Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Nova godina kao dvodnevni praznik?
Da, svakako 14 36.84%
Da, uz ukidanja jednog od postojećih blagdana 7 18.42%
Ne 17 44.74%
Glasovatelji: 38. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2012., 17:44   #41
Quote:
Starija Sestra kaže: Pogledaj post
Ne mogu oni nas tolko malo platiti kolko malo mi možemo raditi, jel?
A ne, ne možeš toliko malo raditi koliko te malo mogu platiti.
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 17:49   #42
 
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 18:24   #43
Quote:
marijamarijic kaže: Pogledaj post
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 19:48   #44
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Tebi su Nova godina i Prvi maj komunistički praznici?

Nova godina se slavi još od babilonskih vremena (datumi su se mijenjali kroz povijest i civilizacije) a 1. siječnja je uveden sa gregorijanskim kalendarom (usput, na taj dan je Isus obrezan i dobio je svoje ime - Luka 2:21).

Prvi maj???

Ajde, prvo nešto pročitaj u životu pa se tek onda upusti u davanje bombastičnih izjava. Ovako se samo sramotiš neznanjem.
E moj prika, treba poznavati kontekst da bi se moglo argumentirano raspravljati. Naravno da je Nova godina komunistički praznik jer ga je nametao režim kao zamjenu za nepoćudni Božić. A praznik rada nije državni prazni niti u jednoj razvijenoj kapitalističkoj državi.
Karamark is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 23:32   #45
Quote:
Karamark kaže: Pogledaj post
E moj prika, treba poznavati kontekst da bi se moglo argumentirano raspravljati. Naravno da je Nova godina komunistički praznik jer ga je nametao režim kao zamjenu za nepoćudni Božić. A praznik rada nije državni prazni niti u jednoj razvijenoj kapitalističkoj državi.
O Novoj godini ne bih dalje....


Ako 1. maj mogu slaviti Njemačka, Italija, Španjolska... (i još 80-tak zemalja) valjda može i Hrvatska slaviti 1. svibnja?

I ne daj se zbuniti, SAD i Kanada imaju istu stvar na drugi datum - Labor Day


Antikomunistička opsesija ti nije ujedno i garant pozitivnog razmišljanja.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 00:33   #46
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
O Novoj godini ne bih dalje....


Ako 1. maj mogu slaviti Njemačka, Italija, Španjolska... (i još 80-tak zemalja) valjda može i Hrvatska slaviti 1. svibnja?

I ne daj se zbuniti, SAD i Kanada imaju istu stvar na drugi datum - Labor Day


Antikomunistička opsesija ti nije ujedno i garant pozitivnog razmišljanja.
Prvi maj je postao državni praznik u SSSR-u i jasna je njegovo komunističko porijeklo.
Karamark is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 00:34   #47
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
O Novoj godini ne bih dalje....


Ako 1. maj mogu slaviti Njemačka, Italija, Španjolska... (i još 80-tak zemalja) valjda može i Hrvatska slaviti 1. svibnja?

I ne daj se zbuniti, SAD i Kanada imaju istu stvar na drugi datum - Labor Day


Antikomunistička opsesija ti nije ujedno i garant pozitivnog razmišljanja.
Prvi maj je postao državni praznik u SSSR-u i jasno je njegovo komunističko porijeklo. Kod nas je on ostavština komunističkih vremena, a nije uvezen iz europskih zemalja.
Karamark is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 01:11   #48
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Ni nakon 20 godina se ne mogu naviknuti da je Nova godina jednodnevni praznik.

Želite li Novu godinu kao dvodnevni blagdan?


Želimo. Danas bi svakao trebao biti neradan dan nakon jučerašnjeg dočeka.


Božić je vjerski blagdan i trebao bi biti radni dan, uz pravo na neradan dan svima koji su katolici (a to bi se potvrđivalo plaćanjem poreza rimokatoličkoj crkvi).
 
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 01:19   #49
Nova godina ne bi uopće trebala biti praznik jer je to najobičniji datum i nema nikakvu tradiciju. I ta slavlja samo prouzroče probleme, ljudi se opijaju i mlate, stradavaju od pirotehnike i nesposobni su za rad nekoliko dana nakon toga.
Karamark is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 01:50   #50
Nova Godina je najveća fešta u godini i trebala bi biti trodnevni praznik,Praznik Rada je druga najveća fešta i trebao bi biti 2 dana. Božić i Uskrs kao najveći crkveni blagdani po 2 dana,s time da ako jedan dan padne u nedjelju treba ga prebaciti na ponedjeljak kao neradni dan. Ostali praznici po jedan dan,a neke se može i ukinuti jer ih nitko ni ne slavi.
3 dana praznika za Novu godinu je po mjeri jer organizam treba odmor nakon takvih fešti! Ovo što imamo ove godine je katastrofa,Nova godina u nedjelju,odnosno nema neradnih dana. Sramota!
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 11:08   #51
Koliko vidim, sve je više onih kojima se radi i za Novu godinu. Svaka čast.

Ja ću iskoristiti situaciju da sam sam sebi poslodavac i organizirat ću svoje blagdane po želji. Današnji radni dan sam skratio radno vrijeme na 10-14 jer i tako je potpuno isprazan i promašen (do trenutka pisanja ovog posta imao sam "čak" dva poziva) a sasvim sam siguran kako ću ubuduće Novu godinu (zajedno sa svojim djelatnicima) slaviti 2 dana.

Baš me briga je li Nova komunjarski, paganski ili bilo kakav drugi običaj. I tako većinu blagdana (kao i vikenda) odrađujemo sukladno potrebama posla pa si samim time možemo dopustiti luksuz dodatnog postnovogodišnjeg slobodnog dana koji je, svojom učinkovitošću, najblaže rećeno, minoran. S druge strane, dodatni neradan dan poslužiti će urednoj probavi i konkretnom odmoru, dan koji će i mene i moje djelatnike učiniti produktivnijim u nastupjućim danima.

Kao što je dobro primjetio pukovnikz, veći su mi troškovi enegije nego li radni učinak i dobit. Ako si brojni korisnici proračuna mogu dozvoliti spajanje Božića i Tri kralja, zašto bi ja bio pizda i radio (velikim dijelom za njih) 02.01.

Dakle od Nove 2013. više ne radim(o) 02.01.

Zadnje uređivanje dr.Bojler : 02.01.2012. at 11:21.
dr.Bojler is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 12:57   #52
S obzirom da živimo sve lošije iza svake nove godine predlažem da uopće ne slavimo novu godinu. To je medicinski problem da slavimo
novu godinu u kojoj ćemo dokazano živjeti gore, jasno, osim naših tzv. političara koji žive sve bolje.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 17:52   #53
Quote:
Karamark kaže: Pogledaj post
Prvi maj je postao državni praznik u SSSR-u i jasno je njegovo komunističko porijeklo. Kod nas je on ostavština komunističkih vremena, a nije uvezen iz europskih zemalja.
I, zbog toga je to nešto loše, loše kao komunistički plin, nafta...?
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 17:57   #54
Quote:
dr.Bojler kaže: Pogledaj post
Čudnog li čuda. Pogledaj na stranici prije koliko će se ove godine blagdana spajati sa vikendom. A brojni radnici ne samo da neće spajati već će raditi i
na sam blagdan.
Kako se uglavnom oslanjamo na tercijarna zanimanja mislim da i nije smak svijeta što će primjerice na Uskršnji ponedjeljka raditi benzinaka (naravno, ako će za taj rad radnici biti pošteno plaćeni)
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 17:58   #55
A što se tiče neproduktivnosti u ovo postblagdansko vrijeme mislim da bi se to dalo riješiti jednim kolektivnim godišnjim.
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 17:59   #56
Quote:
Karamark kaže: Pogledaj post
Prvi maj je postao državni praznik u SSSR-u i jasno je njegovo komunističko porijeklo. Kod nas je on ostavština komunističkih vremena, a nije uvezen iz europskih zemalja.
ne znam da li lažeš, nemaš pojma ili si provokator??!!

... a da se uhvatiš malo knjige?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 12:28   #57
Quote:
Starija Sestra kaže: Pogledaj post
A što se tiče neproduktivnosti u ovo postblagdansko vrijeme mislim da bi se to dalo riješiti jednim kolektivnim godišnjim.

Ja sam iz Vojvodine, a sa obzirom na multikulturnu i multietnicku prirodu Vojvodine, mi lepo raspustimo nas NVO 24.12 i ne radimo do 9.01.

Tu upadnu i oba Bozica i Nova godina i svako slavi sto hoce.
agw is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:51.