Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2018., 20:26   #7721
Da, samo mi je jako žao što je tih priča sve manje i jednostavno tako super tema polako odlazi u prošlost, a zaista i sama volim pročitati neku zanimljivu pričicu.

Neke stvari su mi se baš ono urezale u pamćenje, pogotovo zato što vidim da puno ljudi dożivljava slične ili iste stvari.

Baš se zapitaš što to ima veće od samog života?
Frayerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 23:58   #7722
Quote:
Frayerica kaže: Pogledaj post
Željela bih s vama podijeliti događaj koji nisam doživjela samo ja, već i ljudi oko mene (točnije, mama , tata i rođak).

Dakle, dogodilo se to prije otprilike desetak godina. Prvu večer ja, moja mama i moj rođak sjedili smo na kauču u dnevnoj sobi i gledali TV. Vani je bio sumrak i odjednom smo svi počeli okretati glavu u smjeru prozora, ne odjednom nego povremeno (napomena, prozor gleda prema šumi). Neko vrijeme smo šutjeli i nastavili gledati TV, da bismo u jednom trenu svo troje okrenuli glavu i pogledali van.

Naime, svo troje krajičkom oka vidjeli smo tamnu sjenu (tamniju od sumraka vani), odnosno čovjekoliku figuru koja prolazi pokraj prozora i čini se da stoji i gleda u nas, ali naravno kad smo izašli van, nikoga nije bilo.
Kako je napomenuto da prozor gleda prema šumi, nema šanse da bi to bio odsjaj od automobila ili nečeg. Nikad o tome nismo više pričali, ali je bilo zaista nemoguće objasniti. Kasnije sam čitala o tzv. "shadow people" i zaista počela vjerovati u to.

Drugi događaj dogodio se par dana kasnije, ali samo mojoj majci.
Naime, tu večer ja sam izašla s društvom van, a moja mama me čekala. Kako nije mogla zaspati, čitala je novine ili neku knjigu, nebitno.
Bilo je oko ponoći i mama je čula korake po stepenicama (stepenice vode do naših ulaznih vrata) i jednostavno je čekala kad ću pokucati na vrata da mi ih otključa. Kako mene nije bilo, a koraci su stali, ali je čula "meškoljenje" pred ulaznim vratima, izašla je van da bi vidjela da nema nikoga. Kasnije mi je rekla da je mislila da joj se učinilo te je legla spavati. Nakon sat vremena probudio ju je zvuk otvaranja vrata, odnosno primanja za kvaku i pokušaja otvaranja.

To je ovaj put čuo i moj otac, koji je prvi događaj prespavao, ali ovo ga je probudilo te su sada oboje izašli van i ovaj put se dobrano uplašili.
Od tih događaja zaista vjerujem u afterlife i fascinirana sam paranormalnim.

Međutim, kako mi je nedugo prije toga umro djed, povezala sam te događaje sa njegovim pokušajem oprosta, jer se nismo stigli oprostiti prije nego što je umro.

Otišli smo na groblje, pomolili i oprostili se s njim i slični događaji se više nisu ponavljali.
Da to nije bio ĆIRKO : https://slobodnadalmacija.hr/dalmaci...ci-u-zasjedi39
Strava u sinjskom zeseoku Radošić: 'Netko nam noću lupa na vrata i pokušava upasti u kuću, nisu ga uspjeli uhvatiti ni policajci u zasjedi'
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 00:59   #7723
Čisto sumnjam da je Ćirko, ne odgovara ni mjesto, a ni vrijeme, ali možda je u šumi
Frayerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 02:23   #7724
Kao da paranormalni entitet poznaje vrijeme i mjesto!
evilche is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 00:42   #7725
Naravno da ne, zato i postoji koncept alternativne dimenzije
Frayerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 16:22   #7726
Ima jedna priča od koje se i dan danas naježim...dogodila se mojoj baki.

Ova priča se dogodila u jednom malom mjestu u Slavoniji. Sedamdesetih godina moji baka i djed su bili u kršteni kumovi djetetu svojih jako dobrih poznanika. Nedugo zatim ti ljudi su se razveli i dijete je ostalo živjeti s mamom. Žena je nedugo zatim morala prehraniti to dijete i otišla je raditi van. Očeva strana obitelji od tog dijeteta nije ga voljela i nikako nisu mogli pronači zajednički jezik. Nije bilo druge nego su to dijete na čuvanje uzeli moji baka i djed. I bilo im je stvarno lijepo, dobro su se brinuli za njega i on je njih jako volio. Kad je odrastao i on je otišao raditi van, ali uvijek su ostali u kontaktu.

Jednoga dana kod moje bake je došla jedna njezina prijateljica. Popile su kavu i moja baka je izašla van na ulicu da ju isprati, još su se malo zadržale i pričale. Odjednom moja baka primjeti da iz daljine dolazi neki mladić, trčao je. I odjednom je prepoznala to svoje kumće. Iznenadila se otkud on sad ovdje, jer je znala da je vani i da tamo živi i radi trenutno. I ta njezina prijateljica ga je isto vidjela. One su tako stajale i kad je dotrčao do njih moja baka mu je rekla:
R. pa otkud ti?
a on je samo odgovorio: pa evo kumo, samo sam vam se došao javiti, je li kum unutra?
moja baka je odgovorila: je tamo je negdje
I on je prošao kroz kapiju i otišao u dvorište. Moja baka je ispratila prijateljicu i otišla pronači svoje kumće i mog djeda. Moj djed je bio u dvorištu. Pita baka: pa gdje je R.? kaže moj djed: koji R. nema tu nikoga ja sam sam.

Poslje nekoliko dana njegova mama je nazvala iz jedne klinike. Rekla je da je njezin sin zasapao za volanom i imao tešku nesreću. Bio je u komi i nije mu bilo spasa, čekali su kad će isključiti aparate.

Naježim se od ove priče svaki put, ali opet s druge strane mi bude tako toplo oko srca jer ,on koliko je njih volio došao se s njima pozdraviti prije nego li je otišao...
*binnaa* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 18:32   #7727
Najstrašniji događaj koji se meni dogodio, neću zaboraviti dok sam živa...

Ja i muž smo se oženili nakon tri godine hodanja. Zatim smo dvije godine pokušavali dobiti dijete ali nismo nikako imali sreće. U međuvremenu moj muž se iznenada razbolio i doktori nikako nisu uspjevali pronači uzrok bolesti. Počelo je kao nekakva upala mišića da bi na kraju završilo sa jakim iznenadnim bolovima po čitavom tijelu. Čak je bio završio i u bolnici pa su to nekako održavali lijekovima koji su pokrivali sve upale u tijelu dok ne otkriju što bi mogao biti uzrok. U bolnici je upoznao jako dobrog čovjeka koji je imao brata svećenika. Taj čovjek ga je preporučio bratu i pozvao nas na duhovne obnove koje je on vodio. I otišli smo, bilo je stvarno prekrasno. Poslje crkve taj svečenik je doveo još dvije osobe koje su molile i skupa su se molili nad mojim mužem. I sve je bilo uredu. Ja sam pomislila, ma ajde kad sam već u zamolit ću ih da se i nadamnom pomole.
Te iste noći sanjam san... Stojim i vidim da se nalazim u nekoj ruševini što je prije bila crkva. Ispred mene stoji netko pognute glave u smeđoj onoj opravi kakvu nose redovnici. I odjednom ta osoba podiže glavu a moja reakcija je bila šok kad sam ugledala da nema obične oči nego samo crnilo umjesto očiju. Podigao je prst prema mom stomaku i ja sam odmah isto pogledala prema dolje. Vidjela sam da se u mom stomaku nalazi velika svjetleća kugla. Tadam mi se taj čovjek obratio i rekao: dijete ti nije kršteno, nemaš sad nikoga da za njega moli. Ja sam osjetila strah i počela sam plakati ali sam dobila neku snagu i rekla sam mu: ja ću se moliti za svoje dijete. I kako sam pokušavala izgovarati oče naš jednostavno zaboravljala bi djelove i ne bi znala kako ide dalje...a ta osoba je odjednom podigla svoje ruke i nekakvim motima pokušavala napraviti da to izađe iz mog stomaka. Svaki put kad bi on to napravio ja sam osjetila kako bi se pomakla svom snagom naprijed i ta mala kugla svjetlosti bi se vratila u moj stomak. On je toliko puta pokušavao to iščupati i ti svi osjećaji su toliko bili stvarni, kao da se to stvarno događalo a ne u snu. Ta mala svjetlosna lupta se svom snagom vratila u mene da sam poletila prema natrag i probudila se. Toliko sam plakala kad sam se probudila i sutradan me cijelo tijelo boljelo. To mi je bilo nepojmljivo...
Nakon dva tjedna odem na pregled i saznam da sam trudna pet tjedana...bila sam tako sretna. Ubiti, to što god to bilo htjelo mi je nauditi djetetu...znam samo da sam spasila svoje dijete a poslje su me obje bake nazvale i rekle da su se molile za mene.
*binnaa* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 18:59   #7728
Moja teta ima kuću na jednom otoku u kojoj ona i njezina obitelj borave preko cijelog ljeta. Jedne godine su tako zvali moje roditelje da dođu. Svi su se tako lijepo proveli i sad je bilo vrijeme za vratiti se kući. Dok su nosili svoje stvari prema trajektnoj luci prolazili su pokraj crkve i odjednom je moja mama čula glas koji joj je rekao: svrati i zahvali se što ti je bilo tako lijepo...i ona je odjednom izvjavila da ona nemože dalje jer ona mora hitno svraiti u crkvu. I naravno svi su se uskomešali, gdje ćeš sad, trajekt će nam otići... Ona je sve ostavila i otišla u crkvu i poslje se pojavila i otišli smo s tog otoka. Ostatak puta do kuće proveli smo vozeći se... Negdje u putu moj otac je krenuo preticati kamion iza kojeg smo bili, ispred je odjednom doletio auto i više nije bilo vremena za vratiti se natrag...sve sam vidjela jer sam bila na mjestu iza oca...zatvorila sam oči i čekala šta će biti...ja nemam pojma kako ali odjednom se kamion odmaknuo i uspjeli smo uletjeti u zadnji čas ponovno iza njega... Poslje nam govori mama...dobro da sam se otišla zahvaliti...
*binnaa* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 16:37   #7729
Moj djed ima sestru koja se kao djevojka udala u Srbiju. Ta žena bez obzira na godine voli jako putovati i uvijek je puna priča kad nam dođe u posjet. Evo par kratkih priča vezanih za jedno malo mjesto.

Ima jedno malo mjesto u Srbiji zove se Bistrica. Tu postoji neki most za koji kažu da je uklet i ljudi ga izbjegavaju, a postoje i priče vezane za njega.

Bio je jedan čovijek čiji brat je živio u susjednom selu. On bi skoro svaki dan išao kod svog brata i skupa bi tako sjedili, pričali, gledali tv i to bi se znalo odužiti do kasnih sati u noći. Te većeri je krenuo kući pješke ali usput je svratio u jednu kavanu i tamo naišao na još dvojicu svojih poznanika. Kad su se već našli odlučili su skupa otići kući. Pješačili su i kad su prešli most jedan govori; ajmo stati zapaliti. I tako su stajali malo dalje od mosta i pušili, odjednom su čuli da netko povikuje: hejjjjj...gledali su, ali nisu ništa vidjeli. Odjednom je opet došao taj glas...hejjj... i jedan od njih je povikao...šta je... I odjednom je taj što je uzvratio rekao: nisam se trebao javiti, to je nesreća. Poslje su otišli svak svojoj kući i zaboravili na to. Nakon mjesec dana taj njihov prijatelj išao je negdje s motorom i nekako se desila nesreća da ga je kamion pokupio i na mjestu je poginuo.

Druga priča je jednog starog čovjeka, a dogodila se njegovom ocu. Isto na tom mostu.
Ta priča se davno dogodila. U večem mjestu pokraj ovog malog sela održavao se veliki vašar i otac od tog čovjeka je odlučio otići. Išao je kolima i kad se već približiio mostu vidio je da tamo stoje svatovi. I to nije bilo ništa neobično. Došao je do njih i prišao mu je čovjek koji je bio barjaktar. Držao je u rukama neku bukaru i rekao mu bi li htio popiti za sreću i zdravlje mladenaca. I čovjek uzme od njega tu bukaru i po običaju se prekrsti i krene da će nageti kad ono pogleda u rukama mu je stajala konjska glava. On se toliko preplašio da je bacio tu glavu. Zagledao se oko sebe da vidi gdje su svatovi ali, nigdje nije bilo nikoga.
*binnaa* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 09:18   #7730
ja imam nadnaravne moc,ali mi aministracija ovde neda da vam dajem jednu demonstraciju mog talenta.

Ja mogu sa svojom magijom napraviti zemljostrese i srusiti avione.
Remzudin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 13:32   #7731
Quote:
Remzudin kaže: Pogledaj post
ja imam nadnaravne moc,ali mi aministracija ovde neda da vam dajem jednu demonstraciju mog talenta.

Ja mogu sa svojom magijom napraviti zemljostrese i srusiti avione.
BRAVO

Da li si to pokazao sestrama na odjelu?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 12:21   #7732
Događaj koji ću opisati se odigrao prije kojih 7-8 godina. Suprug i ja smo kupili kuću, skoro sve renovirali i pri preseljenju kako to obično biva, otišlo je puno novaca. Između ostalog kupimo i novu veš mašinu. Odlučimo po cijelom dvorištu betonirati staze, dignem ja cijeli dozvoljeni minus, kupim sve što treba, računajući da ću to otplatiti za 3 mjeseca. Uzela godišnji, radimo bez prestanka, nit čitam vijesti nit gledam Tv, nailazi kolegica pita me "Jel si čula da nam firma ide u stečaj, nećemo dobiti plaću? " Ja se skamenila, kako ću vratiti minus, u isto vrijeme jedno dijete se razboljelo, ne prođe dugo, drugo dijete se razboli, radilo se o dobroćudnim tumorima ali to tog trena nismo znali nego nakon biopsija koje su se napravile nakon 2-3 mjeseca. Sve ovo pišem da dočaram situaciju u kojoj sam se u tom trenu nalazila, pukla financijski, djeca bolesna, hodaj kod raznih doktora, trči za Zagreb, našpanana i povremeno ljuta ko pseto, u svakom slučaju, bolje da me je svatko pustio na miru.

Od časa kad smo uselili, čula sam šuškanja, pucketanja, vidim sjene, osjetim kao neku prisutnost, skoro kao neutralnu do lagano negativnu i veš mašina se palila sama od sebe. Završi program, ja ne isključim odmah, zaboravim jednostavno, upali se još jednom. Ili potpuno vratim programator, veš mašina nekad krene raditi sama od sebe. Uglavnom po noći, znali se dogoditi da idem na vc, čujem kako radi veš mašina. Bilo u njoj robe ili ne. Isključim ju, malo si mislim, nije mi svejedno, ali odem leći. Pričala sam sa jednom kolegicom koja je vjernica i savjetuje mi da ju iskopčam iz struje. To napravim, ali uglavnom zaboravim i to se stalno ponavlja. Imala sam osjećaj kao da netko ili nešto želi svratiti pozornost na sebe, mužu a pogotovo djeci nisam ništa pričala, dovoljno je bilo što imamo i stvarnih problema, jedino sam razgovarala sa ovom kolegicom.

I tako jedan dan ja sama doma, mislim si svoje, radim nešto po kući, a bila sam napištoljena, da me zmija ugrizla mislim da bi se otrovala. I tad se opet upali veš mašina i krene okretati. Tog časa sam odjurila u prostoriju gdje smo ju stavili, tamo je samo još kombinirani plinski bojler i sušilica. I viknula sam na sav glas nešto otprilike ovako (ispričavam se na psovkama, inače rijetko psujem): "Jel si opet počeo? Šta hoćeš koji qrac? Goni se u tri p.m.!!! Uuuuuu, jesi strašan!!! Buuuuuaaaa, jako te se bojim, evo tresem se!!!! Ti nisi stvaran, ti si utvara, i hraniš se tuđim strahom!!! Ja te se ne bojim!!! Ovo je ništa spram onog što mi se događa!!! Zato odjebi od mene i nađi si drugu budalu!". Okrenula sam se i izašla van. Veš mašina je prestala sa radom i nikad se više ništa slično nije dogodilo.

Kuću smo kupili od žene čiji su roditelji umrli u staračkom domu, a prije je sa njima živjela jedna baka koja je u kući umrla.

Ja sam naime odrasla u Srbiji, i svaka osoba ima "skeri" priča, o vješticama, davljenju po noći, zakopanim jajima, kletvama, događalo se i mojim roditeljima i rodbini, ali meni nikad ništa. Toliko od mene
zlatka v is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 08:58   #7733
[QUOTE=*binnaa*;68314589
Druga priča je jednog starog čovjeka, a dogodila se njegovom ocu. Isto na tom mostu.
Ta priča se davno dogodila. U večem mjestu pokraj ovog malog sela održavao se veliki vašar i otac od tog čovjeka je odlučio otići. Išao je kolima i kad se već približiio mostu vidio je da tamo stoje svatovi. I to nije bilo ništa neobično. Došao je do njih i prišao mu je čovjek koji je bio barjaktar. Držao je u rukama neku bukaru i rekao mu bi li htio popiti za sreću i zdravlje mladenaca. I čovjek uzme od njega tu bukaru i po običaju se prekrsti i krene da će nageti kad ono pogleda u rukama mu je stajala konjska glava. On se toliko preplašio da je bacio tu glavu. Zagledao se oko sebe da vidi gdje su svatovi ali, nigdje nije bilo nikoga.[/QUOTE]

Čuo sam i ja za jednu vrlo sličnu priču. Davno je to bilo pa možda neću baš najbolje ispričati, ali evo čega se sjećam. Neki mladić je bio kod svoje djevojke u susjednom selu (mislim da se radnja odvija u Bih, ali ne sjećam se više). Vraćao se kasno navečer kući pa je bilo dosta mračno, a rasvjete tada još nije bilo. I sreo je neku skupinu ljudi (nešto kao svatovi u tvojoj priči) koji su na glavi imali kapuljače i nosili duge haljine (nešto poput redovnika). Išli su kao u nekoj procesiji pa je i on pomislio da je to neka procesija u čast nekog sveca (mislim da je taj dan bio blagdan nekog sveca pa da je zato to pomislio ili tako nešto). Uglavnom, u rukama su svaki od njih imali svijeću pa je on uzeo jednu svijeću od jednog od njih. I krenuo on svojim putem kući i isto je bilo kao i kod tvoje priče. U jednom trenutku je pogledao i vidio da mu je u rukama umjesto svijeće, ljudska ruka. Bacio ju je i trčeći brzo otišao kući. Sad jel to istina, nisam baš siguran. Samo me je tvoja priča podsjetila na tu priču pa rekoh da ispričam bez obzira bila istina ili ne.
Tomo1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 21:18   #7734
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Čuo sam i ja za jednu vrlo sličnu priču. Davno je to bilo pa možda neću baš najbolje ispričati, ali evo čega se sjećam. Neki mladić je bio kod svoje djevojke u susjednom selu (mislim da se radnja odvija u Bih, ali ne sjećam se više). Vraćao se kasno navečer kući pa je bilo dosta mračno, a rasvjete tada još nije bilo. I sreo je neku skupinu ljudi (nešto kao svatovi u tvojoj priči) koji su na glavi imali kapuljače i nosili duge haljine (nešto poput redovnika). Išli su kao u nekoj procesiji pa je i on pomislio da je to neka procesija u čast nekog sveca (mislim da je taj dan bio blagdan nekog sveca pa da je zato to pomislio ili tako nešto). Uglavnom, u rukama su svaki od njih imali svijeću pa je on uzeo jednu svijeću od jednog od njih. I krenuo on svojim putem kući i isto je bilo kao i kod tvoje priče. U jednom trenutku je pogledao i vidio da mu je u rukama umjesto svijeće, ljudska ruka. Bacio ju je i trčeći brzo otišao kući. Sad jel to istina, nisam baš siguran. Samo me je tvoja priča podsjetila na tu priču pa rekoh da ispričam bez obzira bila istina ili ne.
Moj pokojna baba mi je pričala slicnu pricu da je covik vidio procesiju po noći na dan svih svetih i svi su nosili svijecu u ruci i jedan od tihbu procesiji mu je dao svoju svijecu al kad se ta procesija ljudi odmaknula dalje on je u ruci drzao umjesto svijece kost od ruke. Ispricao je to svojima i rekli su mu da sutra na istom mjestu ceka procesiju i da obavezno vrati kost onome komu je dao. Tako je i napravio kad se ta hrpa ljudi pojavika i cim je ta osoba uzela ponovo tu kost pretvorila se u zapaljenu svijecu. Jos ako se sjećam a bilo je to davno netko se prvu noc kad je uzeo tu svijecu nasao u blizini i kleo se da nikakve procesije nije bilo niti je koga vidio.

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
freddie"s queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 08:33   #7735
Quote:
freddie"s queen kaže: Pogledaj post
Moj pokojna baba mi je pričala slicnu pricu da je covik vidio procesiju po noći na dan svih svetih i svi su nosili svijecu u ruci i jedan od tihbu procesiji mu je dao svoju svijecu al kad se ta procesija ljudi odmaknula dalje on je u ruci drzao umjesto svijece kost od ruke. Ispricao je to svojima i rekli su mu da sutra na istom mjestu ceka procesiju i da obavezno vrati kost onome komu je dao. Tako je i napravio kad se ta hrpa ljudi pojavika i cim je ta osoba uzela ponovo tu kost pretvorila se u zapaljenu svijecu. Jos ako se sjećam a bilo je to davno netko se prvu noc kad je uzeo tu svijecu nasao u blizini i kleo se da nikakve procesije nije bilo niti je koga vidio.

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
Mislim da to nije slična nego ista priča, ali sam ja zaboravio te detalje. Zapravo, sjećam se samo prve rečenice, a ostalog baš i ne.
Tomo1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 22:33   #7736
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Mislim da to nije slična nego ista priča, ali sam ja zaboravio te detalje. Zapravo, sjećam se samo prve rečenice, a ostalog baš i ne.
Ae.... a dobro. ...
Meni samo nije jasno. ... sta sad znam da barem moja baba ne bi lagala takve stvari al kad cujem iste sta kazes priče zapitas se da li je to sve narodna predaja ono ljudima u stara vrimena bez tv bilo dosadno ili nesto trece.... :nezna: tipa ka one proce kako vile po noci pletu konjima grivu i tako....

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
freddie"s queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 10:10   #7737
Quote:
freddie"s queen kaže: Pogledaj post
Ae.... a dobro. ...
Meni samo nije jasno. ... sta sad znam da barem moja baba ne bi lagala takve stvari al kad cujem iste sta kazes priče zapitas se da li je to sve narodna predaja ono ljudima u stara vrimena bez tv bilo dosadno ili nesto trece.... :nezna: tipa ka one proce kako vile po noci pletu konjima grivu i tako....

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
Moguće da je, a moguće i da nije. Ako se to stvarno dogodilo, ljudi su pričali i prepričavali to drugima i tako je priča došla do tvoje babe i do mojeg izvora priče (ne sjećam se sad tko je točno to bio, čini mi se jedna susjeda). Tako da ne mora to odmah značiti da je priča lažna.
Tomo1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 01:31   #7738
Hvala na trudu, ali ne. Nije to ta priča. Priča koju tražim dogodila se na jednom našem otoku. Tri prijateljice navodno su vidjele nekakvu crnu prikazu koja ih je pratila na putu prema kući. Sjećam se da sam pročitao da su im se i psi u dvorištu prepali kada se prikaza približila kući i da su djevojk u zadnji tren utrčale u kući nakon čega je prikaza udarila u vrata i rasplinula se.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 21:07   #7739
Ljudi su danas skeptični prema svemu,i neka su uostalom.
Moje mišljenje je da moraš upasti u nekakvu petlju,tj naći se na nekom mjestu točno u određeno vrijeme da ti se neš dogodi.
Druga stvar je da su neki ljudi osjetljiviji od drugih pa se iz tog razloga ne događa svima.
I naravno da se više toga događa u manjim sredinama gdje su ljudi povezaniji i nešto što iskače se odmah i primijeti,jer realno u gradu da na ulici sretneš neku curu u bijelom prvo što ćeš pomislit je da je pijana ili ukomirana.
kapsula100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 21:53   #7740
Danas sam od kolege sa posla (64 godine, sprema se za penziju) čuo prilično čudnu priču.

Naime, njegov djed je jednom prilikom krenuo sa volovskim kolima iz svog sela (neću davati tačna imena no nalazi se u BiH, uz Savu, granica prema Hrvatskoj) u obližnji grad na pijacu sa nekom robom. Bio je, po njegovo pričanju, strogi vjernik (Srbin, pravoslavac), znači baš stara škola i nikad nije konzumirao alkohol i bio je veoma dobrog zdravlja. Sa njim je išao i njegov sin (otac mog kolege) koji je tada bio momak. Negdje tokom putovanja naišli su na most na nekoj riječici i pored mosta vidjeli jako lijepu mačku kako sjedi i posmatra ih. Začudili su se otkud tu mačka jer nadaleko i naširoko nema kuća a znamo da domaće mačke rijetko odmiču daleko od kuća. Pošto volovska kola sporo idu oni su je malo dozivali i bacili joj nešto da jede ali mačka nije reagovala već je nastavila da ih posmatra.

Kada su se vraćali taj isti dan poredveče naišli su istim putem i opet su na istom mjestu naišli na istu tu mačku. Djed mog kolege je zaustavio kola, sišao, prišao mački i uzeo je. Nije se otimala i bila je jako umiljata. Njegov sin je dalje upravljao volovima a on je sjedio pored njega i držao mačku u krilu, mazio je i tepao joj. Kako su putovali dalje počeo je da ih hvata mrak. Djed je tepao mački kako će ona biti njegova ljubimica, kako je će mu loviti miševe a on je će je čuvati i paziti. U tom trenutku se iz muslimanskog sela u blizini začulo učnje hodže, tzv. akšam, kojim se označava zalazak Sunca. Istog trenutka, a to se njegov sin, otac mog kolege, kune da je vidio svojim očima i čuo svojim ušima, mačka je podigla glavu, iskezila zube i jezivim ženskim glasom se obratila starcu, rekavši da će biti tako, da će ona biti njegova ljubimica ako je on bude pazio i čuvao. Starac se strašno uplašio i odbacio mačku koja je nestala dok je letila u zraku a volovi su se iznenada uplašili i zarikali. Mrtav od straha njegov sin je nekako uspio da smiri volove i dovede ih kući. Starac se iste noći jako razbolio i nikako više nije bio u stanju da govori te je sutradan rano ujutru umro.

Priču prenosim tačno onako kako sam je čuo, dakle ništa nisam ni dodao ni oduzeo. Zaista jedna od zanimljivijih priča na koje sam naišao i usput jako neobična.
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:37.