Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2018., 22:21   #41
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
Roditi se
Školovati
Zaposliti
Imati potomstvo
Raditi za potomstvo da možeš imati osnovne potrebe
U slobodno vrijeme odmarati
Vikendom više odmarati
U mirovini odmarati
Čekati potomke potomaka
Umrijeti
generalno se podcjenjuje koliki to napor, stres i rizik podrazumjeva

danas se na to gleda kao na neku glupu šprancu, ljudi ne razumiju da je to život, da je baš to konkretan, težak i opasan život, život kao takav
živit, radit, imat djecu, odgojit djecu u ljude koji imaju djecu
to je teško i zajebano i to je ono na što se život zaista svodi, jer inače nije život, inače ga nema

dve tri generacije prije nas su u šupama i kletima živili od po 20 kvadrata njih 7, di je bila kultura da imaju pod i dimnjak su još bili sretni, ekipa se zimi stokom grijala mjesto centralnog

ne podcjenjuj koliko je život inherentno sranje, al ono svima a ne samo njima, univerzalno, uvjek

imaš komad kruha na stolu, računaj imam komad kruha

majketi par soma kilometara od nas je armagedon, i neče stat skoro, nije stao nikad

i još, usput onako, koja mrtva mirovina, pola nas neče mirovinu u životu vidit

Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
Tu u ovoj šugavoj državi gdje nam večina ljudi kroji majmune koji nam niti 30% ovoga nemogu ispuniti, se svodi na preživljavanje iz dana u dan.
to bi otprilike bio život na planeti zemlji
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 23:39   #42
Quote:
khari kaže: Pogledaj post
Mislim da pitanje treba preformulirati pa staviti onu slavnu;
Sto je uopce svrha naseg dolaska ovdje?

Ako svrhe nema, odakle onda izvuci volju?


Sto se mene tice, kad mi bas onako full vise nema smisla biti u ovom hrckovom vrtuljku, mislim da cu se bez griznje savjesti urokat.
Naravno, ako budem skupio muda za to. Do sada sam bio kukavica. Nisam imao muda. Ali nije bas ni odluka jednostavna.
Ako se urokam, svima na sahrani ugodan party pozelim. Ovo ce mi biti posljednja zelja.

https://www.youtube.com/watch?v=htyh...Mh89g0&index=9

Spica krece na 1,09.
S vec pripremljenom porukom, to je bio moj maximum. jbg.
upravo
i onda ide ona stara prozvakana 'zivot nema smisao sam po sebi, vec treba da mu ga ti das'
nit imam snage nit volje nit zelje da trazim/izmisljam smisao
maria 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 10:52   #43
Quote:
maria 8 kaže: Pogledaj post
upravo
i onda ide ona stara prozvakana 'zivot nema smisao sam po sebi, vec treba da mu ga ti das'
nit imam snage nit volje nit zelje da trazim/izmisljam smisao
Da se uhvatite nekog konkretnog i ozbiljnog posla u kojem vidite rezultate vašeg uloženog vremena i rada, i u kojem možete uživati tijekom ili nakon obavljenog shvatili bi da je upravo to smisao.. i da je upravo u tome vrijednost našeg života:
- Nečije ruke koje su te donijele na svijet, nosile, pridržavale, hranile, pljeskale i poticale
- Nečiji strpljiv rad koji ti je omogućio život
- Rad i smislena kreativnost tisuće ljudi koji su napravili zgradu u kojoj živiš, ulicu kojom hodaš, kvart u kojem piješ kavu, u kojem učiš, radiš, odgajaš svoju djecu i stvaraš...

Potraga za smislom je onako umjetnička ekspresija naše životne realnosti, našeg života.. Postavljaju se zagonetke, pa se zastane i razmišlja, promisli o sebi i drugima, korigira sebe na bolje i ide se dalje.. Kao kad pogledaš neku zanimljivu kazališnu predstavu koja te tjera na razmišljanje, dade pouku i smjernicu i ideš dalje..
Smisao je u svemu onom što jesi i što daješ svijetu oko sebe.. dakle svatko od nas kreira svoj mali vlastiti smisao, iz kojeg izlaze velike stvari, novi životi i neka nova budućnost..

Razlika između čovjeka sa smislom i čovjeka bez smisla nije uopće velika, dijeli je jedna tanka crta između optimizma i pesimizma.. Prvi vjeruje u sebe, druge i pozitivan aspekt vlastitog i tuđeg postojanja, drugi ne vjeruje.. Potrudimo se da budemo optimisti i veliki dio naših problema (koje si najčešće sami stvaramo) biti će razriješen.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 11:00   #44
Quote:
kor-im kaže: Pogledaj post


to bi otprilike bio život na planeti zemlji
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 21:20   #45
Imam osjecaj da sto vise tehnologija,u vidu 'drustvenih mreza' napreduje da ljudi 'drustveno' nazaduju. Sistem je takav da danas nitko nema vremena za nista. Pola dana sam na poslu pa po kuci nesto sredim a kasnije il umor il lijenost ili sto vec me drze prikovanu na netu prelistavajuci jedno te isto s misljenjem kako se trebam pokrenuti ili otici s nekim negdje razbiti monotoniju. Vecina ih nema love, volje uvijek za otici na pivu il stogod pa se sve svede ma drugi put cemo. Fali pozitivnih ljudi koji se zezaju i nasmijavaju, to stvara neki lanac koji nas potice na smijeh i na to da zaboravis na brige.
Vecina ih radi posao koji ne voli ili im ne pase iz nekog drugog razloga pa se i tu stvara nezadovoljstvo.

Volje za zivotom u nekom periodu imam, budem pozitivna, pocnem raditi na sebi i svasta nesto. A nekad imam osjecaj da cu poludjeti okruzena ovakvim zivotom.
Treba misliti pozitivno ali nekad ni to nije lako.
__________________
It's ok to live a life others don't understand
goagirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 23:49   #46
Quote:
goagirl kaže: Pogledaj post
Imam osjecaj da sto vise tehnologija,u vidu 'drustvenih mreza' napreduje da ljudi 'drustveno' nazaduju. Sistem je takav da danas nitko nema vremena za nista. Pola dana sam na poslu pa po kuci nesto sredim a kasnije il umor il lijenost ili sto vec me drze prikovanu na netu prelistavajuci jedno te isto s misljenjem kako se trebam pokrenuti ili otici s nekim negdje razbiti monotoniju. Vecina ih nema love, volje uvijek za otici na pivu il stogod pa se sve svede ma drugi put cemo. Fali pozitivnih ljudi koji se zezaju i nasmijavaju, to stvara neki lanac koji nas potice na smijeh i na to da zaboravis na brige.
Vecina ih radi posao koji ne voli ili im ne pase iz nekog drugog razloga pa se i tu stvara nezadovoljstvo.

Volje za zivotom u nekom periodu imam, budem pozitivna, pocnem raditi na sebi i svasta nesto. A nekad imam osjecaj da cu poludjeti okruzena ovakvim zivotom.
Treba misliti pozitivno ali nekad ni to nije lako.
treba imati stabilan smisao zivota i cilj
(nemam pojma kako to ostvariti u praxi)
maria 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 09:03   #47
Misliti pozitivno ili ne, i dalje tonemo kao titanik. Previse je glupih ljudi, koji dalje sire svoju glupost. Ne vidim ni jednu pozitivnu iskru ljudskog postojanja. Svak je okupiran svojim, pijanci imaju birtije, uplaseni imaju crkve,filozofi imaju forum hr..
Zar je toliko tesko stati na jedan dan raditi što ste radili prije, i samo pogledati svijet oko sebe i upitati se? ocito jako tesko.. I sve sto pisemo i sve sto ce se napisati, je nepotrebno gubljenje vremena, jer se stvari nikada neće promijeniti.
__________________
Kosa mi se diže na glavi i strašno me ljuti kad vidim da idioti postaju cijenjeni ljudi.
ipman22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 21:58   #48
Nemam Volje

Bas sam sjeban zadnjih dana

Dolazi neko crnilo u sudar samnom
Svjetlosni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 00:30   #49
Quote:
Svjetlosni kaže: Pogledaj post
Nemam Volje

Bas sam sjeban zadnjih dana

Dolazi neko crnilo u sudar samnom
kljucno je da li je to poslednjih par dana ili je takvo stanje neki duzi period
maria 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 01:46   #50
Quote:
goagirl kaže: Pogledaj post
Imam osjecaj da sto vise tehnologija,u vidu 'drustvenih mreza' napreduje da ljudi 'drustveno' nazaduju. Sistem je takav da danas nitko nema vremena za nista. Pola dana sam na poslu pa po kuci nesto sredim a kasnije il umor il lijenost ili sto vec me drze prikovanu na netu prelistavajuci jedno te isto s misljenjem kako se trebam pokrenuti ili otici s nekim negdje razbiti monotoniju. Vecina ih nema love, volje uvijek za otici na pivu il stogod pa se sve svede ma drugi put cemo. Fali pozitivnih ljudi koji se zezaju i nasmijavaju, to stvara neki lanac koji nas potice na smijeh i na to da zaboravis na brige.
Vecina ih radi posao koji ne voli ili im ne pase iz nekog drugog razloga pa se i tu stvara nezadovoljstvo.

Volje za zivotom u nekom periodu imam, budem pozitivna, pocnem raditi na sebi i svasta nesto. A nekad imam osjecaj da cu poludjeti okruzena ovakvim zivotom.
Treba misliti pozitivno ali nekad ni to nije lako.
sigurno je da ides nazad ako cujes od nekog informaciju umjesto da je sama iskusis. kakv si ti buduci ratnik svojih ciljeva ak si samo procitao?
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 01:52   #51
Quote:
ario11121 kaže: Pogledaj post
nemam

što više radim i trudim se, to imam manje para i gore mi je
što se više trudim oko ljubavi i drugih ljudi to mi oni svi više zabijaju nož u leđa

čekam da mi se napokon sreća malo okrene...
balon je najgori.
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 01:58   #52
Quote:
Hot candy kaže: Pogledaj post
Ima dana kada ne znam što ću sa sobom.

Imam u životu gotovo sve što mi treba, ne fali mi skoro pa ništa. No, uvijek je tu ona neka neizreciva glad za više, bolje...

Zapravo, učim se zahvalnosti, i učim se pomiriti sa životom i samom sobom. Nije baš ni jednostavan ni lak proces, i što je najgore, spor je.

Dani kad osjećam da letim su puno rjeđi nego oni kad nemam volje. Takve čekam da što prije prođu, a na stvari koje moram odraditi se natjeram. Kad se prelije čaša, zatvorim se u svoj svijet, vidam rane, razgovaram sa samom sobom, i onda opet krećem ispočetka.
Još nisam naučila pomiriti želje, mogućnosti i vlastitu glavu.
zasto bi stala s svojim zahtjevima?

putuj osvjezi se.
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 19:53   #53
Nemam.
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 20:13   #54
najbolje mi je ovo da se treba boriti.
za šta?
cijeli život je borba protiv smrti, koja neminovno pobjeđuje na kraju.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 08:42   #55
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
najbolje mi je ovo da se treba boriti.
za šta?
cijeli život je borba protiv smrti, koja neminovno pobjeđuje na kraju.
Definitivno je borba protiv smrti,ali odgovor bi bio (na ovo šta?) za nagradu poslije borbe.Lijepo je kada se boriš pa uživaš malo u toj nagradi pa opet.To ti daje goriva za dalje.

Moj odgovor na temuefinitivno više NE.

Moja borba traje predugo,a samo je sve gore i to je jbn destruktivno da sam ostao bez goriva za išta više!
Nohappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 16:17   #56
Zivot je bezveze i previse je nametnutih granica
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 20:25   #57
ova tema je o meni jako glupa sve je jasno nema ako zivot nema smisla zasto bi itko imao volju za njim
Jelina2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 17:52   #58
Quote:
Hot candy kaže: Pogledaj post
Ima dana kada ne znam što ću sa sobom.

Imam u životu gotovo sve što mi treba, ne fali mi skoro pa ništa. No, uvijek je tu ona neka neizreciva glad za više, bolje...

Zapravo, učim se zahvalnosti, i učim se pomiriti sa životom i samom sobom. Nije baš ni jednostavan ni lak proces, i što je najgore, spor je.

Dani kad osjećam da letim su puno rjeđi nego oni kad nemam volje. Takve čekam da što prije prođu, a na stvari koje moram odraditi se natjeram. Kad se prelije čaša, zatvorim se u svoj svijet, vidam rane, razgovaram sa samom sobom, i onda opet krećem ispočetka.
Još nisam naučila pomiriti želje, mogućnosti i vlastitu glavu.
Ovo kao da sam ja pisala
Ne znam kako se pomiriti s tim da trenutno zivim kako zivim, jer je sve ok, da samo uzivam u svemu sto imam jel to depresija mozda?
E i da, stalno zivim sada napregnuta do maksimuma kako bih si osigurala buducnost koja je zapravo neizvjesna.
Ispada da niaam sretna u sadasnjosti jer zelim jos nesto, a mozda necu ni u buducnosti jer npr sutra moze 3. Svj rat
Ko da sam hrcak u kavezu koji trci na onoj spravici u krug.. se osjecam ponekad
__________________
παντα ρεϊ
Don`t cry is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2018., 23:26   #59
Quote:
MaraLSonline kaže: Pogledaj post
Imate li volju za životom?
Kad mi je život ugrožen, istog trena postanem svesna svoje "volje za životom". Ona je stalno tu, održava me u životu, ali je inače ne primećujem, pa mi se nekad čini kao i da je nema. Tek ekstremne okolnosti pokažu koliko je zapravo jaka.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2018., 00:31   #60
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Kad mi je život ugrožen, istog trena postanem svesna svoje "volje za životom". Ona je stalno tu, održava me u životu, ali je inače ne primećujem, pa mi se nekad čini kao i da je nema. Tek ekstremne okolnosti pokažu koliko je zapravo jaka.
Točno to, usudila bih se reći sveti životinjski instinkt za preživljavanje koji te vadi iz svakog gliba.
Urođena osobina zlata vrijedna, samo što netko to ima više, netko manje izraženo. Doduše, sve ovisi i o tome koliko puta je bilo potrebe da se takvo što uopće aktivira. Što više ekstremnih i što više raznolikih situacija, to više je ta komponenta izražena, postaneš izuzetno kreativan, naučiš brzo reagirati. Nakon nekog vremena i xy izazova postane normalno tako funkcionirati, vadiš asa iz rukava čak i kad nije baš nužno potrebno, zlu ne trebalo. Često se to zna tumačiti kao snaga volje, sposobnost regeneracije, glad za životom, nešto što te tjera naprijed, jedna stvar koja pokreće drugu... Sve to je redom prisutno unutar nas samih, a da toga često nismo ni svjesni, osim možda kao što kažeš u ekstremnim situacijama. Doduše, nekad se nehotice preslika i na najobičnije bezazlene životne situacije, ali definitivno pozitivna osobina.
JUPI 11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:19.