Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2013., 20:12   #181
Nadam se da me nećeš kleti uskoro

I mi čekamo ponovni susret sa njima za kuhinjsku ploču.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 20:08   #182
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Nadam se da me nećeš kleti uskoro

I mi čekamo ponovni susret sa njima za kuhinjsku ploču.
na vrijeme su isporučili krevet

ali... e sada

žena nije dogovorila takav krevet, ja sam skužio samo jednu grešku dok su ga montirali ( i nije mi se činila tako velika ), jer nisam baš previše sudjelovao u dizajnu krveta a i mali mi se bio probudio a bolestan pa sam bio pomalo i odsutan (ne naspavan)

sutra ćemo ih baš zvati da dođu popraviti i isporučiti krevet kakav smo dogovorili

javim se još sa detaljima

p.s.

ako ćeš uskoro ploču naručivati molim te budi prisebnija od mene
Fedhman Kassad is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 02:43   #183
kuhinjska radna ploča

Gdje se u Zagrebu može doći i kupiti kuhinjska radna ploča po principu:
- Dobar dan.
- Dajte mi ovu ploču sa zaobljenim bridovima i narežite mi je na komade: 203, 80, 100.
?

Po mogućnosti da još ovaj komad iz sredine pokantiraju (al mogu i bez toga)

I po istom principu bi trebao 3 daske 72x57 za kuhinjski element (one obične 1,6 cm debljine).

Znam da ima u Bauhausu (vjerojatno i u Baumaxu i Pevecu?) - ali tamo je nikakav izbor. Bio sam neki dan u Bauhausu i imaju 5 vrsti ploča. I čini mi se da nijedna nije bila s zaobljenim bridovima nego s oštrim...

Po mom sjećanju, ni iskustvo s Elgradom od prije par godina nije bilo to što meni treba. Prijatelj je kupovao od njih i ako se dobro sjećam moraš im poslati krojnu listu i onda oni to napile pa kad je gotovo dođeš po to...??
bezkintos is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 07:51   #184
^Elgrad, Iverpan... Za tako malu narudžbu rijetko moraš dugo čekat, ali ako želiš baš odmah dobiti gotov materijal možeš probati otići do Iverpana Žitnjak i javiti se direkt u radionicu/skladište. Pogledaj na njihovom webu šifre materijala ili ih pogledaj u salonu. U radioni reci što trebaš (s obaveznim "...ma trebaju mi sam' 3-4 daske..." ), dobiti ćeš papirić s narudžbom koji odeš platit dok ti oni to ispile. S računom onda samo preuzmeš narezano i pokantirano. Naravno, ovo funkcionira samo ako im nije velika gužva.... nemoj u ponedjeljak, preporuka subota ujutro. No i da ideš naručit u salon osobno ili telefonom/mailom nećeš čekati duže od dan, dva, stvarno ne vidim zašto ti je to toliki problem?

I savjet: nemoj koristiti 16mm iveral za korpuse, koristi 18 ili 19mm.

Zadnje uređivanje LexMoloch : 05.11.2013. at 07:59.
LexMoloch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 17:52   #185
Bio sam danas u Iverpanu, bit će gotovo u subotu. Nije mi problme čekati do subote, jer mi u subotu to i treba, al mi je glupo da mi netko ne može narezati 3 daske kad sam već tamo. Pa ako radi neku veliku narudžbu, nek je prekine na 5 minuta i nareže mi to...
bezkintos is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 21:59   #186
Quote:
bezkintos kaže: Pogledaj post
Bio sam danas u Iverpanu, bit će gotovo u subotu. Nije mi problme čekati do subote, jer mi u subotu to i treba, al mi je glupo da mi netko ne može narezati 3 daske kad sam već tamo. Pa ako radi neku veliku narudžbu, nek je prekine na 5 minuta i nareže mi to...
a zasto bi se icija narudzba prekidala i netko se ubacivao preko reda
da je tamo moja velika narudzba i da primjetim da su je prekinuli okrenuo bi firmu naopako do vlasnika ( ne samo direktora ) radi toga.
jer ako sam na redu, onda sam na redu i gotovo!
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 22:08   #187
To je kao kod doktora u čekaonici: Ali ja trebam samo uputnicu, pa me pustite...
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 23:37   #188
budući da bezkintos kaže kako mu je trebalo samo narezati nekoliko komada dasaka, možda su mu to baš i mogli napraviti. tko šiša kantiranje. kad on hoće samo narezane daske.
i tko šiša narihtavanje stroja, kad to treba samo narezati. pa kako god. i pritom prekinuti sve ostale poslove. pa kaj ako su dogovoreni i ako se ljudi drže rokova isporuke.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 10:29   #189
@bubica1
@Xanthe
@free spirit

Budući da ste svi jako pametni pa niste htjeli odgovoriti s "ne znam", evo službeni odgovor koji sam dobio od Elgrada s [email protected] tako da svi ostali koji traže sličnu informaciju mogu biti valjano informirani:

"Poštovani,

Kuhinjsku radnu ploču možete naručiti u našem centru na Žitnjaku ( Slavonska avenija 62 ) i Jankomiru ( Vučak 30 )....poslovnicu na Ljubljanskoj smo premjestili na Jankomir. Ako se radi samo o jednom-dva komada radne ploče u pravilu to možete pričekati cca pola sata.

Srdačan pozdrav"

dakle, kao što mi je i bilo logično, može se doći i naručiti odmah da se nareže. Ovih pola sata koje spominju je puno više nego što zaista treba (vjerojatno su to stavili za neku svoju sigurnost ako iskrsne što nepredviđeno).
Ne znam o kakvom silnom podešavanju strojeva govorite, očito ste gledali previše SF filmova? Na stolu za rezanje, ručno se pomakne ono ravnalo na željenu udaljenost i potom se ispili - to za otpilit jedan rez traje sveukupno 15 sekundi...

Osim toga ako netko vama radi veliku narudžbu, a onda uletim ja s pitanjem možete li mi ovo na brzinu odrezat, onda je na njemu da odluči može li ili ne. On je vama rekao da će velika narudžba biti gotova npr. do petka i bit će gotova tad bez obzira uletio ja "preko reda" ili ne...
bezkintos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 16:00   #190
Quote:
bezkintos kaže: Pogledaj post
@bubica1
@Xanthe
@free spirit

Budući da ste svi jako pametni pa niste htjeli odgovoriti s "ne znam", evo službeni odgovor koji sam dobio od Elgrada s [email protected] tako da svi ostali koji traže sličnu informaciju mogu biti valjano informirani:

"Poštovani,

Kuhinjsku radnu ploču možete naručiti u našem centru na Žitnjaku ( Slavonska avenija 62 ) i Jankomiru ( Vučak 30 )....poslovnicu na Ljubljanskoj smo premjestili na Jankomir. Ako se radi samo o jednom-dva komada radne ploče u pravilu to možete pričekati cca pola sata.

Srdačan pozdrav"

dakle, kao što mi je i bilo logično, može se doći i naručiti odmah da se nareže. Ovih pola sata koje spominju je puno više nego što zaista treba (vjerojatno su to stavili za neku svoju sigurnost ako iskrsne što nepredviđeno).
Ne znam o kakvom silnom podešavanju strojeva govorite, očito ste gledali previše SF filmova? Na stolu za rezanje, ručno se pomakne ono ravnalo na željenu udaljenost i potom se ispili - to za otpilit jedan rez traje sveukupno 15 sekundi...

Osim toga ako netko vama radi veliku narudžbu, a onda uletim ja s pitanjem možete li mi ovo na brzinu odrezat, onda je na njemu da odluči može li ili ne. On je vama rekao da će velika narudžba biti gotova npr. do petka i bit će gotova tad bez obzira uletio ja "preko reda" ili ne...
A daj sad probaj zamislit da se to tak radi kao što ti misliš, pa svakom kome padne ista takva ideja napamet, dođe i kaže:"Daj meni samo ova dva-tri-pet komada odreži"...
Misliš li da bi oni u tom slučaju i dalje mogli izvršavat svoje ugovorene narudžbe u roku?
Probaj se zamislit u ulozi tog radnika, kojem svako malo netko ubacuje novu krojnu listu i naravno svaki put drugi dekor!?
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 17:02   #191
ok. mogu se složiti s tobom. Ali zašto uopće diskutiramo o tome, kad očito imaju tu uslugu u elgradu. Nisu to radi mene uveli. Uveli su to zato jer na taj način dobe još koju mušteriju koja će im uletit i kojoj će za par minuta posla uzet 1000 kn. Pa to je velika firma, nemaju samo jedan stroj. Možda sastrane na nekom radi radnik koji po cijeli dan radi samo te koji "ulete". Gle, radna ploča od 4m, dođe cca 1000 kn zajedno sa kutnom letvom itd. Ako elgrad želi mojih 1000kn pod uvjetom da mi to odmah napravi i ima tu mogućnost onda će to napraviti, a ja isto tako drugi puta neću otići u iverpan koji npr. tu uslugu nema, nego ću otići isto u elgrad.

Vjeruj, mi i ti ćeš kad ti zatreba ploča otići u elgrad jer ti se neće dati dvaput dolaziti...

P.S. ako ćeš gledati sad na radnika (kojem je vjeruj mi svejedno dal ja uletio ili ne - neće on ostati preko noći radi toga - ima šefa da brine o tome hoće li on stići obaviti nešto ili ne) onda brini npr. i o blagajnicama u konzumu kojoj istreseš šaku žutih da si prebroji, a netko čeka iza tebe i lud je na tebe ... jbg. to joj je posao, ne može odbiti. Osim toga, meni su u iverpanu rekli da ce biti gotovo u subotu, a poslali su sms danas da je gotovo. Upravo se i radi o tome damožda predviđaju i oni takve situacije ako im netko uleti pa ti kaže da će biti gotovo za više dana nego što treba.
bezkintos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 20:37   #192
@bezkintos
Elgrad ti je fino odgovorio da ako se radi o jednom do dva komada ( dakle ne tri, ne cetiri, ne pet.... ) iste mozes dobiti odmah
ti si fino ovdje napisao da ti treba:
- tri komadda radne ploce
- kantiranje radne ploce
- tri komada iverala ( sa vjerojatnim kantiranjem )
ova tvoja "narudzba nema veze sa jednim do dva komada bez kantiranja

a ono o "ravnalu" na stroju za rezanje necu ni komentirati

i neces vjerovati ali tvojih 1000kn je jednako vrijedno kao i necijih drugih 1000kn
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 20:42   #193
Quote:
bezkintos kaže: Pogledaj post

Budući da ste svi jako pametni pa niste htjeli odgovoriti s "ne znam" ....


Na stolu za rezanje, ručno se pomakne ono ravnalo na željenu udaljenost i potom se ispili - to za otpilit jedan rez traje sveukupno 15 sekundi...


kak to da tak pametan ne znaš reći da se radi o graničniku?



edit: bubica, isto mislimo
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 00:05   #194
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
@bezkintos
Elgrad ti je fino odgovorio da ako se radi o jednom do dva komada ( dakle ne tri, ne cetiri, ne pet.... ) iste mozes dobiti odmah
ti si fino ovdje napisao da ti treba:
- tri komadda radne ploce
- kantiranje radne ploce
- tri komada iverala ( sa vjerojatnim kantiranjem )
ova tvoja "narudzba nema veze sa jednim do dva komada bez kantiranja
čekaj malo... nisi li ti tvrdio na početku da to uopće nije moguće. Sad najednom je al tražiš dlaku u jajetu!?
Osim toga napisao sam isto tako da mogu bez kantiranja ploče, a kantiranje iverala nisam niti spominjao. I dalje vjerujem da bi ovo sve napravili u onih pola sata koje su spomenuli.

Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
a ono o "ravnalu" na stroju za rezanje necu ni komentirati
Stvarno se hvataš pizdarija. Ako nisi shvatio o čemu se radi, to je tvoj problem... sorry što neznam točan naziv dijela stroja. Gledao sam čovjeka u Bauhausu prije par godina dok mi je reza par iverala i taj graničnik ima na sebi podijelu i ravan je... dakle ja sam ga nazvao "ravnalo". Ajd da sam ga nazvao cincilator pa da mi sad pametuješ...
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
i neces vjerovati ali tvojih 1000kn je jednako vrijedno kao i necijih drugih 1000kn
Ali čemu ovaj komentar!? Pa Elgrad pruža tu uslugu. Žali se njima ako ti to ne odgovara. Mojih 1000 vrijedi kao i tvojih. Ako rade veliku narudžbu i ja i ti im uletimo svaki s 1000 kn posla nabrzaka, a ti si pola koraka ispred mene, najprije će tebi napraviti, pa meni, a onda će se vratiti na veliku narudžbu. Očito tako rade, daj shvati to već jednom. I ako ti to ne odgovara pošalji im mail da te to čini nestretnim i da ukinu tu mogućnost...
bezkintos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 00:07   #195
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post


kak to da tak pametan ne znaš reći da se radi o graničniku?



edit: bubica, isto mislimo
Što ja to točno pametujem? Ja sam jedini ovdije priložio dokaz da je ono o čemu govorim moguće. Ostalih troje je pametovalo, ti skupa s njima.

Što se tiče graničnika - isti odgovor kao i bubici gore iznad...
bezkintos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 14:29   #196
@bezkintos
nazvao ti to trazenjem dlake u jajetu ili ne ali tri koda nisu isto sto i dva koliko god tebi to izgledalo nevazno

Elgrad, Iverpan, Size Kupres..... su velike firme gdje se sve radne operacije ( od narudzbe do isporuke ) odvijaju nekim tokom, koliko god tebi izgledalo nesto jednostavno to u stvarnosti nije tako.
radnik koji radi na pili ne mjeri, ne misli, nije niti placen za to da razmislja dali recimo dali se dva komada radne ploce ( 200cm i 190cm ) mogu ispiliti iz jednoga duzine 400cm. on na pilu stavi materijal koji mu donesu ( probaj si vizualizirati lager ) i taj materijal poveze sa radnim nalogom u kojem je drugi radnik utvrdio da se iz komada X mogu napraviti komadi Y
razbijanje takvoga sustava ( koji je 100% ispravan ) je vrlo tesko i gotovo uvijek donosi greske. e sada probaj se staviti u situaciju da se sustav krenuo razbijati radi mojih 1000kn i zbog toga se potkrala greska u narudzbi od 20000kn koje si igrom slucaju ti vlasnik. ku_cis se ovdje sa 1000kn, a zbog vlastitih 20000 bis vjerojatno i referendum zelio raspisati
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 22:13   #197
Gle, podsjetit ću te na tvoje prve rečenice s kojim si se uključio u raspravu:

"a zasto bi se icija narudzba prekidala i netko se ubacivao preko reda
da je tamo moja velika narudzba i da primjetim da su je prekinuli okrenuo bi firmu naopako do vlasnika ( ne samo direktora ) radi toga.
jer ako sam na redu, onda sam na redu i gotovo!"

Dokazao sam ti da se velike narudžbe prekidaju po potrebi radi nekih brzinskih poslova... I šta misliš koji si ti faktor u njihovom životu da im okrećeš firmu naopako. Tvoja velika narudžba je i dalje manja od 50 sitnih koje možda odrade na ovaj način preko tjedna...

Al stvarno mi se neda više dopisivat. Čak ću i reći da se slažem s pojedinim rečenicama koje si napisao... moguće da ovakve sitne narudžbe razbijaju uhodani proces zbog čega dolazi do pogrešaka (a moguće je i da su tako organizirani da ih to ne koči toliko...)

Al mora ti biti jasno da nitko ne razmišlja na način: e neću otići u elgrad i pričekati da mi nešto naprave za pola sata jer će možda oni radi toga nekom zeznut neku veliku narudžbu. Pa to je njihov problem. Oni su uveli tu uslugu, ako radi nje nešto zeznu, to će morat i ispravit, neće kupcu predat dasku od metra umjesto od dva metra samo zato jer im je stroj ostao podešen na metar radi moje male narudžbe...

I tebi kad će trebati brzinski par daski, otići ćeš najprije onom tko za istu cijenu to odmah napravi...
bezkintos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 22:22   #198
Quote:
bezkintos kaže: Pogledaj post
službeni odgovor koji sam dobio od Elgrada

očito ste gledali previše SF filmova
Quote:
bezkintos kaže: Pogledaj post
iskustvo s Elgradom od prije par godina nije bilo to što meni treba
Quote:
bezkintos kaže: Pogledaj post
Što ja to točno pametujem?
sapienti sat
__________________
pa opet dobro

Zadnje uređivanje free spirit : 07.11.2013. at 23:44.
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 10:37   #199
@free spirit

Vidim znaš latinski i izvlačiš iz konteksta pa slažeš kako tebi paše - ti mora da si neki novinarčić?

Iskusto s Elgradom od prije par godina nisam imao direktno nego sam samo došao s frendom po tonu dasaka za kuhinju (kao što sam već i napisao, ali si to zaboravio kopirati). Sjećam se da im je on slao neke nacrte i ispunjavao onu njihovu excel listu... dakle za ovih mojih par dasaka mi se to učinila prekomplicirana procedura - htio sam doć, izabrat na licu mjesta i da mi narežu...

Tek nakon što sam spomenuo to svoje iskustvo s elgradom ovdje na forumu, dobio sam njihov odgovor u kojem mi govore da se za par dasaka može doći i pričekati cca pola sata.

Evo ti i prijevod na latinski za svaki slučaj (sorry, ne znam ga pa sam preveo s google translatorom, valjda je ok):

Cum mihi se, sed paucos ante annos ELGRAD Experi modo amico, cum in tabulas ton sapien. Memini illis, et misit velit ultra suam præesse pleni cedulam ... Ex his igitur duobus modis etiam turpis meis tabellis feci - venire volui, et interficiam optare locum ...

ELGRAD dixi ad eam: post haec in foro usus, qui dicit mihi responsum accepi duorum asserum dimidiam fere horam: et expectare potest.
bezkintos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 14:21   #200
Otišli ste predaleko s ovom raspravom. Sljedeći postovi koji bi išli u tom smjeru bit će kartonirani.
Nadam se da sam bio jasan.
City is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:24.