Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2018., 17:47   #3841
Quote:
metalka64 kaže: Pogledaj post
Ima li itko ikakvih iskustva sa tinturinim šamponima? konkretno neki koji je bio djelotvoran protiv peruti i dermatitisa,ako je netko to doživio. na njihov stranici za doslovno preko 70% šampona piše da su protiv peruti,što mi je malo prenapuhano
jedino što sam probala od njih je balzam od zelenog čaja koji se pokazao totalno nedjelotvoran pa nisam htjela dalje experimentirat

Imam užasnih problema s vlasištem,užasno se brzo masti,i svrbi kad je masno,puno peruti,malo pretjerano opada kosa,i dobijem rapidne bolove u tjemenu ako nedaj bože zavežem rep ili punđu(al npr,ako stavim kopču za kosu onda ništa),tolko da odma moram popit tabletu i oprat kosu 3 put u šamponu da bih došla k sebi. Dermatologa mi je već na vrh glave jer sam previše para spiskala na nešto što nije davalo nikakve rezultate,a i njima se to stanje ne čini zabrinjavajuće. Također isprobano hrpu eteričnih ulja,pakunga,ocat,neem prah i neznam šta sve ne. sa regularnim šamponima s vremenom dođem do toga da moram prat kosu svaki dan...

Ima netko nekakve preporuke za bilošto djelotvorno? perut mi osobno ne smeta tolko,samo taj svrab,bol i masnoća nek se maknu.
Zahvaljujem unaprijed svima koji odgovore
Vichy sa selenom protiv masne peruti.
Samo, jedino i isključivo ovaj šampon mi je pomogao kod istih problema.
Nestane svrab i perut.
Masna kosa ostaje.
Protiv masne kose nema lijeka jer to dolazi iznutra. Povezano je s hormonima.
Meni se jedino u trudnoći nije mastila kosa i to u drugom dijelu trudnoće.
Inače se uvijek masti i moram ju prati svaki dan, a takva mi je i koža.
Svašta sam probala i potrošila puno novca i ništa. Nema pomoći protiv masne kože i kose.
Samo često pranje.
Bebilina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 13:31   #3842
[QUOTE=crna nikolina;68247757]Cure imam pitanje.Kosa mi je tanka i imam osjetljivo vlasište i pada mi kosa, jedna prijateljica mi je rekla da je koristila šampon od češnjaka.Da li to što pomaže i gdje se može nabaviti i kolika je cijena[/QUOT

Vidjela sam taj šampon po nekim dm-ovima i u Konzumu (Superkozum). Afroditin je. Košta oko 20 kn litra. Ne znam da li pomaže jer ga nisam isprobala.
__________________
Iglasto čeljade...
KANARinka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 14:45   #3843
Meni protiv ispadanja savršeno djeluje dobri stari SUBRINA Recept
Austra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 15:05   #3844
Quote:
crna nikolina kaže: Pogledaj post
Cure imam pitanje.Kosa mi je tanka i imam osjetljivo vlasište i pada mi kosa, jedna prijateljica mi je rekla da je koristila šampon od češnjaka.Da li to što pomaže i gdje se može nabaviti i kolika je cijena
Znam da Farmasi ima šampon od češnjaka, jedno vrijeme nisam mogla pobjeć od njega po Facebooku pa pogledaj. Guglanjem ne mogu nać cjenik, negdje na nekom beauty blogu piše da je 500 ml 42 kn.
iwoea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 15:22   #3845
Quote:
mimimozica kaže: Pogledaj post
Probao netko syossovu Purify and care liniju?
http://www.syoss.com.hr/syoss/hr/hr/...-and-care.html

Gledala sam u dm-u ovaj sprej i piše na njemu da bi trebao djelovati i na korjen, odnosno pomoći da se smanji mašćenje. Hmh..
Zanimaju me iskustva
Naravno da nisam izdržala i uzela sam taj sprej. Stvarno je lagani regić i lijepo zagladi kosu, ali dio da sprečava maščenje je laž samo takva. Ni blizu vlasištu ga stavljati i bude ok.
mimimozica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 23:39   #3846
Quote:
Bebilina kaže: Pogledaj post
Vichy sa selenom protiv masne peruti.
Samo, jedino i isključivo ovaj šampon mi je pomogao kod istih problema.
Nestane svrab i perut.
Masna kosa ostaje.
Protiv masne kose nema lijeka jer to dolazi iznutra. Povezano je s hormonima.
Meni se jedino u trudnoći nije mastila kosa i to u drugom dijelu trudnoće.
Inače se uvijek masti i moram ju prati svaki dan, a takva mi je i koža.
Svašta sam probala i potrošila puno novca i ništa. Nema pomoći protiv masne kože i kose.
Samo često pranje.
jesi taj Vichyjev koristila samo mjesec dana, što je kao preporučeni tretman, ili ga koristiš kontinuirano duže vrijeme?
__________________
Nemoćan tko nî bio, taj ne zna što 'e bit zdrav;
A tko nî ljubio, jaoh, ne zna što 'e ljubav!
bela flor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 14:07   #3847
Da li je netko probao novi Lorealov sampon bez sulfata? Kakvi su dojmovi?
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 22:53   #3848
Quote:
SunyMy kaže: Pogledaj post
JMO šampon scalp metvica i surčica veliko razočaranje ništa ne opere masti kosu i izaziva prhut, za cijenu od 180kn to je sramota
Prelazim na kemiju ovi bio,eko šamponi bez SLS-a su mi sve gorji i gorji
dobih davnih dana od jedne forumašice testere. čuda sam očekivala od tog šampona, a na kraju ispade lošiji i od nekih drogerijskih za 20ak kuna. baš me neugodno iznenadio.
Quote:
Maria Flores kaže: Pogledaj post
A vidis, ja sam ga koristila prije par godina, jos je bio rougj i pomogao mi je. Poslije sam uzela i neke njihove ampule, cak mi je frizerka komentirala kako mi je kosa ojacala. Potrosila sam jedno pakiranje tog sampona (svako pranje kose 2x samponiram) i poslije se prebacila na uobicajeni sampon. Sad sam opet imala problema i taj sampon je oper rijesio stvar. 100 zena 200
koristila sam i ja kad se još rougj zvao prije desetak godina. i ampule sam imala. nisu ni one bile loše iako su smrdile po nekim sintetičkim travuljama. još se sjećam tog mirisa. u to vrijeme su i krenuli moji problemi sa vlasištem. nije meni ta pjena loš proizvod da se razumijemo, al ko da prestane djelovati. opet kad imam neki dulji prekid (za mene je to i dva-tri tjedna), sve se odmah vrati na staro. uz to se jako brzo troši. jedna bočica mi je bila za nekih 8-9 korištenja, dakle tri tjedna maksimalno.

Quote:
mimimozica kaže: Pogledaj post
Probao netko syossovu Purify and care liniju?
http://www.syoss.com.hr/syoss/hr/hr/...-and-care.html

Gledala sam u dm-u ovaj sprej i piše na njemu da bi trebao djelovati i na korjen, odnosno pomoći da se smanji mašćenje. Hmh..
Zanimaju me iskustva
skeptična sam prema svemu što dolazi od syossa u tim bočetinama
nedavno sam se dobro nasmijala jer je brat kupio neki njihov šampon za rast kose. on ima ultra kratku kosu i doslovno koristi što mu dođe pod ruku. nema nikakvih problema s vlasištem. no kad je počeo koristiti syoss, vlasište mu se intenzivno počelo perutati pa je urlao kako u životu gori šampon nije imao i na kraju ga je bacio u smeće
Quote:
Little Mermaid kaže: Pogledaj post
Da li je netko probao novi Lorealov sampon bez sulfata? Kakvi su dojmovi?
nisam, al vidjeh ih danas u novom dm katalogu
__________________
pinterest
miss burleska is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 07:15   #3849
tko moze probaviti cijenu od 585kn nek kupi
http://www.biologique-recherche.com/...=83&lang=fr-en
osim sto je besramno skup savrseno ocisti i umiri vlasiste, rjesava perut i meni je dosta produzio period izmedju 2 pranja
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 16:04   #3850
Quote:
aria kaže: Pogledaj post
tko moze probaviti cijenu od 585kn nek kupi
http://www.biologique-recherche.com/...=83&lang=fr-en
osim sto je besramno skup savrseno ocisti i umiri vlasiste, rjesava perut i meni je dosta produzio period izmedju 2 pranja
Jel bi te mogla gnjaviti da nam staviš tu sastav tog losiona?
mimimozica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 17:10   #3851
điz stvarno 585kn ili je tipkarska greška? Pa što mora raditi za te pare?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 09:48   #3852
Sinteticke travulje :klap: looool
Dosla sam pohvaliti jedan sampon, zapravo gel za tusiranje al se moze koristiti kao sampon. Radi se o Aroma- Zone neutre lavante, 1L, 12eur(ima i manje pakiranje).Dvije godine koristim Sante bio orange&coco, s njim sam zadovoljna, no zazelila sam se promjene, pa sam trazila nesto slicno. AZ lavante neutre je guste prozirne gelaste strukture, jako dobro pjeni obzirom da je kategorije prirodni sampon. U njemu su u bazi hidrolati damask ruže, lipe, ververina i pent.kiseline koja uravnotezuje ph vlasista, a meni je to jako bitno, jer imam osjetljivo vlasiste. Miris je pravi, prirodan, biljkast, meni predivan, dominira miris lipe(a baca i na miris hidrolata različka). Mozda je prerano za veselje, dat cu mu jos vremena, dodatno javim dojam. Za pocetak sam primjetila da me vlasiste ne svrbi, da mi duze kosu ne zamasti za razliku od Santevog i da mi znatno manje opada kosa.
andreatrky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 10:07   #3853
Quote:
andreatrky kaže: Pogledaj post
Sinteticke travulje :klap: looool
Dosla sam pohvaliti jedan sampon, zapravo gel za tusiranje al se moze koristiti kao sampon. Radi se o Aroma- Zone neutre lavante, 1L, 12eur(ima i manje pakiranje).Dvije godine koristim Sante bio orange&coco, s njim sam zadovoljna, no zazelila sam se promjene, pa sam trazila nesto slicno. AZ lavante neutre je guste prozirne gelaste strukture, jako dobro pjeni obzirom da je kategorije prirodni sampon. U njemu su u bazi hidrolati damask ruže, lipe, ververina i pent.kiseline koja uravnotezuje ph vlasista, a meni je to jako bitno, jer imam osjetljivo vlasiste. Miris je pravi, prirodan, biljkast, meni predivan, dominira miris lipe(a baca i na miris hidrolata različka). Mozda je prerano za veselje, dat cu mu jos vremena, dodatno javim dojam. Za pocetak sam primjetila da me vlasiste ne svrbi, da mi duze kosu ne zamasti za razliku od Santevog i da mi znatno manje opada kosa.
A gdje ga ima za kupiti?
__________________
Iglasto čeljade...
KANARinka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 10:41   #3854
https://www.aroma-zone.com/info/fich...bio-aroma-zone
Suha sam kosa, s osijetljivim vlasistem, pa vidi pase li na tvoj tip kose.
Lakt.mlij.kiselina ne pent., zabuna.

Ingrédients : Mélange de tensioactifs d'origine naturelle et d'actifs naturels.
Aqua (eau purifiée), Lauryl glucoside (tensioactif épaississant doux dérivé du sucre), Rosa damascena flower water* (hydrolat de rose de damas BIO), Glycerin (glycérine végétale), Tilia vulgaris water* (hydrolat de tilleul BIO), Sodium cocoamphoacetate (tensioactif nettoyant doux dérivé de l'huile de coco), Decyl glucoside (tensioactif moussant doux dérivé du sucre), Lippia citrodora leaf water* (hydrolat de verveine BIO), Sodium cocoyl glutamate (tensioactif nettoyant doux dérivé de l'huile de coco), Lactic acid (ajusteur de pH), Glyceryl caprylate, Glyceryl oleate (co-tensioactif doux et agent relipidant dérivé de l'huile de coco), Coco glucoside (co-tensioactif doux dérivé de l'huile de coco), Levulinic acid, Sodium anisate, Sodium levulinate, Citronellol
andreatrky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 10:58   #3855
to je ovaj ?

edit: sorry, poslala a vidim da si ti već stavila link u međuvremenu
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 11:44   #3856
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
to je ovaj ?

edit: sorry, poslala a vidim da si ti već stavila link u međuvremenu
Znam da ti je pasao Biopha, mozda bi i ovaj. P.S. Odgovorila sam ti na herbovoj temi za kosu i nokte .
andreatrky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 11:57   #3857
vidjela. Hvala ti Iako sam ja opet odgovorila protupitanjem
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 12:08   #3858
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
vidjela. Hvala ti Iako sam ja opet odgovorila protupitanjem
Vidih, tu cu ti rec, skoncentriraj se na cink(ako si suplementirala zeljezo mogao ti ga je oborit), ako je cink nizak vjerovatno ce bit i selen.
P.S. ako ti se ne zuri za sampon, uzimat cu neke sitnice za kosu za cca.2-3tjedna, pa se mozes prikljucit za free shipping.
andreatrky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 08:28   #3859
Borba sa samponima.

Ako ikad vise pokleknem i kupim ono Syoss sranje, treba me streljati. Na gradskom trgu. Sa syoss cepovima.

Dakle, prvi put prije koju god kad sam ga probAla, bio mi je OK, ali nakon svakog pranja sve gore i gore. I sad sam kao totalni idiot odlucila probati ga opet jer se vrtim u krug s raznim samponima. Greska! Velika!

Isprobala sam i one u kamenu od Tinkture i sve je to OK ako nemas kosu kao ja - debelu dlaku, brdo kose - kojoj treba nesto za ukrotiti. Bili su mi OK
za ona ljetna pranja na moru, kod ispiranja od soli.

Ukratko, sada imam suhu i nekako zapetljanu kosu s vlasistem koje se masti od ovih zimskih pokrivala.

I razmisljam si, mozda Keune? Valja li on ista vise?
Ili se kao pola proizvoda pokvari kroz neko vrijeme?
Pixie777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 10:42   #3860
Quote:
Pixie777 kaže: Pogledaj post
Ako ikad vise pokleknem i kupim ono Syoss sranje, treba me streljati. Na gradskom trgu. Sa syoss cepovima.
oplakah
Quote:
Pixie777 kaže: Pogledaj post
Ukratko, sada imam suhu i nekako zapetljanu kosu s vlasistem koje se masti od ovih zimskih pokrivala.

I razmisljam si, mozda Keune? Valja li on ista vise?
Ili se kao pola proizvoda pokvari kroz neko vrijeme?
iskreno, nemam pojma, no frendica ima isti tip kose kao ti i zadovoljna je ovim šamponom http://www.keune.hr/care/care-keratin-smooth-shampon
__________________
pinterest
miss burleska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:32.