Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2018., 16:59   #21
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
U Bibliji stoji svašta, ali u kontekstu tadašnjeg društvenog poretka. Nitko nije izuzet iz toga da mora ljubiti bližnje svoje, ni robovi gospodare a ni gospodari robove. A samim time će i granica između tog dvoje nestati. Riječ je o mijenjanju iznutra, iz čovjeka samoga.
Ti znaš iznenaditi a nama je drago čuti da i muslimani otprilike razumiju biblijsku poruku. Vidiš da ipak ne stoji svašta već puno toga pa i to da se ta čovjekova promjena ne događa iz čovjeka samog jer sam čovjek je preslab za takvu jednu promjenu, nego se događa posredstvom svetog duha tj. samog Boga Stvoritelja. Zato Biblija kaže "boj se Boga" jer oni koji se ne boje nikoga pa ni Boga, eh takovi su upriličili svjetski sustav pun kriminala i korupcije taman po Sotoninoj volji. Kad ih pitaš kome služe, odgovore ne ne mi ne služimo onome koji ne postoji. Kad ih pitaš ko im reko da ne postoji, tada zastanu nejasno im na koga misliš, Boga ili šejtana. I tu dođemo do naslovnog pitanja. Premda, gramatički ispravnije trebalo se malim početnim "b", jerbo ovako ispada da se šejtanu upriličila slava, daj zamisli 'on' pa Bog s velkim B. Ljudima definitivno zamka.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 14:29   #22
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Znatan dio Biblije zaista sadrži đavolove riječi, koje se vjernicima proturaju kao Božije. Ali Bog, Stvoritelj nije sotona. Za to treba najprije da ti se objasni zašto postoji sotona (kojije smisao njegova stvaranja), zatom da ti se objasni zašto je sotona ljubomoran na čovjeka, i zašto radi ono što inače radi - zavodi ljude. Kada bi jednom pročitao Kur'an časni (ali sa abdestom) na sva ta pitanja dobio bi dostatan odgovor, koji bi umirio tvboje srce. Pozdrav
Poanta moje teme je pitanje kako znaš da je onaj kojeg smatraš Bogom pozitivac a Sotona negativac?
Kako znaš da Bog nije varalica koji te obmanuo pričom o Sotoni da zadobije tvoju vjeru i odvrati te od pozitivca Sotone?
__________________
Love Lickers

Zadnje uređivanje implosive : 27.01.2018. at 14:49.
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 18:20   #23
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Znatan dio Biblije zaista sadrži đavolove riječi, koje se vjernicima proturaju kao Božije......

Kada bi jednom pročitao Kur'an časni (ali sa abdestom) na sva ta pitanja dobio bi dostatan odgovor, koji bi umirio tvboje srce. Pozdrav
Islamisionar, Biblija bljak bljak, ali zato Kuran sve rješava...
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 20:39   #24
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Heruvim se ovako obrati tragaocu: „Čoveče, prah si i u prah ćeš se vratiti. Oblikovao te je Graditelj Oblika; pripadaš sferi oblika, a dah koji je udahnut u tvoju dušu bio je dah oblika i poput plamena će svetlucati. Ne možeš biti više od onoga što jesi. Ti si stanovnik spoljašnjeg sveta i zabranjeno ti je da uđeš na ovo unutrašnje mesto.
A Adam odvrati: „Mnogo sam puta stajao u ovom dvorištu i molio prijem u kuću moga Oca, a ti si me odbijao i vraćao me nazad da lutam u tami. Tačno je da sam oblikovan od zemlje i da onaj koji me načinio na mene nije mogao preneti blagodat besmrtnosti. Ali me više nećeš otpravljati odavde; jer, lutajući u tami, otkrio sam daje Svemogući odredio moje spasenje, jer je iz najskrivenije Misterije poslao Svog Jedinorođenog, koji je na sebe preuzeo svet koji je oblikovao Demijurg. Razapet je na elemetima tog sveta, a iz Njega je potekla krv moga spasenja. A Bog je Svoju kreaciju, ulazeći u nju, oživeo i u njoj je postavio put koji vodi do Njega. Mada mi Onaj koji me načinio nije dao besmrtnost, besmrtnost je inherentna samoj zemlji od koje sam sastavljen, jer pre no što je svet proizveden i pre no stoje Demijurg postao Regent Prirode, večni Život ostavio je svoj otisak na licu Kosmosa. Ovo je njegov znak - Krst. Da li mi i sada ne dozvoljavaš ulaz, meni koji sam konačno spoznao tajnu o sebi?"
A glas odvrati: „Onaj koje svestan, JESTEl Evo!"

Gledajući oko sebe, Adam se nađe na blistavom mestu,u čijem središtu stojaše drvo sa svetlucajućim draguljima umesto voća i krilatom zmijom, okrunjenom dijademom od zvezda, obavijenom oko njegovog stabla. Beše to glas zmije što mu govoraše.

„Ko si ti?", upita Adam.
„Ja sam Sotona", odgovori zmija, „koji je kamenovan; ja sam Protivnik - Gospod koji je protiv tebe, onaj koji se zalaže za tvoje uništenje pred Večnim Sudom. Bio sam tvoj neprijatelj od dana kada si načinjen; ja sam te uveo u iskušenje; ja sam te isporučio u ruke zla; ja sam ti naneo štetu; uvek sam se trudio da ostvarim tvoju propast. Ja sam čuvar Drveta Poznanja i zakleo sam se da niko od onih koje mogu da zavedem neće uzeti njegovih plodova."

Adam odvrati: „Nebrojeno vekova bio sam tvoj sluga. U svom neznanju slušao sam tvoje reči i one su me odvele na staze jada. Smestio si u moj um snove o moći, a kada sam se borio da ostvarim te snove, oni mi ne donesoše ništa do bola. Ti si posejao seme želje u meni, a kad sam žudeo za telesnim stvarima, agonija beše moja jedina nagrada. Ti si mi poslao lažne proroke i lažno rasuđivanje, a kad sam se trudio da shvatim veličinu Istine, uvideo sam da su tvoji zakoni lažni i samo čamotinjom behu nagrađene moje težnje. Završio sam s tobom zauvek, o vešti Duše! Umorio sam se od tvog sveta iluzija. Neću više da radim u tvojim vinogradima nemorala. Skloni se iza mene, iskušavaču i domaćinu iskušenja. Nema sreće, nema mira, nema dobra, nema budućnosti u doktrinama sebičnosti, mržnje i strasti, koje ti propovedaš. Sve te stvari odbacujem. Odbijam tvoju vlast zauvek!"

A zmija odgovori: „Pogledaj, o Adame, prirodu tvog Protivnika!" Zmija nestade u zaslepljujućem sunčanom rasprskavanju sjaja, a na njenom mestu pojavi se anđeo, blistav u sjajnoj, zlatnoj odori, s velikim skarletnim krilima, koja se širiše od jednog do drugog kraja neba. Užasnut i pun strahopoštovanja, Adam pade pred božanskim stvorenjem.
„Ja sam Gospod koji je protiv tebe i na taj način ostvaruje spasenje tvoje", nastavi glas. „Mrzeo si me, ali ćeš me kroz nastupajuće vekove blagosiljati, jer sam te izveo iz sfere Demijurga; ja sam te okrenuo protiv iluzije svetovnosti; ja sam te odbio od želje; ja sam probudio u tvojoj duši besmrtnost, u kojoj i sam učestvujem. Sledi me, o Adame, jer ja sam Put, Život i Istina!"
Zanimljiv tekst. Izvor?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 03:50   #25
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post

Poanta moje teme je pitanje kako znaš da je onaj kojeg smatraš Bogom pozitivac a Sotona negativac?
Kako znaš da Bog nije varalica koji te obmanuo pričom o Sotoni da zadobije tvoju vjeru i odvrati te od pozitivca Sotone?
Školske nam lektire pitanje na pitanje ne zove se poantom već kubnim upitnicima.

Što bi htio čuti, dal to Sotona je pozitivac? Čuj, dr.Mengele je o sebi mislio sve najpozitivnije, on neznanstvenik fantazirao pridonijeti će znanosti, zbog koje pale crne kiše. Mengele je crko, al izrodili se njemu slični , premda normalni poželjeli bože nek se sotona ne pojavio nikad više , i nek se daj bože prevario ko kako i jeste.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 07:27   #26
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Poanta moje teme je pitanje kako znaš da je onaj kojeg smatraš Bogom pozitivac a Sotona negativac?
Kako znaš da Bog nije varalica koji te obmanuo pričom o Sotoni da zadobije tvoju vjeru i odvrati te od pozitivca Sotone?
Zašto misliš da je nužno kad se dva dilera tuku da je jedan pozitivac drugi negativac ?
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 11:16   #27
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Poanta moje teme je pitanje kako znaš da je onaj kojeg smatraš Bogom pozitivac a Sotona negativac?
Kako znaš da Bog nije varalica koji te obmanuo pričom o Sotoni da zadobije tvoju vjeru i odvrati te od pozitivca Sotone?
Je, čovjek si onda u teološkoj banani ak ne razlikuješ njih.
Tora to točno razlikuje a dudeki se pitaju pa pitaju.
Ljudi ne kuže ovdje veliku razliku između hebrejske biblijezvane kraticom tanah i tzv. novog zavjeta.
Ne gledati to dvoje kao jedan spis jer nije.
Sa židovskog stajališta kršćanstvo je politeizam, idolopoklonstvo.
S kršćanskog pak stajaišta kršćanstvo je nastavak judaizma obistinjen kroz Isusa Krista.
Ne miješati jer onda slaboupoznati ne razumiju.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 11:25   #28
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Zanimljiv tekst. Izvor?
Spisi neke ofističke gnostičke sekte koju je opisao Hipolit Rimski. Ubibože bedastoća.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 13:22   #29
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Zanimljiv tekst. Izvor?
Otkrovenje andjela Heruvina kroz gorući grm na brdu Sinai" ja sam bog nema drugih bogova osim mene"
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 13:39   #30
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da je nužno kad se dva dilera tuku da je jedan pozitivac drugi negativac ?
A čuj... u toj hipotetskoj situaciji bitno ti je da tvoj diler preživi i prosperira kako bi ti i dalje mogao isporučivati ono što ti treba. Dakle, za sve praktične svrhe, on je pozitivac.

Rekreativni politeisti nemaju takvih problema.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 15:20   #31
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Poanta moje teme je pitanje kako znaš da je onaj kojeg smatraš Bogom pozitivac a Sotona negativac?
Kako znaš da Bog nije varalica koji te obmanuo pričom o Sotoni da zadobije tvoju vjeru i odvrati te od pozitivca Sotone?
Jer bi onda npr. 10 Božjih Zapovjedi glasile (karikiram) "Ubij bližnjega svoga", "Ukradi", "Poželi ženu ženidbenog druga", "Laži koliko si širok i dug", "Ne poštuj oca i majku i svako toliko ih opsuj" itd.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 15:23   #32
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ti znaš iznenaditi a nama je drago čuti da i muslimani otprilike razumiju biblijsku poruku. Vidiš da ipak ne stoji svašta već puno toga pa i to da se ta čovjekova promjena ne događa iz čovjeka samog jer sam čovjek je preslab za takvu jednu promjenu, nego se događa posredstvom svetog duha tj. samog Boga Stvoritelja. Zato Biblija kaže "boj se Boga" jer oni koji se ne boje nikoga pa ni Boga, eh takovi su upriličili svjetski sustav pun kriminala i korupcije taman po Sotoninoj volji. Kad ih pitaš kome služe, odgovore ne ne mi ne služimo onome koji ne postoji. Kad ih pitaš ko im reko da ne postoji, tada zastanu nejasno im na koga misliš, Boga ili šejtana. I tu dođemo do naslovnog pitanja. Premda, gramatički ispravnije trebalo se malim početnim "b", jerbo ovako ispada da se šejtanu upriličila slava, daj zamisli 'on' pa Bog s velkim B. Ljudima definitivno zamka.
Ne kažem "svašta" u negativnom smislu, nego jer je to nakraće za napisati. Poanta je da sam Isus (koji je centralni autoritet za kršćane) zapovjed ljubavi stavlja na prvo mjesto. Bar taj dio je vrlo i lijep i jasan, i naravno da ću ga poštovati već samim time. A ujedno je i odgovor na temu.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 17:25   #33
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Ne kažem "svašta" u negativnom smislu, nego jer je to nakraće za napisati. Poanta je da sam Isus (koji je centralni autoritet za kršćane) zapovjed ljubavi stavlja na prvo mjesto. Bar taj dio je vrlo i lijep i jasan, i naravno da ću ga poštovati već samim time. A ujedno je i odgovor na temu.
"svašta" je bilo samo zato jer je najkraće za napisati ? , al gle kolko još rečenica možeš ispisati u najmanju ruku ne najkraćih

Za kršćane Isus nije centar autoritet. Jer i sam ima autoritet iznad sebe.

(znam, taj dio/tu činjenicu, poštuju i muslimani , zato zašto se svađati)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 18:21   #34
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post

Za kršćane Isus nije centar autoritet. Jer i sam ima autoritet iznad sebe.
To, naravno nije točno, to što pišeš je stav npr. JS, a ne "svih" kršćana.
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 20:52   #35
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
To, naravno nije točno, to što pišeš je stav npr. JS, a ne "svih" kršćana.
Kojih 'svih' kršćana ombre ne valjda i onih koji furaju pištolje.

NZ reče Isus Krist nije centar (Ivan 5:19,20) , a ti ispravljaj kolko oćeš
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 21:54   #36
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Kojih 'svih' kršćana ombre ne valjda i onih koji furaju pištolje.

NZ reče Isus Krist nije centar (Ivan 5:19,20) , a ti ispravljaj kolko oćeš
Isus Krist je utjelovljeni Stvoritelj, Bog Otac. Za kršćane. Amen.
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 22:13   #37
@implosive tvoja ideja da je Sotona zapravo Bog ima smisla samo panteistima, tj. danas mnogo-prisutnim new-ageovcima koji vjeruju da je sve jedno i da smo zapravo dijelovi Boga. Po tome onda budući da si i sam Bog, nema ni zla jer je svaki odabir dobar ako je sve jedno, gubi se dualnost. Okretanje drugog obraza ne znači to što ti misliš. Nije dobro tako izvlačiti iz konteksta. Nije Isus mislio da čovjek treba biti dobričina, glupan i otirač. Okrenuti drugi obraz bi bilo ne uzvraćati zlom, već dobrom. Kad trpiš zlo, uzvrati nečim dobrim, a ne kamenom. Imaš Tomislava Ivančića koji to dobro objašnjava.
stupor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 22:16   #38
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Isus Krist je utjelovljeni Stvoritelj, Bog Otac. Za kršćane. Amen.
Zar da kršteni vodom pričaju krštenima znanjem?

Filipljanima 2:6


Lijepo nas čitati. Pozdrav.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 22:40   #39
iz perspektive sotonističke crkve koja je na vrhuncu 70-tih imala oko 25.000 članova Sotona je pravi Bog
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 23:16   #40
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
iz perspektive sotonističke crkve koja je na vrhuncu 70-tih imala oko 25.000 članova Sotona je pravi Bog
? šprehe o sotonističkoj crkvi,

prouči Matej 4:8,9 da skontaš ne radi se o svim kraljevstvima nego i o svim religijama

i onda?, kojom bi to kvotom nabrojo članove samo jedne, religije jelte, jer pa tu statistiku ne moru polovit čak ni statistički stručnjaci, zato oni numeriraju otprilike broj taj i taj, jer pa kako drugačije, hajd samo skokni do Afrike, tamo ima nekih plemena za koje nikad niko čuo al furaju religiju pitaj boga koju, sad se i njih pod mus numera tog i tog , zbilja čovjeku dođe smješno.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.