Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2018., 13:40   #5261
Nemam pojma jesam li na dobroj temi al evo ovako
Dakle imam iz 2013te i 2017te po jednu zet kaznu.
Osim sto su mi ih napisali u tom trenutku u tramvaju ja o tome nisam vise nikad dobio nista,nemam racun nikakav u banci niti primanja.
Mene zanima samo da li je to otislo u zastaru ili mi se nekakav dug gomila samo pa ce me lopovi tek oderat?
Hvala
User1337 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 13:55   #5262
Ako stvarno baš ništa nisi dobio od njih, za prvu kaznu je nastupila zastara, dok za drugu još nije (rok je 4 godine).

A inače, ima posebna tema za kazne a i ne znam po kojoj logici bi oni bili lopovi jer ti žele naplatit kaznu za švercanje
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 14:46   #5263
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Ako stvarno baš ništa nisi dobio od njih, za prvu kaznu je nastupila zastara, dok za drugu još nije (rok je 4 godine).

A inače, ima posebna tema za kazne a i ne znam po kojoj logici bi oni bili lopovi jer ti žele naplatit kaznu za švercanje
što nije tri godine za OPN?
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 09:07   #5264
molim vas, dozvolite mi još jedno pitanje.

na isti dan kada me banka ovršila, dobio sam u sustavu e građani da sam dužan 2000kn + 150kn troškovi fine = odgovara ukupnom zbroju od cca. 2200kn. međutim, taj isti dan, 2-3 sata prije nego me banka ovršila, uplatio sam u korist svojeg gotovinskog kredita sa svog tekućeg računa 850kn - dakle, nakon što je transakcija 'prošla', odnosno nakon što se proknjižila s računom u blokadi i NAVEDENOM dugu od 2200,00, postao sam dužan samo 1200,00kn - dakle, iznos zbog kojeg sam u blokadi, više nije istinit (i sada se to malo kosi, zar ne? koji je sada moj stvarni dug - još uvijek 2200kn na tekućem ili je ipak 'refreshan' na 1200,00? zna li tko?)

osim toga, kakva je kamata? nadam se da za mjesec dana blokade neću nabiti još 50 tisuća kn 'zateznih kamata', mada me to u ovoj državi ne bi stvarno ni čudilo. doduše, na papiru koji su nazvali PREDMET: specifikacija uz zahtjev za izravnu naplatu po zadužnici... - i negdje dolje je navedeno "s osnove zateznih kamata - 6,28 HRK" - (obračunata za period od 01.01. - 31.01.2018.) - sve se nekako bojim da u tom papiru ne piše 'istinita' informacija, već i nešto skriveno, sumnjam da si lešinari kroz mjesec dana uzimaju samo 6,28 HRK, eventualno - po danu možda čak i da? ma katastrofa živa.

p.s. ako baš ne morate, ni nemojte pomišljati na uzimanje kredita
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 10:32   #5265
Quote:
PabloN kaže: Pogledaj post
što nije tri godine za OPN?
Četiri godine je za pokretanje prekršajnog postupka, tri godine je zastara izvršenja kazne. Samim time što je dobio kaznu nije započeo prekršajni postupak.

@hazmat - svaka uplata na blokirani račun ti se ovršuje pa se za toliko onda i smanjuje dugovani iznos. A kamata za razdoblje od 1.1.2018. do 30.6.2018. iznosi 7,09%.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 10:45   #5266
Da nisam dobio nikakvu kaznu osim onu na licu mjesta.

Jos samo da pitam, da li je uopce moguce da se taj dug gomila a da ja nemam pojma o tome i da kad otvorim racun me lupe po novcaniku za neku veliku cifru?
User1337 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 11:19   #5267
Quote:
User1337 kaže: Pogledaj post
Da nisam dobio nikakvu kaznu osim onu na licu mjesta.

Jos samo da pitam, da li je uopce moguce da se taj dug gomila a da ja nemam pojma o tome i da kad otvorim racun me lupe po novcaniku za neku veliku cifru?
moguce je sve jer nisi imao 20 kuna za 2 karte...
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 11:26   #5268
Quote:
User1337 kaže: Pogledaj post
Jos samo da pitam, da li je uopce moguce da se taj dug gomila a da ja nemam pojma o tome i da kad otvorim racun me lupe po novcaniku za neku veliku cifru?
Ono što ti sigurno ide je zakonska zatezna kamata. A daljnih troškova može biti (ovisno o raspletu situacije) ali ćeš prije o tome dobiti obavijest.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 20:14   #5269
Prijatelj mi je 2005. uzeo u tmobile broj na pretplatu i mobiteli za jednu kunu. Nije platio sve račune, jer se selio i nije dobio te račune, ni opomene ni ništa.
Prije par mjeseci je dobio od hanzekovica&company obavijest o ovrsi, žalio se da je zastara, bilo je saslušanje na sudu, i sutkinja je odbacila slučaj jer više nije tmobile, već hrvatski telekom, o zastari ni riječi.
Sad su od hanzekovica poslali kao nešto za nagodbu, da plati 2000 kn, a 3000 kn kamata će otpisati.
S obzirom da on nikada nije dobio nikakvu obavijest o računima, opomene ili slično, ne želi se nagoditi nego se poziva opet na zastaru.
Da li je u pravu, ili bolje da se nagodi, da nebi još i troškove suda morao plaćati i još sto čuda sta sve mogu naplatiti. Ili je u pravu i stvarno je nastupila zastara?
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 20:21   #5270
@bela-12

trebala bi preciznije opisati slučaj jer teško je iz ovog nešto zaključiti.
Osposobljen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 11:10   #5271
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Četiri godine je za pokretanje prekršajnog postupka, tri godine je zastara izvršenja kazne. Samim time što je dobio kaznu nije započeo prekršajni postupak.
(2) Prekršajni progon zastarijeva nakon tri godine za prekršaje za koje je ovlašteni tužitelj obvezan izdati prekršajni nalog.
Tri je i za pokretanje.

Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Ono što ti sigurno ide je zakonska zatezna kamata. A daljnih troškova može biti (ovisno o raspletu situacije) ali ćeš prije o tome dobiti obavijest.
Zatezna kamata ide tek kad dođe OPN na FINA-u, dotad nema kamata.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 01:09   #5272
nakon što opće državno odvjetništvo odbije kaznenu prijavu protiv osumnjičenika, što dalje?
Arminija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 08:26   #5273
Stambena zgrada, 6 stanova.
Jedan stanar je umro prije godinu dana. Ostavinska rasprava nije provedena.
Dug za pričuvu se od dana njegove smrti gomila ( za ostale režijske troškove ne znam).
Sestra preminulog povremeno boravi u stanu ali pričuvu ne plaća.

Koje mogućnosti imamo mi kao stanari?
Kako provesti ovrhu, protiv koga?
Postoji li neki zakonski rok u kojem se mora provesti ostavinska rasprava?
__________________
Neprijatelj nikada ne spava… prepoznat češ ga po podočnjacima.
Sandra80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 08:44   #5274
Quote:
Arminija kaže: Pogledaj post
nakon što opće državno odvjetništvo odbije kaznenu prijavu protiv osumnjičenika, što dalje?
valjda će te uputit da možeš sam nastavit ganjat ako hočeš?
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 17:16   #5275
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
valjda će te uputit da možeš sam nastavit ganjat ako hočeš?
da, ali u kojem smislu sam?
trebam li angažirati svog odvjetnika ili predlažem provođenje dokaznih radnji preko policije ili im samostalno napišem pisamce?
Arminija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 00:04   #5276
zna li možda netko je li nužno da javni bilježnik ima uz sebe presliku osobne iskaznice osobe protiv koje želi pokrenuti ovrhu?
Arminija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 12:02   #5277
Quote:
Sandra80 kaže: Pogledaj post
Stambena zgrada, 6 stanova.
Jedan stanar je umro prije godinu dana. Ostavinska rasprava nije provedena.
Dug za pričuvu se od dana njegove smrti gomila ( za ostale režijske troškove ne znam).
Sestra preminulog povremeno boravi u stanu ali pričuvu ne plaća.

Koje mogućnosti imamo mi kao stanari?
Kako provesti ovrhu, protiv koga?
Postoji li neki zakonski rok u kojem se mora provesti ostavinska rasprava?

1. saznajte na sudu tko su mu nasljednici - ostavinski spis je formiran, u spisu je smrtovnica, vi imate pravni interes (koji ćete obrazložiti pismeno) da vidite taj spis;

2. pokrenite ovrhu protiv nasljednika
__________________
Bad times, hard times, this is what people keep saying; but let us live well, and times shall be good. We are the times: Such as we are, such are the times. - St. Augustine
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 12:04   #5278
Quote:
bela-12 kaže: Pogledaj post
Prijatelj mi je 2005. uzeo u tmobile broj na pretplatu i mobiteli za jednu kunu. Nije platio sve račune, jer se selio i nije dobio te račune, ni opomene ni ništa.
Prije par mjeseci je dobio od hanzekovica&company obavijest o ovrsi, žalio se da je zastara, bilo je saslušanje na sudu, i sutkinja je odbacila slučaj jer više nije tmobile, već hrvatski telekom, o zastari ni riječi.
Sad su od hanzekovica poslali kao nešto za nagodbu, da plati 2000 kn, a 3000 kn kamata će otpisati.
S obzirom da on nikada nije dobio nikakvu obavijest o računima, opomene ili slično, ne želi se nagoditi nego se poziva opet na zastaru.
Da li je u pravu, ili bolje da se nagodi, da nebi još i troškove suda morao plaćati i još sto čuda sta sve mogu naplatiti. Ili je u pravu i stvarno je nastupila zastara?
Uz pretpostavku da je ovo boldano pravomoćno i završilo tako - potraživanje im je sad u zastari.

Dakle - je li taj sudski postupak pravomoćno završio tako da su odbijeni?
__________________
Bad times, hard times, this is what people keep saying; but let us live well, and times shall be good. We are the times: Such as we are, such are the times. - St. Augustine
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 14:36   #5279
Quote:
Arminija kaže: Pogledaj post
zna li možda netko je li nužno da javni bilježnik ima uz sebe presliku osobne iskaznice osobe protiv koje želi pokrenuti ovrhu?
Je, i rodni list ne stariji od 6 mjeseci, domovnicu i maturalnu svjedodžbu. Bez toga nema ovrhe.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 19:57   #5280
Quote:
PabloN kaže: Pogledaj post
Je, i rodni list ne stariji od 6 mjeseci, domovnicu i maturalnu svjedodžbu. Bez toga nema ovrhe.
ajme, kako duhovito...
je li problem laiku lijepo odgovoriti na pitanje i malo se manje razbacivati ohološću?
Arminija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:54.