Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2018., 23:52   #61
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Tebi ću dati samo jedan savjet - BUDI REALNA i nemoj puno očekivati jer bi se mogla razočarati. 40 e godine su jako varljive. Ako ne kužiš sada, budeš s vremenom.
A vi ostali - jebe mi se za vaša mišljenja. Znate da sam u pravu, ali se bojite pogledati istini u oči.
U životu je najbolje biti REALAN.
Ne budi Negativna Nancy.

Quote:
MaSvasta kaže: Pogledaj post
Čitam vec neko vrijeme forum, tražim informacije, pokusavam se posloziti sama sa sobom... dakle, u braku 23 godina, troje djece, nije vise islo...
Za druženje ćeš sigurno nekoga naći, a moguće i novu veliku ljubav tko zna. Kad sam bio u dvadesetim mislio sam da ako ne nađeš nekoga do tridesetih, da se stvar jako komplicira jer su tada svi više manje poženjeni i imaju obitelj što uvelike sužava izbor mogućeg partnera.

Sad kad sam u tridesetim vidim da brakovi pucaju kao kokice, a ima i dosta onih koji se nisu ni ženili, tako da je na ljubavnom tržištu za osobe u tridesetim i četrdesetim vrlo živahno, posebno ako živiš u gradu. Samo naprijed.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 00:04   #62
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Pa dobro jel' se svi na ovoj temi prave blesavi ili ne znaju što znači riječ - realnost?
A možda svi još nosite ružičaste naočale
Ili ne žive svi u svojim skučenim malim svemirima i prave se da su mjerili svih stvari.

Ti isto moraš biti realna i priznati sama sebi da si puno starija i od autorice i većine forumaša i izgubila si tok s vremenom u kojem živimo.

A druga stvar koju bi si priznala, da si iole realna, je da si duboko nesretna i nezadovoljna osoba. I iz nekog svog razloga želiš da svi oko tebe budu nesretni jer to je tvoja realnost. Svi drugi imaju ružičaste naočale

Autorice, ako zanemarimo paralelni paleolitski svemir u kojem My Time obitava, ljudi se uparuju i sa šezdeset i s djecom i bez njih. Briga te što svi muškarci navodno biraju. Dovoljan ti je jedan. Realno je zabavljati se, izlaziti i družiti se, bez prevelikog razmišljanja o statistici i mogućnostima za brak koje ionako ne želiš.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 06:31   #63
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Ili ne žive svi u svojim skučenim malim svemirima i prave se da su mjerili svih stvari.

Ti isto moraš biti realna i priznati sama sebi da si puno starija i od autorice i većine forumaša i izgubila si tok s vremenom u kojem živimo.

A druga stvar koju bi si priznala, da si iole realna, je da si duboko nesretna i nezadovoljna osoba. I iz nekog svog razloga želiš da svi oko tebe budu nesretni jer to je tvoja realnost. Svi drugi imaju ružičaste naočale

Autorice, ako zanemarimo paralelni paleolitski svemir u kojem My Time obitava, ljudi se uparuju i sa šezdeset i s djecom i bez njih. Briga te što svi muškarci navodno biraju. Dovoljan ti je jedan. Realno je zabavljati se, izlaziti i družiti se, bez prevelikog razmišljanja o statistici i mogućnostima za brak koje ionako ne želiš.
Ok, sad su mi puno jasniji i puno razumljiviji njeni upisi i njena realnost.
Mozda My time, samo trazi svoj, My space u cijelom ovom nerealnom i zbrkanom svemiru.
Ocito ne kuzi da nam je svima tako, samo sto to svatko od nas pokusava na svoj nacin, onako kako najbolje zna, s najboljim namjerama i na temeljima svojih vlastitih iskustava. Ne njenih i ne necijih.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 08:52   #64
Avelina odlicno si to napisala. Svatko pokuava na,svoj nacin, i niciji nije bolji ili vise vrijedan od necijeg.
I svatko ima neka svoja iskusta proslost, i nesto sto nosi sa sobom. Rijetko je da netko ostane netaknut kroz zivot.
littleorange is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 09:15   #65
Imam uvjerenje da dok god smo živi možemo se upariti s novom osobom, završiti odnos koji nam više ne odgovora, možemo promijeniti svoje životne okolnosti u ljubavnom, poslovnom, stambenom, duhovnom, itd. smislu jer i to je poanta života - kretanje, gibanje, promjena koja je vječna i imanentna životu i jedino što toj promjeni stoji na putu smo mi sami. Zato se treba prepustiti tijeku varijanti s uvjerenjem da je sve kako treba. Ni dobro, ni loše nego baš onako kako treba biti. I ne treba ništa fatalistički doživljavati i držati se za neku situaciju ili osobu zbog vanjskih formi i normi. Brak je završio i nema posebnih emocija vezano uz bivšeg supruga? Ima li što bolje od toga barem kad su u pitanju rastanci?
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 09:44   #66
Ja ne vidim nikakva problema. I ja sam, u početku, mislila da je My Time neki zatucani muškarac, pa sam shvatila da je zatucana žena iz neke pripi*dine bliske Hercegovini.
Znači, mislim da autorica ima sve preuvijete da uživa u životu, sa svojom djecom, financijski neovisna, stambeno zbrinuta. Moj savjet je da nađeš neki zanimaciju,slobodnu aktivnost samo za sebe. Pretpostavljam da su djeca već dovoljno velika da brinu o sebi dok tebe nema sat-dva-tri.
Isto tako, ne vidim razloga zašto ne bi mogla sresti nekog muškarca s kojim bi se povremeno viđala i družila. Shvaćam da ne želiš nekih većih obaveza koje nosi zajednički život, ali ima muškaraca koji su razvedeni, udovci, možda imaju djecu pa isto ne žele neke obvezujuće veze, ali im paše povremeno viđanje s nekom ženom.
Mislim da si u godinama u kojima još uvijek možeš uživati u životu i baviti se sobom.
Zubicaljubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 20:29   #67
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Koja je ovdje ekipa jbt
To su se preselile one sa vjenčanja, pa pametuju.
Sad je najbolje biti rastavljen.
Pored ovakvih kao vi i ne čudim se da se svaki treći brak rastaje.
@ corsiva, grad u kojem živim je daleko od pripizdine (mjenjala bi se ti kad bi mogla ovdje doći)
@ jelena - što se ti javljaš, pa tebi je ionako sve u crno bijeloj tehnici, nemoj sada glumiti na ovoj temi.
A je li? Onda si u inozemstvu gdje si došla iz neke pripizdine? Njušim neku Njemačku i uzak krug ljudi s kojima se družiš. I naravno, svi su iz domaje.

Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
A posto se svaki treci brak raspada kao sto kazes, onda valjda postoji i lijep broj rastavljenih koji jedni drugima mogu "tolerirati" prijasnji zivot (posto i sami imaju "proslost").
Upravo tako. Stvarno je smiješno pričati o grozoti i čemeru koji čeka rastavljene jer su polovna roba s teretom u svijetu u kojima takvih ima masu (i biti će ih sve više).
MonotypeCorsiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:02   #68
Kao da je njemačka cijepljena od pripizdina...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:20   #69
OK, ajmo fakat malo o realnosti.

Nisam zamijetio dob troje djece, a o tome kako puno toga ovisi. Ako su fakultetsku dobi, onda u toj priči nema djece, o čemu ih treba obavijestiti počnu li se petljati u mamin život.

Međutim, ako su u priči i školarci, stvari se kompliciraju po pitanju moguće nove veze. Tu se onda fakat mora poklopiti puno toga, od hendlanja dječjeg odrađivanja razvoda preko elementarne logistike pa sve do uvođenja novog partnera u dječji život i neizbježnog trojca s dječjim ocem.

Nije nemoguće, ali taj je put posut bezbrojnim nagaznim minama. Zbog toga sam i napisao da mi se, osim u slučaju odrasle djece, ne sviđa tvrdnja da su djeca ni manje ni više nego jako dobro podnijela razvod. Polako s takvim tvrdnjama.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:23   #70
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Kao da je njemačka cijepljena od pripizdina...
Istina. Svaka država ima svoje pripizdine, samo što ih neke imaju više, neke manje, a neke su cijele pripizdina.

Ne moram valjda naglašavati u koje mi spadamo, ali bez obzira na to, ljudi se uparuju i s djecom i bez, u mlađim i starijim i prastarim godinama, rastavljeni, u vezama, ovakvi, onakvi.

Nedavno mi došao na posao jedan čovjek od 74 godine, sav ushićen, upoznao je neku ženu i želi se (ponovo) ubračiti (prva žena mu je umrla prije ne znam koliko godina). I baš je sav onak.. giddy i nestašan i dalmacija od ganuća mu u oku.
Baš mi je to bilo kul za vidjet.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:27   #71
Tu netko pise o realnosti.

Realno je da zena sa troje djece nije nesto pretjerano zanimljiva muskom rodu.

Nekako mi najvise za nju pada stariji lik od 50 do 55 godina sa djecom.

Zanimljivo kako mnogi ovdje pisu da neki niti ne zele djecu a ispada kako jedva cekaju se brinuti o njenoj.

Dosta ljudi realno sebe laze u pogledu svojih vrijednosti, vidjam to u zivotu a i ovdje na forumu izrazito.

Cak se ne slazem sa Byronom ako su i djeca u fakuletskoj dobi a nekako mi se cini da i nisu sva opet se tu moze naci hendlanja sa njima ( pijani dolasci kuci pa nadalje )
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:36   #72
Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
Tu netko pise o realnosti.

Realno je da zena sa troje djece nije nesto pretjerano zanimljiva muskom rodu.

Nekako mi najvise za nju pada stariji lik od 50 do 55 godina sa djecom.

Zanimljivo kako mnogi ovdje pisu da neki niti ne zele djecu a ispada kako jedva cekaju se brinuti o njenoj.

Dosta ljudi realno sebe laze u pogledu svojih vrijednosti, vidjam to u zivotu a i ovdje na forumu izrazito.

Cak se ne slazem sa Byronom ako su i djeca u fakuletskoj dobi a nekako mi se cini da i nisu sva opet se tu moze naci hendlanja sa njima ( pijani dolasci kuci pa nadalje )
Nije zanimljiva tebi i tvojim prijateljima. Ti i tvoji prijatelji ne činite muški rod. Možda će biti zanimljiva Peri i, zamisli, htjet će biti s Perom u vezi. I zamisli, ta veza neće voditi niti braku niti novim potomcima, niti kreditima niti retriveru.

Zašto bi itko hendlao ičijeg potomka u fakultetskoj dobi koji je pijan došao doma?
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:41   #73
Quote:
Lilly blue kaže: Pogledaj post
daj mi pliz ovo malo objasni?!
Muška djeca nasljeđuju i ostaju barem jedan, ženska djeca se udaju i odlaze, uz to muška djeca ne gledaju lijepo ako mama ima drugog muškarca, dakle pametan muškarac neće si stvoriti zajebanciju tamo gdje ne mora.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:44   #74
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Muška djeca nasljeđuju i ostaju barem jedan, ženska djeca se udaju i odlaze, uz to muška djeca ne gledaju lijepo ako mama ima drugog muškarca, dakle pametan muškarac neće si stvoriti zajebanciju tamo gdje ne mora.
Jesi li ti pronašao vremeplov i svratio nam u 21. stoljeće? Jesi li ikad bio na ostavinskoj raspravi u kojoj su izuzeta ženska djeca? U ovom stoljeću, dakako.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:44   #75
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Nije zanimljiva tebi i tvojim prijateljima. Ti i tvoji prijatelji ne činite muški rod. Možda će biti zanimljiva Peri i, zamisli, htjet će biti s Perom u vezi. I zamisli, ta veza neće voditi niti braku niti novim potomcima, niti kreditima niti retriveru.

Zašto bi itko hendlao ičijeg potomka u fakultetskoj dobi koji je pijan došao doma?
Nisi me dobro shvatila, zena sa troje djece ajmo reci ima manju sansu naci partnera nego netko bez djece.

U slucaju zajednickog zivota ak ti dijete od partnerice dodje doma pijano to ne bi trebao niti objasnjavati. Kod nas djeca jako dugo zive sa roditeljima te ih je nemoguce ignorirati.

Pricao sam sa jednim frendom o djeci iz rastavljenih brakova.

Prilikom pronalaska novog partnera tu stvarno zna biti svega.

Njegova tadasnja djevojka je dobila ocuha u 19 godini dok je zivjela sa majkom ( dosta zgodna cura ).

Ova je pricala da ju je on stvarno znao cesto pogledati.......

U slucaju zajednickog suzivota tu i posjeti prijatelja prilagodjavanja......

Neki ovdje misle da se ta djeca mogu samo tako iskljuciti te eto ne postoje.


Jedna frednica je imala decka sa dijetetom ( dijete nije zivjelo sa njim ). Sve je bilo ok dok veza nije postala malo ozbiljnija pa su poceli provoditi vikend ona on i dijete koje je preko vikenda kod oca
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:47   #76
Fora mi je poimanje uparivanja kao provale u automobil : ako vidiš dva na parkingu, provalit ćeš u onaj bez alarma.

Još je veća fora zaključivanje o svoj djeci na temelju uzorka veličine jedan.

Kad će više ta reforma obrazovanja???
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:50   #77
Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
Tu netko pise o realnosti.

Realno je da zena sa troje djece nije nesto pretjerano zanimljiva muskom rodu.

Nekako mi najvise za nju pada stariji lik od 50 do 55 godina sa djecom.

Zanimljivo kako mnogi ovdje pisu da neki niti ne zele djecu a ispada kako jedva cekaju se brinuti o njenoj.

Dosta ljudi realno sebe laze u pogledu svojih vrijednosti, vidjam to u zivotu a i ovdje na forumu izrazito.

Cak se ne slazem sa Byronom ako su i djeca u fakuletskoj dobi a nekako mi se cini da i nisu sva opet se tu moze naci hendlanja sa njima ( pijani dolasci kuci pa nadalje )
'realno' je da je zanimljiva žena uvijek zanimljiva, imala ona djecu ili nemala.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:51   #78
Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
Nisi me dobro shvatila, zena sa troje djece ajmo reci ima manju sansu naci partnera nego netko bez djece.

U slucaju zajednickog zivota ak ti dijete od partnerice dodje doma pijano to ne bi trebao niti objasnjavati. Kod nas djeca jako dugo zive sa roditeljima te ih je nemoguce ignorirati.

Pricao sam sa jednim frendom o djeci iz rastavljenih brakova.

Prilikom pronalaska novog partnera tu stvarno zna biti svega.

Njegova tadasnja djevojka je dobila ocuha u 19 godini dok je zivjela sa majkom ( dosta zgodna cura ).

Ova je pricala da ju je on stvarno znao cesto pogledati.......
A što bi autorica morala odmah naći nekog sa kim bi počela živjeti i slušati svadbena zvona? Nije moguće imati lijepu vezu bez prtljanja kofera poslije dva dana?
Što se ovog zadnjeg tiče -moju frendicu je "mamin dečko" gledao kada je imala 14, a slučajevi zlostavljanja i od strane očeva nisu nepoznanica, ne? Šta bi bilo kad bi bilo...
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:54   #79
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Jesi li ti pronašao vremeplov i svratio nam u 21. stoljeće? Jesi li ikad bio na ostavinskoj raspravi u kojoj su izuzeta ženska djeca? U ovom stoljeću, dakako.
Većinom ne traže ništa ni prije ni sada ukoliko se ubrače, a imaju braću.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 22:10   #80
Ja napisem da se eto nekakve situacije desavaju pa da mnoge muske odbija sama pomisao na te situacije.

Vecina ljudi zeli partnera koji nema djecu ( to sam zelio reci sa prijasnjim upisima)

Nisam nigdje rekao da ce se ubraciti ili poceti zivjeti zajedno ali da takva mogucnost postoji realno postoji.
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:09.