Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2018., 02:09   #1
Prijateljstvo

Ne znam da li je ova tema uopće za psihologiju, ali ne znam gdje bi stavio.

Par dana razmišljam odnosu s jednim frendom, do sada sam mislio da smo dobri, tu i tamo neka neslaganja ali nista posebno. Ali sto vise mislim o našem odnosu imam dojam da sam ja onaj rezervni frend koji je kao ok, ali kada ima bolja ekipa tko te jebe.

Izlazili smo , piva preko dana, ako je nesto radio a mogao sam pomoći otisao sam, i on je meni nudio isto, ali ja nikada nikoga ne zovem kada nesto radim, to je druga tema, tu i tamo neki sport zajedno, bio kod covjeka na vjenčanju, doma, na nekim tulumima koje on organizirao. Jasno mi je od kada se oženio da se zivot i prioriteti mjenanju, nije ova tema u stilu, oženio se ne moze vise to i to.

Ali recimo primjer koji cu navesti a nije se desio prvi put, ali valjda sam to iz nekog razloga ignorirao. Proslava nove godine, koja je realno banalna i glupa ali ono ipak pokazatelj nečega.

Kao i svakom razgovoru pred kraj 12 mjeseca potegne se to pitanje, gdje cu ja, ne znam, vjerovatno doma, nemam nekih planova, gdje ce on, iznajmiti ce neki prostor, tulum, nekih 15 ljudi dolazi, većinom parovi, nesto i slobodnih, ono prica se sto, gdje, kako, koliko, tko ce sve doci, niti jednom rečenicom jesi mozda zainteresiran da dodjes, toliko i toliko para se daje, pa ako si za pridruži se. Recimo da sam znao 1/3 ljudi koji su tamo bili, nije da je on jedina osoba koju bi tamo poznavao,. Definitivno nisam osoba koja ce se nametati ili ne daj boze sam pozvati

Mislim si nista bitno, ne spominjem, ako nisam tada necu niti sada 20 dana nakon nove godine, to bi bilo tek blesavo. Da li ima smisla ulagati vrijeme u takav odnos gdje ocito nemamo isto vidjenje prijateljstva, ocito ja ne spadam u parove ili one samce koji su dostojni druženja s parovima, ali eto dobar sam kada se radi 1 na jedan ili neki manji krug ljudi koje poznamo jedan i drugi. Kada me idući put pozove da mu nesto pomognem mislim reci ne, da se razumijemo tu se ne radi o nekom teškom poslu, ali ono cisto covjek brze zavrsi kada nas je vise, nije stvar samog posla, ali ako nisam dostojan da slavim novu godinu s tobom onda nisam niti za ovo,

Nije to sada cu se ja inatiti i pokazati njemu, stvar da bi se osjećao kao kreten, kada nesto trebas ok si, kada nesto organiziras, ok si ali ne toliko da možes s nama, ali budem te zvao za tjedan dana na pivu.

Po vama da li bolje reci u jednom trenutku ako pita zasto sam promijenio odnos i ne javljam se, ako dodje do toga, ili da se samo jednostavno udaljim

Da naglasim to društvo, nije to skupina nekih najboljih prijatelja, vise bi rekao da je tu bilo društvo od njegove zene i njihovi partneri nego neki njegovi prijatelji, oni su bili manjina, ili mozda pola pola u najboljem slučaju. S njom nemam nikakav problem, a koliko znam niti ona sa mnom. Općenito za nju mislim da je jedan od normalnijih zena koju sam upoznao, tako nije ona kaslicna, sigurno mu je zena rekla da te ne pozove.
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 20:20   #2
Većina ljudi se suoči kad tad sa činjenicom da je pravih prijatelja malo.
Za one koje si jučer mislio da bi dali vatru za tebe, kao i ti za njih, ispada da te ne šljive ni 5%.

Moj savjet je da više misliš na sebe a manje na tog frenda. Njemu očito nisi prioritet, pa zašto bi on bio tebi.

Probaj si naći novo društvo, proširiti krug prijatelja. Ja da sam čekala da me neke frendice pozovu na nešto, ostala bi valjda vječito doma.
Ako vidiš da te frend ne zove (a mogao je), nemaš više se šta s njim blisko družiti. Očito bira društvo, a kad mu bude frka onda ćeš mu biti ti dobar. Šta će ti takav frend?

Imala sam i ja par takvih situacija. Znam da frendica sprema neku feštu, priča o detaljima i sve. A kada se datum fešte približi, ona nestane u crnu zemlju. Ne javlja se.
A kada fešta prođe pravi se ko da se ništa nije dogodilo.
Pa sam si lijepo našla drugo društvo. I zanimljivo mi je gledati kada joj vilica padne do poda, kad shvati da nisam sjedila doma i čekala poziv od milostive.

Dakle, preboli i move on!
Ivchy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 20:25   #3
Ako ti je njegovo društvo ugodno, druži se s njim, ako nije nemoj. Bedasto je kalkulirati tko više ulaže jer niste vezani pupčanom vrpcom, ne živite skupa i to.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 21:40   #4
Dotičnom si klasična rezerva, a to što te nije pozvao za novu je više nego očit pokazatelj jer ljudi na takve stvari znaju zvati i poznanike.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 09:39   #5
imam sličnu situaciju, ali ne zamjeram. nekada smo bili prajetelji, i fakat mi je pomogla, i ja njoj.
život je išao dalje, čujemo se samo kad ja nazovem, ja se sjetim pitati kako je, jer me zbilja zanima. ona ne.
nazove me samo kad treba neko mišljenje, kad je u problemu. ja shvačam da je ona takva, i da nismo više prijatelji, nego poznanici, koji su eto puno prošli. al ne zavaravam se je to pravo prijateljstvo.
ona je u velkimim problemima, i vidi samo sebe, kao žrtvu okolnosti, a ne kao znak da se treba mjenjati, raditi na sebi. i zna da od mene više ne može to dobiti. pa nema potrebu me nazvati više. jbg, bili smo jedan dio života prijatelji, puno mi je pomogla i ja njoj, i u nekom periodu smo krenuli različitim putevima. i sada smo poznanici.

nismo nikada o tome pričali, jednostavno smo uvidjele da imamo drugačije poglede na život, i nismo više iste osobe kao prije 20 g.
trenutno nemam prijatelje, samo poznanike, voljela bi da imam, ali eto. imam puno interesa, svašta me zanima i voljela bi da poznajem takve ljude, al u kasnim 30-ima, toga je jako malo. večina ima obaveze, djecu,sretni su kad se naspavaju, a kamoli što više. tako da, imam jednu osobu, možda dve s foruma, koji znaju o meni više nego itko od ljudi u rl. i s kojima mogu popričati, a da razumiju, i ne sude. sretna sam daih imam.
to je tako, trenutno. život.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 19:25   #6
Imala sam i ja slicnu situaciju sa prijateljicom s kojom se u 10 godina druženja niti jednom nisam zakacila ni porječkala. Kunila bi se u zivot da bi svoj dala za mene i ja za nju. Jedan dan nakon kave sve divno krasno nakon par dana zovem na kavu poruka seen odgovora ni za lijek. Saljem ponovo cak se (budala ja) ispricavam ako sam je nekako uvrijedila ma nista.
To je žena od djeteta i muža i o hvalospjevima kako ona uvijek pokusava biti prema svima uberpoštena i da mrzi takve ljude kakvim se ona na kraju pokazala. Mali tip: tih sto se kunu u vlastito postenje najvise se čuvaj.
Sad je vec proslo neko vrijeme i poprilicno sam sigurna da sam imala posla s emocionalnim vampirom. Kako je netko gore napisao move on. Na zemlji je 7 miljd. ljudi netko ce se vec naci....

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
freddie"s queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 19:36   #7
Problem je u tvojim željama za većim prijateljstvom,ti si mu tip za kafić a ne za nešto više. Ne vidim problem u tome,ionako sam shvatio da odrastao muškarac treba imati samo ženu pored sebe i privređivati,prijateljstva se sklapaju samo radi interesa i ona traju do završetka adolescentske dobi. Kad ti se desi takva pojava,znaš da si odrastao i da je ono što je bilo prije prošlo. Danas baš uzeo jednu sliku u ruke,dobro se sjetiti starih dana kad još nisi znao stvari koje znaš ali nikoga od njih više ne vidim,vrijeme prijateljstva je prošlo,vrijeme za osnivanje obitelji dolazi kao i bitka za opstanak iste kroz rad što ti obzirom na dob napravi život zanimljivim. Meni više prijateljstvo ne znači ništa,mogu sam a i kad bolje razmislim,ionako je čopor bio skup lažnih prijatelja,interesne grupe kojoj više ne pripadaš. Kako se meni razbio klan koji je funkrionirao? Radnička klasa,jedan završio visoku školu tako da je prvo odbio onoga tko nije završio,zatim mene a ja sam nakon njegovog odbijanja toga budućeg propalice kasnije odbio isto njega. Kraj priče. Svako na svoje mjesto i moji "prijatelji" su sad radnici sa kojima radim i to samo zato jer imamo isti interes. To se zove prirodna selekcija. Muški je stvoren za to da se bori i vodi čopor,ako to odbi,onda se desi to da će ga netko iskorištavati i shvati da ga ja ovaj cijelo vrijeme vukao za nos.

Zadnje uređivanje Detektor : 21.01.2018. at 19:50.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 20:36   #8
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Problem je u tvojim željama za većim prijateljstvom,ti si mu tip za kafić a ne za nešto više. Ne vidim problem u tome,ionako sam shvatio da odrastao muškarac treba imati samo ženu pored sebe i privređivati,prijateljstva se sklapaju samo radi interesa i ona traju do završetka adolescentske dobi. Kad ti se desi takva pojava,znaš da si odrastao i da je ono što je bilo prije prošlo. Danas baš uzeo jednu sliku u ruke,dobro se sjetiti starih dana kad još nisi znao stvari koje znaš ali nikoga od njih više ne vidim,vrijeme prijateljstva je prošlo,vrijeme za osnivanje obitelji dolazi kao i bitka za opstanak iste kroz rad što ti obzirom na dob napravi život zanimljivim. Meni više prijateljstvo ne znači ništa,mogu sam a i kad bolje razmislim,ionako je čopor bio skup lažnih prijatelja,interesne grupe kojoj više ne pripadaš. Kako se meni razbio klan koji je funkrionirao? Radnička klasa,jedan završio visoku školu tako da je prvo odbio onoga tko nije završio,zatim mene a ja sam nakon njegovog odbijanja toga budućeg propalice kasnije odbio isto njega. Kraj priče. Svako na svoje mjesto i moji "prijatelji" su sad radnici sa kojima radim i to samo zato jer imamo isti interes. To se zove prirodna selekcija. Muški je stvoren za to da se bori i vodi čopor,ako to odbi,onda se desi to da će ga netko iskorištavati i shvati da ga ja ovaj cijelo vrijeme vukao za nos.
Jako dobro zapažanje

Složila bih se sa svim osim sa boldanim. Ja još uvijek (možda naivno) vjerujem da je moguće (bar svijećom) naći jednog (možda i dva) pravog prijatelja koji neće iz nekih interesa biti s tobom. No svjesna sam da su to jako rijetke vrste ljudi.

Meni je krajnje sebično da netko udajom/ženidbom eliminira dojučerašnje prijatelje s kojim je provodio većinu vremena (nekad čak i više od jednog desetljeća)
Takvi ljudi zapravo nikad ni nisu bili pravi prijatelji, samo si to nismo htjeli priznati.

Prekid prijateljstva boli, ma što god tko o tome rekao. Samo se čovjek treba zbrojiti, suočiti s istinom i krenuti dalje. Život je samo jedan. Ne treba ga trošiti na ljude kojima nisi bitan.
Ivchy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 22:11   #9
Svatko ima pravo eliminirati koga hoće i prestati se družiti ako mu ne paše, ako su okolnosti takve, ja to shvaćam, kod nekih ljudi mi je ostao upitnik zašto i kako, ali onda sam shvatila kakav je to tip ljudi i srezala odnos 100%. Jer pazite meni su neki ljudi iako se više nismo viđali, družili, čuli i slično i dalje govorili da smo prijatelji, javljali se za blagdane, rođendane i slične prigode. I onda sam odlučila to odjebati skroz, niti odgovaram na takve gluposti niti ih pozdravim kad ih vidim, kao da ne postoje.

Inače ne smatram da svima prijateljstva moraju završiti nakon srednje, faksa, neki ljudi odu svojim putem, priklone se partnerovim prijateljima i slično što je njihov izbor, ali itekako ima ljudi koji i dalje održavaju prijateljstva i ništa bitno im se ne mijenja. Meni je tužno zamisliti da osim obitelji nemam nikoga, gledam svoje roditelje, oni se i dalje druže, izađu s prijateljima na večere, nekad posebno, nekad zajedno, to je meni normalno, a ne zabiti se u 4 zida i blejati po cijele dane u muža, ženu i djecu. Ne kažem da se treba zanemariti obitelj, nikako, ali nijedna krajnost nije zdrava. Svatko zna svoje, ali ja se nadam da nikad neću biti takva, ježim se od te pomisli.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 01:53   #10
Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post
Većina ljudi se suoči kad tad sa činjenicom da je pravih prijatelja malo.
Za one koje si jučer mislio da bi dali vatru za tebe, kao i ti za njih, ispada da te ne šljive ni 5%.

Moj savjet je da više misliš na sebe a manje na tog frenda. Njemu očito nisi prioritet, pa zašto bi on bio tebi.

Probaj si naći novo društvo, proširiti krug prijatelja. Ja da sam čekala da me neke frendice pozovu na nešto, ostala bi valjda vječito doma.
Ako vidiš da te frend ne zove (a mogao je), nemaš više se šta s njim blisko družiti. Očito bira društvo, a kad mu bude frka onda ćeš mu biti ti dobar. Šta će ti takav frend?

Imala sam i ja par takvih situacija. Znam da frendica sprema neku feštu, priča o detaljima i sve. A kada se datum fešte približi, ona nestane u crnu zemlju. Ne javlja se.
A kada fešta prođe pravi se ko da se ništa nije dogodilo.
Pa sam si lijepo našla drugo društvo. I zanimljivo mi je gledati kada joj vilica padne do poda, kad shvati da nisam sjedila doma i čekala poziv od milostive.

Dakle, preboli i move on!
Nije da ja sada intenzivno razmišljam o njemu, ali ono malo zaboli, ali jebiga kao sto kazes ide zivot dalje. A sto se tiče novog društva, iskreno vise nisam siguran da imam volje upoznavati nekoga i graditi neke odnose, kao sto je dolje netko napisao, kada predjes odredjene godine nemas volje za to

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ako ti je njegovo društvo ugodno, druži se s njim, ako nije nemoj. Bedasto je kalkulirati tko više ulaže jer niste vezani pupčanom vrpcom, ne živite skupa i to.
Pa nismo vezani pupcanom vrpcom, daleko od toga, ali definitivno ne zelim ispadati budalom koji je spreman na sve u ime nekog prijateljstva, a netko niti ne ponudi nesto banalno kao sto je poziv na tulum za novu godinu

Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Dotičnom si klasična rezerva, a to što te nije pozvao za novu je više nego očit pokazatelj jer ljudi na takve stvari znaju zvati i poznanike.
Istina, valjda si to nisam htio priznati, ali nema drugog objašnjena

Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
imam sličnu situaciju, ali ne zamjeram. nekada smo bili prajetelji, i fakat mi je pomogla, i ja njoj.
život je išao dalje, čujemo se samo kad ja nazovem, ja se sjetim pitati kako je, jer me zbilja zanima. ona ne.
nazove me samo kad treba neko mišljenje, kad je u problemu. ja shvačam da je ona takva, i da nismo više prijatelji, nego poznanici, koji su eto puno prošli. al ne zavaravam se je to pravo prijateljstvo.
ona je u velkimim problemima, i vidi samo sebe, kao žrtvu okolnosti, a ne kao znak da se treba mjenjati, raditi na sebi. i zna da od mene više ne može to dobiti. pa nema potrebu me nazvati više. jbg, bili smo jedan dio života prijatelji, puno mi je pomogla i ja njoj, i u nekom periodu smo krenuli različitim putevima. i sada smo poznanici.

nismo nikada o tome pričali, jednostavno smo uvidjele da imamo drugačije poglede na život, i nismo više iste osobe kao prije 20 g.
trenutno nemam prijatelje, samo poznanike, voljela bi da imam, ali eto. imam puno interesa, svašta me zanima i voljela bi da poznajem takve ljude, al u kasnim 30-ima, toga je jako malo. večina ima obaveze, djecu,sretni su kad se naspavaju, a kamoli što više. tako da, imam jednu osobu, možda dve s foruma, koji znaju o meni više nego itko od ljudi u rl. i s kojima mogu popričati, a da razumiju, i ne sude. sretna sam daih imam.
to je tako, trenutno. život.
Da, ljudi se mjenanju, nekada bilo danas se spominjalo, ali valjda je to većini pa tako i meni problem to priznati, uvijek se lakse nadati da nije tako i pozivati se na neka stara vremena

A ovo sto si rekla da niste pricali o tome, primijetio sam općenito da ljudi ne vole pricati o nekim stvarima, kao samo puste, pa ono i ne pricanje je neka vrsta odgovora drugoj strani, a tako je ocito lakše. Ja sam par puta isao tako rascistiti neke stvari pa jasno rekao sto mislim i ispadas cudak bez kulture, to se tako ne radi

Quote:
freddie"s queen kaže: Pogledaj post
Imala sam i ja slicnu situaciju sa prijateljicom s kojom se u 10 godina druženja niti jednom nisam zakacila ni porječkala. Kunila bi se u zivot da bi svoj dala za mene i ja za nju. Jedan dan nakon kave sve divno krasno nakon par dana zovem na kavu poruka seen odgovora ni za lijek. Saljem ponovo cak se (budala ja) ispricavam ako sam je nekako uvrijedila ma nista.
To je žena od djeteta i muža i o hvalospjevima kako ona uvijek pokusava biti prema svima uberpoštena i da mrzi takve ljude kakvim se ona na kraju pokazala. Mali tip: tih sto se kunu u vlastito postenje najvise se čuvaj.
Sad je vec proslo neko vrijeme i poprilicno sam sigurna da sam imala posla s emocionalnim vampirom. Kako je netko gore napisao move on. Na zemlji je 7 miljd. ljudi netko ce se vec naci....

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
Nema volje traziti nove ljude, sto za vezu sto za prijateljstva, previse se mora uložiti, puno traziti da bi se mozda nesto malo dobilo, bolje to vrijeme potrošiti na rad na sebi nego na druge, na traženje

Nekada ce me oprati potreba za ljudima, ali to ce mi se isto desiti ako i trazim, a realno necu naci. Kao sto je spomenuto, sto si stariji teze je nekoga naci nemaju ljudi vremena

Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Problem je u tvojim željama za većim prijateljstvom,ti si mu tip za kafić a ne za nešto više. Ne vidim problem u tome,ionako sam shvatio da odrastao muškarac treba imati samo ženu pored sebe i privređivati,prijateljstva se sklapaju samo radi interesa i ona traju do završetka adolescentske dobi. Kad ti se desi takva pojava,znaš da si odrastao i da je ono što je bilo prije prošlo. Danas baš uzeo jednu sliku u ruke,dobro se sjetiti starih dana kad još nisi znao stvari koje znaš ali nikoga od njih više ne vidim,vrijeme prijateljstva je prošlo,vrijeme za osnivanje obitelji dolazi kao i bitka za opstanak iste kroz rad što ti obzirom na dob napravi život zanimljivim. Meni više prijateljstvo ne znači ništa,mogu sam a i kad bolje razmislim,ionako je čopor bio skup lažnih prijatelja,interesne grupe kojoj više ne pripadaš. Kako se meni razbio klan koji je funkrionirao? Radnička klasa,jedan završio visoku školu tako da je prvo odbio onoga tko nije završio,zatim mene a ja sam nakon njegovog odbijanja toga budućeg propalice kasnije odbio isto njega. Kraj priče. Svako na svoje mjesto i moji "prijatelji" su sad radnici sa kojima radim i to samo zato jer imamo isti interes. To se zove prirodna selekcija. Muški je stvoren za to da se bori i vodi čopor,ako to odbi,onda se desi to da će ga netko iskorištavati i shvati da ga ja ovaj cijelo vrijeme vukao za nos.
Sve si dobro napisao, prijateljstva su skup nekih interesa, cim jedna strana zakljuci da ne dobiva dovoljno ide dalje, nema tu sentimentalni stvari,. Isto kao i države, nema prijateljskih drzava, moze biti samo istih ili sličnih interesa
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 02:15   #11
Earth Bender, i sam si svjestan da nešto ne štima. Dobro, možda nisi svjestan, ali se osvješćuješ, osjetiš to. Dobrodošao.

Potpuno se slažem s Detektorom.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 07:37   #12
Prijateljstvo, konfuzna i pomalo bolna tema za mene.
Koliko god se trudila ulagati u prjateljstva, nemam baš uspjeha na tom području. Sve je to leteće, vidimo se kad se vidimo, ako se vidimo. S jednom sam bila stvarno dobra, kad je bila solo, no sad je ubračena s djetetom i na nekoliko mojih poziva da me posjeti doma primila sam neodređeni odgovor, a te posjete se nikad nisu realizirale. S drugom sam dobra od djetinjstva, također pokušavam, zovem, ali osim povremenih vrlo rijetkih susreta nema kontinuiteta. S trećom sam mislila da sam uspostavila kvalitetan odnos, bila na njezinim rođendanima, ona na mojim, skupa izlazile, povezivale se, ali jednog dana samo me hladno odrezala. Možda je neki bug u meni, ne bježim ni od toga. No, poslije sam shvatila da ta odrezuje svakoga iznenadnom metodom. Ćetvrta je draga ali je od onih žena koje imaju svaki dan isplaniran što se kavica tiče i teško je upasti u njezin raspored, pa sam odustala od toga. Muški prijatelji su na svoj način omaknuli miješajući privlačnost u sve to. Na kraju ostaje moj partner, a vidim da ni on nema neke best frendove koji bi dali ruku u vatru za njega. Zaključujem da se ne treba vezivati i očekivati prijateljstvo iz bajke, nego hendlati ovako u poznaničkim vodama pa ako se i dogodi momentum ugode s nekim biti naprosto sretan zbog momentuma i naravno, sprijateljiti se sa sobom.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 12:46   #13
Ovisi koliko te to sve vrijeđa (što si nekom samo za popit kavu i ništa drugo)...ja imam dosta tih letećih (i samo jednu pravu prijateljicu+sestru)....ali me ne smeta što me ti poznanici zovu povremeno tj. kad njima paše i ja zovem njih kad meni paše...

...s jednom prijateljicom sam nedavno raskinula jer je ženska uvijek bila ok prema meni (bili smo više prijateljice nego poznanice preko 20 godina)...onda se odjednom okrenula i počela zvat kako samo njoj paše, inače nije odgovarala na poruke ako joj ne paše, odbijala sve pozive na druženja, a zvala i jadala se o svojim problemima, pričala kako ona izlazi s drugim ljudima itd..

....tu sam skužila da ne mogu preći preko toga da me jedna meni nekoć draga osoba i "prija" smatra samo za nekog koga će povremeno zvat kad za nju nemaju vremena njeni "pravi" prijatelji, pa joj se više ne javljam...skužila je nakon 50-ak neodgovorenih poruka....

.....meni se čini da tebe dosta smeta što te taj frend/poznanik zapravo tako tretira, a ti bi možda malo bolje prijateljstvo ili više uvažavanja tako da ne vidim da će to negdje ići u pozitivnom smjeru...dapače moglo bi ti se desit da on tebe "otkači" ka šta je ova gore moja mene i zove samo kad nema s kim....jbga that's life for you!

...al po upisu činiš mi se ka ok osoba, nemoj odustat od prijateljstva, ja sam najbolju frendicu našla s 33, ipak je lijepo da te netko prihvaća i razumije....
tina789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 14:41   #14
Quote:
tina789 kaže: Pogledaj post
Ovisi koliko te to sve vrijeđa (što si nekom samo za popit kavu i ništa drugo)...ja imam dosta tih letećih (i samo jednu pravu prijateljicu+sestru)....ali me ne smeta što me ti poznanici zovu povremeno tj. kad njima paše i ja zovem njih kad meni paše...

...s jednom prijateljicom sam nedavno raskinula jer je ženska uvijek bila ok prema meni (bili smo više prijateljice nego poznanice preko 20 godina)...onda se odjednom okrenula i počela zvat kako samo njoj paše, inače nije odgovarala na poruke ako joj ne paše, odbijala sve pozive na druženja, a zvala i jadala se o svojim problemima, pričala kako ona izlazi s drugim ljudima itd..

....tu sam skužila da ne mogu preći preko toga da me jedna meni nekoć draga osoba i "prija" smatra samo za nekog koga će povremeno zvat kad za nju nemaju vremena njeni "pravi" prijatelji, pa joj se više ne javljam...skužila je nakon 50-ak neodgovorenih poruka....

.....meni se čini da tebe dosta smeta što te taj frend/poznanik zapravo tako tretira, a ti bi možda malo bolje prijateljstvo ili više uvažavanja tako da ne vidim da će to negdje ići u pozitivnom smjeru...dapače moglo bi ti se desit da on tebe "otkači" ka šta je ova gore moja mene i zove samo kad nema s kim....jbga that's life for you!

...al po upisu činiš mi se ka ok osoba, nemoj odustat od prijateljstva, ja sam najbolju frendicu našla s 33, ipak je lijepo da te netko prihvaća i razumije....
Pa nije da sam uvrijedjen do neba, ali lagao bi kada bi rekao da mi ne smeta, po njegovim riječima on je za mene rekao /tvrdio da sam mu frend, ali ocito je to rastezljiva definicija

Što se tiče letećih ljudi, imam i ja takve, ali znam da smo u takvom odnosu i to mi je ok, ne očekujem nista od njih, posto je to takav odnos

Hoce on mene otkaciti ili ja njega, to je manje bitno, sto se mene tiče taj odnos vise nikada nece biti isti, ako ikada pita za razlog budem rekao, ako ne jednostavno cemo se udaljiti

Jesam ok ili ne nije toliko niti bitno, takav kakav sam, nekom pasem nekom ne. Ako mi se bas prijateljstvo s nekim desi super, samo nemam namjeru krenuti s nekim aktivnostima i traženju frendovima, iskreno imam pametnijeg posla, mozda za koji mjesec promjenim stav, ali sada sam jednostavno umoran od svega

Zadnje uređivanje Earth Bender : 22.01.2018. at 15:52.
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 00:07   #15
A kako to da te ni tih ostalih 5 frendova iz tog društva nije pozvalo?
Desilo mi se to s jednom frendicom s kojom sam zahladila zbog nekih drugih stvari tako da mislim da mozda postoji neki razlog zbog kojeg te nije pozvao zbog neke cure iz društva ili tako nečega. Meni pravi prijatelji uvijek kažu ako se predomisliš javi se, možeš s nama i sl.
Nemoj mu spominjati ništa samo nemoj ni ti njega zvati i kvit ste ili kad ga vidiš pitaj ga kako je bilo da vidiš hoće li nešto reći. Da ga pitaš odgovor bi bio da sam znao da bi išao zvao bih te bla bla.
__________________
Poput lopova zgrabim trenutak i učinim ga svojim.
''Facta, facta, non verba!''
Mme is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 00:26   #16
Quote:
Mme kaže: Pogledaj post
A kako to da te ni tih ostalih 5 frendova iz tog društva nije pozvalo?
Desilo mi se to s jednom frendicom s kojom sam zahladila zbog nekih drugih stvari tako da mislim da mozda postoji neki razlog zbog kojeg te nije pozvao zbog neke cure iz društva ili tako nečega. Meni pravi prijatelji uvijek kažu ako se predomisliš javi se, možeš s nama i sl.
Nemoj mu spominjati ništa samo nemoj ni ti njega zvati i kvit ste ili kad ga vidiš pitaj ga kako je bilo da vidiš hoće li nešto reći. Da ga pitaš odgovor bi bio da sam znao da bi išao zvao bih te bla bla.
Za ostale ljude nisam tvrdio da su mi frendovi, vec da ih znam, družili smo se u nekim situacijama, ali realno nisu mi frendovi , mozda jedan dečko je, ali posto me niti on nije pozvao sve je jasno

Iskreno ne znam sta bi mi zamjerio, ovo sto si rekla radi neke cure sumnjam, covjek je od nedavno u braku. Da moram nagadjati rekao bi da jednostavno misli da nisam dovoljno dobar za tu cijelu ekipu, znate one primjere kada se netko s nekim potajno jebe, ali eto ne zeli s njim vezu, ne zna kako bi to objasnio frendovima, svojima, društvu općenito, meni sve vuče na to. Isto se desilo prije dvije godine, samo sam to iz nekog razloga ignorirao, vjerovatno si nisam htio priznati da to nije na razini kojoj sam ja mislio da je, sada sam priznao sam sebi i idem dalje

Bas to, niti cu se ja njemu javljati, a sumnjam da ce i on meni, okreće se nova stranica i ide se dalje
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 00:49   #17
Mozda se boji da mu pred ženom kad se popije ne izletiš kakvu tajnu o njemu o avanturama guzačinama ako ti je se povjeravao ili bilo kakvu sitnicu o bilo čemu koju on njoj skriva a ti znaš pa da ne laneš kajgod
Ili je mozda skuzio da si simpa njegovoj zeni a ti ni nemas pojma o tom tj da imas njenu naklonost pa ga malo ljubomora mori,
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 06:38   #18
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Mozda se boji da mu pred ženom kad se popije ne izletiš kakvu tajnu o njemu o avanturama guzačinama ako ti je se povjeravao ili bilo kakvu sitnicu o bilo čemu koju on njoj skriva a ti znaš pa da ne laneš kajgod
Ili je mozda skuzio da si simpa njegovoj zeni a ti ni nemas pojma o tom tj da imas njenu naklonost pa ga malo ljubomora mori,
Nisam nikada razmišljao u ovom smjeru, ali ono sve je moguće ali mislim da nije to, ja općenito sutim o stvarima koje ne bi smio pred nekim reci, bio totalno trijezan ili ubijen od alkohola, to mi je kao neki ugrađeni mehanizam, da sam joj simpatičan, nista vise ili manje od ostalih, moj dojam je takav

Ali ako je nekim čudom nesto od toga u pitanju meni to nije neko opravdanje, sto se tiče moje perspektive
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 06:59   #19
Quote:
Earth Bender kaže: Pogledaj post
Nisam nikada razmišljao u ovom smjeru, ali ono sve je moguće ali mislim da nije to, ja općenito sutim o stvarima koje ne bi smio pred nekim reci, bio totalno trijezan ili ubijen od alkohola, to mi je kao neki ugrađeni mehanizam, da sam joj simpatičan, nista vise ili manje od ostalih, moj dojam je takav

Ali ako je nekim čudom nesto od toga u pitanju meni to nije neko opravdanje, sto se tiče moje perspektive
jednostavno ima sad zanimljivije, njemu sličnije ljude, možda parovi, možda imaju bolje poslove, slične njegovim, žele djecu, bla..
ali znam da bi bilo dobro da direktno pitaš, kažeš, čuj sve pet, ali me prošli tjedan, zasmetalo što nisam bio pozvan na to i to, zanima me zašto? tu staneš, ne pravdaš se, ne nudiš odgovore, čekaš..

tako jednostavn o a tako teško..kad bi bili takvi očvrsnuli bi, postali direktniji, manje u glavi i analizama a više u životu. čini mi se zdravije a opet ne vjerujem da bi to i ja napravila.

mislim da možda te ne zove jer se uopće ne sjeti da bi ti htio, ne sjeti se tebe, jer si tip koji je jako nezahtjevan, ne radi nikad probleme, ne traži, ne ljuti se, i kako god bilo, s tobom nikad problema. zato te uzima zdravo za gotovo. druženje s tobom.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 08:27   #20
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
jednostavno ima sad zanimljivije, njemu sličnije ljude, možda parovi, možda imaju bolje poslove, slične njegovim, žele djecu, bla..
ali znam da bi bilo dobro da direktno pitaš, kažeš, čuj sve pet, ali me prošli tjedan, zasmetalo što nisam bio pozvan na to i to, zanima me zašto? tu staneš, ne pravdaš se, ne nudiš odgovore, čekaš..

tako jednostavn o a tako teško..kad bi bili takvi očvrsnuli bi, postali direktniji, manje u glavi i analizama a više u životu. čini mi se zdravije a opet ne vjerujem da bi to i ja napravila.

mislim da možda te ne zove jer se uopće ne sjeti da bi ti htio, ne sjeti se tebe, jer si tip koji je jako nezahtjevan, ne radi nikad probleme, ne traži, ne ljuti se, i kako god bilo, s tobom nikad problema. zato te uzima zdravo za gotovo. druženje s tobom.
Mislim meni je blesavo nesto traziti, ako mi netko hoce nesto dati /pozvati me, super, ako ne, jebiga. Definitivno ne bi bio sretan i opusten da se sam negdje pozovem nema mi to smisla, kao sto se niti necu ljutit ako me netko ne zeli ili ne percipira kao prije, ne možes nekoga natjerati da te simpatizira ili voli

Ovo sto kazes za direktan razgovor, to ne zvuci u teoriji lose, ali probao sam par puta, pa je ispalo lose, ono ljudi su me doslovce kao pitali kako možes tako, a i vidio sam da ljudi mogu imati toliko različiti pogled na iste stvari da je to strasno, pa ono sto tebi smeta, ti očekujes, mislis da je ispravno, druga strana gleda s cudjenjem, u njima je normalno sasvim nesto drugo , a tebi to nikako nije prihvatljivo.

Mogu se ja pomiriti da vise nemamo toliko zajedničkih tema, da me je prerastao, da sam jednostavno postao dosadan. Svatko na svoju stranu i sretno

Općenito su ljudi naveli neke stvari koje mi nisu pale na pamet, ali sada kada gledam, sam razlog nije toliko niti bitan, jesam li postao samo dosadan, ili me prerastao, da li me se srami pred novim društvom ili se pak boji da necu pijan reci nesto pred njegovom zenom sto ne bi smio,. Činjenica je da sam ispao iz njegovog kruga prijatelja. Mozda bi mogao dobiti status prijatelja za pivu ikada drugih nema, to me iskreno ne zanima,. Mozda sam to uvijek bio samo nisam shvatio, ali kako god zivot ide dalje

Zadnje uređivanje Earth Bender : 23.01.2018. at 08:49.
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:22.