Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2018., 18:49   #1
Question externi hard - 2 particije - pitanje

bok, nadam se da ne dupliram temu (preusmjerite me ako već postoji).

na hardu od 2 terabajta napravila sam 2 particije; jedna je arhiva, druga je bila time machine za maca (ne moramo komentirati izbor iosa i računala, hvala ).

particija na kojoj je time machine je gotovo odmah krepala, u smislu - čitljiva je, ali je ne mogu brisati, mijenjati, koristiti itd.

nisam vješta s informatikom pa me zanima: mogu li formatirati samo tu problematičnu particiju i nastaviti je koristiti normalno, ili bi to moglo zakačiti i ovaj dio s arhivom?

hard disk je wd elements.

hvala!
Carole Ledoux is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 21:28   #2
Quote:
Carole Ledoux kaže: Pogledaj post

particija na kojoj je time machine je gotovo odmah krepala, u smislu - čitljiva je, ali je ne mogu brisati, mijenjati, koristiti itd.
Prvo objasni sa kojim računalom pokušavaš brisati,mijenjati,koristiti IoS particiju. Da li sa Mac-om ili sa Windows/Linuxom.
__________________
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi!
martip is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 02:52   #3
Quote:
martip kaže: Pogledaj post
Prvo objasni sa kojim računalom pokušavaš brisati,mijenjati,koristiti IoS particiju. Da li sa Mac-om ili sa Windows/Linuxom.
s macom, disk utility.

edit; taj eksterni nema operativni sustav; jedna particija je data disk, a drugu s kojom imam problema, koristim kao time machine.
Carole Ledoux is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 18:49   #4
Ne bi trebalo biti ni najmanjeg problema oko formatiranja particije bez obzira da li se na disku nalazi više njih. Ako nisi riješila javi se u PM pa ti pomognem.

Poslano sa mog ONEPLUS A3010 koristeći Tapatalk
Vistaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 20:34   #5
Quote:
Vistaman kaže: Pogledaj post
Ne bi trebalo biti ni najmanjeg problema oko formatiranja particije bez obzira da li se na disku nalazi više njih. Ako nisi riješila javi se u PM pa ti pomognem.

Poslano sa mog ONEPLUS A3010 koristeći Tapatalk
sjajno, hvala ti!
sredit ću to noćas, pa ako negdje zašteka -- javim se.
Carole Ledoux is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:46.