Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 18:50   #341
Quote:
balbazor kaže: Pogledaj post
Nekome stvarno sve treba nacrtati.
Prvo razmisli koliko bi po tvome hrvatska trebala imat profesionalnih vojnika i koje su njihove zadace? Tj sta bi trebali raditi u mirnodobskim uvjetima, osim cistiti vojarnu i raditi sklekove?

Tko je prvi krenuo sa gasenjem pozara u splitu na odlagalistu otpada, cime je izravno bilo ugrozeno cc 250,000 ljudi? vatrogasci nisu, vojska nije. torcida je.
koja je ugroza realnija i vjerojatnija - svakogodisnji pozari i poplave ili napad talibana iz smjera afganistana? napad rusa sa sjevernog fronta?
ovogodisnji plan troskova hv-a za te izlete je koliko vidim cc 170 miliona kuna! da ponovim - sto sedamdeset miliona kuna godisnje!!

da li bi se s tim novcima dalo nabaviti nove vatrogasne opreme i, ako je potrebno, povecati profesionalnu vojsku?
da li bi trebalo povecavati vojsku ako bi ti vojnici bili stacionirani u hrvatskoj?
zasto vojska ne bi pomagala u izvanrednim situacijama? sa dugim cjevima se smiju igrati, a sa crijevima ne?

moj dobar prijatelj je profesionalni vojnik.
i radovao se ko malo dijete kad je uspio upasti u afganistan bojnu. ne zbog casti ili jer su mu tako naredil. probaj pogoditi zbog cega.

vama svima ocito nije jasno da je drzava pred kolapsom. kako financijskim tako i demografskim. ljudi bjeze odavde glavom bez obzira.
ne mozes gledati financije vojske odvojeno od stanja drzave.
treba znati prioritete.
pitaj u bosni, srbiji koliko je ljudi spremno ratovati. ko je nama prijetnja?
cega se vi bojite nije mi jasno.

uostalom "Boj ne bije svijetlo oružje, već boj bije srce u junaka"

alo,sralo
evo meni triba sve nacrtat. jebi ga ja kad san iša u školu CAD nije postoja,pa bi te ja molija na A0, pa lipo iskotiraj sve. objasni mi di se priselila RH ilitiga Republika Hrvatska,za koju se moja malenkost "valjala u blatu" za vrime Domovinskog rata.ako je za tebe to uopće Domovinski rat,a ne građanski. molija bi te da mi daš koordinate neke istočnije,zapadnije,sjevernije i neke južne,da nađen di se to država priselila. može i na AIS marine traffic.
ti si suvlasnik i plačaš porez,kažeš. meni je rat uništija privatnu proizvodnju,pa ne cmoljin ka curica. danas radin u smjene,sve namete mi udare prije nego mi lova sidne na račun i niko me ne pita ništa. od te love se plača teta u vrtiću,i ona sestra koja je vadila krv dici,i gume za policijsko auto, i plače za te ljude. od toga se plača učitelj u školi. ali tom lovom ne triba plačat uhljebe u pun kurac gradova i općina.
dica su išla vanka kažeš. i sad kad se tvoja ekipa podigla,počeli ste radit i zarađivat,sa bi uveja plačanje faxa,sada bi uvodija plačanje svake tabletice,sad bi uveja sve moguće i nemoguće namete.EEEJ, ALO, MARIĆU, oćeš vratit sa kamatom ono šta si do tada potrošija? oćeš platit do pune cijene sa kamatama sve?
mladiću, onda kad a san triba počet živit najlipše godine izbija je rat. iša san jer san smatra da je to moja dužnost,da je to moje pravo i obaveza. prema sebi,prema svojoj dici sutra,a Bogu fala iman ih,i tvojoj i dici svih nas. prima onim ljudima koji to ne mogu,a nisu štakori koji biže. otiša san zajedno sa svojin prijateljima. neki su ostali,tamo u svojim dvadesetima,na pragu tridesete,za neke su dica pitala mame,a kada će tata doć.
e upravo da ta neka dica,opet nebi postavljala pitanje svojoj mami,koja bi bila u crnini,kada će se tata vratit,a mama dobije zastavu u trokut nakon tri pucnja,zato triba mornarica,avijacija,kopnena vojska. jeli ti sada jasnije?
vojni rok je sranje koje učiš i nadaš se da ti nikada to šta si naučija neće bit potriba upotrijebit. isto ka i rukovanje PP aparatom.
a kad smo se već dotakli PP postrojbi, onda ovako. za požare je kriva šumarija,koja ljudima čije su parcele nije izdala naloge za čišćenje terena. ono šta je vlasništvo šumarije ili pod koncesijom tribaju očistit sami. ovo tvrdim jer iman dovoljno vatrogasnih intervencija iza sebe da mogu to reć.
vojsci nije misto na požaru. vojska može,ako baš nema niko čuvat rubne djelove požarišta. mladiću to je posal Civilne Zaštite. to šta CZ ispod zapovjednika, koji prima lipe novce nikada nije ustrojena i ne postoji, to je već posal za neke druge institucije.
glede požara o tome smo ispisali podosta stranica,pa otiđi malo na te stranice podforuma i tamo pročitaj šta je i kako je,a kako nije i ne triba bit.
tvoje menađerstvo i suvlasništvo u tvrtki koja radi nešto,nevažno šta u ovome trenu, ne daje ti pravo da soliš pamet nekome. jer taj neko možda ima veću odgovornost na poslu kojim upravlja, nego možda ti. radi sa vrijednostima i resursima koji su nemjerljivi,zato oprezan budi kad soliš pamet nekom,jer ne znaš koga imaš sa druge strane. i velika bila psina napravi bar dva đira okolo prije nego napadne.a nema baš puno neprijatelja u moru.
država je prid kolapsom. demografskim. to je najgore.a kad spoznaš da nije problem niti u plačama toliko koliko u krivosuđu i upravi,neke stvari će bit jasnije. novci su prolazna stavka u životu. oni dođu i prođu. imaš požar, odu. ali ako imaš ekipu koja to može,zna i želi obnovit,prije svega pošumit, onda možda i nije svako zlo za zlo.
a to da boj ne bije svjetlo oružje,već boj bije srce u junaka,a da će svaka puška u rukama mandušića vuka bit ubojita, ... ta vrimena prođoše i netragom nestadoše. tek spomen na njih ko plamičak slab tinja ponegdje.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:08   #342
Quote:
balbazor kaže: Pogledaj post
zar tebi nije jasno da se slazem s tobom.
mislis da bi pola ekipe islo u bavarsku da imaju normalne uvjete doma?
da ih ne prcaju sa ogromnim porezima za kojekave avione.
da ih ne prcaju sa pola miliona ratnih veterna.
da ih ne prcaju sa igranjem u blatu.
Imaš pravo na svoje mišljenje, ipak ja ću ti i kao ex JNA i kao ex HV vojnik i kao čovjek koji je i živio u inozemstvu više godina između ostalog, odgovoriti:

Možda si sada ljut i nezadovoljan, kao i ja uostalom, sa mnogim stvarima u društvu i Hrvatskoj. Razumljivo. Ipak , vidiš kada je počela frka 1990. ja i svi oko mene koje znam, nismo otišli u prvi ured za obranu i zatražili oružje zato jel smo išli u rat za neki HDZ ili SDP ili HSLS. Ja nisam imao ni tada iskreno pojima, tko je Franjo Tuđman i HDZ, vjerovao ti meni ili ne, bar ne detaljnijeg i nije me zanimalo... ALI da netko supijan iza nekog brda , neki dođoš iz Šumadije ili dojučerašnji "komšija" štoviše razara moj grad, moj kvart , ubija moje prijatelje, naše starce ,naše roditelje, siluje naše kćeri i majke ( ti imaš majku i sestru možda? Ako si u Irskoj ili Njemačkoj vjerojatno su ti i mama i sestra i sestrična i tetka još u Hrvatskoj??),razara naše tvornice i škole u kojima smo provodili lijepe trenutke djetinstva npr. - nisam tada i ne ću moći prihvatiti nikada.

To vidiš nema veze ni s Todorićem ni s Kutlom ni s SDP ni s HDZ.
Da ti kažem, recimo gore na Turnju kod Karlovaca kad je došao Miljavac jednom i solio pamet da trebamo skinut hr zastavu sa barikada jel je tako dogovoreno sa surotnom stranom i UN-om, Mija Browing - lokalni fakin i fajter mu je odgovorio da će skinuti i njega i svakog tko pokuša to - sa ručnim bacačem "Zoljom"! I mislio je ozbiljno.
Taj karlovački fakin vidiš i još njih nekoliko, bili su tih 90.ih u nekim trenutcim jednio što je branilo superiornom agresoru da Hrvatsku presjeće na pola (sjever jug) na najjtanjem njenom dijelu.
Ti branioci Karlovca i Hrvatske su ti bili obični radnici, poneki panker, zajebanti i obiteljskih ljudi - nije ih bilo u jednom momentu(najjgorem -odsudnom) više od 20-ak na tom punktu!
Slično je bilo u Vukovaru ili Gospiću,Dubrovniku na Srđu gore ili oko Zadra kako čitam od forumaša tu.

Ostali nisu imali muda ili su kalkulirali. Ili su razmišljali kao i ti sada...za što za koga? Ali znaš, ja koji sam prošao i inozemstva kasnije i to par godina ti pišem sada - imao sam puno toga vani ali mi je puno toga i falilo. Tvoje ime i prezime nikad neće biti "irsko" , " austrijsko" , " švicarsko" , " njemačko". Kad se okreneš i otiđeš od njih , za njih si samo još jedan balkanac.Možeš se zavaravati ali je tako. Tvoj krv nije irska, austrijska, njemačka i nikad neće biti - več hrvatska svidjelo se tebi ili ne.Uvijek ćeš rado čuti domaću riječ, pjesmu, doći na more ili posjetiti tu rodbinu ili roditelje , nije li tako?
Osnovnu , srednju školu ili fax ti nije u večini slućajeva platio Irac, Švabo ili Austrijanac več svi mi u Hrvatskoj...Pljuneš li na sve to i kaže - ko te jebe điđi - nema frke, mene uvrijedio nisi i ne možeš.

Pljunio si u tom slućaju na sebe pajdo!

Jednom je pok. pustolov i novinar Željko Malnar rekao - "bio sam na jednoj ekspediciji oko Crvenog mora sa konjima kao mnogo njih dotad vjerovao u ljudsku dobrotu..., a onda se dogodio Vukovar. I jebeš onda i Crveno more i konje i sve...Vratio sam se. Da bih krenuo na put moraš imati početak od kud krćeš. Ako to nemaš - nemaš ništa". Malnar je tu mislio da svi mi pripadamo negdje i to negdje je u nama- negirali to ili ne. I ako si čovjek - nije ti "svejedno"! O tome se radi.

E vidiš , to što imaš sad ili budeš imao nešto više perja u džepu kao "gastarbajter", što si budeš za neko vrijeme kupio dobar auto, ili stan od plaćice u Irskoj ili Njemačkoj...sve je to super. Bravo.
I ponosan si na sebe jel si eto - "otišao i uspio"! Wow!

Samo ..Bio sam u toj poziciji pajdo velim ,prije tebe davno - i pišem ti , kao i Malnar slično - sve je to - goli q..c!
U datom trenutku vrijediš koliko imaš srca i duše , koliko si čovjek. I jedino se to broji - jesi li čovjek ili p..čka ( morlna). Možeš li se pogledati u ogledalo. Ne radi drugih - več sebe radi!

Kao gore spomenuti dečki sa Turnja te 1990.

Štoviše sad kad smo kod toga, u nekim od tih "useljeničkih" zemalja , ako te životni put nanese - kao npr. u Švicarskoj - budeš i plaćao porez istoj za nesluženje vojske
__________________
Vojni kapelan prve klase
điđimiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 20:41   #343
Sto ti radis na ovom podforumu ja ne razumijem. Poslusaj svoj raniji savjet i odi sa podforuma. Ako zelis odi gdje god hoces.

Ovo je vojni podforum, a ne politika.
TauraDendarii is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 20:51   #344
Quote:
điđimiđi kaže: Pogledaj post
Imaš pravo na svoje mišljenje, ipak ja ću ti i kao ex JNA i kao ex HV vojnik i kao čovjek koji je i živio u inozemstvu više godina između ostalog, odgovoriti:

Možda si sada ljut i nezadovoljan, kao i ja uostalom, sa mnogim stvarima u društvu i Hrvatskoj. Razumljivo. Ipak , vidiš kada je počela frka 1990. ja i svi oko mene koje znam, nismo otišli u prvi ured za obranu i zatražili oružje zato jel smo išli u rat za neki HDZ ili SDP ili HSLS. Ja nisam imao ni tada iskreno pojima, tko je Franjo Tuđman i HDZ, vjerovao ti meni ili ne, bar ne detaljnijeg i nije me zanimalo... ALI da netko supijan iza nekog brda , neki dođoš iz Šumadije ili dojučerašnji "komšija" štoviše razara moj grad, moj kvart , ubija moje prijatelje, naše starce ,naše roditelje, siluje naše kćeri i majke ( ti imaš majku i sestru možda? Ako si u Irskoj ili Njemačkoj vjerojatno su ti i mama i sestra i sestrična i tetka još u Hrvatskoj??),razara naše tvornice i škole u kojima smo provodili lijepe trenutke djetinstva npr. - nisam tada i ne ću moći prihvatiti nikada.

To vidiš nema veze ni s Todorićem ni s Kutlom ni s SDP ni s HDZ.
Da ti kažem, recimo gore na Turnju kod Karlovaca kad je došao Miljavac jednom i solio pamet da trebamo skinut hr zastavu sa barikada jel je tako dogovoreno sa surotnom stranom i UN-om, Mija Browing - lokalni fakin i fajter mu je odgovorio da će skinuti i njega i svakog tko pokuša to - sa ručnim bacačem "Zoljom"! I mislio je ozbiljno.
Taj karlovački fakin vidiš i još njih nekoliko, bili su tih 90.ih u nekim trenutcim jednio što je branilo superiornom agresoru da Hrvatsku presjeće na pola (sjever jug) na najjtanjem njenom dijelu.
Ti branioci Karlovca i Hrvatske su ti bili obični radnici, poneki panker, zajebanti i obiteljskih ljudi - nije ih bilo u jednom momentu(najjgorem -odsudnom) više od 20-ak na tom punktu!
Slično je bilo u Vukovaru ili Gospiću,Dubrovniku na Srđu gore ili oko Zadra kako čitam od forumaša tu.

Ostali nisu imali muda ili su kalkulirali. Ili su razmišljali kao i ti sada...za što za koga? Ali znaš, ja koji sam prošao i inozemstva kasnije i to par godina ti pišem sada - imao sam puno toga vani ali mi je puno toga i falilo. Tvoje ime i prezime nikad neće biti "irsko" , " austrijsko" , " švicarsko" , " njemačko". Kad se okreneš i otiđeš od njih , za njih si samo još jedan balkanac.Možeš se zavaravati ali je tako. Tvoj krv nije irska, austrijska, njemačka i nikad neće biti - več hrvatska svidjelo se tebi ili ne.Uvijek ćeš rado čuti domaću riječ, pjesmu, doći na more ili posjetiti tu rodbinu ili roditelje , nije li tako?
Osnovnu , srednju školu ili fax ti nije u večini slućajeva platio Irac, Švabo ili Austrijanac več svi mi u Hrvatskoj...Pljuneš li na sve to i kaže - ko te jebe điđi - nema frke, mene uvrijedio nisi i ne možeš.

Pljunio si u tom slućaju na sebe pajdo!

Jednom je pok. pustolov i novinar Željko Malnar rekao - "bio sam na jednoj ekspediciji oko Crvenog mora sa konjima kao mnogo njih dotad vjerovao u ljudsku dobrotu..., a onda se dogodio Vukovar. I jebeš onda i Crveno more i konje i sve...Vratio sam se. Da bih krenuo na put moraš imati početak od kud krćeš. Ako to nemaš - nemaš ništa". Malnar je tu mislio da svi mi pripadamo negdje i to negdje je u nama- negirali to ili ne. I ako si čovjek - nije ti "svejedno"! O tome se radi.

E vidiš , to što imaš sad ili budeš imao nešto više perja u džepu kao "gastarbajter", što si budeš za neko vrijeme kupio dobar auto, ili stan od plaćice u Irskoj ili Njemačkoj...sve je to super. Bravo.
I ponosan si na sebe jel si eto - "otišao i uspio"! Wow!

Samo ..Bio sam u toj poziciji pajdo velim ,prije tebe davno - i pišem ti , kao i Malnar slično - sve je to - goli q..c!
U datom trenutku vrijediš koliko imaš srca i duše , koliko si čovjek. I jedino se to broji - jesi li čovjek ili p..čka ( morlna). Možeš li se pogledati u ogledalo. Ne radi drugih - več sebe radi!

Kao gore spomenuti dečki sa Turnja te 1990.

Štoviše sad kad smo kod toga, u nekim od tih "useljeničkih" zemalja , ako te životni put nanese - kao npr. u Švicarskoj - budeš i plaćao porez istoj za nesluženje vojske
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 21:10   #345
Quote:
balbazor kaže: Pogledaj post
i nek samo nekom padne na pamet da mi djecu prisli u vojsku. ili mene na neke vojne igrice. vidjet ce sta je bjes.
Glupani poput tebe se mogu samo moliti da jednog dana ne zazale sto nisu slali sebe i svoju djecu na vojne vjezbe. Mislis da ce ako dodje do sranja oni koji budu dolazili prvo poslati tebi brzojav da se spakujes za Minken? U ratu se ne boris ni za politicare ni za lopove. Boris se za svoju obitelj.

Ima jedan genijalac gore na politici koji je na moguce ponovno uvodjenje vojnog roka rekao da mu je pun kurac oruzja i ratova. Naprosto genijalna ideja. Kad barbari dodju legnes na pod i pocnes vikati da ti je pun kurac oruzja i ratova. Steta sto se oni u Vukovaru nisu sjetili te genijalnosti. Ovcara bi sigurno bila prazna.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 21:42   #346
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Glupani poput tebe se mogu samo moliti da jednog dana ne zazale sto nisu slali sebe i svoju djecu na vojne vjezbe. Mislis da ce ako dodje do sranja oni koji budu dolazili prvo poslati tebi brzojav da se spakujes za Minken? U ratu se ne boris ni za politicare ni za lopove. Boris se za svoju obitelj.

Ima jedan genijalac gore na politici koji je na moguce ponovno uvodjenje vojnog roka rekao da mu je pun kurac oruzja i ratova. Naprosto genijalna ideja. Kad barbari dodju legnes na pod i pocnes vikati da ti je pun kurac oruzja i ratova. Steta sto se oni u Vukovaru nisu sjetili te genijalnosti. Ovcara bi sigurno bila prazna.
To je to.

Ma nije njima pun kurac oružja i ratova, već ove države. Ne paše im, uništili smo im njihovu divnu i bajnu državu tamo od 1991. do 1995. i nikako pa nikako je ne mogu prežaliti. Još kako im je Titova Armija spušila, ajme skroz mi ih je žao...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:50   #347
Quote:
điđimiđi kaže: Pogledaj post
.
Lijepe partizanske priče, neretva, sutjeska, staljingrad, kajzerštrase.
Ali od svega toga, na kraju mjeseca otvoriš novčanik i ...

Quote:
kao npr. u Švicarskoj
Na primjer u švajcarskoj korisnici socijalne pomoći vraćaju primljeni iznos kad srede primanja.

Nemoj ovu šaku jada uspoređivat i sa njima ako misliš da te neko shvaća ozbiljno.
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:52   #348
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Glupani poput tebe
Teške riječi, ne vole svi ratove i ratovanja.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 07:29   #349
Ne volim ih ni ja. Samo sam dovoljno inteligentan da shvacam kako ih ignoriranjem i pjevanjem “give peace a chance” necu moci izbjeci.
Pozdrav i tebi.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 11:43   #350
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Ne volim ih ni ja. Samo sam dovoljno inteligentan da shvacam kako ih ignoriranjem i pjevanjem “give peace a chance” necu moci izbjeci.
Pozdrav i tebi.
naravno HoD, slažen se
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 12:00   #351
AJde, ajde, šta ste napali čovjeka.
Sve što je rekao je istina.
A istina uvijek najviše boli.
Morate shvatiti da današnje generacije zaboli kuac za domovinu, Tuđmana, stoljeće sedmo i ostale bajke u koje vjeruju "naše" generacije..
S pravom.
I nisu svi za vosku i te spike.
A ako zatreba u pričuvu ćemo ići mi starčad jebiga Nije problem
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 12:16   #352
jebeš led pinzgauer. ja nisan iša ni zbog frane,ni partije ni vile velebita. ja san iša jer su barbari nahrupili i želili rat. e pa jebi ga. ja san se prijavija i otiša prije nego su oni došli meni na prag.

we shall fight on the seas and oceans, we shall fight with growing confidence and growing strength in the air, we shall defend our island, whatever the cost may be. We shall fight on the beaches, we shall fight on the landing grounds, we shall fight in the fields and in the streets, we shall fight in the hills; we shall never surrender

https://www.youtube.com/watch?v=MkTw3_PmKtc







ovo su neki moji motivi onda i danas
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 12:28   #353
Ma znam, poštujem i razumijem ,samo kažem mlađe generacije to ne doživljavaju na isti način.
Ne treba im zamjeriti jer oni u Hrvatskoj otkad su se rodili samo gledaju pljačku, nepravdu i zlo, pa baš i ne osjećaju neku veliku ljubav....
A sad imaju i opciju da mogu otići kad god požele..što mi nekad nismo imali..
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 12:34   #354
Gdje ne idu svi i gdje postoji podjela na one koji "moraju" ići i one koji ne moraju, tu sreće nema.
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 12:35   #355
kod nas je rak-rana krivosuđe, pardon ono šta bi tribalo bit pravosuđe. kad to riješimo,ali da je aršin za sve isti,onda smo riješili 90% problema.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 12:59   #356
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
kod nas je rak-rana krivosuđe, pardon ono šta bi tribalo bit pravosuđe. kad to riješimo,ali da je aršin za sve isti,onda smo riješili 90% problema.
100% točno
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:03   #357
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Ma znam, poštujem i razumijem ,samo kažem mlađe generacije to ne doživljavaju na isti način.
Ne treba im zamjeriti jer oni u Hrvatskoj otkad su se rodili samo gledaju pljačku, nepravdu i zlo, pa baš i ne osjećaju neku veliku ljubav....
A sad imaju i opciju da mogu otići kad god požele..što mi nekad nismo imali..
To da mlađe generacije ne osjećaju ljubav prema domovini je najobičnija glupost, mlade generacije su po tom pitanju još "konzervativnije" od starijih, to šta neko odlazi radit u EU jer mu ne treba radna dozvola nije dokaz za ništa, a najmanje za manjak ljubavi, patriotizma itd. Najveći junaci u Vukovaru su dobrim dijelom godinama prije rata radili i živjeli u Njemačkoj (Andrija Marić, Marko Babić itd..), da, mi mladi nismo zadovoljni stanjem u državi, trenutno se ne nazire neka perspektiva i izlaz iz ove letargije, ali kad bi se nešto dogodilo, da je država napadnuta ili ugrožena bilo bi dobrovoljaca kao i u ratu, ako ne i više, to uključuje ove u inozemstvu i u domovini.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:11   #358
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
kod nas je rak-rana krivosuđe, pardon ono šta bi tribalo bit pravosuđe. kad to riješimo,ali da je aršin za sve isti,onda smo riješili 90% problema.
X
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:16   #359
O.K. sve 5 PCN. virujen. nego koliko mladih ima nekakvo temeljno znanje o oružju,vojsci,terenu? poslat nekog ko nije proša bar nekakvu temeljnu obuku opasno je za tog pojedinca i one oko njega. nešto slično ka da po kišnom danu u otvorenu 400/110 kV trafostanicu pošalješ nekog sa alu šipkom duljine 6 metara i na njega vežeš lančićem desetak ljudi. ili daš nekom da vodi grupu autonomnih ronilaca prvi put a nije nikada sam zaronija.
vidi,ne izmišljam niti govorin pizdarije. postoje neka pravila,neki zakoni,neki običaji,neke obaveze. neke vještine jednostavno moraš savladat.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:30   #360
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
kod nas je rak-rana krivosuđe, pardon ono šta bi tribalo bit pravosuđe. kad to riješimo,ali da je aršin za sve isti,onda smo riješili 90% problema.
Nismo...
nije da krivosuđe nije problem ali je još veći uprava & agencije...

Evo napr. agencija gdje naš pajdo pinzgauer mrči, ne odgovara na email od
srijede a kolegi koji ima školovanje u zrakoplovstvu preko 27 godina
& prvi zrakoplov plovidben u 9A registru već tri godine nisu u stanju dovršiti
novu registraciju za to školovanje sukladno friškoj EU regulativi.

Svi oni uredno plaću primaju, pare troše na pizdarije & zajebavaju sve
koji još uvijek (uzaludno) pokušavaju tu nešto raditi...
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:09.