biti zajedno...manipulator, lažljivac, alkoholičar, krao mi je novce, ogovarao me po cijelom gradu ili je to isto sto i ponižavanje...aaa ma sve najgore vidim u njemu.
Rekla sam mu da si nađe neku mladu, energičniju ženu za sebe jer me iscrpio. Da me pusti na miru...onda mi kaže da odem ca. Tada nastane preobrazba, cim to izgovori on se umiri. I ja isto...samo su nam motivi različiti, on bi prividnu obitelj, a ja zelim mir sto dalje od njega. Pustio je alkohol, zbog situacije između nas...yeah right, zbog sta ce selo reci, jako pazi na to da ispadne dobrica u tuđim ocima. Mislim da bi i svoje djete uložio samo za pohvalu okoline.
Imamo priliku i za zaraditi, on nece jer kaže da ako nema nista između nas da bolje pustimo to. Sama sa dvoje djece ne mogu to odraditi i jos sam vise ljuta na njega jer je tako nemaran oko budućnosti naše djece. Nema za uzdržavanje nas i jos mu se ne da raditi.
Mogla bi nabrajati do sutra, pa cu jos samo natuknice nadodati:
-kad sam ga trudna sa prvi djetetom 6 mjeseci čekala da se otrijezni, znao je biti kuci pa dok sam gurala i podizala galon vode on je samo promatrao simpatični scenu.
-kad mi je poslje rekao da ce on raditi cijeli dan i noc, a ja da moram brinuti o djecu.. Bio je u birtiji
-kad mi pruzi 50kn/mjesečno i misli da je time sve platio
-kad podcjenjuje i ogovara ljude koji su mu prijatelji
-kad mi nakon sto ga nije bilo 5 dana i ja sjednem pokraj njega da počnem koju nekakvu komunikaciju, pa mi vrati da mu punim glavu Non stop.
-kad svoju mamu zove vješticom
-kad mi kaže da je ljubomoran na moj uspijeh
-kad me ne voli vidjeti da uživam
-kad drugima govori da ga u braku drže samo djeca
-kad je njegova jedina opsežna komunikacija prema meni; ti imas ljubavnika (po njemu sam ih imala 340)
-kad trebamo popraviti odnos, niječe sve greške redom i sipa optužbe prema meni
-kad mi nakon svega toga kaže da me voli, a ja njega ne
Moze me biti sram

Ja pak ne zelim da djeca odrastaju uz tako primitivnu osobu, a i u pitanju su moji živci. Htjela bi zadnje potrošiti za njih.
Ono sto znam je da nije svijestan života, a meni se neda vise čekati njegovo osvijestavanje. Imao je sve, nije nista cijenio i zao mi je sto cu ostati zabilježena da sam samo ja uzdrmala njegov idiličan svijet. Očekivala sam da ce se bolje trgnuti, ali kod njega sve ide sporo. Ili kupuje vrijeme?!

Je li meni vrijeme da dignem sidro, iako me obitelj ne podržava. Naime, njima sam se povjerila kasno i oni su mislili da za mene sve štima u braku. Sad su u šoku i misle da mu trebam dati priliku, a meni je to tesko jer sam vec odlučila da je kraj. U Slavoniji je jos sramota da se žena, sa krovom iznad glave odluci razvesti.
Ne znam na sto me ovo vise podsjeca. I onda jos ima pametnih koji me pitaju, pa sto ti imas protiv toga da netko popije nesto. Evo, imam ovo. Sve gore navedeno.

Vrijeme je odavno bilo za "dignuti sidro". Ovo ne da vas bude vuklo prema dolje, nego tu se ne moze nista konkretno napraviti. Tako dugo dok on nijece svoj problem, vi tonete jos dublje. Ovakva situacija ne da oduzima novac i vrijeme, vec psihicki covjeka umara, crpi energiju, zivce, volju, sve.
Mislim da su vam od svih ljudi oko vas najbitnija djeca i njihovo misljenje. Porazgovarati s njima, objasniti situaciju, reci sto zelite napraviti i krenuti. Apsolutno vas briga za selo i ljude, jer u konacnici on vam nece pomoci.
Zalosno je samo to da na kraju teret cijele situacije snosite vi.
pullus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 07:36   #3
Nije mi samo jasno zasto ne postoji neki nacin za prisiliti takve osobe na lijecenje. Ovako, oni mogu u nedogled raditi probleme. Manipulatori i lazljivci su samo takvi. Mogu "obecati" brda i doline. Jezim se i kosa mi se dize na glavi kad se sjetim.

Ako odete s djecom, da li imate kamo otici i da li su vasa primanja dovoljna za vas troje?
pullus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 08:01   #4
Quote:
pullus kaže: Pogledaj post
Nije mi samo jasno zasto ne postoji neki nacin za prisiliti takve osobe na lijecenje. Ovako, oni mogu u nedogled raditi probleme. Manipulatori i lazljivci su samo takvi. Mogu "obecati" brda i doline. Jezim se i kosa mi se dize na glavi kad se sjetim.

Ako odete s djecom, da li imate kamo otici i da li su vasa primanja dovoljna za vas troje?
Osim sto se ne daju prisiliti na liječenje, uživaju i opravdanje da pod alkoholom neznanju sto čine. Samo ja znam kakav je i kad je trijezan, dođe mi da mu sama natocim koliko beživotno izgleda.

Nemam kamo otići, uzeti stan u najam, primanja imam taman da završim mjesec. Naravno da mi nece nista pripasti nakon svih ovih zajedničkih godina jer nema nista na svoje ime.
Jonnyb is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 08:16   #5
za alkohol nemam ni najmanje opravdanja..ništa..
poznat mi je suživot sa osobom koja ima problem sa alkoholom i na to ne bi pristala ni pod razno..
suživot s takvom osobom je ništa drugo doli mučenje.. m u č e nj e..
ako i ima onih lijepih trenutaka, koji se mogu nabrojati na jednu ruku, lažnog su sjaja..ma užas, fuj..uništavanje svih osoba oko sebe..
gledam svoju susjedu, odrasla je uz oca pijanca ali kronera teškog i udala se za istog takvog..rodila dijete i sada joj dijete proživljava ono što je proživljavala ona..gledam i mislim si, kako si glupa..
znam, nisam pomogla, nisam dala nikakav savjet, samo sam došla napisati svoju ogorčenost vezano za alkoholičare..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 08:58   #6
Najbolja recenica je: Najlakse je budali reci da se nicega ne sjecam.

Ne mogu shvatiti nikakav oblik ovisnosti. Kako si covjek moze dopustiti da bude rob necemu? Necem toliko trivijalnom kao alkohol, cigarete, droga, a da ne spominjem kockanje i ovisnost o mobitelu-internetu jer to mi je jos apsurdnije.

Divno. Bez potpore okoline, bez nekih normalnih primanja, bez imovine. I neka se zena onda odluci nekuda otici sama. Ne dao svemir i situacije kad je dijete bolesno, pa nerazumijevanje poslodavca... Uzas i horor. I tako u krug. Njemu ne mozes nista, jer on sam mora shvatiti da ima problem i mora na lijecenje. Mos mislit, malo sutra. Nemam pojma sto pametnog reci, a trpjeti taj uzas i dozvoliti djeci da to gledaju nema smisla.

Nema tu nekog boljeg rjesenja osim, zavrnuti rukave, uhvatiti se za dva posla i raditi za djecu i sebe. Tezak je to i naporan zivot, ali bolje to nego biti s njim.
pullus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 09:04   #7
Potrazite stanove (pripremite se na mogucnost malo cesceg odbijanja), nadite nesto u okvirima svojih mogucnosti, uzmite osnovne stvari i krenite ispocetka. Kad smo prvi puta otisle, spavale smo samo na madracima. Nismo imale niti frizider, niti pec. Prvih mjesec dana je mozda bilo malo teze, ali isplatilo se. Vise smo se smijale tome, a i jedna pozitivna stvar je proizasla iz toga - ne mozemo vise smisliti pastete, salame, sireve.

A vasi roditelji? Oni ne zele pomoci?
pullus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 09:08   #8
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
za alkohol nemam ni najmanje opravdanja..ništa..
poznat mi je suživot sa osobom koja ima problem sa alkoholom i na to ne bi pristala ni pod razno..
suživot s takvom osobom je ništa drugo doli mučenje.. m u č e nj e..
ako i ima onih lijepih trenutaka, koji se mogu nabrojati na jednu ruku, lažnog su sjaja..ma užas, fuj..uništavanje svih osoba oko sebe..
gledam svoju susjedu, odrasla je uz oca pijanca ali kronera teškog i udala se za istog takvog..rodila dijete i sada joj dijete proživljava ono što je proživljavala ona..gledam i mislim si, kako si glupa..
znam, nisam pomogla, nisam dala nikakav savjet, samo sam došla napisati svoju ogorčenost vezano za alkoholičare..
Ali si pogodila točni razlog zašto to ne zelim trpiti, moj otac je isto pio i ja sam izabrala istog takvog (neka se slobodno pridoda statistici). Moji iako su dečki, ne zelim da gledaju tatu kako pada po podu, spava gol u wc....Iako nije nasilan, destruktivan je sigurno, stvara disfunkcionalno okruženje u obitelji....najgore od svega sto mu pravi problemi jos nisu zakucali na vrata. Mah, možda niti nece, blaženo neznanje za takve ljude, jos se poslje pitaš tko je tu lud. Ako se i sta desi, ja koja ne pijem snosim odgovornost jer eto, ja sam ona trijezna....ili ona rečenica; ti si jača od njega, izdrži u ime braka

Zato me nije briga sta selo misli, samo ga podsjetim da postoje u svijetu žene koje odgovaraju njegovom profilu žene koju treba i da ovu majku pusti na miru jer ja ne pušim vise te fore.

Ah da, sad ne pije i odlučio se promjeniti. Dao mi je ultimatum da se i ja promjenom jer je izgubio povjerenje u mene (valjda misli na onaj dan kad sam mu rekla da ga ne volim). I nezna do kad ce me trpiti ovakvu...ja držim fige da se makar tu pokaze muškarcem jer poznato je da žene moraju i taj potez povuci, tj.ici tražiti razvod bez da su ga uzrokovale.

Ono sto mi je interesantno, svi me pitaju da li imas drugog? Kao da žena mora imati uvijek muskarca za velike odluke...poslje mrzim sebe, ovako glupavu i smotani sto mu nisam to napravila pa da selo uživa, on ispadne nacionalni heroj a ja stereotipna zenturaca kojoj je samo do toga da Ku.. upravlja njenim životom.

Sorry, ogorčena sam
Jonnyb is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 09:15   #9
Quote:
pullus kaže: Pogledaj post
Potrazite stanove (pripremite se na mogucnost malo cesceg odbijanja), nadite nesto u okvirima svojih mogucnosti, uzmite osnovne stvari i krenite ispocetka. Kad smo prvi puta otisle, spavale smo samo na madracima. Nismo imale niti frizider, niti pec. Prvih mjesec dana je mozda bilo malo teze, ali isplatilo se. Vise smo se smijale tome, a i jedna pozitivna stvar je proizasla iz toga - ne mozemo vise smisliti pastete, salame, sireve.

A vasi roditelji? Oni ne zele pomoci?
Ja vjerujem da na kraju hoće pomoći, ono kad se najedemo salame i paštete, kad pokažeš da ozbiljno misliš i da se ne oslanjaš na ljude koji te uvjeravaju da je život točno takav kakav ja sad prolazim.
Ako i računam na njih, onda je to za cca 2-3 godine
Jonnyb is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 09:17   #10
Hvala vam žene na potpori. Lakše je slagati kockice kad samopouzdanje raste.

Kisss
Jonnyb is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 10:40   #11
Tužna priča. A ništ nemoj tražit pomoć od familije kad ti je i stari alkić. Kak da ti oni pomognu? Pomozi sama sebi i djetetu. Ako imaš financijskih mogućnosti riješiš to na sudu. Dobiš alimentaciju i ostaneš u dobrim odnosima sa bivšim mužem zbog djece ali ne moraš ga svakodnevno gledat. On bu sretan i ovak. Bu si cugal u miru i svi sretni i zadovoljni.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 12:22   #12
Quote:
Jonnyb kaže: Pogledaj post
O
Nemam kamo otići, uzeti stan u najam, primanja imam taman da završim mjesec. Naravno da mi nece nista pripasti nakon svih ovih zajedničkih godina jer nema nista na svoje ime.
Reći ću samo ne srljaj iz jednog sranja u drugo. Jbš potporu i samopouzdanje, nitko od nas nije u tvojim cipelama.
Prvo se pravno raspitaj o svom položaju u toj kući.
Koje su ti mogućnosti?
Kad razmišljaš o razvodu i životu nakon kako si u tom razmišljanju posložila logistiku (brigu o klincima) i financijsku konstrukciju?
Kažeš da ON ima dug, pripazi da ne bi ispalo da VI imate dug.
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 13:32   #13
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Reći ću samo ne srljaj iz jednog sranja u drugo. Jbš potporu i samopouzdanje, nitko od nas nije u tvojim cipelama.
Prvo se pravno raspitaj o svom položaju u toj kući.
Koje su ti mogućnosti?
Kad razmišljaš o razvodu i životu nakon kako si u tom razmišljanju posložila logistiku (brigu o klincima) i financijsku konstrukciju?
Kažeš da ON ima dug, pripazi da ne bi ispalo da VI imate dug.
Sva imovina je na ime njegovih, dug je od prijatelja koji mu je posudio novce. Firmu mu je zatvorena, jos je dug za doprinose i sve sto nije sebi stigao plaćati.
Zadovoljan je ovim ishodom, zapravo i ponosan....jer neću nista dobiti.
U poslu stojim tako sto iza mene su rezultati, iskustvo i kolege me cijene. Iako sam sve radila za druge, moju poziciju sam osigurala na dva mjesta. Samo za veću placu morala bi imati uvijete kao muskarci, vise odmorna (trenutno posao odrađujem bez previše uplitanja glave) i mogućnost prekovremenih...jer tu se dosta skupi na plaći.
Mislila sam uzeti jos nekog da mi pričuva djecu vikendom. Inače tu je Vrtic i škola,ma sve se ionako odrađuje bez njega.
sad kad pogledam, pa ja vec i funkcioniram bez njega po pitanju logistike (bio je raditi u Njemačkoj po zimi, nije nista zaradio, samo je coolirao i jos je došao dva puta u tih 6mjeseci da se požali da je gore sve skupo i da nema novaca), .a najbolje sta mi se moze desiti je, da on moze, plaćati alimentaciju pa cu se malo rasteretiti mjesečno.
U nasljedstvu sam davno dobila malu garsonjeru, ali je ona od posla i mog grada cca500km razlike.

Zašto je razvod u ovom slučaju drugo sranje?
Zar da trunem sa ovim i cekam the great rising of 2011----to be continued In 2045.
Slobodno mi recite sta me čeka sa dvoje djece rastavljena i zar je ipak ovakva zajednica bolja?
Jonnyb is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 13:43   #14
Quote:
Jonnyb kaže: Pogledaj post
Zašto je razvod u ovom slučaju drugo sranje?
Zar da trunem sa ovim i cekam the great rising of 2011----to be continued In 2045.
Slobodno mi recite sta me čeka sa dvoje djece rastavljena i zar je ipak ovakva zajednica bolja?
Nije razvod drugo sranje.
Razvod je u tvom slučaju moguće ispravna odluka.
Što koga čeka s dvoje djece nakon razvoda najviše ovisi o toj osobi, socio-ekonomskim aspektima i okolini.

Neke stvari su fakat čista matematika - dakle da li ćeš moći bez njegove financijske pomoći osigurati klincima i sebi osnovne životne potrebe
(krov nad glavom, plaćene režije, hrana na stolu, odjeća, obuća i poneko vreselje)?

Zašto misliš da on neće dobiti klince ili se boriti za njih?

Razvela sam se, sve sam si osigurala osim ljubavi vlastite obitelji koja me zbog te moje odluke odbacila.
Jel zaboli? Zaboli. Nekad više, nekad manje.
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 13:48   #15
Očekuje te samo bolje nego kako ti je sad. Ne mogu zamisliti kako je živjeti uz nekoga takvog ali eto-kažu žene iz iskustva...i uz suhi kruh i paštetu život je bio bolji nego uz nekoga takvog.
Posao imaš, za tebe i dvoje djece za prvu ruku može poslužiti i garsonjerica.Možeš pokušati iznajmiti garsonjeru koja si dobila u naslijedstvo pa si tu već pokrila dio rashoda...
Obzirom da je on nezaposlen i neće ti imati od kuda plaćati alimentaciju, vjerovatno ćeš imati pravo i na dječji doplatak.
I sama si rekla da u kuću ne doprinosi ama baš ništa,da moraš sve sama-dakle jednina razlika je uplaćanju najamnine. To se svi troje malo stisnete pa će se naći i za najamninu.
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 13:55   #16
Quote:
Jonnyb kaže: Pogledaj post
Sva imovina je na ime njegovih, dug je od prijatelja koji mu je posudio novce. Firmu mu je zatvorena, jos je dug za doprinose i sve sto nije sebi stigao plaćati.
Zadovoljan je ovim ishodom, zapravo i ponosan....jer neću nista dobiti.
U poslu stojim tako sto iza mene su rezultati, iskustvo i kolege me cijene. Iako sam sve radila za druge, moju poziciju sam osigurala na dva mjesta. Samo za veću placu morala bi imati uvijete kao muskarci, vise odmorna (trenutno posao odrađujem bez previše uplitanja glave) i mogućnost prekovremenih...jer tu se dosta skupi na plaći.
Mislila sam uzeti jos nekog da mi pričuva djecu vikendom. Inače tu je Vrtic i škola,ma sve se ionako odrađuje bez njega.
sad kad pogledam, pa ja vec i funkcioniram bez njega po pitanju logistike (bio je raditi u Njemačkoj po zimi, nije nista zaradio, samo je coolirao i jos je došao dva puta u tih 6mjeseci da se požali da je gore sve skupo i da nema novaca), .a najbolje sta mi se moze desiti je, da on moze, plaćati alimentaciju pa cu se malo rasteretiti mjesečno.
U nasljedstvu sam davno dobila malu garsonjeru, ali je ona od posla i mog grada cca500km razlike.

Zašto je razvod u ovom slučaju drugo sranje?
Zar da trunem sa ovim i cekam the great rising of 2011----to be continued In 2045.
Slobodno mi recite sta me čeka sa dvoje djece rastavljena i zar je ipak ovakva zajednica bolja?
ova zajednica ti je manje od 0. Dok si ne složiš situaciju, pošalji ga ponovo u njemacku. sredi sve papire za razvod i preseli se prije nego sto se vrati. u slavoniji ima jeftinijih nekretnina. probaj naći neku kucu koja je na prodaju, mozda bi ti jeftinije iznajmili, pa s vremenom da je otkupis (prodaj tu garsonjeru). al za bilo kakve kupovine, pricekaj kraj razvoda. znas da mozes bez njega, pa nije sve tako crno
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 15:28   #17
Quote:
Jonnyb kaže: Pogledaj post
U nasljedstvu sam davno dobila malu garsonjeru, ali je ona od posla i mog grada cca500km razlike.

Slobodno mi recite sta me čeka sa dvoje djece rastavljena i zar je ipak ovakva zajednica bolja?
Ako ti je garsonijera u nekom gradu, najmom ćeš si pokriti stan u gradu u kojem jesi, pa kad vidiš kako će ti financije dopuštati lako je prodaš kasnije, uzmeš manji dio kredita i uložiš u nešto svoje.

U našem slučaju, kao dijete, čekalo nas je puno lijepih stvari samima s mamom, i dan danas mislim da baš zbog tog funkcioniramo povezanije i bliskije nego vidim i kod puno drugih ''normalnih'' obitelji.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 13:11   #18
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Nije razvod drugo sranje.
Razvod je u tvom slučaju moguće ispravna odluka.
Što koga čeka s dvoje djece nakon razvoda najviše ovisi o toj osobi, socio-ekonomskim aspektima i okolini.

Neke stvari su fakat čista matematika - dakle da li ćeš moći bez njegove financijske pomoći osigurati klincima i sebi osnovne životne potrebe
(krov nad glavom, plaćene režije, hrana na stolu, odjeća, obuća i poneko vreselje)?

Zašto misliš da on neće dobiti klince ili se boriti za njih?

Razvela sam se, sve sam si osigurala osim ljubavi vlastite obitelji koja me zbog te moje odluke odbacila.
Jel zaboli? Zaboli. Nekad više, nekad manje.
Štokrlica, razumijem da mi zelis pripremiti na ono sto me čeka i hvala ti za to, bas sam željela sagledati razvod sa svih mogucih strana. Naravno, samo onaj koji prođe zna i ima svoje iskustvo. Zao mi je sto te vlastita obitelj odbacila, to sad prolazim i jako je tesko svojima objasniti zasto brak ne ide dalje, pogotovo jer su sami moji roditelji u istom takvom braku ostali zajedno, otac je siguran da je on zato zaslužan, kao sto mene moj muž sve ove godine uvjerava da je on zaslužan za sve lijepe momente koje smo imali. Kad ga pitam koje? On mi odgovori pa ono prije djece i da ako ce mo se rastati bolje da nismo imali djecu. Katastrofa i tako različito mišljenje od mojega, jer sve drugo bi mijenjala, djecu i uloženo za njih to nikad.
Naravno da cu osigurati klincima osnovne životne stvari, to radim vec jedan dug niz godina. Ako uspijem u međuvremenu osposobiti garsonjeru za najam, to bi mi olakšalo...samo to nece uskoro biti.
Imam 20god radnog staza i posao mi je siguran.
On je neprijavljen vec godinu dana, sve troškove evidentiram...vidi se da ja financijski održavam ovu zajednicu. On ima dugove i ako bude tražio i borio se za djecu meni ce biti zao jer to znaci traume najvise za njih. Kako voli društveni život i birtije tesko da se u to uklapaju djeca. Ispast ce da se ipak iz inata bori za njih, a ja to ne mogu znati koliko god da se pripremim jer vidim da su oko toga cesto slučajevi izdvoje u individualne. Mada je rekao pokupi djecu i idi gdje hoces, ali i to se moze promjeniti u ono, ja ipak zelim djecu. U razvodu se po pravilu uvijek jedan inati i to onaj kojem je sve do tada odgovaralo, komfor u braku jelte...
Sve ove godine nikad mi nije bilo tesko nositi se sa izazovima u braku, dok su u razumnim granicama, ali kad jedan partner sebično crpi drugog duže vrijeme onda iscrpi ljubav i ostane kostur.
Ja sam tip da se zadovoljim malim stvarima i volim komunikaciju sa ljudima. Izbjegavam ogovaranja, na probleme gledam kao na izazove, vise sam pozitivac i za razliku od njega, kritiku okrenem sebi u korist da sutra budem jos bolja, ne pravim razliku između pametniji-gluplji, kakav brak ima nas prijatelj i zašto ona žena ima tako dobrog muza..kod njega je to sve suprotno, on zeli biti čovjek od respekta tako sto ce se napiti da započne komunikaciju koja tada zvuci jako loše. Nema svoju osobnost, cak niti sebe ne voli. Od odgovornosti bježi jer se nezna suočiti sa problemima. Žena služi za sve, muž ubire njene plodove...zapravo, koristi obrazac od svog oca koji nikad nije poštivao svoju ženu. U cijeloj toj bračnoj zajednici, bas uime tog istog braka nastao je čovjek koji sad to isto radi meni. Ugh!
Znam, trebala sam sve to vidjeti ranije...a meni i sad izgleda ranije, nego da cekam jos toliko godina.
Jonnyb is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 13:18   #19
Quote:
Jonnyb kaže: Pogledaj post
Znam, trebala sam sve to vidjeti ranije...a meni i sad izgleda ranije, nego da cekam jos toliko godina.
Dakle, odluka je tu - odlučila si, u naslovu kažeš prije pola godine.
Da te pitam što si u tih 6 mjeseci konkretno učinila da realiziraš tu odluku?

Financijski si kažeš neovisna.
Ne razumijem....kaj čekaš?
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 15:18   #20
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Dakle, odluka je tu - odlučila si, u naslovu kažeš prije pola godine.
Da te pitam što si u tih 6 mjeseci konkretno učinila da realiziraš tu odluku?

Financijski si kažeš neovisna.
Ne razumijem....kaj čekaš?
Nesigurnost:

-Da li mogu sve to? Jer potporu nemam niti od mojih

Htjela sam čuti od vas sto ste prošli, sta samo financijska pomoć je važna za izdržati razvod?
Čekala sam na nagovor drugih da mu ipak dam priliku, zavela se time da ostanem u stanu dok on ne proba skinuti se sa alkohola. To me i on zamolio, ali sad mi kaže da je sve uzalud jer ga ionako ne volim, ono bolje da idem piti.

On ima potporu od svojih i sa svim sranjima koje napravi, a ja ispadam losa i jos od mojih nemam potporu zbog staromodnih uvjeravanja da je ženska uloga patnice i da nije nista bolje iako se rastavim.
Došla sam se jos ovdje da čujem je li to toliko strašno jer odlučila sam jos prije pola godine, a skroz me stopiraju...psihički umaraju!
Jonnyb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:14.