Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2012., 20:22   #41
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
No dobro. Puno je nezadovoljnih skeptika. Evo ja imam jedan prijedlog. Organizirat ćemo referendum samo s jednim pitanjem : Jeste li protiv ? Da - Ne. Pravo glasanja imaju skeptici i apstinenti. Nema smisla da mi koji smo izglasali ZA, opet izlazimo. Pa ako vas izađe 50% + 1, od ukupnog broja upisanih glasača, tj.cca 2,5 milijuna, priznat će vam se pobjeda : ne u EU. Sami ćete financirati ref., jer ste vi to tražili. Daklem, na biralište uz osobnu ponijeti i 100 kn ! Pošteno? Pošteno !
Gle, Ozy...bas ovim dana imam sa jednim kolegom "svadju" na tu temu.....pa cu ti reci isto sto sam na kraju rekao i njemu.

Daj molim te vise ne izlazi na izbore...ni ti ni svi vi ostali koji ste zadnjih 10 godina izlazili....jer po rezultatima vasih glasova se vidi da vi nemate pojma izabirati.....prepustite to pametnijima...nije sramota reci neznam.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 12:13   #42
Znači,ključni i povijesni ulazak RH u stratešku asocijaciju,odlučilo e 14% upisanih birača RH..?!
Kakav je to tip demokracije,ne znam.Ja sam glasao,ponavljam,za.Zašto?Zato da se uredimo,saberemo i ponešto naučimo,a onda ako je potreba odemo dalje svojim putem.
__________________
AVNOH 1944* Seljačka košulja širokih rukava,u ruci srp*SP-A.HSS 15,000 glasova
NOVH is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 01:06   #43
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Gle, Ozy...
Daj molim te vise ne izlazi na izbore...ni ti ni svi vi ostali koji ste zadnjih 10 godina izlazili....jer po rezultatima vasih glasova se vidi da vi nemate pojma izabirati.....prepustite to pametnijima...nije sramota reci neznam.
U čemu je problem ? Što ne možete već deset godina preči prag? I za to su vam krivi Ozy & Co ? Ne, ja ću ti reči : Krivo vam je prethodnih 10 godina ! Rat i pljačka. Narod vas je prozreo. Dvaput je zaredom izglasao EU. Na izborima u prosincu i sad na referndumu. Zato što ne da bježi s Balkana, već od tuđmanizma i hadezejštine ! Kapiši ?
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 20:27   #44
Prije svega moram reći da sam mišljenja kako je apsolutistička diktatura, ali samo u formi tzv. prosvjećenog apsolutizma po mojem mišljenju, ne savršen, ali daleko najbolji i najefikasniji sustav upravljanja državom koji je dosada izmiljen.

Sadašnji preživjeli i truli sustav tzv. "parlamentarne demokracije" je jedan potpuni promašaj, kako u pogledu efikasnosti, tako i u pogledu demokratičnosti i što prije bude napušten (a nažalost neće biti uskoro jer odgovara kastama vlastodržaca širom svijeta) to bolje za sve.

Jer ovaj postojeći sustav, govorim o biranju u organe vlasti, favorizira mediokritete, pokvarenjake, laljivce i opsjenare svih vrsta, nekompetentne poslušnike, smutljivce i hiperambiciozne i beskrupulozne, ali nesposobne karijeriste.

Sustav u kojem gomila neinformiranih ili krivo informiranih, neobrazovanih, uglavnom ravnodušnih i komotnih dvonožnih ovaca zvanih građani, ili birači biraju gore navedene kategorije da ih vode na osnovi tko zna kakvih kriterija, koji redom nemaju nikakve veze sa sposobnostima, stručnošću, moralom ili programima djelovanja pnih koje biraju.

Sustav je to koji omogućuje doslovno svakoj budali da bira i da bude birana, bez obzira na objektivnu nesposobnost da sagleda posljedice svoje odluke. Pa tako imamo izborni cirkus u kojem se pojavljuju i troše vrijeme i proračunska sredstva raznorazni budalaši tipa Vuce i sličnih ridikula zbog kojih nema dovoljno vremena za kvaliteno predstavljanje i raspravu ozbiljnih kandidata i platformi. to je sustav u kojem se recimo nekoga bira samo zato što je recimo zgodan, mlad, crnac, žena, "drugačiji" a sve bez obzira na sposobnosti, moral i politički program kandidata.

O "demokratičnosti" takvog sustava ne treba puno trošiti riječi. Razni dogovori "ispod žita", prelasci iz stranke u stranku, promjene i nekonzistentnost izbornih zakona, izborne liste, mutni dogovori i postizborne koalicije i izborni inženjering, ali i jeftini predizborni medijski trikovi i pranje mozga birača, sve sa puno forme, ali malo ili ništa sadržaja, sve to omogućuje zaobilaženje prave volje birača i postavljanje poslušnih odnosno vlastodršcima "poželjnih" kandidata na pozicije politike moći.

S druge strane imamo neobrazovanost neinormiranost, predrasude, nezainteresiranost i neodgovornost birača (ovo je jako došlo do izražaja kod ovog našeg referenduma) što govori u prilog tome da ne bi baš svatko trebao imati mogućnost da bira organe vlasti, nego bi ipak trebalo organizirati nekakvo ispitivanje sposobnosti, ali i spremnosti da se odgovorno i savjesno pristupi izabiranju vlasti. Pa tko se pokaže sposoban i spreman kvaliteno razmisliti i barem dijelom kompetentno ocijeniti, pa stoga i izabrati adekvatne kandidate ili opcije treba dobiti tu mogućnost, a svi ostali, bez obzira bili intelektualno nesposobni kvalitetno odlučivati, ili samo bezobrazno neodgovorni i nezainteresirani (kao ovih naših 57% koji nisu smatrali potrebnim izaći na referendum) ne bi ni trebali imati pravo glasa.

Zemljom bi trebala upravljati jedna istinska elita koja bi dakle upravljala, odnosno služila inteeresima držav ei naroda, a ne vladala. sustav je to sličan onome u Rusiji za vrijeme Petra Velikog, u Pruskoj Friedricha Velikog, ali i kaisera wilhelma i Bismarcka ili u Habsburškoj monarhiji u vrijeme od Marije Terezije pa nadalje. Taj je sustav omogućio kvalitenim i stvarnim elitama u tim zemljama da svoje zemlje izdignu iz, u svakom pogledu zaostalih i siromašnih zemalja u svjetske sile i postavio temelje budućeg napretka ne samo tih zemalja na svim poljima ljudskog djelovanja. Naravno upravljačka struktura u ispunjavanju tih zadaća ne bi ni smjela, a ni trebala biti ometana raznim kvazi-"demokratskim" klipovima pod kotače kao što je to slučaj danas.

Ovaj naš referendum je pokazao svu bijedu, jalovost i impotenciju tzv "demokracije". I nije toliko problem toliko u onih 29% birača od ukupnog broja njih sa pravom glasa koji su podlegli agresivnoj višegodišnjoj promidžbi, kombinaciji zastrašivanja i nerealnih obećanja, ispiranju mozga, lažima, dezinformacijama i poluinformacijama i glasovali za prepuštanje hrvatske suverenosti i hrvatske sudbine u ruke EU, tog instrumenta bjelosvjetskog judeomasonskog krupnog kapitala. Pravi se problem krije u gotovo dvostruko većem broju, u 57% birača koji uopće na ovako jedan važan referendum, koji će odrediti sudbinu naše zemlje u slijedećih nekoliko desetljeća (do konačne propasti EU), uopće nisu smatrali za potrebno izaći.

Jednostavno je zapanjujuće da samo nepunih 20 godina od završetka krvavog rata za neovisnost i slobodu hrvatskog naroda i države, u trenutku kad se udružene korumpirane političke klike spremaju tu teško i krvavo izborenu slobodu i neovisnost predati u ruke svojih inozemnih gospodara većini hrvatskih birača jednostavno nije stalo. Nepuna dva desetljeća prije hrvatski su heroji ginuli za Hrvatsku i za ovaj narod. Sada nitko od Hrvata nije tražio da skaču na tenkove ili jurišaju na neprijateljske rovove. Samo je trebalo prošetati 100-200 metara do obližnjeg birališta i izjasniti se. ali i to je bilo preteško.

Velika je to sramota za hrvatski narod. Pokazali smo da smo ponovo postali narod dudeka, kmetova koji će radije prepustiti se vlasti tuđeg gospodara nego se uhvatiti u koštac s problemima i sam krojiti svoju sudbinu. I sada se postavlja pitanje, treba li i zasluuje li takav narod, takvi birači (onih 57%) uopće imati pravo glasa? Iskreno, mislim da ne. Nisu to zaslužili i nisu toga dostojni.

Možemo sad filozofirati zašto je odaziv na ovako važan referendum bio tako mali. Može se naravno reći da je većina njih progutala cijelo vrijeme podmetanu, ali neistinitu tezu vladajuće klike da je "sve ionako odlučeno" (iako nije bilo). moglo bi se govoriti o tome da se nisu mogli ili znali odlučiti (poslije 10 godina razvlačenja te teme). Svašta bi se moglo govoriti. Ali to samo potvrđuje, da su ili preglupi, ili prenaivni ili neodgovorni i kao takvi ne bi zaista trebali imati pravo odlučivati. Uostalom, samim ovim neizlaskom pokazali su da niti ne žele odlučivati. Pa čemu onda trud, troškovi i sva ostala diletantska ali skupa "demokratska" farsa?
Mythbuster is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 00:59   #45
Quote:
Mythbuster kaže: Pogledaj post
Prije svega moram reći da sam mišljenja kako je apsolutistička diktatura, ali samo u formi tzv. prosvjećenog apsolutizma po mojem mišljenju, ne savršen, ali daleko najbolji i najefikasniji sustav upravljanja državom koji je dosada izmiljen.

Sadašnji preživjeli i truli sustav tzv. "parlamentarne demokracije" je jedan potpuni promašaj, kako u pogledu efikasnosti, tako i u pogledu demokratičnosti i što prije bude napušten (a nažalost neće biti uskoro jer odgovara kastama vlastodržaca širom svijeta) to bolje za sve.

Jer ovaj postojeći sustav, govorim o biranju u organe vlasti, favorizira mediokritete, pokvarenjake, laljivce i opsjenare svih vrsta, nekompetentne poslušnike, smutljivce i hiperambiciozne i beskrupulozne, ali nesposobne karijeriste.

Sustav u kojem gomila neinformiranih ili krivo informiranih, neobrazovanih, uglavnom ravnodušnih i komotnih dvonožnih ovaca zvanih građani, ili birači biraju gore navedene kategorije da ih vode na osnovi tko zna kakvih kriterija, koji redom nemaju nikakve veze sa sposobnostima, stručnošću, moralom ili programima djelovanja pnih koje biraju.

Sustav je to koji omogućuje doslovno svakoj budali da bira i da bude birana, bez obzira na objektivnu nesposobnost da sagleda posljedice svoje odluke. Pa tako imamo izborni cirkus u kojem se pojavljuju i troše vrijeme i proračunska sredstva raznorazni budalaši tipa Vuce i sličnih ridikula zbog kojih nema dovoljno vremena za kvaliteno predstavljanje i raspravu ozbiljnih kandidata i platformi. to je sustav u kojem se recimo nekoga bira samo zato što je recimo zgodan, mlad, crnac, žena, "drugačiji" a sve bez obzira na sposobnosti, moral i politički program kandidata.

O "demokratičnosti" takvog sustava ne treba puno trošiti riječi. Razni dogovori "ispod žita", prelasci iz stranke u stranku, promjene i nekonzistentnost izbornih zakona, izborne liste, mutni dogovori i postizborne koalicije i izborni inženjering, ali i jeftini predizborni medijski trikovi i pranje mozga birača, sve sa puno forme, ali malo ili ništa sadržaja, sve to omogućuje zaobilaženje prave volje birača i postavljanje poslušnih odnosno vlastodršcima "poželjnih" kandidata na pozicije politike moći.

S druge strane imamo neobrazovanost neinormiranost, predrasude, nezainteresiranost i neodgovornost birača (ovo je jako došlo do izražaja kod ovog našeg referenduma) što govori u prilog tome da ne bi baš svatko trebao imati mogućnost da bira organe vlasti, nego bi ipak trebalo organizirati nekakvo ispitivanje sposobnosti, ali i spremnosti da se odgovorno i savjesno pristupi izabiranju vlasti. Pa tko se pokaže sposoban i spreman kvaliteno razmisliti i barem dijelom kompetentno ocijeniti, pa stoga i izabrati adekvatne kandidate ili opcije treba dobiti tu mogućnost, a svi ostali, bez obzira bili intelektualno nesposobni kvalitetno odlučivati, ili samo bezobrazno neodgovorni i nezainteresirani (kao ovih naših 57% koji nisu smatrali potrebnim izaći na referendum) ne bi ni trebali imati pravo glasa.

Zemljom bi trebala upravljati jedna istinska elita koja bi dakle upravljala, odnosno služila inteeresima držav ei naroda, a ne vladala. sustav je to sličan onome u Rusiji za vrijeme Petra Velikog, u Pruskoj Friedricha Velikog, ali i kaisera wilhelma i Bismarcka ili u Habsburškoj monarhiji u vrijeme od Marije Terezije pa nadalje. Taj je sustav omogućio kvalitenim i stvarnim elitama u tim zemljama da svoje zemlje izdignu iz, u svakom pogledu zaostalih i siromašnih zemalja u svjetske sile i postavio temelje budućeg napretka ne samo tih zemalja na svim poljima ljudskog djelovanja. Naravno upravljačka struktura u ispunjavanju tih zadaća ne bi ni smjela, a ni trebala biti ometana raznim kvazi-"demokratskim" klipovima pod kotače kao što je to slučaj danas.

Ovaj naš referendum je pokazao svu bijedu, jalovost i impotenciju tzv "demokracije". I nije toliko problem toliko u onih 29% birača od ukupnog broja njih sa pravom glasa koji su podlegli agresivnoj višegodišnjoj promidžbi, kombinaciji zastrašivanja i nerealnih obećanja, ispiranju mozga, lažima, dezinformacijama i poluinformacijama i glasovali za prepuštanje hrvatske suverenosti i hrvatske sudbine u ruke EU, tog instrumenta bjelosvjetskog judeomasonskog krupnog kapitala. Pravi se problem krije u gotovo dvostruko većem broju, u 57% birača koji uopće na ovako jedan važan referendum, koji će odrediti sudbinu naše zemlje u slijedećih nekoliko desetljeća (do konačne propasti EU), uopće nisu smatrali za potrebno izaći.

Jednostavno je zapanjujuće da samo nepunih 20 godina od završetka krvavog rata za neovisnost i slobodu hrvatskog naroda i države, u trenutku kad se udružene korumpirane političke klike spremaju tu teško i krvavo izborenu slobodu i neovisnost predati u ruke svojih inozemnih gospodara većini hrvatskih birača jednostavno nije stalo. Nepuna dva desetljeća prije hrvatski su heroji ginuli za Hrvatsku i za ovaj narod. Sada nitko od Hrvata nije tražio da skaču na tenkove ili jurišaju na neprijateljske rovove. Samo je trebalo prošetati 100-200 metara do obližnjeg birališta i izjasniti se. ali i to je bilo preteško.

Velika je to sramota za hrvatski narod. Pokazali smo da smo ponovo postali narod dudeka, kmetova koji će radije prepustiti se vlasti tuđeg gospodara nego se uhvatiti u koštac s problemima i sam krojiti svoju sudbinu. I sada se postavlja pitanje, treba li i zasluuje li takav narod, takvi birači (onih 57%) uopće imati pravo glasa? Iskreno, mislim da ne. Nisu to zaslužili i nisu toga dostojni.

Možemo sad filozofirati zašto je odaziv na ovako važan referendum bio tako mali. Može se naravno reći da je većina njih progutala cijelo vrijeme podmetanu, ali neistinitu tezu vladajuće klike da je "sve ionako odlučeno" (iako nije bilo). moglo bi se govoriti o tome da se nisu mogli ili znali odlučiti (poslije 10 godina razvlačenja te teme). Svašta bi se moglo govoriti. Ali to samo potvrđuje, da su ili preglupi, ili prenaivni ili neodgovorni i kao takvi ne bi zaista trebali imati pravo odlučivati. Uostalom, samim ovim neizlaskom pokazali su da niti ne žele odlučivati. Pa čemu onda trud, troškovi i sva ostala diletantska ali skupa "demokratska" farsa?



Svijetlih primjera apsolutne vlasti ima, ali kad apsolutna vlast dođe u krive ruke, posljedice su strašne. Na svakog Petra Velikog dolazi jedan Staljin, a na Bismarcka Hitler. S druge strane, demokracije su pokazale jednu dosta visoku razinu samoispravljanja pogrešaka i određenu umjerenost.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 09:07   #46
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Svijetlih primjera apsolutne vlasti ima, ali kad apsolutna vlast dođe u krive ruke, posljedice su strašne. Na svakog Petra Velikog dolazi jedan Staljin, a na Bismarcka Hitler. S druge strane, demokracije su pokazale jednu dosta visoku razinu samoispravljanja pogrešaka i određenu umjerenost.
Izričito sam spomenuo prosvijećeni apsolutizam, koji je tijekom 18. stoljeća donio sveopći napredak na svim poljima ljudskog djelovanja širom Europe. Primjera izopaćene apsolutne vlasti imaš koliko hoćeš tijekom povijesti, ali ja govorim o vladajućoj eliti koja zemljom ne vlada nego upravlja u interesu države i naroda. ti primjeri koje sam navodio, dokazuju da to jeste moguće.

A što se parlamentarne demokracije tiče (btw. nije li Hitler, za razliku recimo od Bismarcka došao na vlast upravo na demokratskim izborima?) volio bih da si ti u pravu, ali ne samo da ne vidim to samoispravljanje grešaka (na osnovu čega uostalom vjeruješ da će jedan loš, neefikasan i korumpiran sustav sam sebe, ničim izazvan, ispravljati i popravljati?), nego vidimo samo sve dublje i dublje potonuće tog sustava. Pa pogledaj samo, i kod nas i širom svijeta kakve to vođe, predsjednike i premijere, vlade i parlamentarce birači izabiru ili uopće imaju ponuđene. Sve bagra skupljena s kolca i konopca. Upravo zato jer ovaj sustav potiče negativnu selekciju ljudi na vlasti.
Mythbuster is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 09:24   #47
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
U čemu je problem ? Što ne možete već deset godina preči prag? I za to su vam krivi Ozy & Co ? Ne, ja ću ti reči : Krivo vam je prethodnih 10 godina ! Rat i pljačka. Narod vas je prozreo. Dvaput je zaredom izglasao EU. Na izborima u prosincu i sad na referndumu. Zato što ne da bježi s Balkana, već od tuđmanizma i hadezejštine ! Kapiši ?
12 godina nacionalisti nisu na vlasti i gore je no ikad.

A mnogi protivnici zazivaju radikalnije opcije,a ne SDP koji podržava DR,Oluju i sl.
A takve ocpije, SRP i sl., ne da nemaju 5% kao Mirek, nego nemaju ni 1%

Ali to nema toliko veze sada s izlaskom ili neizlaskom niti je tema.

Tema su oni koji ne bi glasovali,ali bi pametovali
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 12:51   #48
[QUOTE=F. Chief;37771977]

Quote:
Kao prvo: šta tebe briga kako ja koristim (ili ne koristim) svoje pravo glasa? Jesi li mi ga ti dao, pa da mi prodikuješ kako da ga koristim/ne koristim?
Potpuno pogrešan stav. Nisu to nikakve prodike nego oopravdan revolt. Pravo glasa nije samo pravo nego i obveza. A neizlazak znači ne samo neodgovornost prema sebi i društvu, nego isto potporu, mada možda nesvjesnu i nenamjernu, nekoj od opcija. Referendum je krasan primjer gdje je velika većina birača upravo svojim neizlaskom omogućila da manjina od 29% odluči u korist jedne opcije. To vjeruj nije, barem deklarativno, bit demokracije.

Quote:
Kao drugo: ako ja procijenim da nema opcije za koju bi glasovao, ja mislim da je fer i moralno ne glasovati. Priče o 'manjem zlu' su u najmanju ruku smiješne, da ne upotrijebim neku težu riječ. Dakle, ako je na izborima lažna dilema (trilema, ili više lema ), onda je smisao glasovanja promašen, i nema potrebe uopće glasovati.
Ako procjeniš da nemaš opciju za glasovanje, uvijek možeš izaći, učiniti listić nevažećim i na taj način pokazati svoje neslaganje sa svim opcijama. A kad bi to napravilo recimo 80-90% birača, nikakva vlast se ne bi mogla proglasiti legitimnom i morale bi se na kraju ponuditi idruge opcije.

Quote:
Vezano za ovaj referendum: sad bi mene ovi na vlasti pitali jesam li ja za ulazak u EU, nakon godina pregovaranja, uvlačenja u šupak, popuštanja, ulizivanja, gutanja govana i slično, i šta sad, kad smo praktički premreženi europskim interesima, kapitalom, zakonima, sad oni mene pitaju jesam li ja za ulazak u EU? Ma marš, stoko, a šta me nisi pitao kad ste počeli s tim sranjima, jel' to narod hoće? Sad kad smo praktički dio te interesne zajednice, sad me pitaš jel' bi ja u EU, edabi ti dao legitimitet. E sad nećeš dobiti moj glas, ni za ni protiv, jer su obje varijante praktički bez ikakvog značenja i ovaj referendum ne odlučuje (nije odlučio) o ničemu.

Mi smo premreženi interesima EU, ekonomski praktički okupirani i uništeni, i ušli - ne ušli, isto nam se piše. Onih par sto milijuna eura koje ćemo povući iz tobožnjih fondova su kap u moru naše zaduženosti, i promijeniti će drek na šibici. Ako je vjerovati Pusićki, to ćemo ionako dati penzićima za mirovine, jer da nismo ušli u EU, ne bi bilo mirovina, pa onda ona vjerojatno računa na ovu lovu od pretpristupnih fondova kako bi isplatila mirovine...

Kao treće: sustav ne valja, prosvjeduje se na sve strane, od USA, Britanije do Grčke i Rumunjske, a ovaj sustav crpi snagu i dobiva legitimitet upravo od ovaca koje glasuju, naivno misleć' kako će nešto promijeniti. Evo novosti: nećeš promijeniti ništa. Sustav treba ignorirati, jer inače nema promjene. Današnji sustav zapadnih demokracija više ne funkcionira, i ljudi postaju toga svjesni. Šta bi se dogodilo recimo da 95% ljudi ne izađe na izbore? Mislim da bi poruka bila jasna: ne želimo vas, maknite se, hoćemo alternativu ovom nakaradnom sustavu.

Još vezano za referendum: ovaj referendum je nelegitiman, i trebao bi biti poništen, jer za EU nije većina, nego oko 27-28% Hrvata. Četvrtina...
Sve je ovo istina. Ali da su građani Hrvatske i svi birači odlučili da su protiv, vjeruj da bi to bila itekakva šamarčina i za i naše vlasti i EU i da bi ih uzdrmalo, a možda pružilo i primjer i inspiraciju drugim narodima i zemljama da se suprotstave EU teroru. A vlasti i EU birokrati bi bili natjerani na kojekakvu "demokratsku" proceduralnu i inu gimnastiku da ponište volju hrvatskog naroda. Pri tom bi morali potpuno razotkriti svoje pravo lice, što bi možda još mnogima otvorilo oči. U svakom slučaju vrijedilo je pokušati, ali eto, Hrvatima se nije dalo.
Mythbuster is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 13:09   #49
Opskurni bezveznjakovići nezadovljni rezultatima referenduma dovode u pitanje pravo glasa ?
Kako da ne...
lettow is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 18:46   #50
Quote:
lettow kaže: Pogledaj post
Ja sam dio većine, ljudi koji nisu glasovali.
Međutim, svatko ima svoj razlog zašto nije izašao, proglasit da su svi ljeni ili apolitični je nekorektno.

Ovaj referendum je uostalom bio vrlo nedemokratski, naime nije postojala mogućnost "prekrižit listić" tj, nevažeći glas:=glas protiv.

Na parlamentarnim izborima koji su svake 4 godine, postojalo je barem 30 kandidata, a nevažeći listić bio je nevažeći listić.
Ovdje se biralo jednom i nikad više (ili tko zna kad), postoje samo 2 opcije, a mogućnost političkog protesta u znaku prekrižavanja listića ne postoji, jer prekrižen listić ima vrijednost Protiv.

Tako da mi je jedini način da poručim političarima da sam neinformiran, ali u načelu Za bio neizlazak na referendum.

Kazna za neizlaženje su retardirane, jer to je kao da djetetu (a apolitična osoba je vrsta djeteta u tim pitanjima) kažete da mora glasovat.
Čak i ako izuzmemo potencijalne probleme (nevažeći listići) sa ovom situacijom kakva je bila na referndumu.
Ako prekriženi listić vrijedi kao protiv,kako to da su u rezultatima postojali i nevažeći ?
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 22:29   #51
Quote:
polki kaže: Pogledaj post
Ako prekriženi listić vrijedi kao protiv,kako to da su u rezultatima postojali i nevažeći ?
Nevažeći listić je nevažeći i ne računa se kao glas protiv nego kao nevažeći listić.

Nevažeći listić na referendumu ima učinak kao glasa protiv (iako se ne broji kao glas protiv) zbog toga što otežava situaciju glasačima ZA jer je njima potrebna nadpolovična većina (jer svaki nevažeći listić povećava broj ljudi koji su pristupili referendumu i time umanjuje proporcionalni udjel glasova ZA u ukupnom broju glasova).
__________________
19. svibnja 1991. - Hrvati na referendumu izabiru neovisnost, samostalnost i izlazak iz višenacionalne državne zajednice...
22. siječnja 2012.
- Hrvati na referendumu izabiru ovisnost, nesamostalnost i ulazak u višenacionalnu državnu zajednicu ***Piramida moći***
Negromant is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 17:57   #52
Quote:
Mythbuster kaže: Pogledaj post
Potpuno pogrešan stav. Nisu to nikakve prodike nego oopravdan revolt. Pravo glasa nije samo pravo nego i obveza. A neizlazak znači ne samo neodgovornost prema sebi i društvu, nego isto potporu, mada možda nesvjesnu i nenamjernu, nekoj od opcija. Referendum je krasan primjer gdje je velika većina birača upravo svojim neizlaskom omogućila da manjina od 29% odluči u korist jedne opcije. To vjeruj nije, barem deklarativno, bit demokracije.



Ako procjeniš da nemaš opciju za glasovanje, uvijek možeš izaći, učiniti listić nevažećim i na taj način pokazati svoje neslaganje sa svim opcijama. A kad bi to napravilo recimo 80-90% birača, nikakva vlast se ne bi mogla proglasiti legitimnom i morale bi se na kraju ponuditi idruge opcije.



Sve je ovo istina. Ali da su građani Hrvatske i svi birači odlučili da su protiv, vjeruj da bi to bila itekakva šamarčina i za i naše vlasti i EU i da bi ih uzdrmalo, a možda pružilo i primjer i inspiraciju drugim narodima i zemljama da se suprotstave EU teroru. A vlasti i EU birokrati bi bili natjerani na kojekakvu "demokratsku" proceduralnu i inu gimnastiku da ponište volju hrvatskog naroda. Pri tom bi morali potpuno razotkriti svoje pravo lice, što bi možda još mnogima otvorilo oči. U svakom slučaju vrijedilo je pokušati, ali eto, Hrvatima se nije dalo.
Mnogo si ti toga napisao, ali shvatio nisi ništa. Nije uopće problem izaći ili ne izaći na izbore, problem je u tome što izbora NEMA, niti ga je ikad ustvari i bilo, postoji samo jedna obična lažna dilema. Izlaskom na izbore ti ne odlučuješ o ničemu, samo daješ legitimitet sustavu. Demokracija kao sustav više ne funkcionira (ako je ikada uopće funkcionirala) i nema smisla, as simple as that.

Vezano za naš referendum, Hrvatska je praktički u EU, procesi su privedeni kraju bez ikakve javne rasprave ili izjašnjavanja naroda o tome, da smo odbili, referendum bi se ponovio, s još stupidnijim ispiranjima mozga, a da ne govorim o ekonomskom udaru na našu jadnu i bijednu državicu, koji bi zasigurno uslijedio u slučaju odbijanja ulaska u EU. Znači, izbora nema, mi smo pred zidom, i zato me nemoj pitati jesam li ja za ulazak u EU, jer izbor u ovom slučaju ne postoji.

Isti slučaj je lažna dilema oko hdza ili sdpa, izbora nema, šta god izabereš, najebo si, ako nisi dio 'pobjedničkog tima'...

Ono tvoje izlaganje o prosvijetljenom apsolutizmu je lijepa priča, ali samo to, bajka o 'ocu domovine' koji zna šta treba raditi, a rasprave oko toga tko bi trebao, kao 'elita', voditi zemlju potječu još od stare Grčke, gdje je Platon (ako se ne varam) zagovarao vlast filozofa (a koga će drugoga ) kao prirodne 'elite', pa do današnjih dana kad bankari pokušavaju preuzeti vlast kao 'prirodni tijek stvari'. Problem s elitama je taj što svi misle da su baš oni 'elita' spremna i sposobna voditi glupave ovce...

Sve mi se više čini da ima nešto u anarhizmu, šta ima mene tko voditi, ja ću se voditi sam, pa kud puklo da puklo...
__________________
Padaj silo i nepravdo!

Zadnje uređivanje F. Chief : 31.01.2012. at 18:04.
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 16:41   #53
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Izlaskom na izbore ti ne odlučuješ o ničemu, samo daješ legitimitet sustavu. Demokracija kao sustav više ne funkcionira (ako je ikada uopće funkcionirala) i nema smisla, as simple as that.


Sve mi se više čini da ima nešto u anarhizmu, šta ima mene tko voditi, ja ću se voditi sam, pa kud puklo da puklo...
Dakle mi prividno odlučujemo,ustvari dajemo glas njima da odluče umjesto nas?!Kakva je to mantra?!
Demokracija nije najbolje i najsavršenije,ali ne znam za bolji sustav od toga,koji se trenutno koristi.

Anarhizam zahtjeva minimalnu svijest u ljudi.Zahtjeva minimalni prag pameti i tolernacije..gdje ti to misliš naći odjednom?!
__________________
"..Slijedi život s mnogo pouzdanja čak i onda kada je budućnost nedostupna očima smrtnika.."-Homer
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 08:16   #54
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Dakle mi prividno odlučujemo,ustvari dajemo glas njima da odluče umjesto nas?!Kakva je to mantra?!
Upravo tako, to je jedan privid da mi odlučujemo o nečemu, a ne odlučujemo o ničemu. Sama politička utrka je farsa koja uopće nema sukobljenih strana s različitim političkim/ekonomskim/ideološkim/younameit programima, sve je to isto sranje i u biti ista ekipa koja ima jedini cilj, a taj je doći na vlast i što duže se na vlasti zadržati iz osobne koristi.

Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Demokracija nije najbolje i najsavršenije,ali ne znam za bolji sustav od toga,koji se trenutno koristi.
Kako je kolega već napisao, jedan prosvijećeni apsolutist je daleko bolje i efikasnije rješenje, zamisli kako bi funkcionirala jedna hijerarhijski uređena organizacija poput vojske, ili Crkve, ili neko privatno poduzeće, da uvede demokraciju. Znaš kako? Nikako, svaka efikasna organizacija je praktična diktatura...

Znači li to da bi bilo dobro uvesti apsolutizam? Ne, ali hoću reći da demokracija nije najbolji sustav koji se koristi, demokracija praktički nema nikakvih prednosti, osim, kao što sam već napisao, mogućnosti nenasilnog smjenjivanja aktualne vlasti, a mana ima i previše, tako da bi bilo mudro razmišljati o alternativama, a ne se držati demokracije kao pijan plota. Svaka dogma, pa i ova tvoja o demokraciji kao 'najboljem sustavu kojeg smo do sad izmislili' samo koči daljnji razvoj društva...

Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Anarhizam zahtjeva minimalnu svijest u ljudi.Zahtjeva minimalni prag pameti i tolernacije..gdje ti to misliš naći odjednom?!
Zašto podcjenjuješ ljude? Znači, imaju pameti izabrati dobro vodstvo, a nemaju pameti voditi sami sebe? Zašto bi trebali nekoga da nas vodi? Ljudi su se samoorganizirali kroz tisućljeća, zašto ne bi i danas? Šta nam trebaju predsjednici, zastupnici, poreznici, načelnici? Ja praktički sam vodim i organiziram svoj život, i život svoje obitelji, šta bi se promijenilo da sutra nestane države? Pekar bi pekao kruh, mesar prodavao meso, HEP struju...

Jasno, problem nije tako jednostavan, ali zašto ne razmišljati van zadanih okvira 'demokracije'?
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 14:21   #55
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
12 godina nacionalisti nisu na vlasti i gore je no ikad.
Na koje ti nacionaliste misliš i kojih 12 godina?
__________________
AVNOH 1944* Seljačka košulja širokih rukava,u ruci srp*SP-A.HSS 15,000 glasova
NOVH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.