Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2017., 08:06   #361
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Naravno da nije potrebno, niti netko moju majku sili na to ide mom tati pospremati i kuhati.
Ali ti mozda ne razumijes tu drugu stranu, da neki ljudi ne moraju nuzno biti zakrvljeni ako se rastanu.
Moj otac zivi na selu, mama voli raditi pekmeze i zimnice, dobro se slazu, cak je i njen pokojni drugi muz bio jako dobar s mojim tatom i cesto su se druzili jer je on mamu dovezao i odvezao k tati. Svi su radili, doduse na bas na polju, ali tata ima ogroman vrt i vocnjak i svi su imali koristi od toga.
Njih dvoje bi slagali nesto oko traktora ili masinerije dok bi mama sredivala svoj dio.
I dan danas, ako mama nije tamo, onda se cuju bar dva puta dnevno, i to nema veze s ljubavi jer toga odavno vise nema medu njima, ali ima razumijevanja, interesa ovakvih ili onakvih, zajednicko druzenje i naravno i svada i mirenja i svega onog sto cini jedan odnos nekom vrstom odnosa.
Osim toga, i brat je tamo i to sto je on ostao s tatom nije znacilo da je tu njen osjecaj majcinstva ili brige zavrsio.
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Kad si dijete, malo toga ti je razumljivo, a najmanje meduljudski odnosi.
Tada jedino sto mozes shvatiti je to da se mama i tata svadaju i da te strah zbog toga jer je to nesto sto nije dobro, ali ne mozes shvatiti ni zasto se to dogada, ni kad ce prestati niti zasto ne prestaje.
Svako dijete koje prode roditeljsku krizu ili rastavu poznaje taj osjecaj. Vecina njih.
Medutim, kad roditelji dalje nastave ovakvim putem to zna biti vrlo iscjeljujuce i brise traume iz djetinjstva. Shvatis da odnos izmedu dvoje ljudi ne mora biti crno bijel i da se zivot moze posloziti i drgacije.
U jednu ruku drago mi je da su i moji klinci odrastali uz njih dvoje na takav nacin i nadam se da su naucili nesto iz toga.
Jer kad se moji starci udruze, jos uvijek nema te sile i tog gestapa koji im je ravan kad postroje sve unuke i odrze im zivotne lekcije
pozdravi roditelje

Mamekice, sretno!
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 09:25   #362
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ja imam sličan primjer u obitelji, a još sam bespomoćnija jer sam samo teta i nemam apsolutno nikakvih prava. Nećaci imaju majku zlostavljačicu (koja mi je nažalost sestra), otac im se ubio dok su bili još sasvim mali. Uglavnom sam ih ja i hranila i oblačila i odgajala i voljela i štitila (koliko je bilo moguće) od njezinih zlostavljanja, vodila na psihoterapiju i financirala. Ona je vrlo rano došla pod nadzor CzSS, ali nije bilo govora da izgubi roditeljska prava. Čak je nisu poslali ni na psihijatrijsko vještačenje nikad, a ima teži poremećaj ličnosti. Tijekom cijeloga školovanja dolazili su nama (meni i mami - njihovoj baki) na objed i učenje, a sad im mater, premda su već punoljetni i studiraju brani da dođu i kad ih pozovemo.
Zao mi je citati ovakve stvari.
Sve ove price dokazuju samo jedno, a to je da se djelatnici centra uvijek bave vise onima kojima mogu manipulirati i koje mogu ucjenjivati. Pravih nasilnika se i sami boje i tu prestaju biti vazni i djeca i obitelj, jer najbitnije je u svakom trenutku zastiti svoje dupe i svoju obitelj...
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 09:30   #363
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
pozdravi roditelje

Mamekice, sretno!
Hvala ti

Takoder Mamekici sretno i nadam se da ce uspjeti sve proci u miru.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 10:16   #364
gdjo mamekice
bilježim se sa štovanjem...

kako smo danas?

nadam se, bolje nego jučer...Sun Tze je bio inspiracija?

ajde, jedva čekam da se sezona razvoda završi, pa da opet dobijem istomišljenika na svoju stranu...ženskog

pogodilo me ovo tvoje bježanje iz mog tabora u zadnje vrijeme, ali sad kad znam zašto je estrogen počeo prevladavati, aperima na išćitavanje kineskih mudrosti iod prije 2500 godina

možda, umjesto radikalnih mjera u svom privatnom životu, trebaš radiklane u poslovnom?

nikad nije kasno da postaneš brand menagerica, npr.??

astra zeneka, npr?
ili glaxo?
plaća odlična, glamour teče potocima, putuje se puno, koktelčići, simpoziji, znanstveni skupovi...
only sky iz the limit

i da vidiš kako se rasprše ideje o prekidu bračne zajednice
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 10:40   #365
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Zao mi je citati ovakve stvari.
Sve ove price dokazuju samo jedno, a to je da se djelatnici centra uvijek bave vise onima kojima mogu manipulirati i koje mogu ucjenjivati. Pravih nasilnika se i sami boje i tu prestaju biti vazni i djeca i obitelj, jer najbitnije je u svakom trenutku zastiti svoje dupe i svoju obitelj...
Avelina, hvala ti što si komentirala, najgore mi je kad me svi odignoriraju. Čak i onaj na čiji post sam odgovarala i čije sam iskustvo na neki način potkrijepila i svojim.

Meni su djelatnici tj. djelatnice Centra trenutačno sasvim nebitan dio priče jer ionako više nisu nadležni s obzirom da su svi sudionici već punoljetni. Ali me neopisivo boli što se to zlostavljanje nastavlja i što se mojim nećacima (a i ostalim članovima obitelji) pere mozak i što sa mnom mogu komunicirati samo poskrivečki.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 10:46   #366
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Avelina, hvala ti što si komentirala, najgore mi je kad me svi odignoriraju. Čak i onaj na čiji post sam odgovarala i čije sam iskustvo na neki način potkrijepila i svojim.

Meni su djelatnici tj. djelatnice Centra trenutačno sasvim nebitan dio priče jer ionako više nisu nadležni s obzirom da su svi sudionici već punoljetni. Ali me neopisivo boli što se to zlostavljanje nastavlja i što se mojim nećacima (a i ostalim članovima obitelji) pere mozak i što sa mnom mogu komunicirati samo poskrivečki.
sory, nisam to shvatio kao ignoriranje
nego, što na to još reći

sustav je užasan prema žrtvama, koja god to bila, djeca, žene , starci, obični ljudi
sustav ŠTITI nasilnike
zaista štiti
zakon omogućuje mehanizme, ali oni se ne primjenjuju

i tu smo svi nemoćni
i nije to samo do bespotrenih cszz, to je i do sudstva i do javnog mišljenja

pa 3/4 roditelja misli da je legitimno i potrebno tući djecu
3/4 tenagera misli da je opravdano pokazati batinama npr.curi što se dešava ako švrlja po razredu

mi smo dno dna ...
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 11:07   #367
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
gdjo mamekice
bilježim se sa štovanjem...

kako smo danas?

nadam se, bolje nego jučer...Sun Tze je bio inspiracija?

ajde, jedva čekam da se sezona razvoda završi, pa da opet dobijem istomišljenika na svoju stranu...ženskog

pogodilo me ovo tvoje bježanje iz mog tabora u zadnje vrijeme, ali sad kad znam zašto je estrogen počeo prevladavati, aperima na išćitavanje kineskih mudrosti iod prije 2500 godina

možda, umjesto radikalnih mjera u svom privatnom životu, trebaš radiklane u poslovnom?

nikad nije kasno da postaneš brand menagerica, npr.??

astra zeneka, npr?
ili glaxo?
plaća odlična, glamour teče potocima, putuje se puno, koktelčići, simpoziji, znanstveni skupovi...
only sky iz the limit

i da vidiš kako se rasprše ideje o prekidu bračne zajednice
Kaj si se tinte napil, pa zagovaraš nerazdvajanja

Zahvaljujem na prijedlogu, ali ja sam poslovno, sasvim uspješna žena. Ne treba mi muž kao dodana vrijednost pod bilo kojim uvjetima.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 11:08   #368
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Avelina, hvala ti što si komentirala, najgore mi je kad me svi odignoriraju. Čak i onaj na čiji post sam odgovarala i čije sam iskustvo na neki način potkrijepila i svojim.

Meni su djelatnici tj. djelatnice Centra trenutačno sasvim nebitan dio priče jer ionako više nisu nadležni s obzirom da su svi sudionici već punoljetni. Ali me neopisivo boli što se to zlostavljanje nastavlja i što se mojim nećacima (a i ostalim članovima obitelji) pere mozak i što sa mnom mogu komunicirati samo poskrivečki.
Mrzim napisati post, i onda nestane
To sto nitko ne odgovori na tvoj post, ne mora znaciti nista ruzno. To ponekad znaci da te ljudi razumiju, da suosjecaju s tobom, jer svatko tko procita neciji upis, ima i misljenje o njemu, samo ponekad stvari budu tuzne ili zbog ogorcenja jednostavno nemas rijeci. Mada, slazem se, rijec podrske, uvijek je dobro dosla

Seka ti ima problem, i to malo veci. Kakva god da je, mama je toj djeci i oni je vole u nekoj mjeri. Ali sada su vec dovoljno odrasli da mogu i znaju naci izgovor da bi dosli tebi, a nadam se da ne zivite jako blizu pa da ih ona vidi.
Jer po tome koliko si vodila brigu o njima, oni te vole i vezali su se uz tebe. Djeca ni u odrasloj dobi ne zaboravljaju tko je bio dobar prema njima i na koga su se mogli osloniti kad im je to bilo najpotrebnije. A eto, uz sve probleme, uspjeli su se skolovati,studiraju, i ti si im oslonac pa ce vjerojatno odrasti u dovoljno cvrste i pametne osobe da se znaju i mogu nositi sa zivotnim problemima.
Najveci ce im vjerojatno biti mama koja ce ih ucjenjivati i ugnjetavati koliko god bude mogla i dokle god bude mogla.
Na zalost.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:47.