Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2018., 09:02   #3421
Keramičke pločice

Quote:
jall kaže: Pogledaj post
Zašto je to bitno? Pitam jer kod mene nije postavljeno ništa


Estetika i lakse ciscenje i odrzavanje zato se postavljaju profili koji danas postoje bas za tu namjenu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Detek-eramika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 09:28   #3422
Quote:
Detek-eramika kaže: Pogledaj post
Venis nema toliki izbor podova tocnije rade vecinom podove za istu seriju zidne keramike, osim keramickih parketa i jos poneki pod koji zasebno proizvode ali to je malo naspram nekih proizvodaca koji su se bazirali samo na proizvodnju gres porculana kako ste i sami naveli floor gres i slicno.
Lantic colonial kod njih nikad nisam vidio podnu keramiku koliko znam to je tvornica koja sve radi iz prirodnih materijala poput kamena, drva, stakla, mozaika itd.
Imaju nesto zidnih plocica poput ciglica i to je to.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Nećemo se sad ovdje igrati "moj tata je jači od tvog" , ali griješiš.
Vidim da puno znate, ali ne znate baš sve , kao ni ja ali eto spletom okolonosti poznajem Porcelanosa grupu jako dobro....moja firma je 2004-te bila prva koja ju je zastupala u HR, tako da....

Glede Lanrtic-a, da specijalnost Lantica jesu bili mozaici od stakla, kamena, metala, ali njihovo drvo ( imitacija drva, porculanski parket ) je najskuplji i najkvalitetniji pod u Porcelanosa grupaciji....također njihova Teracotta formata 30x30 i 15x15, te 15x30 je izuzetno skupa, koliko znam najskuplja na tržištu.
Doduše ne znam kako stoje stavri nakon Cersaia 2017-te, šta su izbacivali van proizvodnje, ali tako stvari stoje...
Inače oni su Lantic držali kao nekakav poseban brand, high level, pa im je i tvornica dislocirana od ove dvije....

Svakako ( ponavljam ako se nije šta promjenilo u zadnjih 6 mjeseci ) podovi nisu bili forte ni Porcelanosi ni Venisu.
Jedni njihovi podovi koji su bili ono šta bi se reklo wow, su napravljeni prije nekih 12-13 godina su ferroker u dimenziji 44x66, i Metalker u istom formatu....a zamisli oba od Venisa
__________________
Budi ponosan !!
DUJE3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 10:11   #3423
Pozdrav, imam pitanje za znalce, a koliko čitam, ima ih.

Za jednu kupaonu sam kupio Porcelanosa dover caliza 31,6x90 za zid, dover caliza 59,6x59,6 za pod i dekor u tuš kabini dover antique 21,6x90.
Za drugu isto Precelanosa, ali madagascar blanco 33x100 za zid, madagascar natural 45x45 pod i Ona natural 33x100 iznad kade.
Za kuhunju Equipe hexatile cement 17,5x20 white, grey i sand te malo uzorka cement garden grey.
Da li su dobre pločice ili sam fulao? Netko je ovdje prije nekog vremena za ove equipe rekao da su sranje pa sad heklam od straha...
goco is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 11:36   #3424
Quote:
goco kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam pitanje za znalce, a koliko čitam, ima ih.

Za jednu kupaonu sam kupio Porcelanosa dover caliza 31,6x90 za zid, dover caliza 59,6x59,6 za pod i dekor u tuš kabini dover antique 21,6x90.
Za drugu isto Precelanosa, ali madagascar blanco 33x100 za zid, madagascar natural 45x45 pod i Ona natural 33x100 iznad kade.
Za kuhunju Equipe hexatile cement 17,5x20 white, grey i sand te malo uzorka cement garden grey.
Da li su dobre pločice ili sam fulao? Netko je ovdje prije nekog vremena za ove equipe rekao da su sranje pa sad heklam od straha...
Dakle sa Porcelanosom, pogotovo zidom , nema greške, vrhunske pločice.
S tim da ove druge ( madagascar ) bi trebale biti od Venisa, naime Venis radi zidne pločice 33x100, a Porcelanosa 31,6x90...

Za ove zadnje ( Equipe ) ne znam, do sada se nisam susretao sa njima...
__________________
Budi ponosan !!
DUJE3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 12:50   #3425
U pravu si. Taj Madagascar sam našao na stranici Porcenalosa Grupo i mislio da su njihove, a tek sada vidim da je to Venis. Piše malim slovima ispod.
Jesu li isto kvalitetne budući su dio iste grupe?

Neko za Equipe? Uzeo sve u Špini, nisu valjda neki šrot
goco is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 19:17   #3426
Keramičke pločice

Quote:
goco kaže: Pogledaj post
U pravu si. Taj Madagascar sam našao na stranici Porcenalosa Grupo i mislio da su njihove, a tek sada vidim da je to Venis. Piše malim slovima ispod.

Jesu li isto kvalitetne budući su dio iste grupe?



Neko za Equipe? Uzeo sve u Špini, nisu valjda neki šrot


Venis je tvornica koja spada pod grupaciju Porcelanosa doslovno ista kvaliteta samo rade u vecem formatu od Porcelanose kako je duje rekao.
Inace sve od Porcelanosa grupacije je top keramika bolje po meni nema!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Detek-eramika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 19:22   #3427
Keramičke pločice

Quote:
DUJE3 kaže: Pogledaj post
Nećemo se sad ovdje igrati "moj tata je jači od tvog" , ali griješiš.

Vidim da puno znate, ali ne znate baš sve , kao ni ja ali eto spletom okolonosti poznajem Porcelanosa grupu jako dobro....moja firma je 2004-te bila prva koja ju je zastupala u HR, tako da....



Glede Lanrtic-a, da specijalnost Lantica jesu bili mozaici od stakla, kamena, metala, ali njihovo drvo ( imitacija drva, porculanski parket ) je najskuplji i najkvalitetniji pod u Porcelanosa grupaciji....također njihova Teracotta formata 30x30 i 15x15, te 15x30 je izuzetno skupa, koliko znam najskuplja na tržištu.

Doduše ne znam kako stoje stavri nakon Cersaia 2017-te, šta su izbacivali van proizvodnje, ali tako stvari stoje...

Inače oni su Lantic držali kao nekakav poseban brand, high level, pa im je i tvornica dislocirana od ove dvije....



Svakako ( ponavljam ako se nije šta promjenilo u zadnjih 6 mjeseci ) podovi nisu bili forte ni Porcelanosi ni Venisu.

Jedni njihovi podovi koji su bili ono šta bi se reklo wow, su napravljeni prije nekih 12-13 godina su ferroker u dimenziji 44x66, i Metalker u istom formatu....a zamisli oba od Venisa


Onda se lantic colonial od 2004 puno promijenio ako su tada radili keramicki parket, jer sada i zadnjih par godina rade prave parkete nista od keramike po tom pitanju.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Detek-eramika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 20:55   #3428
Uglavnom vidjam “velike” plocice 60x60. No ja bih vece, 80x80. Tamo gdje sam ih vidjela, nemaju mi dobru boju. Gdje da pogledam tak velike u zagrebu?
jasamopjevam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 21:52   #3429
Quote:
jasamopjevam kaže: Pogledaj post
Uglavnom vidjam “velike” plocice 60x60. No ja bih vece, 80x80. Tamo gdje sam ih vidjela, nemaju mi dobru boju. Gdje da pogledam tak velike u zagrebu?


Poslao bi vam privatnu poruku ali ne mozete primati...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Detek-eramika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:23   #3430
Quote:
jasamopjevam kaže: Pogledaj post
Uglavnom vidjam “velike” plocice 60x60. No ja bih vece, 80x80. Tamo gdje sam ih vidjela, nemaju mi dobru boju. Gdje da pogledam tak velike u zagrebu?
credo centar ima jako puno u 80x80, abc interijeri, keraterm... u svim većim trgovinama s keramikom bi trebalo biti
tanisha03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 20:08   #3431
Quote:
goco kaže: Pogledaj post
U pravu si. Taj Madagascar sam našao na stranici Porcenalosa Grupo i mislio da su njihove, a tek sada vidim da je to Venis. Piše malim slovima ispod.
Jesu li isto kvalitetne budući su dio iste grupe?

Neko za Equipe? Uzeo sve u Špini, nisu valjda neki šrot
Ja sam pisala o Equipe pločicama iz Špine - mislim da su one u Bauhasu po 30kn/m2 kvalitetnije od ovih.
Nikad ih ne bih preporučila, izuzetno sam nezadovoljna njima.
Uzela sam liniju Country, za ostale njihove pločice ne mogu govoriti jer nemam iskustva.
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 07:49   #3432
Quote:
bejo kaže: Pogledaj post
Ja sam pisala o Equipe pločicama iz Špine - mislim da su one u Bauhasu po 30kn/m2 kvalitetnije od ovih.

Nikad ih ne bih preporučila, izuzetno sam nezadovoljna njima.

Uzela sam liniju Country, za ostale njihove pločice ne mogu govoriti jer nemam iskustva.


Što je tocno lose u toj Equipe keramici?



Sent from my iPhone using Tapatalk
Detek-eramika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 13:46   #3433
Jedno pitanje za keramičare......

Keramicar nam je postavio plocice, mala fuga, sve kako smo htjeli, no sad nakon fugiranja vidim da fuga uopce nije kako bi trebala bit, bar mislim. Kupili smo PCI fugu jer nam je tako preporucio da je kao najbolja. I citam karakteristike da fuga ima "sjajni kolorit i finu povrsinu". Ne da nema finu povrsinu nego meni izgleda ko da je rađena prije bar 10 god pa se vec pomalo runi, ima sitne kao supljikave tockice. Jel to on nesto krivo zamješao ili sam ja krivo očekivala glatku bijelu fugu, ne bas ko silikon, ali skoro.
kewica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 14:03   #3434
Quote:
kewica kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje za keramičare......



Keramicar nam je postavio plocice, mala fuga, sve kako smo htjeli, no sad nakon fugiranja vidim da fuga uopce nije kako bi trebala bit, bar mislim. Kupili smo PCI fugu jer nam je tako preporucio da je kao najbolja. I citam karakteristike da fuga ima "sjajni kolorit i finu povrsinu". Ne da nema finu povrsinu nego meni izgleda ko da je rađena prije bar 10 god pa se vec pomalo runi, ima sitne kao supljikave tockice. Jel to on nesto krivo zamješao ili sam ja krivo očekivala glatku bijelu fugu, ne bas ko silikon, ali skoro.


Lako moguce da nije dobro zamjesana. To je ono sto sam vec govorio da masu keramicara stavlja vodu od oka kao oni znaju kakva smjesa treba bit.
Isto tako ovisi o granulatu fuge, sa pci em osobno ne radim ali znam da je to odlican proizvod.
Svaki proizvodac ima vise vrsta fuga sitni i krupniji granulat za odredene sirine fuga.
Najsitniji granulat sa kojim sam radio bio je od proizvodaca Butech Porcelanosa grupacije ali je cijenom skuplja od ostalih proizvodaca bas iz tog razloga.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Detek-eramika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 18:01   #3435
Pitanjce za majstore keramičare


Jel' ovo izvedivo ovako? Sa ovom dimenziji pločica ili bi bilo bolje tražit neke druge? Pad od 2%, 2cm na 1m je OK? Pločice R11 A+B+C.... Odgovaraju me od ove ideje, da stavim kameni okvir i tome slične stvari al' to mi je ružno i nadam se nepotrebno?

Thx in advance...

Sent from my Mate using Tapatalk
LaVita e bella is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 18:26   #3436
Quote:
LaVita e bella kaže: Pogledaj post
Pitanjce za majstore keramičare


Jel' ovo izvedivo ovako? Sa ovom dimenziji pločica ili bi bilo bolje tražit neke druge? Pad od 2%, 2cm na 1m je OK? Pločice R11 A+B+C.... Odgovaraju me od ove ideje, da stavim kameni okvir i tome slične stvari al' to mi je ružno i nadam se nepotrebno?

Thx in advance...

Sent from my Mate using Tapatalk


Tako i je najbolje napravit pad prema kanalici. Imam u drugom mobitelu puno slika gdje imam na taj sistem napravljen pad kad mu popravim ekran posaljem vam.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Detek-eramika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 19:09   #3437
Quote:
Detek-eramika kaže: Pogledaj post
Imam u drugom mobitelu puno slika gdje imam na taj sistem napravljen pad kad mu popravim ekran posaljem vam
Daj molim te, nije toliko žurno, kad stigneš...

P.S. Nagib od 2% je OK?

Sent from my Mate using Tapatalk
LaVita e bella is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 20:41   #3438
..

Quote:
LaVita e bella kaže: Pogledaj post
Daj molim te, nije toliko žurno, kad stigneš...

P.S. Nagib od 2% je OK?

Sent from my Mate using Tapatalk
Dosta je pad od 1 %

__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 04:35   #3439
Keramičke pločice

Quote:
keramičar kaže: Pogledaj post


Na ravnoj natural keramici je dovoljan i 1% pad ali kod r11 a+b+c je minimalno 1,5 % pad dovoljan ipak se tu radi o jako hrapavoj keramici. Lavita bela tko vam je predlozio tu protukliznost stavit u tus???...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Detek-eramika is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 09:39   #3440
Kao puno su ugodnije pod bosom nogom i sigurnije i šta ja znam šta sve ne...



Sent from my Mate using Tapatalk
LaVita e bella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:03.