Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2018., 15:38   #1
Kupnja rabljenog automobila od fizičke osobe

Pozdrav svima,

Imam jedno pitanje. Budući da smo tek u počecima poslovanja (dječji vrtić), kupili bi rabljeni automobil. U ovom slučaju sebi osobno sam našao povoljan ali je vlasnik toga automobila fizička osoba. Napomena je da se radi o dječjem vrtiću koji nije u sustavu PDVa iako znam da ga tako i tako ne bi platio ovdje, nego vjerojatno samo porez na promet motornih vozila (tzv. poznati 5% kod prijenosa). Prema novog uredbi bi trebali platiti samo naknadu (s obzirom na kw i starost vozila) ?

Mene zanima da li imam ikakvih zapreka oko toga? Meni neka logika nalaže da možemo složiti klasični kupoprodajni ugovor, utanačiti sve stavke, potpisati ugovor obje strane (prodavatelja kao fizička osoba i osoba ovlaštena za zastupanje dječjeg vrtića) te napraviti isplatu s računa na račun. Još jedno pitanje, postoji šansa zbog poznanstva da možemo dogovoriti obročnu otplatu, npr. automobil bi koštao oko 6 tisuća eura i dogovorili bi plaćanje u 3 rate po 2 tisuće eura, da li je to također u redu ?

Što je sa slučajem kad je još uvijek važeća registracija, registriran je do 8. mjeseca, samo bi trebao vlasništvo prebaciti, registraciju ponovno po isteku rješavam ?


Hvala unaprijed na odgovoru.

Lp.
VU-MARIO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 19:39   #2
Ja sam prije kakvih mjesec dana kupio kombi od fizicke osobe i stavio ga na firmu. Niikakvih problema nije bilo. Napravili smo ugovor, otišli u stanicu za tehnicki pregled i sve obavili. Nisam platio nikakav porez ni naknadu jer je teretno vozilo(N1). Jedino kaj me tražila da dam na uvid razvrstavanje po NKDu i to je to..
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:38.