Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2018., 06:50   #441
Kako međusobno stoje po kvaliteti Grohe i HansGrohe? Tko je kome Dacia od ova dva?
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 07:17   #442
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Kako međusobno stoje po kvaliteti Grohe i HansGrohe? Tko je kome Dacia od ova dva?


Hansgrohe je ispred grohe tri puta, ako gledas dizajn i kvalitetu pogotovo u tusevima.
Grohe je danas toliko los da zbilja ne vrijedi tih novaca.
I ono najbitnije hansgrohe ima puno vecu servisnu mrezu kod nas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Detek-eramika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 09:53   #443
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Ako gledas redovnu cijenu da. Ali ako trazis i dobijes popust kod nas onda je to tu negdje. Sto se tice najpovoljnijih stvari u svabiji to se trazi na idealo.de tamo se upise sifra proizvoda pa se naruci gdje je najpovoljnije, cesto to amazon nije.
Narucio sam sa amazon.de od Hansgrohe par stvari i razlika u cijeni me dosla oko 1000kn izmedju nasih ducana (cak i sa popustima koje sam dobio u startu - cca. 20%), a nekih kompleta cak niti nema ili idu po narudzbi pa se onda opet mora cekati...

Kad se kupuje sa amazon.de, cijena koja je prikazana na webu nije tocna sto se Hrvatske tice. To je cijena sa Njemackim PDV-om i bez troska slanja... Dakle, na tu cijenu treba oduzeti 19% Njemackog PDV-a, onda dodati 25% Hrvatski PDV i zatim jos dodati troskove slanja koji nisu nis posebno veliki... Mene je za cijeli komplet doslo 25EUR, a narucoi sam slavine za tus i kadu zajedno sa kompletima sa tus slusalicama i jos jednu za umivaonik, dakle reda velicine 10kg paket...


Sto se tice jamstva, svi predstavnici proizvodjaca jednostavno moraju prihvatiti jamstvo jer je to jamstvo od proizvodjaca, a ne od ispostave u Hrvatskoj... Pogotovo sada kada smo dio EU koje je jedinstveno trziste... Ako nasi odbijaju prihvatiti jamstvo, to se rijesi kulturnim emailom na centralu od proizvodjaca u EU + predstavnistvo u CC i spomene se drzavni inspektorat... Ovi nasi se hoce igrati budala sa naivnim kupcima koji ne znaju svoja prava, tako da kada im se ovako nesto obije o glavu, mogu izgubiti zastupstvo...
calypsori is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 13:33   #444
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Kako međusobno stoje po kvaliteti Grohe i HansGrohe? Tko je kome Dacia od ova dva?
Grohe je samo po imenu njemac, vlasnička struktura u rukama Kineza.
Inače firmu je osnovao "odbjegli sin" od osnivača Hansgrohea, u međuvremenu je prodao svoj udio u Grohe-u, i vratio se u HG.

Realno HG danas je vodeći brend po pitanju mješalica, tuševa i tuš sisitema ( bilo koje vrste )....ima još dobrih brendova, među kojima je i dotični Grohe, ali ne može više stati u istu rečenicu sa Hansgrohe-om.
__________________
Budi ponosan !!
DUJE3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 10:07   #445
Jel bi ovo bilo OK po cijeni i kvaliteti?

https://sanitarije.eu/hansgrohe-logi...-proizvod-923/
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 11:27   #446
Quote:
tomislav10 kaže: Pogledaj post
Jel bi ovo bilo OK po cijeni i kvaliteti?

https://sanitarije.eu/hansgrohe-logi...-proizvod-923/
Cijena je OK, ali ne znam je li vam ovo mala mješalica, ona je prvenstveno namjenjena za male umivaonike.
Također ima plastični "držač" pilete, zato bi vam radije preporučio seriju Focus, mala razlika u cijeni...
__________________
Budi ponosan !!
DUJE3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 11:35   #447
Kakav je unitas koji se reklamira sa 6 god jamstva i eu proizvodnjom, a ima povoljan slovarm navodno se radi u slovackoj i ima dosta povoljne cijene.
brukiluki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 21:22   #448
Quote:
calypsori kaže: Pogledaj post

Kad se kupuje sa amazon.de, cijena koja je prikazana na webu nije tocna sto se Hrvatske tice. To je cijena sa Njemackim PDV-om i bez troska slanja... Dakle, na tu cijenu treba oduzeti 19% Njemackog PDV-a, onda dodati 25% Hrvatski PDV i zatim jos dodati troskove slanja koji nisu nis posebno veliki....
Di se placa ta razlika u pdv-u? Prilikom preuzimanja paketa, ili te porezna obavijesti, ili nesto trece?
george12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 21:56   #449
Kakva su iskustva (ili informacije) o Ideal Standard mješalicama? Muž zabrijao na jednu njihovu, meni nije spektakl, ja bi Hansgrohe (koja je uz put i jeftinija). Ali me zanima kvaliteta Ideal Standard ovih, nisam vidjela da ih se spominje. Konkretno, ovaj Ideal Standard
vs ova Hansgrohe (zanemarite cijenu, bila bi ispod 1.000,00 kn, a Ideal Standard s popustom oko 1.500 kn)
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 22:21   #450
Quote:
o-killed kaže: Pogledaj post
Kakva su iskustva (ili informacije) o Ideal Standard mješalicama? Muž zabrijao na jednu njihovu, meni nije spektakl, ja bi Hansgrohe (koja je uz put i jeftinija). Ali me zanima kvaliteta Ideal Standard ovih, nisam vidjela da ih se spominje. Konkretno, ovaj Ideal Standard

vs ova Hansgrohe (zanemarite cijenu, bila bi ispod 1.000,00 kn, a Ideal Standard s popustom oko 1.500 kn)


Hansgrohe definitivno!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Detek-eramika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 22:49   #451
Quote:
Detek-eramika kaže: Pogledaj post
Hansgrohe definitivno!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 10:10   #452
Quote:
o-killed kaže: Pogledaj post
Ne znam je li ovo ironija, ovi smajlići, ali ove dvije mješalice su neusporedive po kvaliteti, naravno u korist HG-a.....
__________________
Budi ponosan !!
DUJE3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 11:07   #453
Quote:
DUJE3 kaže: Pogledaj post
Ne znam je li ovo ironija, ovi smajlići, ali ove dvije mješalice su neusporedive po kvaliteti, naravno u korist HG-a.....
Nije ironija, veselim se potvrdi da sam bila u pravu Muž pokleknuo, HG će biti
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 11:33   #454
Mješalice se mogu birati prema izgledu i eventualno prema kvaliteti dijelova. sama marka Hans Grohe uili Grohe ili Ideal ne znače mnogo, jer u svakoj se nalazi kartuša, koja je glavna stvar za svaku mješalicu.
Koliko je kvalitetna sama kartuša i kolike kvalitete su gumene brtve, toliko je i kvalitetan cijeli proizvod.
Ali ne "lezi vraže", ako se recimo kod Grohe pokvari kartuša, njezina cijena je skoru u rangu nove mješalice, mada sam mišljenja da sama kartuša ipak nije toliko vrijedna. Ali da , vrijedi nekaj i sam ime, da bi na kraju to ime, ipak najviše platili.
I na kraju, ono što svi, pa i ja osobno, najviše zanemarujemo, redovno servisiranje potrošnih dijelova (gumenih brtvi i podmazivanje pokretnih dijelova)koji apsolutno produljuju vijek samih mješalica. Ali na to se uvijek zaboravi, dok nije kasno.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 12:10   #455
Istina. Al nismo do sada s njima imali problema, u kupaoni je Armal 30+ godina, izvana je užasna od bakrenih cijevi, al radi uredno. Samo mrežicu čistimo i mijenjamo
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 16:48   #456
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Mješalice se mogu birati prema izgledu i eventualno prema kvaliteti dijelova. sama marka Hans Grohe uili Grohe ili Ideal ne znače mnogo, jer u svakoj se nalazi kartuša, koja je glavna stvar za svaku mješalicu.
Koliko je kvalitetna sama kartuša i kolike kvalitete su gumene brtve, toliko je i kvalitetan cijeli proizvod.
Ali ne "lezi vraže", ako se recimo kod Grohe pokvari kartuša, njezina cijena je skoru u rangu nove mješalice, mada sam mišljenja da sama kartuša ipak nije toliko vrijedna. Ali da , vrijedi nekaj i sam ime, da bi na kraju to ime, ipak najviše platili.
I na kraju, ono što svi, pa i ja osobno, najviše zanemarujemo, redovno servisiranje potrošnih dijelova (gumenih brtvi i podmazivanje pokretnih dijelova)koji apsolutno produljuju vijek samih mješalica. Ali na to se uvijek zaboravi, dok nije kasno.
Majstore, slažem se da nema smisla mjenjati kartušu, kad ona bude skuplja, ili svega nešto jeftinija od cijene špine ( mješalice ), ali se ne slažem sa početnim dijelom tvog posta..
dakle ovo ;

Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
sama marka Hans Grohe uili Grohe ili Ideal ne znače mnogo
Naime već nekih 20 godina sam u "toj" branši, i msilim da sam neke stvari naučio, a često puta i od samih kupaca, to jest njihovih povratnih informacija.
Ideal Standard ( koji također godinama prodajem ) ne može kao cjelokupni proizvod, to jest špina ( mješalica ) stati u istu riječ kao Hansgrohe, ili npr. Dorn Bracht...
Kod ovih je kartuša keramička, i nije skupa za naručit je kao npr. kod prozvanog Grohea...
S tim da HG u Hrvatskoj ima odličnu servisnu mrežu...neke HG mješalice, pogotovo one pod Axor brendom imaju cijenu od 2500 kn pa naviše, a kartuše za njih idu od 39 eura pa do maksimalno 70 eura ( kao npr. za Axor Starck, gdje još dobiješ i novu ručku )....
tako da ponekad se isplati u startu dati koju kunu više, jer poslije imaš manje briga.....
__________________
Budi ponosan !!
DUJE3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 20:10   #457
Svaka čast tebi koji prodaješ te stvari i stvaraš zaključke (pretpostavljam ) na temelju prodaje i potražnje. No postoje i drugi parametri i iskustvena prosudba temeljena na drugim, praktičnim pokazateljima. Što je u stvari kartuša?
To su dvije fino obrađene keramičke površine koje klize jedna po drugoj u
zaštitnoj plastičnoj čahuri koja se preko plastičnog klina povezuje s okretnom ručicom.
I sve to je smješteno u mesingani odljev koji je u stvari mješalica. Najskuplji dio je upravo taj komad mesinga, a sve ostalo su potrošni dijelovi koji su na kraju bezobrazno skupi.
Kad se sve na kraju oguli, ostaje samo ime koje se najviše plati. Gruba i jednostavna istina, koju svi mi skupo platimo i ponosimo se imenima u svojim kupaonama i kuhinjama.

Ne trebaš se ti, a ni ostali složiti s mojim tvrdnjama. Volio bih vidjeti na kraju u čemu se po tvojem mišljenju ogleda, ta toliko važna kvaliteta bilo kojeg brenda?

Na kraju evo još jedne gole istine. Danas se u prodaji nalaze kartuše od 50,00 kn koje zadovoljavaju sve standarde kvalitete i u svemu zadovoljavaju potrebe kod eksploatacije u pipama. Uz izmjenu gumenih prstena dobije se sasvim upotrebljiva mješalica ili pipa . Ali to nije sve!!
Mudri brendovi doskočili su se tim prihvatljivim kartušama i na svojim su proizvodima izbušili rupe koje su za 2-3 mm uži ili širi od tih spomenutih kartuša i one ne mogu biti upotrijebljene. Treba kupiti baš te brendirane kartuše , koje su naravno puno skuplje, a u stvari iste. I tako to ide.

U pitanju su zaista samo nijanse, ali skupe nijanse.
Naravno ne možemo si pomoći, ali tako stvari stoje.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 22:52   #458
Quote:
Detek-eramika kaže: Pogledaj post
Hansgrohe je ispred grohe tri puta, ako gledas dizajn i kvalitetu pogotovo u tusevima.
Grohe je danas toliko los da zbilja ne vrijedi tih novaca.
I ono najbitnije hansgrohe ima puno vecu servisnu mrezu kod nas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja imam u kupaonici sve od HansGrohe, 3 špine, umivaonik, bide i tuš. Ugrađeno 2008. Dakle radi ko zmaj 10 godina. U kuhinji imam špinu Grohe. Kvalitet je tu negdje i jedne i druge firme, a dizajn je stvar ukusa.
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 23:04   #459
Quote:
DUJE3 kaže: Pogledaj post
Grohe je samo po imenu njemac, vlasnička struktura u rukama Kineza.
Inače firmu je osnovao "odbjegli sin" od osnivača Hansgrohea, u međuvremenu je prodao svoj udio u Grohe-u, i vratio se u HG.

Realno HG danas je vodeći brend po pitanju mješalica, tuševa i tuš sisitema ( bilo koje vrste )....ima još dobrih brendova, među kojima je i dotični Grohe, ali ne može više stati u istu rečenicu sa Hansgrohe-om.
Da se ne izletavamo sa netočnim informacijama:

Vlasnik GROHE je Japanska grupacija: "LIXIL Group Corporation (LIXILグループ株式会社 LIXIL Gurūpu kabushiki-kaisha) is a Japanese manufacturer of building materials and housing equipment, headquartered in Tokyo." Ima 59000 zaposlenih.

HansGrohe je u vlasništvu USA korporacije: "Masco"

Ne vidim zašto bi HansGrohe bio vodeći kad usporedimo brojeve obje kompanije:

GROHE: "Revenue: € 1.3 billion (2015), Number of employees 6,000 (2015)" Ima 3 tvornice u Njemačkoj, jednu u Portugalu i jednu u Tajlandu.

HansGrohe: "Revenue € 1.029 billion (2016), Number of employees 4,785, about 40% outside of Germany (2016)" ima 5 tvornica u Njemačkoj, jednu u Francuskoj, jednu u USA i jednu u Kini. Dakle proizvodi se 60% u Njemačkoj i 40% u USA i Kina.
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 11:33   #460
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Svaka čast tebi koji prodaješ te stvari i stvaraš zaključke (pretpostavljam ) na temelju prodaje i potražnje. No postoje i drugi parametri i iskustvena prosudba temeljena na drugim, praktičnim pokazateljima. Što je u stvari kartuša?
To su dvije fino obrađene keramičke površine koje klize jedna po drugoj u
zaštitnoj plastičnoj čahuri koja se preko plastičnog klina povezuje s okretnom ručicom.
Ne trebaš se ti, a ni ostali složiti s mojim tvrdnjama. Volio bih vidjeti na kraju u čemu se po tvojem mišljenju ogleda, ta toliko važna kvaliteta bilo kojeg brenda?
U pitanju su zaista samo nijanse, ali skupe nijanse.
Naravno ne možemo si pomoći, ali tako stvari stoje.
Izuzetno cijenim tvoje mišljenje, i vidim da se razumiješ u tematiku, ali...
Osim što prodajem sve te brendove, jebi ga sad će ispast da se preserajem, ali ne znam kako to drugačije napisati.....ali evo još jedne gole ( moje ) istine....imam 4 apartmana....u dva sam imao Grohe mješalice, koje se došle sa stanom, u oba slučaja Grohe eurosmart.....kartuša na jednoj je otišla, dok se na mješalici za kadu "pojela" ručica.....u drugom apartmanu slušalica koja je došla u kompletu sa mješalicom, se rastvorila na spoju....sve sam zamjenio sa financijski jednakom vrijednom serijom od HG-a, Focus....dakle ne radi se o razmetanju, razbacivanju, ili šta već.....sve slušalice sam zamjenio sa Ecosmart verzijama, i samo na razlici potrošnje vode u ova dva apartmana, mješalice se same sebe isplatile....

U svom stanu u kupatilu imam stari Talis sportive, već nekih 15-ak godina....sve radi savršeno....

kada sam djelomično renovirao stan( Kuhinja, te malo kupatilo 2009-te ), uzeo sam novu Talis S kuhinjsku mješalicu, sa tušem ( sa tri cijevi, za podpultni bojler ), te Focus S za tuš, te mali umivaonik.....dakle, evo sad je 9 godina....nikakvih zamjerki nemam....nigdje se npr, nije pojavilo da je tijelo špine oksidiralo...nidje ne puštaju....tu i tamo očistim perlatore, i to je to...
dakle radi se i o nekakvom osobnom iskustvu....

U apartmanima i sam ne znam koliko je gostiju bilo ( nadam se da će ih biti i ove godine ) sve radi kako bi se reklo u ZG-u, "ko urica"....

Imao sam samo jedan problem, i to sa Shoverpipeom 160 od HG-a, i bojlerom Velis od Aristona, jer nitko tada nije znao za probleme koji mogu uzrokvati, a to vjerovatno i ti znaš....no moj majstor je to rješio..

Ja prvi nisam za neko "preseravanje" ili bacanje novaca, ali danas HG možeš kupiti po neznatno većim cijenama od nekakvih manje zvučnih imena, i po meni vrijede svake kune..


Quote:
Albatros kaže: Pogledaj post
Da se ne izletavamo sa netočnim informacijama:

Vlasnik GROHE je Japanska grupacija: "LIXIL Group Corporation (LIXILグループ株式会社 LIXIL Gurūpu kabushiki-kaisha) is a Japanese manufacturer of building materials and housing equipment, headquartered in Tokyo." Ima 59000 zaposlenih.

HansGrohe je u vlasništvu USA korporacije: "Masco"

Ne vidim zašto bi HansGrohe bio vodeći kad usporedimo brojeve obje kompanije:

GROHE: "Revenue: € 1.3 billion (2015), Number of employees 6,000 (2015)" Ima 3 tvornice u Njemačkoj, jednu u Portugalu i jednu u Tajlandu.

HansGrohe: "Revenue € 1.029 billion (2016), Number of employees 4,785, about 40% outside of Germany (2016)" ima 5 tvornica u Njemačkoj, jednu u Francuskoj, jednu u USA i jednu u Kini. Dakle proizvodi se 60% u Njemačkoj i 40% u USA i Kina.
Vidim da si se potrudio, ne znam odakle si ovo izvukao, sa wikipedije, ili.....

Ajde napiši čistu zaradu jednih i drugih, te koja je jedina tvornica mješalica 2016-tu završila među top 10 brendova u svijetu ( po kriterijima zadoovoljstva kupaca, inovativnosti, te nagrada struke )?
HG zauzeo 6 mjesto.....Grohe ????
Te napiši tko je osnovao Grohe, pa prodao svoj udio, i vratio se u matičnu kompaniju.I koliko ja znam Kinezi ( po rječima agenta ) su kupili od Japanaca večinski paket...
Hg je dio grupacije koji si napisao, naravno izašli su na tržište, ali većinski paket je i dalje u rukama familije...
Pitaj npr. zaposlenika Feroterma, ili Keraterma, broj reklmacija na Grohe, i na HG....
Istina je, da zbog jeftinije proizvodnje, i HG je dio proizvodnje ima u Kini, no zato tko kupuje HG na svakoj kutiji može vidjeti gdje je proizvod sastavljen...



Nemam namjeru ulaziti u neke dublje rasprave, niti više po ovom pitanju pisati, ali Grohe više nije ni do koljena Hansgroheu...
__________________
Budi ponosan !!
DUJE3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:06.