Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2017., 10:05   #1
MUP ostaje bez auta

http://www.vecernji.hr/hrvatska/mup-...sezone-1155914

nek uzmu od camea povrat mcv logana
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 11:12   #2
To se moze dogoditi sam kod nas. Bez brige, bude im zubak slozio neku hitnu i "povoljnu" ponudu. Sam mi nije jasno zkj svake godine octavije uzimaju. Da se mene pita dobili bi ili tipa novoga ili corolle i mirna bosna. Jos bi dogovor napravio da se na plin voze i bok. Em jeftinije, em cisce.
Drnda17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 11:16   #3
Znas kad ce mup ostat bez auta ...nikad
A zna se i zasto octavie voze..bila tema...hint zubak i rodjaci

Ne pita se narod ama bas nista zato nam i je tako...

Tipo plus plin ....toj kad mbi ne fali ama bas nista...
Em eko em jeftinije...

Drzava ce uzet aute na leasing
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 11:34   #4
octavie su najveci skart sto su imali, za njihove potrebe su dovoljne i dacije, bilo sto jeftnije... nebitno, i onako su lizing, garancija i odrzavanje...
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 17:53   #5
Quote:
ma3x kaže: Pogledaj post
octavie su najveci skart sto su imali, za njihove potrebe su dovoljne i dacije, bilo sto jeftnije... nebitno, i onako su lizing, garancija i odrzavanje...
Daj ne seri. Octavia se koristi kao Policijsko vozilo u mnogim razvijenijim zemljama. Najbolje da kao Turci voze Daciu. Ako to nije sramota ne znam što je. Rađe se voze u Škodi jer ne škodi!
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 11:35   #6
Ista, ali ista situacija je bila još za Milanovićeve vlade tj prije nabavke ovih vozila na lizing. Isto je netko zajebao i nastala je rupa između povrata i dolaska novih vozila. Pa je po cesti bilo scena da su se kao patrolna vozila koristili službeni auti i presretaći za redovne patrole, a ni marice u kontroli prometa nisu bile rjetkost. To se najviše vidjelo na njima omiljenoj cesti Sisak-Zagreb (Sisačko-moslavaćki dio) gdje ih uvjek ima ko dreka a tad ih je bilo rjetko i bilo ih je u svemu osim zaprežnim vozilima.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 11:44   #7


Ništa me više ne iznenađuje u ovom govnu od kvazidržave.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 11:47   #8
A to samo pokazuje kako se kod nas upravlja državnim .... nakupina debila, rodjaka i uhljeba i eto ti, nitko odgovoran, svi zaštićeni ko čovječe ribice ...

S druge strane kolika korist od njih - ni da ih raspuste nebi se puno promjenilo.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 11:53   #9
A isti im kurac, skoro ih ni ovako nemaju. Ovi iz okolice Vrbovskog koje CD ne voli imaju limit 40km dnevno. Na biciklima bi mogli takvu smjenu odradit.
wasx is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 12:04   #10
Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
A isti im kurac, skoro ih ni ovako nemaju. Ovi iz okolice Vrbovskog koje CD ne voli imaju limit 40km dnevno. Na biciklima bi mogli takvu smjenu odradit.
pa to nije ni 15 000km godišnje,vjerujem da rade puno više
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 11:59   #11
problem je ruknut svake tri godine brdo novaca za lizing ,a još su i skupi auti u igri,da uzmu nešto upola jeftinije,u vlasništvo, pa ih drž,e recimo 6g onda u prodaju ...čini m i se da bi se to više isplatilo...

trebali bi malo i razmisliti u klasama i snazi auta koji im trebaju...

masa toga bi se dala odraditi s običnim sanderom od 70 000kn ili 76 000kn kravanom...a ako im treba za naganjanje po gradu ili okolici jači auto onda uzet nešto od 150 dizelskih kljusadi ,a ne da svi moraju imat 150 dizelskih kljusadi...i tak,nije isto uzimaš li auto za 200 000kn ili 76 000kn...pa i u lizingu se to osjeti...
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 12:10   #12
Krivo sam rekao, 40km po smjeni. Mogu preko toga al onda ide papirologija, svaki km se pravda. Leasing jbga.
wasx is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 12:11   #13
Koji to "svi" imaju 150 kljusadi? Presretači su na cca 100 iznad, a ostali su dosta ispod(ne znam corse, ali pretpostavljam da su i astre i octavie na stotinjak).



Inače, u mom kraju u zadnje vrijeme je česta superbica. Ona iz prve serije presretača.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 12:21   #14
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Koji to "svi" imaju 150 kljusadi? Presretači su na cca 100 iznad, a ostali su dosta ispod(ne znam corse, ali pretpostavljam da su i astre i octavie na stotinjak).



Inače, u mom kraju u zadnje vrijeme je česta superbica. Ona iz prve serije presretača.
ne pratim baš škode ima 2.0 sa 150ks ....sad dal oni imaju 1,6 sa 115 ili tako nešto ...nemam pojma

ja na cesti viđam samo oktavije...corsu možda jednom,astru ni jednu....
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 12:58   #15
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
ne pratim baš škode ima 2.0 sa 150ks ....sad dal oni imaju 1,6 sa 115 ili tako nešto ...nemam pojma

ja na cesti viđam samo oktavije...corsu možda jednom,astru ni jednu....
Octavie sa 1.6tdi 110ks
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 12:29   #16
Kod mene voze Octaviu ili Corsu. 90% vremena je jedan u tom automobilu. Za Corsu je to ok ali nije mi jasno cemu Octavia kombi za posao koji obavljaju. Ok, znam gdje zivim pa mi je jasno ali ipak smeta.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 12:39   #17
Mislim da bi za patrolu bili dobro i karavani b segmenta s dizelom od 90-100 ks
clio grandtour,ibiza karavan i tako...
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 00:24   #18
Quote:
matko_gsi kaže: Pogledaj post
Mislim da bi za patrolu bili dobro i karavani b segmenta s dizelom od 90-100 ks
clio grandtour,ibiza karavan i tako...
Misliš ophodnju? Patrola je s druge strane granice
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 08:15   #19
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Misliš ophodnju? Patrola je s druge strane granice
police patrol...

Kaj ti prvo padne na pamet to kazes. Uostalom jel ti kazes samokres ili pistolj?

hiljada, kasarna, pasos a ne tisuca, vojarna, putovnica.

vojarna je izmisljen termin kod pocetka domovinskog rata; isto kao i vrtolet i slicno samo da se ne prica "srpski". Ono kao da ne mozemo imati iste rijeci za neke stvari jer ih vec i imamo a neke nemamo i nismo ih nikad niti koristili (boranija, sargarepa, pavlaka,...) za razliku od pasos, hiljada, kasarna i nekih drugih. Doduse i kasarna dolazi od francuskog...
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 13:26   #20
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Kod mene voze Octaviu ili Corsu. 90% vremena je jedan u tom automobilu. Za Corsu je to ok ali nije mi jasno cemu Octavia kombi za posao koji obavljaju. Ok, znam gdje zivim pa mi je jasno ali ipak smeta.
Kada bi znao što sve patrola vozi u autu, možda bi shvatio čemu karavan. Osobito kod prometne policije. dvije pancirke, dvije puške, oprema za mjerenje kod očevida, čunjevi za regulaciju... gomila stvari, koja još k tome nije baš lagana. 1.6 tdi je minimum za takav auto, jer još na krovu ima 20 cm visoku rotirku cijelom širinom vozila, koja je fina zračna kočnica na velikim brzinama... Slažem se da za neke službe policije je dovoljan i Sandero, no neki jednostavno moraju imati auto sa 500 l bunkera. Stanje po pitanju vozia u prosječnoj policijskoj postaji nikada nije bilo gore, pa čak ni početkom 2000-ih kada je esdepeova vlada odlučila šparati na policiji, pa je među ostalima nabavila Fiat punto 1.2 sa 60 konja, koji je bio mrtvo magare, a drugi auto je bio Golf IV SDI. Tada su i na dvije-tri godine zatvorili srednju policijsku školu, potez od kojeg se policija do danas nije u potpunosti oporavila, jer su narednih godina morali "na silu" odškolovati nekoliko tisuća policajaca, sa vrlo upitnim rezultatom...

Kod nas, kako se vlasti smjenjuju, tako se tulavi političari igraju sa državnim sustavima i uče upravljati. Britanci su već prije dosta godina nabavu i održavanje policijskog voznog parka prepustili outsorcingu, firmama koje se time bave, i time ušparali cca 30% u odnosu na ranije.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:37.