Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2018., 21:51   #41
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Iskreno, da sam sada solo, ne znam sto bih sa sobom niti kako bih se organizirala.
Nevezano uz to bi li postojala ljubav prema bivsem.partneru ili ne, da iz nekog razloga ostanem solo, vjerojatno bih neko vrijeme bila sama sa sobom. I mozda pokusala nauciti voljeti sebe, svoju slobodu,svoj mir.
Cak mi se i svida ta zamisao.
Tek kad bih postala mirna i na cisto sama sa sobom, vjerojatno bih pocela gledati svijet oko sebe i uocavati muskarce u njemu.
Ja se vec sad osjecam mirna i ok sama sa sobom. A cini mi se da sam sama zadnjih 600 godina. Samija od toga ne mogu biti.
MaSvasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 22:01   #42
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Tek kad bih postala mirna i na cisto sama sa sobom, vjerojatno bih pocela gledati svijet oko sebe i uocavati muskarce u njemu.
Po mom iskustvu, nemir je ono što te tjera da vidiš što još ima za tebe na svijetu.
Valissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 22:02   #43
Quote:
MaSvasta kaže: Pogledaj post
Ja se vec sad osjecam mirna i ok sama sa sobom. A cini mi se da sam sama zadnjih 600 godina. Samija od toga ne mogu biti.
A onda ti je vrijeme da pocnes promatrati svijet oko sebe
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 22:04   #44
Quote:
Valissa kaže: Pogledaj post
Po mom iskustvu, nemir je ono što te tjera da vidiš što još ima za tebe na svijetu.
Ali taj isti nemir, takoder i skrece koncentraciju s bitnih stvari. A u 40 ima, tesko da je to idealna kombinacija.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 22:05   #45
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Ako nađe takvog, bit će veselo i neka naprave još jedno zajedničko.
Teško je i slobodnima naći pravu osobu, a kamoli rastavljenima s djecom.
Život je ionako kompliciran i pun stresova. Zar misliš da se nekome zajebava s tuđom djecom? Ako takvih ima, sretno joj bilo.
Lilly blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 22:15   #46
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Koliko su stara djeca, muški obično neće petljati se ženama koje imaju djecu pogotovo ako su muška, puno je tu pitanja i problema posebno ako veza ode u ozbiljne vode, možda je autorici najbolje da je sama godinu, dvije pa će vidjeti što i kako dalje.
daj mi pliz ovo malo objasni?!
Lilly blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 22:21   #47
Avelina, u različitim okolnostima različite su stvari bitne. Kad nemaš egzistencijalnih problema, usredotočen si na duhovne i tjelesne poticaje.
Što mi je bitno? Da se dobro osjećam, ponekad i ushićeno. Moram nadoknaditi.
Valissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 22:24   #48
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Ali taj isti nemir, takoder i skrece koncentraciju s bitnih stvari. A u 40 ima, tesko da je to idealna kombinacija.
Ja pak mislim da su to prave godine za skretanje koncentracije :klap:
Odgovorna sam i uracunljiva, pouzdana i predvidljiva vec 20 godina hahaa
MaSvasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 22:55   #49
Quote:
MaSvasta kaže: Pogledaj post
Ja pak mislim da su to prave godine za skretanje koncentracije :klap:
Odgovorna sam i uracunljiva, pouzdana i predvidljiva vec 20 godina hahaa

"Bitne stvari", troje djece, 40 godina (kao da imaš 400), ako nisi do sad-e sad je već kasno...
Uglavnom, tuga i jad od komentara ovdje...jedan je na kraju bio dobar, nauči voljeti sebe, i stvarno daj, jer godine, broj djece, i život na silu u nesretnom braku jer je to šablona nisu bitni. Glavu gore, prvo nađi sebe, onda budi malo manje uračunljiva, i predvidljiva, pa će se život posložit sam od sebe
inglorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 22:59   #50
Kako na ovoj temi ima naivnih ljudi, nivo naivnosti im je na razini djece u vrtiću. Katastrofa.
Autorice, varaš se u procjeni - meni uopće nije važno što će drugi reći. Odavno sam ja to prerasla. Jebe mi se za tuđa mišljenja.
Tebi ću dati samo jedan savjet - BUDI REALNA i nemoj puno očekivati jer bi se mogla razočarati. 40 e godine su jako varljive. Ako ne kužiš sada, budeš s vremenom.
A vi ostali - jebe mi se za vaša mišljenja. Znate da sam u pravu, ali se bojite pogledati istini u oči.
U životu je najbolje biti REALAN.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 23:01   #51
Quote:
inglorion kaže: Pogledaj post
"Bitne stvari", troje djece, 40 godina (kao da imaš 400), ako nisi do sad-e sad je već kasno...
Uglavnom, tuga i jad od komentara ovdje...jedan je na kraju bio dobar, nauči voljeti sebe, i stvarno daj, jer godine, broj djece, i život na silu u nesretnom braku jer je to šablona nisu bitni. Glavu gore, prvo nađi sebe, onda budi malo manje uračunljiva, i predvidljiva, pa će se život posložit sam od sebe
Ne sjecam se da sam pisala sta sam radila dosad. Ali odlicno je sto se pocinje od pretpostavke da sam u ne-ljubavi sama sa sobom. Vrlo patronizirajuce.
MaSvasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 23:03   #52
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
U životu je najbolje biti REALAN.
A cek samo malo, sta to znaci biti realan, bas znas svoj vijek trajanja i sve procese nadolazece i kako ce se odvijati.

Ja sam isto realan ali nisam bas toliko samouvjeren u jednadzbu u kojoj mi fali podosta parametara za takvu "sigurnost realnosti".

Sutra ti se moze desiti nesto sto nisi uracunala u "kalkulaciju realnosti" i sta onda...
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 23:05   #53
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Ako nađe takvog, bit će veselo i neka naprave još jedno zajedničko.
Teško je i slobodnima naći pravu osobu, a kamoli rastavljenima s djecom.
Život je ionako kompliciran i pun stresova. Zar misliš da se nekome zajebava s tuđom djecom? Ako takvih ima, sretno joj bilo.
My time, kad god tebe čitam dobijem dojam da si iz neke pripizdine u koju još nisu stigli suvremeni trendovi ponašanja pa se sad čudiš ko pura dreku nečem što u ostatku svijeta več odavno postoji. Pogledaj samo koliko brakova se godišnje razvede. Kad je moja mama išla u osnovnu školu samo je ona bila dijete rastavljenih roditelja. Kada je u osnovnu školu išao moj najmlađi brat pola razreda je imalo rastavljene roditelje. Biti rastavljen s djecom stvarno nije nikakvo čudo danas, hrpa ljudi se rastavlja i ponovno uparuje.

Gledam svoje starce, nešto manje od 50 godina života, nešto manje od 30 godina braka, troje odrasle djece, zaposleni, situirani, ostvareni. Da se sutra rastanu stvarno ne vidim koja bi im bila objektivna prepreka da se upare? Djeca koja ne žive više s njima i imaju svoje živote? Djeluje mi čak i da je bezbrižnije i ljepše iz te perspektive kad si sve te društvene obveze imanja i odgajanja djece, stvaranja stabilne financijske konstrukcije, osiguravanja nekakve pozicije u karijeri već ostvario i sad se možeš samo prepustiti sebi i uživanju u plodovima napravljenog.

Tako da ne gnoji autorici sliku budućnosti koja će zasigurno biti ljepša no što bi bila da je ostala u braku u kojem joj nije više bilo lijepo i u odnosu koji je više nije ispunjavao.
MonotypeCorsiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 23:07   #54
My Time je zena!!! Ja sam bila sigurna da je to muskarac koja zazire (!) od zena.
Uopce ne prihvacam da je to tako kako kaze My Time. Moje iskustvo dosad (iz zivota) mi kaze da imamo ono sto (mislimo) da zasluzujemo. Dakle, ako mislimo da nas nitko nece jer smo (ne da mi se nabrajati), onda ce nam tako i biti.
Opustene i zadovoljne osobe su (meni barem) najprivlacnije.
MaSvasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 23:07   #55
Quote:
MaSvasta kaže: Pogledaj post
Ne sjecam se da sam pisala sta sam radila dosad. Ali odlicno je sto se pocinje od pretpostavke da sam u ne-ljubavi sama sa sobom. Vrlo patronizirajuce.
Pogrešno si shvatila, citirao sam komentare od ostalih na temi, ne tebe direktno. Kako god, svu sreću ti želim
inglorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 23:13   #56
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Kako na ovoj temi ima naivnih ljudi, nivo naivnosti im je na razini djece u vrtiću. Katastrofa.
Autorice, varaš se u procjeni - meni uopće nije važno što će drugi reći. Odavno sam ja to prerasla. Jebe mi se za tuđa mišljenja.
Tebi ću dati samo jedan savjet - BUDI REALNA i nemoj puno očekivati jer bi se mogla razočarati. 40 e godine su jako varljive. Ako ne kužiš sada, budeš s vremenom.
A vi ostali - jebe mi se za vaša mišljenja. Znate da sam u pravu, ali se bojite pogledati istini u oči.
U životu je najbolje biti REALAN.
Ili ograničen...ograničenim ljudima život je puno jednostavniji.
Imaju dvije boje...ili možda čak jednu. Crnu. I nemaju dilema!
Je, u pravu si, svakako treba u životu biti realan, jer što je uopće život ako ga promatramo "dječjim očima"
I glavno je da čovjek odraste. Preraste...i bude u svom ograničenom svijetu bez boje, mirisa i okusa...tako nikada neće biti povrijeđen.
Možda će samo biti ogorčen...ali nemreš imati baš sve, ako si realan onda ti je to jasno ko dan (makar ako prevladava crna boja, onda je uvijek mrak)
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 23:15   #57
MaSvasta, prosla,sam to, samo sa manje djece. I mogi razumjeti kako se osjecas i sto si zelis. Mislm da ima puno zena i muskaraca nasih godina koji bi rado da se uspiju prepoznati s nekim. U ozbiljnijem ili neobaveznijem obliku, kako tko. Ali to nije bas lako naci.
littleorange is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 23:19   #58
Quote:
MaSvasta kaže: Pogledaj post
Ja se vec sad osjecam mirna i ok sama sa sobom. A cini mi se da sam sama zadnjih 600 godina. Samija od toga ne mogu biti.
Tvoje čuđenje da ti muž ne nedostaje je svakako zanimljivo, jer si sa njim provela puno godina, imaš i troje djece i da...sad može se dogoditi da si naprosto tokom godina živjela u tom lažno napuhanom balonu i bila bez zraka.
SAd si došla do kisika.
Da li ćeš nekoga upoznati sutra, za mjesec dana, godinu ili više mislim da uopće nije važno, nego da li ćeš upoznati nekoga u bilo kojem vremenskom odmaku tko će ti biti dovoljno zanimljiv da sa njime poželiš provoditi vrijeme.
U godinama si u kojima si vjerujem prilično svjesna sebe i onoga što želiš ili ne želiš, izbora uvijek ima, ljudi ima, ali mislim da nas život stvarno može pomaziti samo onda ukoliko sretnemo nekoga sa kime zbilja možemo imati kvalitetan odnos.
Ne mora to nužno biti neki novi brak, ali jedan dobar odnos sa nekim bez fige u dzepu je sigurno dobitak, onaj životni.
Eto želim ti da budeš zadovoljna.
Makar bila i sama...jer biti sam ne mora nužno biti usamljen. Ponekad smo usamljeniji u dvoje.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 23:34   #59
Koja je ovdje ekipa jbt
To su se preselile one sa vjenčanja, pa pametuju.
Sad je najbolje biti rastavljen.
Pored ovakvih kao vi i ne čudim se da se svaki treći brak rastaje.
@ corsiva, grad u kojem živim je daleko od pripizdine (mjenjala bi se ti kad bi mogla ovdje doći)
@ jelena - što se ti javljaš, pa tebi je ionako sve u crno bijeloj tehnici, nemoj sada glumiti na ovoj temi.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 23:46   #60
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Koja je ovdje ekipa jbt
To su se preselile one sa vjenčanja, pa pametuju.
Sad je najbolje biti rastavljen.
Pored ovakvih kao vi i ne čudim se da se svaki treći brak rastaje.
@ corsiva, grad u kojem živim je daleko od pripizdine (mjenjala bi se ti kad bi mogla ovdje doći)
@ jelena - što se ti javljaš, pa tebi je ionako sve u crno bijeloj tehnici, nemoj sada glumiti na ovoj temi.
Ako je rijec o odrasloj djeci, gdje je problem?

Sef mog muza se razveo i usao u drugi brak dok su "djeca" bila na faksu. Druga zena vlastitu djecu niti ima niti zeli. Ali s njegovima je u skroz korektnim odnosima. Mladi dode na veceru svaku nedjelju navecer, stariji se navrati preko praznika posto zivi daleko. I nigdje problema. Ne vidim da joj je neki problem "izdrzati" te posjete.

Samo jedan od mnogih primjera.

A posto se svaki treci brak raspada kao sto kazes, onda valjda postoji i lijep broj rastavljenih koji jedni drugima mogu "tolerirati" prijasnji zivot (posto i sami imaju "proslost").
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:17.