Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2017., 00:49   #121
Facebook nina kuluz profil frendovi

Add Friend

Iva Pavic Works at Ministarstvo vanjskih i europskih poslova - konzulica u Italiji

Vlaho Orepić - Ploce (Kuluzi su inače s hvara i iz Metkovića)

Dakle ženska je bila u bijegu pred HR i IT pravosuđem, a na fejsu frendica s konzulom i prvim hrvatskim pandurom

O jebem ti ovakvu državu
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 01:00   #122
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
kako onda je nisu zastitili dosad?

isla je na razgovor kod gradonacelnika i sad neko ka misli da je stiti HDZ

a zenska ako je zivila vanka ocito zna da se treba obratiti politicarima, drugo medijima. ili jedno i drugo, kad je vec hrv. veleposlanistvo u Italiji nije zastitilo i nije se zauzelo za nju.
A kako je nisu zaštitili? Pa duže je u bijegu od Gotovine

Konzulica u italiji joj je frendica na fejsu, kao i bivši ministar pandurije

A štiti ju MOST i metkovićka klika, isprika HDZ-u nevini su u ovom slučaju

Smrdi ovaj slučaj, smrdi gadno, i to sve s ove strane Jadrana.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 01:03   #123
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
A kako je nisu zaštitili? Pa duže je u bijegu od Gotovine

Konzulica u italiji joj je frendica na fejsu, kao i bivši ministar pandurije

A štiti ju MOST i njena metkovićka klika, isprika HDZ-u nevini su u ovom slučaju

no shit Sherlock?!

prije su ka bile besposlene babe i di koji redikul sta pivaju pisme po Pujankama, sad posto nesto politicara i aktivista bilo u grupi, sad je mala povezana sa ko zna kime. do-bro!
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 01:04   #124
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
ocu je dato skrbnistvo, ne ka sta tu pisu - njoj.

I rest my case.
Time što se donese odluka da će djete živjeti kod jednog od roditelja, drugi roditelj ne gubi skrbništvo (roditeljsku skrb) nad djetetom. Određivanje mjesta stanovanja je samo jedan dio roditeljske skrbi, koja je puno širi pojam. Što sve obuhvaća piše u čl. 92 Obiteljskog zakona. Stvarno preporučam da se razlikuju barem osnovni pojmovi prije nego što se krene u diskusiju.

Roditelji roditeljsku skrb stječu samim time što su roditelji a izgubiti je mogu jedino kad u posebnom postupku bude oduzeto zbog razloga kao što je grubo zanemarivanje djeteta, zlostavljanje djeteta itd.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 01:11   #125
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
no shit Sherlock?!

prije su ka bile besposlene babe i di koji redikul sta pivaju pisme po Pujankama, sad posto nesto politicara i aktivista bilo u grupi, sad je mala povezana sa ko zna kime. do-bro!
Ček, u grupi podrške joj je čovjek koji ju je do jučer trebao uhvatiti

To je kao da Željko Jovanović organizira prosvjed podrške Mamiću, pod motom "Samo pošteno"
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 01:13   #126
zapravo tocna rijec bi bila custody, ali najbliza rijec na hrv bi valjda bila 'skrbnistvo', koja se i u tom clanku koristila, u smislu jedan roditelj ima 'visiting rights' dok drugi roditelj se skrbi za dijete na dnevnoj bazi.

u tom smislu- skrbnistvo.

mada poanta tog texta je bila u tome da dijete nije zivjelo sa materom (kako se navodilo prije u raspravi), nego sa chachom. to.

.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 01:16   #127
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Ček, u grupi podrške joj je čovjek koji ju je do jučer trebao uhvatiti

je, znam i on sad lobira za nju.


.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 01:33   #128
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
je, znam i on sad lobira za nju.


.
I tebi je sve čisto i ništa ti nije sumnjivo?

Plasiraju se laži o tome tko je bio skrbnik, plasiraju se laži o zlostavljanju, drogiranju, alkoholiziranju. Ocu prijete čudni uniformirani likovi, optužuje hrvatsku policiju za maltretiranje, skup podrške organizira notorni desničar, putovnicu dobija u roku keks, izdaje ju konzul koji joj je frend na fejsu, ministar policije je iz njenog sela so to speak,i podržava ju, prelazi granicu HR-BiH kako joj se sprdne iako je na interpolovoj tjeralici, sudovi su više puta razmatrali slučaj, najprije talijanski, pa onda naši, sve je završilo i na ustavnom sudu, svi odlučuju isto, a plasira se priča tko zna istinu i možda je otac potplatio. Po talijanskim medijima slike malog s osmjehom od uha do uha u očevom zagrljaju a u našima se priča o tome kako otac zlostavlja dijete.

I ti kažeš sve je čisto,a ako i nije, garant je nešto otac kriv, ne znamo cijelu priču?
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 07:46   #129
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ovo je najgluplje pitanje koje sam pročitao nakon dugo vremena.
Odakle roditelju pravo da odlučuje o djetetu
Onda ih nisi puno pročitao. Da, odakle pravo takvom roditelju da odlučuje o djetetu? Da te podsjetim, u to odlučivanje spada i odluka o otmici i skrivanju po šumama i gorama naše zemlje ponosne.
Zaista, takvim roditeljima se ne smije dati pravo da odlučuju o svojoj djeci.
jurkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 08:27   #130
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
zapravo tocna rijec bi bila custody, ali najbliza rijec na hrv bi valjda bila 'skrbnistvo'
Ne, ne bi. Ako baš već želiš na engleskom (iako mi nije jasno zašto kad su uključeni talijanski i hrvatski pravni sustavi), ni u UN konvenciji o pravima djeteta se u originalu ne koristi izraz "custody" nego "residence", "place of residence" i "contact".

Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
mada poanta tog texta je bila u tome da dijete nije zivjelo sa materom (kako se navodilo prije u raspravi), nego sa chachom. to.
.
Pa ja sam to napisao odmah na prvoj strani, ne vidim u čemu je problem? Djete nije ni moglo živjeti s majkom kad se ona nije mogla brinuti ni za sebe, a kamoli za djete. Al ona ga je imala prilike viđati svakodnevno. Ako se vodimo interesom djeteta, to je sigurno bila ispravna odluka suda jer su roditelji ravnopravni i ako otac ima značajno više pozitivnih faktora na svojoj strani, onda bi djete svakako trebalo živjeti s njim.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 08:29   #131
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
NINA Kuluz obratila se javnosti.

"Očekujem reakciju od svih državnih institucija. Sin mi je danas bio pod velikim stresom. Bilo bi vrijeme za dobrobit mog djeteta da ima tatu. On je dječak koji ima 8 godina. On ima svoje mišljenje i želje i svakako bi ga se trebalo uvažiti. Naravno da moje dijete ima i oca. Ja sam mu poruku ostavila prije nego što smo otišli. Poručila sam mu da potraži pomoć za sav svoj gnjev i nezadovoljstvo životom", rekla je Kuluz u obraćanju javnosti.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/v...om/979428.aspx

znači muž joj ima nekih problema kako kaže, samo zašto ga nije prijavila institucijama, ili je??
Znači ženska nakon godina bježanja i skrivanja priznaje da "Bilo bi vrijeme za dobrobit mog djeteta da ima tatu. On je dječak koji ima 8 godina. On ima svoje mišljenje i želje i svakako bi ga se trebalo uvažiti. Naravno da moje dijete ima i oca."

Mislim da bi u ovom slučaju psiholozi ili čak psihijatri kod ove trebali izvršti procjenu. Žena koja bježi u BiH iz Italije rizikujući život i budućnost svog djeteta u krajnju ruku mora na psihološku i psihijatrijsku provjeru.


Tekst iz prošle godine
http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...z-svog-cesarea
tzipiripi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 08:38   #132
Pa ona želi da se pita malog jer je logično da mali neće htjeti samo tako otići sa nepoznatom osobom... da joj je zaista stalo da mali ima oca, onda bi poštovala onaj prijelazni period i pustila mu da se upozna s ocem. Još ga i cijelo vrijeme pumpa protiv oca. Da je malog bilo tko oteo u tako ranim godinama i 7 godina ga imao kod sebe a u isto vrijeme još i govorio loše o roditeljima, on bi izabrao otmičara ispred svojih roditelja.

Pitanje djeteta što misli po meni ima smisla u slučajevima u kojima je djete prije razvoda roditelja živjelo s oba roditelja i oboje ih podjednako dobro poznaje.

Ali ovo je specifična situacija i kako mali može odvagati priču s obzirom na gore napisano.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 09:12   #133
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
sve je moguce, dobro kazes, ali bas da je pola Splita palo na necije lazi i izmisljotine, nekako ipak ne mogu virovat.
"Padanje na laži i izmišljotine" bi značilo da su prosvjednici proučili dostupne informacije i na temelju njih formirali svoj informirani stav. Prije će biti da su postupili emotivno - i neinformirano.

U ovakvim slučajevima obično slijedi faza koju oslikava ono što u Dalmaciji zovu rebatajica, a može se opisati i sa "druga strana medalje": današnji portali već objavljuju očevu verziju, a u ljetnoj sezoni kiselih krastavaca sasvikm je izvjesno da će početi isplivavati novi elementi u cijeloj priči.

Nažalost, cijeli je slučaj doveden u stanje u kojemu više nema raspleta koji ne bi bio traumatičan za dijete.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 09:20   #134
http://100posto.hr/news/zasto-danas-...cesareovog-oca

Jedan od boljih tekstova vezanih za ovu situaciju.
Gospa Sinjska is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 09:33   #135
Quote:
Gospa Sinjska kaže: Pogledaj post
http://100posto.hr/news/zasto-danas-...cesareovog-oca

Jedan od boljih tekstova vezanih za ovu situaciju.
Je, napokon su mediji danas počeli pisati i o drugoj strani.

Žalosno je što se događa, ulica odlučuje o sudbini djeteta.
Posljedično, vrši se pritisak na institucije, daje primjer drugima u sličnoj
situaciji kako spriječiti oduzimanje djece. Još samo čekam da se od ovrhe nad djecom krene rabiti izraz izvlaštenje djece.

Ovo što se dogodilo jučer i u mnogim slučajevima prije je cirkus koji više šteti djeci nego išta drugo. Nabrijana rulja, emotivno nabijena, bez pravog uvida u situaciju koja jednostrano gleda i misli da radi u interesu djeteta.
Leveler is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 09:38   #136
Puno je razloga u ovoj zemlji bit frustriran i razočaran i posramljen time što smo, mnogi od njih su objektivno i veći, prije svega sve vezano uz politiku i sve što si dozvoljavamo već 25 godina...ali subjektivno, mislim da se još nikad nisam osjećao tako frustrirano kao dok sam gledao ovo iz Splita i čitao potrebne tekstove na Indexu o tome.

Luđakinja i otimačica djece koja dokazano laže (droga dokazano, a i ovo o nasilju nema apsolutno niti jedan jedini trag nigdje) i balkansko pleme primitivnih divljaka stalo uz nju jer, ono, ona je naša rvat'ca.

Srećom vidi se sve više da podrška nije baš tako jednoglasna kako su nas pokušali uvjerit mediji, ali ono jučer je bilo jedno od najdubljih dna Hrvatske i hrvatskog naroda.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 10:14   #137
http://www.dnevno.hr/vijesti/komenta...za-to-1037999/

Ono kad je dnevno.hr glas razuma.
jurkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 11:38   #138
Toliko podrške Nini na fb i toliko mržnje prema ocu. Prvo su novine napravile senzaciju, a tek u zadnje vrijeme pišu i o drugoj strani. Polovica prosvjednika pitam se da li je pročitala više o slučaju od naslova članka: MAJCI CE OVRŠITI DIJETE.
Žao mi je djeteta i svega što mu je majka napravila. Uskratila mu je oca, otela ga i bježala s njim samo da nebi provodila odluku suda o zajedničkom skrbništvu. Kažu žena ne bježi od kolača i on je nju zlostavljao. Da, ali bježi od činjenice da mora ostati u Italiji i dijeliti skrbništvo, a to joj ne odgovara jer nema posao i vratila bi se kući. O zlostavljanju nema dokaza, nikad nije nista prijavila. Kako znamo da govori istinu? Otac je negativan na sve testove na drogu. Niko nije dijete upitao o njegovim željama kod koga bi želio biti? Što će reći dijete koje oca ne zna i čija majka huška javnost protiv oca,a šta tek djetetu priča to ne znamo. Kako bi bilo da svako ko nije zadovoljan sa odlukom suda o skrbištvu uzme dijete i odluči ga na svoju ruku zaštititi od drugog roditelja pa da sljedećih 8 godina ja ili možda ti ne vidiš svoje dijete. I sve što otmičar kaže, uzima se kao stopostotna istina. Ona će u zatvor pa zašto dijete nebi bilo kod oca umjesto kod bake i djede dok mama služi kaznu. Sve teško što dijete čeka- ona mu je napravila. Ne zna oca, ne zna jezik, mora mijenjati okolinu.
naonao is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 11:39   #139
Sevka manipulira sa splitskim ovcama kako bi podigla tenzije i ostvarila svoj plan vezano za sina. Neobrazovana pevaljka se postavlja kao moralna vertikala a nisu bolji ni oni kojima je žena koja od života svoga djeteta radi big brother pojam majčinstva.
Perka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 11:42   #140
Da su kojim slucajem uloge okrenute, znaci otac je OTEO i SKRIVAO klinca u drugoj drzavi i ne da ga majci koja je dobila sve zive sporove oko skrbnistva
potuno ozbiljno i legitimno tvrdim da bi ga javnost lincovala, proglasila psihopatom, uzeli mu sve zivo na sudu i poslali u zatvor da razmislja o svojim djelima.

ekstrmno bolesno i retardirano drustvo....

Toliko o tome
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:01.