Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2008., 16:54   #21
Moj je na zadnjoj kontroli s devet mjeseci imao oko 8800g i 71 cm. Ni veliki ni mali, od šestog do devetog mjeseca dobio oko kilu. Jede dovoljno, ima tri obroka dohrane dnevno i zadnjih dana po noći spava na sisi, ali je i vrlo aktivan, pa valjda zato nije neki bucko.
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 17:02   #22
Quote:
luna_lana kaže: Pogledaj post
Ma moj sa 7940/67, izgleda normalno, ne može se reći da je baš krupna beba, a valjda ima teške kosti kako kažu!
Rođen je sa 4030 i 53 cm.
Sav je iznad 95 percentile, i visinom i težinom i opsegom glave!
Jednostavno je velik i gotovo i ja sam se prestala opterećivati tim tabelama samo me strah koliko će imati sa godinu dana, kako ću ga nositi?:rofl
mogu ti ja reći kak će biti s godinu dana - 82,5 cm i 12 kg + pilates 3x tjedno za bolove u leđima kaže pedica da će,ako ovako nastavi biti oko 193 cm prema tablicama...ali mislim da se time ne treba opterećivati...naravno da je nama koji imamo velike bebe koje uz to nisu pretile, lakše govoriti da se ne opterećujemo nego roditeljima s bebama kojima visina i težina nije u višim "granicama tabela",ali bez obzira na to, sve je to relativno i individualno...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 17:04   #23
moja s 9 mjeseci 8050 i 68 cm. od 6,5 do 9 dobila samo 350 grama! ja u šoku, tražila sestru da ju važe još jednom pa kad je ispalo isto skoro tražila da važe još jednom!

mala jede super, tkogod ju vidi prvo komentira kako je bucka i kao sigurno voli papati, ja kod pedice očekivala špotanciju da je prebucmasta, a kad tamo - 350 grama!!!! kaže pedi da je ok, pokazala mi gdje je na krivulji i sve normalno. ona i izgleda daaaaleko od neuhranjenog djeteta.
pedi rekla kako je prije imala previše pa je sad taman.
mala ima brz metabolizam, ne gine joj manekenska karijera
jedino kaj joj visina šteka, mala je uvijek bila
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 18:14   #24
moj s 3,5 mjeseca ima 70 cm i 7200 gr. veličinu 68 smo gotovo preskočili a ako nastavi ovim tempom gdje ce mu biti kraj
Žena vrag is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 18:28   #25
Quote:
moment kaže: Pogledaj post
moj je sa 8 i pol mjeseci imao 9,6 kg i 72 cm. pravi mali sumo hrvač!
i da sad će ti početi lagano stagnirati u težini i samo se izvlačiti u visinu.
nema brige!
ma ti si i ja mislim. već sad počinje 'mrljati' na jelu. ne pojede porciju ručka kao i obično, isto tako je sa večernjom kašicom od žitarica. zato preko dana hoće dodatno sisati. danas je čitav dan provela ljuljajući se na koljenim i 'plešući' na prstima, bemu miša, valjda će to imati pozitivan učinak na njenu figuru
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 18:37   #26
Sta bih ja trebala reci...moj evo 10.tjedana i 7900g i jedno 68cm!
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 18:40   #27
Quote:
Mznatizeljna kaže: Pogledaj post
Sta bih ja trebala reci...moj evo 10.tjedana i 7900g i jedno 68cm!
ma neeeeeeeee
stavit će ga na dijetu
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 18:48   #28
Quote:
Mznatizeljna kaže: Pogledaj post
Sta bih ja trebala reci...moj evo 10.tjedana i 7900g i jedno 68cm!
Takav je bio Milkicin
Ponos foruma.hr! 2,5 kg mjesecno samo na sisi
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 18:50   #29
Quote:
disident kaže: Pogledaj post
mogu ti ja reći kak će biti s godinu dana - 82,5 cm i 12 kg + pilates 3x tjedno za bolove u leđima
A ja van mogu reci kako je sa dvije - 15 kg i 94 cm.
Bolovi u ledjima? koja ledja?
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 19:42   #30
Moj maleni je rođen 4150 i 52 a sad mu je za par dana godina i ima 13 kg,82cm,skoro hoda pedica nam nikad nije spominjala nikakve dijete jer je jako aktivan i žilav a i nema na koga biti mrvica.
ondolena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 22:30   #31
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
veli mi danas pedijatrica da bi gospodična mogla i manje vagati...ima 9400g i 70cm. trebali bi izbaciti noćne podoje i davati joj samo jedan obrok sa žitaricama. trenutno dobiva ujutro zobene sa jogurtom i voćem, a navečer griz ili 7korn

sve si mislim da će stagnirati na težini jer je počela puzati, a vjerujem da će se uskoro dizati..što kaže vaga kod vaših bebica? moram li se brinuti? sada ima devet i pol mjeseci
Ako želiš da manje dobiva na težini trebala bi izbaciti jedan obrok žitarica, možda večernji pa joj za večeru dati samo punomasni jogurt ili kravlji sir. Noćni podoj joj služi kao izvor tekućine i utjeha, a ako popije 100 ml dobije svega 70-tak kcal, dakle kalorijski kao da je pojela 100 g jabuke ili banane i od njega se sigurno neće udebljati.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 22:39   #32
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Ako želiš da manje dobiva na težini trebala bi izbaciti jedan obrok žitarica, možda večernji pa joj za večeru dati samo punomasni jogurt ili kravlji sir. Noćni podoj joj služi kao izvor tekućine i utjeha, a ako popije 100 ml dobije svega 70-tak kcal, dakle kalorijski kao da je pojela 100 g jabuke ili banane i od njega se sigurno neće udebljati.
izbacit ću jutarnje žitarice, čini mi se da bi tako i tako radije jela samo jogurt i voće.
što se tiče jogurta, čitala sam da se preporučuje punomasni jogurt, što govori protiv polumasnog?
noćni podoji, gospa se javlja ca. tri puta u noći, što bi ukupno bilo oko 200-njak kalorija, hmm?
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 23:34   #33
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
izbacit ću jutarnje žitarice, čini mi se da bi tako i tako radije jela samo jogurt i voće.
što se tiče jogurta, čitala sam da se preporučuje punomasni jogurt, što govori protiv polumasnog?
noćni podoji, gospa se javlja ca. tri puta u noći, što bi ukupno bilo oko 200-njak kalorija, hmm?
Nije to puno jer, koliko se sjećam, preko dana baš i ne doji, zar ne? Punomasni jogurt se preporučuje zbog tog jer bebama/maloj djeci su masnoće važan izvor energije; tako preporuča SZO. Ma, važno je da ne jede slatkiše i ne pije sokove tj. da ne unosi prazne kalorije, a ovo o čemu mi pričamo su u stvari nutritivno vrijedne namirnice.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 00:44   #34
moja sada ima ima 7 mj. 7800/73cm a uvijek je bila visoka mršavica

tako da sa 3mj. vodim je u savjetovalište kad meni neka slobodna "gospođa" drži malu bucku i pita koliko je stara i teška moja reko 3mj. 5.800 a njenoj 40 dana i i ima 6,20 kg...kad ona meni pa vaša mala onda nije "normalna" reko ženo Božja ti nisi normalna...stvarno ima g ...ko da je natječaj čija će bit deblja beba....
nek su one nama žive i zdrave i debele i mršave i visoke i male
__________________
velika mama male cure
pišite sporije, ja sam prirodna plavuša
Blulady is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 01:36   #35
ja sam svoju vagala doma i dobila je malo više od kile u dva mjeseca - znači od 6 do 8 mj a skoro jer na samome adaptiranome, tu i tamo pojede nešto od dohrane , a sada ima oko 8 kg i 300-400 grama
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 10:06   #36
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Nije to puno jer, koliko se sjećam, preko dana baš i ne doji, zar ne? Punomasni jogurt se preporučuje zbog tog jer bebama/maloj djeci su masnoće važan izvor energije; tako preporuča SZO. Ma, važno je da ne jede slatkiše i ne pije sokove tj. da ne unosi prazne kalorije, a ovo o čemu mi pričamo su u stvari nutritivno vrijedne namirnice.
pa u zadnje vrijeme zna tražiti i preko dana 1-2 puta. kako da joj uskratim . nakon toga je gladna već nakon dva sata (tako je bilo i kad sam je isključivo sisala)
ne jede slatkiše (baš nikako) i ne dajem joj sokove. čisto sumljam da ću je u potpunosti moći odvratiti od noćnog sisanja. noćas je popila dosta vode, na moje iznenađenje je prihvatila, ali se ipak vrtila i kukala skoro dva sata. na kraju sam kapitulirala i nakon dva sata joj dala da sisa.
probat ću par dana, ako ne upali probat ćemo da joj skratim podoj na 2-3 minute. u zadnje vrijeme se zna desiti da prođe i četri sata da se ne javi, stoga se nadam da je to znak da će uskoro duže spavati bez noćnih podoja.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 12:02   #37
Quote:
kate17 kaže: Pogledaj post
skoro jer na samome adaptiranome, tu i tamo pojede nešto od dohrane
pa adaptirano je nekoliko puta kaloričnije od bilo čega što bi ona od dohrane mogla pojest
moja zato i nije dobila jer jede puno dohrane
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 12:24   #38
Quote:
disident kaže: Pogledaj post
mogu ti ja reći kak će biti s godinu dana - 82,5 cm i 12 kg + pilates 3x tjedno za bolove u leđima
sa 17mj -12 kg i 85. mogu ti reći da mi ni pilates nije pomogao za ledja. tek sam se na callaneticsu preporodila i ledja ne bole....

Zadnje uređivanje cvijetić : 12.12.2008. at 12:31.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 12:30   #39
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
veli mi danas pedijatrica da bi gospodična mogla i manje vagati...ima 9400g i 70cm. trebali bi izbaciti noćne podoje i davati joj samo jedan obrok sa žitaricama. trenutno dobiva ujutro zobene sa jogurtom i voćem, a navečer griz ili 7korn

sve si mislim da će stagnirati na težini jer je počela puzati, a vjerujem da će se uskoro dizati..što kaže vaga kod vaših bebica? moram li se brinuti? sada ima devet i pol mjeseci
i da se na tvoj prvi post nadovežem. moja je sa 6 mj imala 9300 i 73,5. niakd nam pedica nije rekla da treba smanjiti jelo. uvijek je dojila i jela koliko je htjela.nekad više nekad manje.... i vidi sad u prethodnom postu sam napisala sad 10 mjeseci kasnije ima 12 kg i oko 85. znači nije puno dobivala... čim počne puzati hodati, trčati sve se to izgubi i zato ne opterećuje se tim kalorijama i kilama. daj djetetu kvalitetno koliko želi.
i moja dan danas zna sisati preko dana po dva puta i noću od 1-3( ako je zub i više)
koliko traži dobije.
zašto bi ju frustrirala i odbijala ?( osim od zabranjene hrane)
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 12:40   #40
moj je za5 dana 6 mjeseci. ima 8300g, 67 cm dug, opseg glave 43cm. samo je dojen još uvijek. noćžu ne jede. spava
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:10.