Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2015., 09:43   #261
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Kako netko može uzeti za ozbiljno svjedočanstvo munjene osobe?

Za modove: gospođu Polo je udarila munja, što je preživjela, ali je tim činom postala munjena. Nije narod bez veze iznjedrio pojam munjen jer je, očito, i prije bilo slučajeva da ljudi prežive udar vrlo visokog napona i nakon toga blebeću svašta. Narod zna.
I ja se pitam ....visoki elektricitet sprži fine sinapse u mozgu.

http://www.hpd-plocno.com/index.php/.../47-udar-groma

"Smrtnost od udara groma iznosi od 10 do 30 posto, a 50 do 70 posto preživjelih ima značajne poremećaje, većinom živčanog sustava.

...

Pri jačem udaru groma dolazi do sitnih krvarenja u mozgu, sa stalnim štetnim posljedicama od ozljede mozga, pa i do trenutnih smrti.
"


Dotična samo može biti setna što se izvukla živa.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 11:22   #262
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
cut

Za velike stvari potrebna su i velika odricanja. To nije ništa novo.


cut

Kako se to od katolika postaje ne katolik? , i što je bolje , živjeti sad ,ovdje ,80 sretnih godina pa umrijeti zauvijek ili umrijeti nakon 80 teških godina u kojima se moraš odricati sa mogučnošću da oživiš i živiš vječno sretno?

Nepoznati , evo još te pitam , što ako ti nisi u pravu? , je li se zbilja isplati riskirati mogućnost vječnosti života za bilo što ovdje na ovom svijetu?

cut

.
Radi duljine posta,skračeno repliciranje.

Meni vjernici,ali samo kršćanki,upala je u oči ova tvoja usporedba o 80 sretnih godinica..
tko to ima te sretne godinice?
Možda engleska kraljica sa 89 g?
Šeće pred par mjesci po Berlinu,dobro držeća starica.
Apropos Thomas Moore:Što bi takva usporedba trebala značiti čovjeku današnjice nakon minulih stoljeća?Da je ostao vjeran Papinstvu?
Ili Bogu?

Je li uopće bit u sretnim godinama?
Po kojoj to logici nevjernici,ili ne sljedbenici Isusa Krista, imaju sretan život tj sretne godine na ovom svijetu?A svi vjernici kršćani teške patnje i nesretan život?
Bol,nesreća,fizička i psihička patnja pogađa jednako vjernike i nevjernike.
Nema garancije sretnih godina.
Nema garancije da postoji rizik gubljenja vječnog života,ako ti je zemaljski život bez patnje.
Nema garancije ni za tešku patnju.Mada u zabludi neki je vjernici traže,misleći da će samo tako stići do vrata raja,tj vječnog života.Pa ako nemaju patnje,muče sami sebe i fizčki i psihički.A onda ih kasnije "sluge" Božje(svećenstvo) proglase svecima).

Upitao si Nepoznatog kako se postaje od katolika nekatolik?
Na to najmjerodavniji je njegov vlastiti odgovor,ali na takvo pitanje mogu dati odgovor na vlastitu spoznaju:
..upravo djela "slugu" Božjih i očigledna žudnja za moći i materijalnim, katoličke crkve kao institucije,doveli su mene da ih niti priznajem niti poštujem.

Što se svjedočanstva Glorije Polo tiče,ostavlja me ravnodušnim.
Jer ja vjerujem da Bog svakome upučuje i poruke i saznanja koja su mu kroz život nužna da ostane na pravom putu.
A na svakom je čovjeku da to prihvati ili odbije.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 08:09   #263
svjedočanstva

Quote:
ema778 kaže: Pogledaj post
Da baš to mi nije jasno jel full sve što napraviš uživotu (nema veze napraviš nešto dobro,a ne misliš tako ) opet je grijeh... ako koga zanima ima ta knjiga i na netu,samo ukucate svijedočanstva dr.polo ( ja sam malo tupava,neznam staviti link... )
Dobro jutro poštovani,
čitala sam vaša mišljenja o knjizi.Ovo je odgovor za sve forumaše na tu temu.Mene se je isto jako dojmila i čak me je bio prevladao nekakav strah.Pomislila sam :Ja sam teški grešnik skoro u svih deset zapovjedi!"Razgovarala sam sa našim župnikom o tome.On mi je sve lijepo objasnio i odagno sumnje.Sve grijehe koje smo napravili ili koje mislimo da smo napravili ispovjedamo.Ne vraćamo se i ne analiziramo.Tada bi poludjeli.Mogli bi se voditi po toj knjizi da donekle ne griješimo.Da nam to bude vodič.Tako da mi je lakše i ljepše u životu da se osjećamo sretnije.Knjigu ću opet pročitati.Mislim da bi je svatko mogao pročitati ponovno barem jednom godišnje.Mene je totalno promjenila.Mislim da sam postala bolja osoba nego što sam bila.Evo link ako može pomoći za pdf knjige.Treba imati instaliran program na kompu.

http://bozjaljubav.jimdo.com/duhovne...ronske-knjige/
nenyneny is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 21:03   #264
A znaš da se u toj knjizi spominju neke novine (jel ona je bila u novinama kada je bila u komi pa je onaj seljak to pročitao i molio se za nju pa ju je to kao vratilo u život )nemam pojma,moram vidjeti dali se u toj priči spominje naziv tih novina pa da je to malo proguglati,možda ima kakva slika i taj događaj kada je bio...
sahartech is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 13:10   #265
https://www.bitno.net/vjera/svjedoca...o-gloria-polo/

Pročitala sam sad ovaj tekst i stvarno ne znam što bih mislila o ovome svemu. Po njenom svjedočanstvu ispada da je svašta grijeh na ovome svijetu.

Zateklo me je s obzirom da sam ja osoba koja na takva svjedočanstva odmahnem rukom i uglavnom smatram kao nebulozama.

Sad nakon pročitanog, bit ću iskrena i reći-nije mi svejedno.
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 09:20   #266
Pazi tko govori, odakle puše vjetar...

Osjećaj krivnje u sebi, nametnuti stavovi koje bez groma nije prihvaćala i još je trebalo jedna smrt pri tome (grom je ubio njenog nećaka - bog ima divne planove za nas) da je uvjeri u nužno pokoravanju dogmi.

Vjerujem da je "bog" toliko velik i toliko mudar da ne prži ljude gromovima i ne ubija nećake po cesti; naš unutarnji Svemir oblikuje ne samo naš život već i ono poslije njega.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 09:59   #267
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Pazi tko govori, odakle puše vjetar...

Osjećaj krivnje u sebi, nametnuti stavovi koje bez groma nije prihvaćala i još je trebalo jedna smrt pri tome (grom je ubio njenog nećaka - bog ima divne planove za nas) da je uvjeri u nužno pokoravanju dogmi.

Vjerujem da je "bog" toliko velik i toliko mudar da ne prži ljude gromovima i ne ubija nećake po cesti; naš unutarnji Svemir oblikuje ne samo naš život već i ono poslije njega.
Ona je doslovno zatražila da ju udari grom pa nije ni uzalud ona "traži i dobit ćeš" , "neka tako bude".

Ono što je meni nepojmljivo da ona govori kako je loše voljeti svoje tijelo i da je fokus na njega grijeh?
A po pitanju same duhovnosti a ne religije,nameću kako je potrebno voljeti se,fokusirati se na zdravlje tijela,biti jedno sa samim sobom,ne osjećati sram,biti duhovan pa čak i polugol.
Nameće se i da je grijeh izraziti svoje iskreno,direktno mišljenje upućeno nekome pa i kroz samu kritiku. Ispada li to da bi radije trebali se pokuniti i moliti za tu osobu da nekim slučajem budu uslišeni a svoje ružno mišljenje ostaviti po strani?
Ne želi li Bog da budemo čvrste,izgrađene osobe?


Korištenje spirale ili kondoma je put za pakao?
Ja osobno ne vjerujem u raj i pakao ali svejedno moje mišljenje je samo moje a ja ne mogu znati da li je to i prava istina ili nije.
Ima još milijun stvari u tom tekstu a od kad sam ga pročitala stalno se ispitujem.

Osobno sam za takve tekstove uvijek govorila da ih pišu i stvaraju zatucani ljudi koji su zapeli u nekom davnom dobu sa razmišljanjem i stavovima. Zašto me je ovo ostavilo da se pitam,razmišljam pa čak i grizem- ne znam.
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 10:04   #268
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post

Osobno sam za takve tekstove uvijek govorila da ih pišu i stvaraju zatucani ljudi koji su zapeli u nekom davnom dobu sa razmišljanjem i stavovima. Zašto me je ovo ostavilo da se pitam,razmišljam pa čak i grizem- ne znam.
Pročitaj i vozi svojim putem...
ne živimo tuđe živote prepune inhibicija, strahova, krivnje, zatucanosti i ideja da ako sebe volimo da smo kupili ulaznicu za pakao.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 11:10   #269
Svijet je pun svjedočanstava različitih predstavnika različitih religija koja medjusobno nisu u skladu. Da ih sve uzimamo previse ozbiljno stvorili bi si mentalni kaos. Samo su stoga dvije mogucnosti

- subjektivno selektirati i filtrirati u skladu sa (krscanskim, hinduskim, newage, islamskim, scientoloskim, materijalističkim...) uvjerenjima te ignorirati suprotne price, nekonzistentnosti, neprovjerivost tvrdnji, subjektivnost autora itd..
ili
-biti prema svemu skeptican pa i vlastitom iskustvu koje je van kontroliranih eksperimentalnih okvira, kamoli nekom iz tog mora kaotičnih religijskih svjedočanstava.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 12:03   #270
Dakle, žena je doslovno munjena. Udarila ju je munja. Nakon toga više ništa nije isto, sinapse se isprespajale ukrivo.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 11:03   #271
Quote:
Vjerujem da je "bog" toliko velik i toliko mudar da ne prži ljude gromovima i ne ubija nećake po cesti; naš unutarnji Svemir oblikuje ne samo naš život već i ono poslije njega.
Koji “Svemir“? Da l onaj finitni Carla Segala?




Quote:
Ono što je meni nepojmljivo da ona govori kako je loše voljeti svoje tijelo i da je fokus na njega grijeh?
Postovati svoje tijelo kao svetiste Boga.
A ne kao bezboznicku vrecu molekula s nedifiniranim rupama koja se mora trenirati disati; mijeh s eventualnom inteligencijom psa i delfina evoluiranom od trkaceg krilatog donosaurusa ili pak od navodno nepostojeceg Endarkenment Lučonoše.





Quote:
Nameće se i da je grijeh izraziti svoje iskreno,direktno mišljenje upućeno nekome pa i kroz samu kritiku. Ispada li to da bi radije trebali se pokuniti i moliti za tu osobu da nekim slučajem budu uslišeni a svoje ružno mišljenje ostaviti po strani?
Ne želi li Bog da budemo čvrste,izgrađene osobe?
Duzni smo svjedociti ono sto znamo. I upozoravati jedni druge.



Samo mir
za sve strane
mole maslinove grane.
Samo ljubav
za čitav svijet
moli maslinov cvijet.
Ona se dobro sjeća
minulih stoljeća
i svega što je poharao
ratni vihor i vir.
Pjesma masline
pjeva za mir.

Tin Kolumbić, Maslina
Foto: Walter Macorano, Poljubac maslina






Quote:
Ja osobno ne vjerujem u raj i pakao ali svejedno moje mišljenje je samo moje a ja ne mogu znati da li je to i prava istina ili nije.
Tko prizna, pola mu se prasta.
(Druga polovica ide na pokajanje i obecanje na ime nikad vise.)




Quote:
Zašto me je ovo ostavilo da se pitam,razmišljam pa čak i grizem- ne znam.
Savjest. Iliti God within.
Blagoslov. Nada i vjera u zivot vjecni.


Boj se Boga, u tome je spas. Jer u paklu nema bijega od boli.





Quote:
Pročitaj i vozi svojim putem...
.. u pakao?





Quote:
Svijet je pun svjedočanstava različitih predstavnika različitih religija koja medjusobno nisu u skladu. Da ih sve uzimamo previse ozbiljno stvorili bi si mentalni kaos. Samo su stoga dvije mogucnosti

- subjektivno selektirati i filtrirati u skladu sa (krscanskim, hinduskim, newage, islamskim, scientoloskim, materijalističkim...) uvjerenjima te ignorirati suprotne price, nekonzistentnosti, neprovjerivost tvrdnji, subjektivnost autora itd..
Iako imamo neki vraski osjecaj da je Istina samo Jedna?
(a NE 'krscanska, hinduska, newage, islamska, scientoloska, materijalistička ..“)

Jedna, a NE Svejedna.
tasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 11:22   #272
Quote:
tasia kaže: Pogledaj post
Koji “Svemir“? Da l onaj finitni Carla Segala?
Onaj koji ti daje životni pogon i uzgon; umjesto Svemirka možeš koristiti ove riječi:

Arhitekt
Apsolut
Beskraj
Energija
Frekvencija
Izvor-ište
Kreator
....
Univerzum
Vibracija
Život

U tem Svemiru svega na volju,
svega ima to istina čak i žene
piju sa njegovog Izvora...

u tem Svemiru ...


https://www.youtube.com/watch?v=vjYeTjMk5Ho
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 18:26   #273
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Onaj koji ti daje životni pogon i uzgon; umjesto Svemirka možeš koristiti ove riječi:

Arhitekt
Apsolut
Beskraj
Energija
Frekvencija
Izvor-ište
Kreator
....
Univerzum
Vibracija
Život

U tem Svemiru svega na volju,
svega ima to istina čak i žene
piju sa njegovog Izvora...

u tem Svemiru ...


https://www.youtube.com/watch?v=vjYeTjMk5Ho
Nije mi samo jasna jedna stvar: Da li se to brka Tvorac i Tvorevina iz nesposobnosti razumijevanja, ili se namjerno Kreator i Kreacija stavljaju u isti kos i na istu listu kako bi se negiralo Boga?



Svemir je samo materijalna Tvorevina.
Njegov Tvorac prevazilazi granice realma svoje Kreacije.
tasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 19:29   #274
Kad vec spomenu osjetilni materijalni svijet fizikalnih vibracija, frekvencija i raznoraznih izvorista - evo kakvu energiju rade zvucni valovi s tom istom materijom:

cestica Na i kapljica vode

.. a sveprisutni Kreator svega vidljivoga i nevidljivoga je istovremeno i u tom zvuku koji nosi i pokrece ove atomske cestice, kapljicu i cijele spojeve - kao sto je istovremeno i izvan svega toga, tamo iza zavjese sveukupnog nepojmljivog svemira

Svi svemiri i svemircici zajedno samo su jedan obican ka-bum zvuka Bozje svjetlosti - Rijeci.
tasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 09:41   #275
Quote:
tasia kaže: Pogledaj post
Nije mi samo jasna jedna stvar: Da li se to brka Tvorac i Tvorevina iz nesposobnosti razumijevanja, ili se namjerno Kreator i Kreacija stavljaju u isti kos i na istu listu kako bi se negiralo Boga?



Svemir je samo materijalna Tvorevina.
Njegov Tvorac prevazilazi granice realma svoje Kreacije.
Nije brk, nit se brka...a ponajmanje je nenamjerno!

Negira se postojanje parcijalnog ljudskog Boga koji treba profesionalni kadar da te s njim spaja.

Tvorac ili tvor, stvorevina ili stvor su od istog materijala.

Mama jazavac i tata jazavac stvaraju male jazavce
Lukovica tulipana, stvara ružu...ne lukovicu tulipana.

Tulipani su oni koji misle da su odjeljeni i da im treba ponovno povezivanje sa Izvorom kao ova koju je grom ošinuo jer nije imala gromobran.

Onda je prihvatila da je Svemir jači jer joj je skurio rodjaka i nju povezao sa ljudskom predodžbom božanstva.
A već je bila povezana...kako gore, tako dole, tako simo i tako tamo.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 09:45   #276
Quote:
tasia kaže: Pogledaj post

Svi svemiri i svemircici zajedno samo su jedan obican ka-bum zvuka Bozje svjetlosti - Rijeci.
Samo je na zemlji ka-boom - kakofonija!
Svaki povezani trudi se ostati nepovezan i želi da ga vežu oni koji misle da ga sa istinom vežu.
Eto, ti majko, ne sina već religije.

Pravi nesklad i disharmonija.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 17:30   #277
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post

Onda je prihvatila da je Svemir jači jer joj je skurio rodjaka i nju povezao sa ljudskom predodžbom božanstva.
Opet isto
Ne "Svemir", vec Tvorac svemira je taj koji je jaci od svega.

Ona je shvatila samo jedno:

Ps 97:10
Jahve ljubi one koji mrze na zlo, on cuva duše pobožnika svojih, izbavlja ih iz ruku opakih.

Ovaj stih je sazetak svega njenog svjedocenja. Drugim rijecima, taj stih znaci da onaj koji ljubi Boga, taj istovremeno ne moze ljubiti Zlo i grijeh.
Koji ljubite Gospoda, mrzite na zlo, on čuva život pravednika svojih; otima ih iz ruku bezbožnika.
Ps 97:10


Quote:
A već je bila povezana...kako gore, tako dole, tako simo i tako tamo.
Opet ti!
Daj probaj svoju zavjesu maknuti onkraj tog "Svemira", pa ces skuziti Tko sjedi IZVAN i IZNAD cijele vasione. Nebesa su okolica svemira i vaseljene.

Ti mislis kak si sa svojim durbinom pametnija od Biblijskih svetaca koji nisu poznavali satelite i sva ta prostorna mjerna sredstva danasnjice.

Ti i tvoji drzite se za te svoje kurcshlusne aroganofilicne uckure i drmate se i tresete samo do prve krepane svetlosne zvijezde. Takva ce vam i vjecnost vasa biti ne budete li se izdigli izvan tog velebnog segalovskog svemira i nebesa dokle vam samo vase oci i prizemni instrumenti dosezu.




The suffering servant is the Saviour.
We are saved not by the cross, but by Jesus on the cross.



Be a saint! What else is there?!
tasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 17:37   #278
Quote:
tasia kaže: Pogledaj post

Ti i tvoji drzite se za te svoje kurcshlusne aroganofilicne uckure i drmate se i tresete samo do prve krepane svetlosne zvijezde. Takva ce vam i vjecnost vasa biti ne budete li se izdigli izvan tog velebnog segalovskog svemira i nebesa dokle vam samo vase oci i prizemni instrumenti dosezu.
Tko smo to MI a tko ste to VI koji drugima spominjete poboldano?

Gromovito i snažno, spaljenih sinapsi u vječni spas ad hominem-a...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 17:58   #279
Pumpkin, "mi" smo individue, a "vi" ste valjda tzv elita, tj forumski podobnici, kad vec priupita.

Ne znam zasto bi se uopce ad-homonimisalo od neke tasie. I, sto je tako triggering u mojim slobodoumnim izrazima? Ne treba valjda grom da me opali pa da smijem sto reci i nadovezati se na threadu. Ne pada mi napamet ispricavati se jer se upravo nadovezujem na receno s prethodne str ove teme o onim gajtanima i vezicama s Bogom. Nije moguce da nitko ne razumije sto je kurcshlus od iskrzanih kablova
tasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2019., 14:01   #280
Quote:
polarnadjedica kaže: Pogledaj post
Znam da kasnim par godina s raspravom, ali zanima me je li itko od vas primjetio da u jednom dijelu kaže kako su joj se oporavljale dojke od nesreće i da je bila noseća s najmlađom kćeri a onda u ispovjedima govori kako nije bila dobra majka svojoj djeci?
Sa malim zakašnjenjem:to joj je treće dijete
sanimarine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:50.