Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2017., 02:33   #1
Sve se događa s razlogom; znakovi/poruke ili slučajnosti

Bok bok

Nadam se da ne postam u krivom (p)PDF-u, ali nisam znala gdje smjestit.

Nisam vjernik, ali nisam ni ateist.
Vodim se raciom i najviše se volim u nešto uvjeriti vlastitim očima(/ušima/rukama/...).

Ipak, u zadnje vrijeme sam primjetila da tu i tamo na neke stvari gledam kao na "poruke svemira" (da ne ulazimo u točno koga/čega/kada/zašto).
Neke stvari vjerujem mogu biti slučajne, ali neke slučajnosti su toliko nevjerojatne da djeluje gotovo pa smješno ukoliko je stvarno slučajno.
U rangu onog da netko negdje gore (again, ne ulazimo u tko/...) radi foru skrivene kamere samnom .

Vjerujete li vi u to da se sve događa s razlogom i da na neki način tu i tamo dobijemo neki hint ili se stvari stvarno odvijaju sasvim slučajno i bez nekog smislenog patterna?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 08:48   #2
Puno smo bliži, puno više povezani, i s puno više kontrole nego što se vidi na površini. "Slučajnosti bi trebale biti nešto što si nismo uspjeli dovoljno rastumačiti. U te je "slučajnosti" upleten praktički beskonačan broj entiteta sa slobodnom voljom koja predviđanja čini nepreciznim, ali u svakom slučaju sklon sam mišljenju da slučajnosti ne postoje. Prema mnogim porukama odozgora, u simulaciji koju ovdje igramo zapravo sve što nam se ovdje događa događa nam se prema vlastitim željama.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 12:02   #3
Ja ne vjerujem u slučajnosti. Vjerujem da se sve događa s razlogom.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 12:48   #4
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Vjerujete li vi u to da se sve događa s razlogom i da na neki način tu i tamo dobijemo neki hint ili se stvari stvarno odvijaju sasvim slučajno i bez nekog smislenog patterna?
Postoji pattern, samo je pitanje koliko je to i kome smisleno.
A postoje i "hintovi" i ja s njima živim cijeli život, potpuno mi je nezamislivo da živim bez njih. Bilo bi to otprilike kao da ostanem bez nekog od osjetila, tipa sluha, vida...
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 13:34   #5
Kako vi protumacite te stvari koje se dogadjaju?

Kod mene se, ajmo rec, ponavlja jedna slicna situacija uvijek kad se slicno osjecam i stvarno mi se vise ne cini kao slucajnost. Ili je fakat bizarna .

Kad "slazem teoriju" o tome sta bi to moglo znacit trudim se maknut se od onog sto bi ja ZELJELA da to znaci.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 15:25   #6
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
..Kod mene se, ajmo rec, ponavlja jedna slicna situacija uvijek kad se slicno osjecam i stvarno mi se vise ne cini kao slucajnost. Ili je fakat bizarna .
Pa i veća je vjerojatnost da ono što nam se ponavlja nije slučajnost nego pravilo.
Kod ponavljanja je česti slučaj da su u pitanju situacije koje su isprogramirane za naše učenje, i ponavljat će se dok iz njih dovoljno ne naučimo.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 20:09   #7
Uglavnom je sve slučajnost a za razloge ne znam.

Većina stvari je onakvim kakvim si ih napravimo no nad nekim stvarima nemamo kontrolu (mjesto rođenja, roditelji, društvo u kojem se rađamo)

Ljudi nesvjesno ponavljaju obrasce iz djetinjstva i onda to pripisuju nekakvoj višoj sili ne znajući da su sami krivi za trenutno stanje.

Svemu tome mogu još dodati i da je mozak je biološki konstruiran da prepoznaje pravila i obrasce u stvarima oko sebe.

Možda postoje načini gdje bi snagom volje/želje/rituala/magije možda mogli u tkanju budućnosti izabrati drugačiji put no ni to, ber meni, nije sigurno
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 22:40   #8
A ne znam kakva je situacija u pitanju. Svakako ako se ponavlja zahtjeva pozornost.
Ja sam shvatila da se tu radi o onome što bi zvali sinkronicitetom.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 00:56   #9
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Uglavnom je sve slučajnost a za razloge ne znam.
Mislim da me nisi shvatio uopće .

Ne govorim uopće o nama samima i onome što radimo već o stvarima koje se događaju bez da mi imamo ikakav utjecaj na njih.

Susretanju ljudi, određenim pjesmama na radiju koje nismo čuli godinama, ali sviraju taman paralelno dok dobivaš poruku od osobe koju si vezao uz tu pjesmu i slične "pizdarije".

Ne mogu navest neki primjer, a da ne otkrijem previše osobnih detalja i bez da naširoko objasnim koji element svega i zašto je bitan.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 10:06   #10
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Većina stvari je onakvim kakvim si ih napravimo no nad nekim stvarima nemamo kontrolu (mjesto rođenja, roditelji, društvo u kojem se rađamo)..
A s druge strane, ako prihvatimo da je istina što nam odozgora poručuju, reinkarnacija i što ide uz to, mi imamo punu kontrolu baš nad tim pitanjima, s tim da je cijelo to buduće društvo suglasno i u dogovoru s nama i s mnoštvom uvjeta i programiranja za buduća ponašanja i događanja. Sve je dogovoreno puno prije nego što kao duša ulazimo u odabrano tijelo u trenutku rođenja.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 10:13   #11
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Mislim da me nisi shvatio uopće .

Ne govorim uopće o nama samima i onome što radimo već o stvarima koje se događaju bez da mi imamo ikakav utjecaj na njih.

Susretanju ljudi, određenim pjesmama na radiju koje nismo čuli godinama, ali sviraju taman paralelno dok dobivaš poruku od osobe koju si vezao uz tu pjesmu i slične "pizdarije".

Ne mogu navest neki primjer, a da ne otkrijem previše osobnih detalja i bez da naširoko objasnim koji element svega i zašto je bitan.
Dobro sam te razumio i upravo o tome sam i pisao.

Zamene su to samo zgodne koincidencije bez ikakvog dubljeg značenja.

Možda sam u krivu, tko zna
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 10:14   #12
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
A s druge strane, ako prihvatimo da je istina što nam odozgora poručuju, reinkarnacija i što ide uz to, mi imamo punu kontrolu baš nad tim pitanjima, s tim da je cijelo to buduće društvo suglasno i u dogovoru s nama i s mnoštvom uvjeta i programiranja za buduća ponašanja i događanja. Sve je dogovoreno puno prije nego što kao duša ulazimo u odabrano tijelo u trenutku rođenja.
Mogu "gore" biti podanici letećeg špageti čudovišta koji biraju reinkarnacije zavisno od boje umaka za špagete u toku dana

Svatko si bira priča koja mu ima smisla no to su i dalje samo priče
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 15:08   #13
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Dobro sam te razumio i upravo o tome sam i pisao.

Zamene su to samo zgodne koincidencije bez ikakvog dubljeg značenja.

Možda sam u krivu, tko zna
Zgodna slučajnost je jednom.
Ukoliko se isti scenarij ponavlja višeputa u dužem razmaku vremena, onda više ne djeluje slučajno.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 23:57   #14
Mislim da se skoro svemu może pripisati da nije puki slućaj, kao stihovima Nostradamusa "prorośtvo".

Ćovjek jednostavno tako ima poslagano u glavi, da će bilo śto, na bilo koji naćin istumaćiti. Na primjer da sebe ili nekoga opravda, da je on ili netko neśto predvidio, da neśto nije bila slućajnost itd.
Ili kako bi se reklo: "Tko trażi, taj nadje"...
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 22:46   #15
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post

Ne govorim uopće o nama samima i onome što radimo već o stvarima koje se događaju bez da mi imamo ikakav utjecaj na njih.


Ne mogu navest neki primjer,
Pa ok kad ne možeš ti budu drugi, naveli, jelte.

Razorni potresi. (ljudi zbilja nemaju nikakve veze s tim)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 23:59   #16
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Bok bok

Nadam se da ne postam u krivom (p)PDF-u, ali nisam znala gdje smjestit.

Nisam vjernik, ali nisam ni ateist.
Vodim se raciom i najviše se volim u nešto uvjeriti vlastitim očima(/ušima/rukama/...).

Ipak, u zadnje vrijeme sam primjetila da tu i tamo na neke stvari gledam kao na "poruke svemira" (da ne ulazimo u točno koga/čega/kada/zašto).
Neke stvari vjerujem mogu biti slučajne, ali neke slučajnosti su toliko nevjerojatne da djeluje gotovo pa smješno ukoliko je stvarno slučajno.
U rangu onog da netko negdje gore (again, ne ulazimo u tko/...) radi foru skrivene kamere samnom .

Vjerujete li vi u to da se sve događa s razlogom i da na neki način tu i tamo dobijemo neki hint ili se stvari stvarno odvijaju sasvim slučajno i bez nekog smislenog patterna?
Dubioza tema i tematika.Ali pari mi se da se puno toga ipak događa s nekim razlogom.A drugi dio,bezrazložni je pravo zeznut .Zavisi kako gledaš.
Jack-Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 09:17   #17
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Razorni potresi. (ljudi zbilja nemaju nikakve veze s tim)
Prema drugim izvorima, potresi, tsunamiji, vulkani, oluje, poplave, suše, komarci i slično, epidemije, itd, spadaju u pojave koje su u pojačanoj aktivnosti zbog akumulirane negativne energije na globalnoj razini, i Gaja reagira adekvatno spiritualnom stanju cjelokupne ljudske populacije. Uključivo ratovi, bolesti i drastično skraćenje životnog vijeka. Prema istim izvorima pozitivna ljudska djelovanja kroz ciljane meditacije znatno su smanjila neka razorna događanja visokog potencijala i vjerojatnosti, poput potencijalnog vrlo razornog potresa na američkoj zapadnoj obali.
Opet prema drugim izvorima ljudi imaju tehniku za manipulaciju vremenom i za izazivanje razornih potresa i tsunamija, i koriste ju.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 18:32   #18
dire Dawn, nisi jedina, i meni se takve koincidencije događaju redovito, bar jednom u dva tjedna, a nekad i češće. Volio bih da vodim evidenciju o tome, bila bi bilježnica puna. Također ne bih volio ulaziti u privatne događaje.
Kako ih objasniti, zbilja ne znam... možda dođemo do istine na ovom forumu.
__________________
ne pomaži iracionalnom sebi, pomaži samom sebi
istina je samo svjetlost: bijela, čista, topla, nježna, poput vanilije, te predivne orhideje
Kimi7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 23:47   #19
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Prema drugim izvorima, potresi, tsunamiji, vulkani, oluje, poplave, suše, komarci i slično, epidemije, itd, spadaju u pojave koje su u pojačanoj aktivnosti zbog akumulirane negativne energije na globalnoj razini, i Gaja reagira adekvatno spiritualnom stanju cjelokupne ljudske populacije. Uključivo ratovi, bolesti i drastično skraćenje životnog vijeka. Prema istim izvorima pozitivna ljudska djelovanja kroz ciljane meditacije znatno su smanjila neka razorna događanja visokog potencijala i vjerojatnosti, poput potencijalnog vrlo razornog potresa na američkoj zapadnoj obali.
Opet prema drugim izvorima ljudi imaju tehniku za manipulaciju vremenom i za izazivanje razornih potresa i tsunamija, i koriste ju.
Mat pozicija. Što se može.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 00:59   #20
Neke stvari su slucajnosti ali definitivno nisu slucajnosti kada se stvari/situacije ponavljaju. Iz toga ucimo, ili bismo morali uciti
Hintovi su drugo. I kužim te skroz jer mi se zadnje vrijeme intenzivno zbiva nešto skroz neobično (zato sam i došla malo tu istražit i vidim tvoju temu ) i uživam u tome. Ipak, malo (puno) sam analizirala i mislim si, možda, su ti "hintovi" to da sam toliko jako nešto htjela pa sam si prizvala (iako sam malo skeptična na te šeme - svemir se urotio da dobiješ ono što želiš).
U svakom slučaju reci cu ti ovo - neke nam se osobe dese tocno onda kad ih trebamo iako mozda vrijeme nije idealno. Neke znamo godinama ali se povezemo kasnije , cak iako tada nije idealno vrijeme. Ali ako ti se vec desava something big, glupo je zaobici sve to jer stvari u zivotu nisu poslozene kako smo zamislili da bi trebale biti. A sve te "slučajnosti" nas i intrigiraju jer imas feeling da je to nesto veliko (situacija ili osoba, svejedno). A kad je vec tako, neces valjda to ispustit iz ruku?
LuckyLucy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.