Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2017., 11:56   #3521
Quote:
lanica kaže: Pogledaj post
Hvala puno, nadam se da će se netko javiti.. trebam li reci u tom mailu da posjedujem laptop, ali koji nema TV karticu ili da ništa ne spominjem? Mislim, postoji taj famozni zapisnik u kojem sam rekla da imam laptop i to je to.. ali niti gledam TV na njemu niti imam karticu. Ovo će mi skratiti život, koji vrag mi je uopće bio pa sam mu išla otvoriti..
Ma nemoj im ni u ludilu ništa pisati i s njima komnicirati. Nikakvi mailovi u kojima priznaješ da imaš laptop pa se ideš objašnjavat da nemaš TV karticu i sl.

Naravno i nikada ništa ne potpisivati.

Oni tebi u konačnici, bilo da se radi o prekršajnom ili o ovršnom postupku koji bi se nastavio u parnici, trebaju dokazati da si posjednik TV ili radio prijamnika, a to ćeš im samo olakšati ako im piše mailove u kojima priznaješ da imaš laptop i sl., a da ne govorim ako se nešto potpiše...
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 11:57   #3522
Quote:
medo101 kaže: Pogledaj post
I meni je jučer došla obavijest o pokretanju prekršajnog postupka jer je kontrolor tog i tog dana ustanovio da se na adresi ____ ne plaća rtv pristojba te ukoliko se plati 240 kuna u roku od 8 dana, prekršajni postupak neće se pokretati.
Navod je u potpunosti istinit, na toj i toj adresi ne plaća se rtv pristojba, a kontroloru je rečeno da u stanu nema rtv prijemnika radi kojeg bi postojala obaveza plaćanja pristojbe. Nigdje ne piše da je ustanovljeno posjedovanje rtv prijemnika niti je išta potpisano, a činjenica "da se na toj adresi ne plaća pristojba", sama po sebi ne znači ništa i radi toga se ne može biti prekršajno gonjen. Koji je prekršaj napravljen?

Njihov lov u mutnom i ako prođe, prođe...
Čisti lov u mutnom...Vidi gornji post...

I naravno ništa ne plaćati.
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 14:09   #3523
Pozdrav, cimer mi je otvorio kontroli dao mu osobnu i uzeo mu je oib, trazio ga je ugovor o najmu on je reka da je kod cimera ( mene ) i da ga nema i da smo novi u stanu od prije par dana. Jasno mi je da ce stizati jer je dao oib i potpisao je, rekao je da imamo sony tv i to je to. Ostavio je broj i zanima me sljedece hoce li poceti dolaziti od danasnjeg datuma jer na odesku pise datum prijave 3.3 i da li mu se javljati na telefon ako zove i ako bude trazio ugovor da vidi da smo tu vec od 1.9.2016-1.9.2017., ili ce samo poceti stizati od sljedeceg mjeseca i da placamo samo jos tih 6 mjeseci do kraja ugovora. Najvise me sada brine posto je uzeo oib od cimera hoce li naplatiti kaznu retrogadnu unazad godinu dana od 1000 kn jer mu se to prijetio posto nema dokaz da smo tu kako je cimer rekao par dana.ponavljam znam da ce nesto doci mi cemo to platiti par mjeseci pa bi odjavili da vise nemamo prijemnik i za to sam procitao da je potrebno na njihovoj stranici ispuniti obrazac i poslati i jel onda to to jedino naravno ukoliko opet dodu ali necemo nikome vise otvarati? Hvala
gallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 14:24   #3524
Quote:
blackdragons kaže: Pogledaj post
hm,mislim da si ti nešto pobrkala.
Mi imamo samo jedan prijemnik.
N apočetku sam bio u krivu jer mi jednostavno nije bilo logično da nam hrt naplaćuje za nešto što uopće nije pod hrt.
Ista stvar bi bila da imamo hrvatski auto,a da ta firma preko države i zakona primora svakog vozača auta bilo koje marke da njima plaća mjesečno.
Je, imaš pravo, priča tebe i ovog drugog što ga je mama isto uvalila mi se spojila
Ja i dalje šta mu je mama platila, tj šta joj je bilo.

Quote:
gallas kaže: Pogledaj post
...i ako bude trazio ugovor da vidi...
Kratko rečeno, reci mu da od*ebe. Nema on šta tebe tražiti ugovore i pregledavati.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 17:58   #3525
Quote:
gallas kaže: Pogledaj post
Pozdrav, cimer mi je otvorio kontroli dao mu osobnu i uzeo mu je oib, trazio ga je ugovor o najmu on je reka da je kod cimera ( mene ) i da ga nema i da smo novi u stanu od prije par dana. Jasno mi je da ce stizati jer je dao oib i potpisao je, rekao je da imamo sony tv i to je to. Ostavio je broj i zanima me sljedece hoce li poceti dolaziti od danasnjeg datuma jer na odesku pise datum prijave 3.3 i da li mu se javljati na telefon ako zove i ako bude trazio ugovor da vidi da smo tu vec od 1.9.2016-1.9.2017., ili ce samo poceti stizati od sljedeceg mjeseca i da placamo samo jos tih 6 mjeseci do kraja ugovora. Najvise me sada brine posto je uzeo oib od cimera hoce li naplatiti kaznu retrogadnu unazad godinu dana od 1000 kn jer mu se to prijetio posto nema dokaz da smo tu kako je cimer rekao par dana.ponavljam znam da ce nesto doci mi cemo to platiti par mjeseci pa bi odjavili da vise nemamo prijemnik i za to sam procitao da je potrebno na njihovoj stranici ispuniti obrazac i poslati i jel onda to to jedino naravno ukoliko opet dodu ali necemo nikome vise otvarati? Hvala
Nema on tebe kaj tražiti ugovor. Reci mu da ste tamo od prije par dana i da neka produži dalje. I ovako ste mu dali previše podataka...
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 18:41   #3526
Quote:
sasa80 kaže: Pogledaj post
Nema on tebe kaj tražiti ugovor. Reci mu da ste tamo od prije par dana i da neka produži dalje. I ovako ste mu dali previše podataka...
A kako to odjaviti? Da li ce biti dovoljno samo popuniti odjavu za par mjeseci i to je to? Kako je najbolje to odjaviti tj koji razlog?
gallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 23:06   #3527
Quote:
gallas kaže: Pogledaj post
A kako to odjaviti? Da li ce biti dovoljno samo popuniti odjavu za par mjeseci i to je to? Kako je najbolje to odjaviti tj koji razlog?
Reci da si umro
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 06:32   #3528
Quote:
sasa80 kaže: Pogledaj post
Nema on tebe kaj tražiti ugovor. Reci mu da ste tamo od prije par dana i da neka produži dalje. I ovako ste mu dali previše podataka...
Ne. nemoj mu ništa govoriti.

Lik nema aspolutno nikakve ovlasti i ništa "ne treba" znati.

Što manje komunikacije s njima to manje prooblema.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 07:57   #3529
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
Da, zaboravila sam to naglasiti jer sam shvatila da je isti kucni br. Ukratko, ako je jedan racun za struju, ne mogu bit dva za tv pretplatu.
kakve veze ima jedan račun za struju sa zajedničkim kućanstom


ja imam dva računa za struju na svoje ime na istoj adresi... hoćeš reći da ja ne živim sa samom sobom u zajedničkom kućanstvu ili da ja živim sa samom sobom u dva odvojena kućanstva

ili misliš da zbog dva računa za struju trebam plaćati dvije pretplate

ne kužim kako je to povezano
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 11:00   #3530
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ne. nemoj mu ništa govoriti.

Lik nema aspolutno nikakve ovlasti i ništa "ne treba" znati.

Što manje komunikacije s njima to manje prooblema.
Slažem se, al u konkretnom slučaju su mu već i previše rekli i previše osobnih podataka dali...
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 12:38   #3531
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
kakve veze ima jedan račun za struju sa zajedničkim kućanstom


ja imam dva računa za struju na svoje ime na istoj adresi... hoćeš reći da ja ne živim sa samom sobom u zajedničkom kućanstvu ili da ja živim sa samom sobom u dva odvojena kućanstva

ili misliš da zbog dva računa za struju trebam plaćati dvije pretplate

ne kužim kako je to povezano
a zašto primaš dva računa? za jedan priključak dva?
ako dvije obitelji žive na istoj adresi (dvorište npr.), ali imaju odvojene priključke tada će svako plaćati svoju pretplatu. Ako na tom istom dvorištu ljudi možda žive i u dvije kuće, ali plaćaju iste režije tada su dio jednog kućanstva i nema potrebe za dvije pretplate.
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 14:43   #3532
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
a zašto primaš dva računa? za jedan priključak dva?
dva priključka (brojila), jedna kuća, jedno dvorište, jedna obitelj (ja i djeca)

zašto?... zato što smo tako htjeli (najpraktičnija opcija glede snage i limitatora)

ali to ne znači da plaćam dvije tv pretplate
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 06:29   #3533
Lp, možda netko zna da li je ovo istinito i da li vrijedi. Mama je vlasnik 2 stana, na jedan je prijavljena ona a u drugom ja. Ona plaća preplatu da li je onda moram plaćati i ja iako su oba stana na nju. Negdje sam pročitala pošto su oba stana na njoj i ona već plća preplatu da za drugi stan ne mora, hvala
Jezzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 09:50   #3534
pretplata se plaća po zajedničkom kućanstvu, a ne po vlasništvu... s obzirom da niste prijavljene na istoj adresi ne možete živjeti u zajedničkom kućanstvu

to što spominješ ima veze sa vikendicama... jedan vlasnik (kućanstvo) koristi i jedan i drugi prostor pa stoga plaća samo jednu pretplatu
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 13:27   #3535
Hvala na odgovoru :-)
Jezzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 00:59   #3536
Ne mogu spavati zbog ovog hrt-a.

Je li bolje tom kontroloru dati novce i da mi on ispise uplatnicu ili da trazim da mi se posalje uplatnica koju mogu uplatiti u posti? On trazi iznos za zadnjih pola godine, a kazna je 1000 kn.
Liberata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 06:32   #3537
Ni jedno ni drugo.
Potpisao si da imaš tv?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 07:28   #3538
Potpisala sam.
Ma placat cu svaki mjesec tih 80 kn, samo nisam sigurna za ovo. Ako budem trazila da mi posalje uplatnicu, bojim se da ce mi poslati kaznu od 1000 kn.
Liberata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 17:06   #3539
Sad kontrolori imaju neku novu foru da ubacuju u kaslić obrazac za prijavu, a na njemu napišu svoje ime i broj mobitela s porukom da ih se nazove. I od nekud imaju ime i prezime vlasnika stana, ja brijem da im u Zagrebu Holding daje podatke, vjerojatno je nešto slično i drugdje. Jel netko već dobio takav papirić i koji im je sljedeći korak nakon što ih se (naravno) ignorira?
lalaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 08:02   #3540
Postoji li dokaz da je osoba poruku primila? Ne! Dakle nikakvih odgovora i nazivanja! Jedino je preporučena pošiljka s potpisom primitka nekakav dokaz!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:00.