Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2015., 08:24   #321
Quote:
MaryM kaže: Pogledaj post
Ti ne bi tražila ponudu u kojoj je specificiran materijal koji će se koristiti za izradu?
Ne interesiraju te cijene komponenti ni mogućnost da neke komponente zamijeniš - npr. odabereš druge okove?
Imaš povjerenje u majstore koji pričaju budalaštine tipa "kupovina kuhinje po mjeri je kao kupovina automobila, kupcu ne treba specifikacija ni cijena materijala"?
Naravno da bih htjela da mi je specificirano sve i vjerujem da bubica sve i specificira i prije nego krene u izradu kuhinje vjerojatno sjedne bar 3-4 puta sa strankom i razrade sve komponente zajedno,stranka kaže što želi,bubica da poneki savjet i vidi se da li su u okviru buđeta.On nudi svoj cjenik,a stranka je tu da prihvati ili ne prihvati,a ne da se brine koliko je on na tome zaradio.
Meni je jedna stolarija za isti materjal i posao tražila trećinu više od druge,znači sve isto,e sad ovi prvi su renomirani,rasturaju sa poslom i piče cijene,a ovaj drugi je manja stolarija,lijepo rade,malo su sporiji ,ali naprave kvalitetno,a materjal nabavljaju kod istih i to znam sigurno.I sad prvi koji rastura vjerojatno ima veći rabat kod istog dobavljača od drugog jer uzima puno češće i veće količine materjala,ali sve jedno piči veće cijene...Ja ću,naravno izabrati ove druge,a uopće me ne zanima zašto su prvi skuplji ,odnosno zašto je drugi jeftiniji,da li su i koliki rabat dobili kod nabave materjala,mene zanima samo da postignem cijenu koja meni odgovara,a naravno da sam sa prije razgovora sa stolar dobro informirala o cijenama svakog detalja,vjerujem da većina ne srlja navrat nanos sa tako skupim projektom već se informira i tada nema muljanja...

A jesam napisala plahtu...
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 09:17   #322
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
naravno da ukoliko netko zeli razdvojene ruke i materijal da je to nemoguce, tj posao ce u tome slucaju biti odbijen sa moje strane
Dakle ne bi naručila kuhinju od bubice1.
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 09:30   #323
Stolar može naplatiti samo uslugu montaže, transporta, korištenja radionice i slično, a specifikaciju materijala dati kupcu pa nek je sam plati.

ako uzima materijal na svoju firmu pa na kraju ispostavlja račun za sve skupa naravno da rabat treba zadržati za sebe jer je to njegova stvar, a prema kupcu može i ne mora dati bolju cijenu nego daje sam elgrad ili netko treći.

nema tu nikakvog muljanja, to su osnove poduzetništva i rizik poslovanja koji se mora naplatiti i koji je i po zakonu dužan naplatiti ( i jedna kuan više košta knjigovodstveno provesti po računu itd ).
grzzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 09:40   #324
Quote:
old_time kaže: Pogledaj post
Iskreno,ne mislim da je bubica muljator i ne kužim se u to sa stolarima.U budućnosti ću i ja imati posla sa njim (stolarom)...Ali mene zanima finalna cijena,znači koliko će meni na kraju ispasti ta kuhinja i da li on u mom predviđemom buđetu meni može napraviti to kako ja želim...Ako sklopimo ugovor ,mene ne interesira uopće koliko je on zaradio na materjalu,da li je dobio poust,a meni ga nije obračunao itd. I naravno,želim račun na kraju za tu kuhinju.Kako će on sebi to sprovesti kroz papier,to me uopće ne interesira..
I ja se slažem s ovim.
Sama se kužim u okove i materijale k'o Marica u krivi k... kompas
Niti me zanima, zapravo.
I što ja tu imam birati?

E, to da mi kuhinja izgleda točno tako kako sam zamislila - ili da mi stolar PRIJE nego počne radit objasni zašto ne može točno tako. I da dobijem račun na koji se mogu pozvati u slučajevima reklamacija.
Mene zanima konačni izgled i koliko ću to sve skupa platiti.

Inače, svi stolari s kojima sam imala posla su radili kako su Kladi i Free opisale - mi platili materijal, oni naplatili ruke, ali poslovala bih s Bubicom ako bi mi se svidjeli njegovi radovi. Nazvati ga muljatorom mi se stvarno čini tu mač
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 09:48   #325
nazvati muljatorom nekog tko naplaćuje svoj rabat ili proviziju na materijal u okviru svog poslovanja ili usluge mogu samo oni koji pojima nemaju o poslovanju uopće.

uostalom za istu stvar imao sam raspon ponuda ( samo ruke ) od 300% kako to tumačite?
grzzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 09:49   #326
Quote:
grzzi kaže: Pogledaj post
nazvati muljatorom nekog tko naplaćuje svoj rabat ili proviziju na materijal u okviru svog poslovanja ili usluge mogu samo oni koji pojima nemaju o poslovanju uopće.
Aleluja!

I dijelit ću kartone, zato lakše malo s epitetima. Nadam se da sam bio jasan.
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 10:48   #327
Quote:
grzzi kaže: Pogledaj post
nazvati muljatorom nekog tko naplaćuje svoj rabat ili proviziju na materijal ....
LOL
Prije komentiranja je poželjno pročitati postove
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 11:33   #328
Quote:
grzzi kaže: Pogledaj post
Stolar može naplatiti samo uslugu montaže, transporta, korištenja radionice i slično, a specifikaciju materijala dati kupcu pa nek je sam plati.

ako uzima materijal na svoju firmu pa na kraju ispostavlja račun za sve skupa naravno da rabat treba zadržati za sebe jer je to njegova stvar, a prema kupcu može i ne mora dati bolju cijenu nego daje sam elgrad ili netko treći.

nema tu nikakvog muljanja, to su osnove poduzetništva i rizik poslovanja koji se mora naplatiti i koji je i po zakonu dužan naplatiti ( i jedna kuan više košta knjigovodstveno provesti po računu itd ).
Kratko i jasno.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 11:45   #329
Quote:
grzzi kaže: Pogledaj post
Stolar može naplatiti samo uslugu montaže, transporta, korištenja radionice i slično, a specifikaciju materijala dati kupcu pa nek je sam plati.
eto, upravo to je bio slučaj s mojim stolarom.

Quote:
grzzi kaže: Pogledaj post
ako uzima materijal na svoju firmu pa na kraju ispostavlja račun za sve skupa naravno da rabat treba zadržati za sebe jer je to njegova stvar, a prema kupcu može i ne mora dati bolju cijenu nego daje sam elgrad ili netko treći.
iz bubicinih postova se nekako dalo zaključiti da ne dolazi u obzir rabat "dijeliti" s mušterijom, možda je tu nastao kuršlus.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 12:37   #330
Možda si u pravu da kod Bubice ne dolazi u obzir dijeliti rabat za materijal s kupcem, ali na kupcu je da procijeni odgovara li mu svaka stavka nadevena u ponudi, pa na kraju i cjelokupan iznos.
U redu je da podijeliš rabat s klijentom (u omjeru koji je korektan), a pogotovo kada je u pitanju veća narudžba.
Problem bi bio kada bi se stavljala marža (ekstra zarada) na maloprodajnu cijenu materijala, pogotovo kod većih narudžbi, tako da je ova priča o (tajnim) rabatima zapravo pusi smouk.
Rabat je nagrada partnera s kojim radiš, a marža je nešto što država najviše voli, jer onda dobije i više PDV-a.
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 12:53   #331
Quote:
City kaže: Pogledaj post
Možda si u pravu da kod Bubice ne dolazi u obzir dijeliti rabat za materijal s kupcem, ali na kupcu je da procijeni odgovara li mu svaka stavka nadevena u ponudi, pa na kraju i cjelokupan iznos.
U redu je da podijeliš rabat s klijentom (u omjeru koji je korektan), a pogotovo kada je u pitanju veća narudžba.
Problem bi bio kada bi se stavljala marža (ekstra zarada) na maloprodajnu cijenu materijala, pogotovo kod većih narudžbi, tako da je ova priča o (tajnim) rabatima zapravo pusi smouk.
Rabat je nagrada partnera s kojim radiš, a marža je nešto što država najviše voli, jer onda dobije i više PDV-a.
To je to
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 13:09   #332
rabati nisu ugovorom tajni ( u vecini slucajeva ) ali su odnos izmedju dvije stranke i njihov poslovni odnos bi trebao ostati medju njima.
svatko moze na temelju cimbenika redovnoga placanja, kolicini kupljene robe, sposobnosti uvjeravanja, simpaticnosti itd... imati drugacije uvijete kod dobavljaca.
no da pojednostavim:
ako nesto kosta MPC 100kn a ja to dobijam za 65kn ( takodjer MPC ) tada se ta stavka u svim mojim kalkulacijama provlaci sa cijenom od 65kn. Rad bi cak i u slucaju nabavljanja dijela x po punoj cijeni od 100kn kostao jednako jer su oni postoci zesca glupost ali to je neka druga tema.

Takodjer postoji vrlo detaljna specifikacija materijala ( cak i tip boje koji se koristi za MDF ) ali samo jedna cijena na dnu, cijena za gotov proizvod ( VPC i MPC ofkors )

prica o kupovanju materijala kao fizicka osoba ( stranka ) i placanje odvojeno ruku ( khmmm majstoru ) je ( NE IMENUJEM NIKOGA POSEBNO ) u 99% slucajeva je fuš, rad na crno tj KRAĐA
a takav tip rada jedan drvni centar u Hrvata jako, jako favorizira i nadam se da ce mu se to kad, tad obiti o glavu

najvise volim kada mi predlloze takav poslovni odnos ( materijal i "ruke na crno" ) pitati iste jesu li zadovoljni bolnicama, vrticima itd.....

a najinteresantnije da takve stvari ljudi ( prepreucestalo ) traze prikom prvoga kontakta, i to mailom. jos ostavljaju pisani trag
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 17:08   #333
znam nekoliko ljudi koji kako ti kažeš u fušu se bave stolarijom, i svaki kupuje u drugom drvnom centru tako da mislim da nisi u pravu kada kažeš da jedan centar to favorizira.
a to u fušu se isto može gledati na više načina. ima nekih koji to rade sa strane da si doatno zarade a ima nekih koji se time stalno bave pa rade na crno. ako se stalno sa time baviš, onda trebaš otvoriti firmu. ali ako imaš posao i hoćeš si dodatno zaraditi, zašto je problem ako ljudi to rade sa strane?
i ti ako imaš firmu imaš "pogodnosti". na sve što kupiš, dobiješ natrag PDV, dok ostali koji rade u fušu ne dobiju. i neki ljudi ne rade to stalno, recimo godišnje naprave 3-4 kuhinje. Za to se nikako ne isplati otvarati firmu jer dok platiš državu baš ništa ne ostane, ako će se to prijavljivati kao dodatni prihod ili kako to već ide. država je tu isto puno kriva jer jako puno uzima i zato ljudi rađe rade na crno. da država smanji namete, mislim da bi puno ljudi prijavljivalo svoj dodatni posao ako bi imali nešto od toga, tipa veću penziju, povrat pola pdv-a ili bilo šta.
isto mi je smiješno ovo da ideš pitati ljude koji rade na crno da li su zadovoljni vrtićima i bolnicama. šta znači državi da uzme od nekoga tko napravi par kuhinja godišnje? zbog toga smo u govnima? ne nego zbog hrpe velikih firmi, političara i ostalo. koji su dužni milijune i milijarde a ne zbog par fušera stolara, vodoinstalatera i ostalih.
ok,i takvi nešto zakinu državu ali to je takva sitnica da je to smiješno, ali nažalost živimo u takvoj državi da koliko god uzimaju od građana, uvijek im fali, to je jednostavnu rupa bez dna.
ninja23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 17:16   #334
ninja,mi sada pričamo o stolarima,nažalost ima ih u svim segmentima koji zarađuju na crno,a da sve to idemo zbrajati izašla bi poprilična svota,a to je itekako udarac na državnu blagajnu,potencijalni novac u državnoj kasi za poboljšanje mnogočega...Ali neka,nije to sada tema...
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 17:28   #335
je, malo smo zastranili. pardon.
ninja23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 12:57   #336
Pozdrav!
Ja bih trebala preporuku za dobrog i cjenovno pristupačnog stolara/firmu za kuhinju.
Kontakt, iskustva, radovi na pp
ellzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 12:29   #337
Ima li netko iskustva s eko-linijom iz sesveta?
GWTW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 17:58   #338
Dragi Forumasi,

dali je itko imao problema sa nekom firmom za izradu namjestaja, naime ja imam problem da sam narucio namjestaj u listopadu prosle godine i do danas nije gotovo. naime prvi put su dosli s lose obradenim korpusom kuhinje te im je vraceno na popravak. drugi put su dosli s tim da traze novce u naprijed (cijelokupan iznos), nisam pristao i sve je preuzeo odvjetnik. nakon opomene dosli su krajem veljace te nakon dva i pol tjedna jos nije kuhinja upotrebljiva, sa pregrst gresaka, cak i deklaracijom s nekog drugog projekta.
mene zanima dali je netko imao slican problem i kako to rijesiti. da li postoji sudski vjestak za namjestaj, jer zelim da mi se vrate novci i da raskinem ugovor s doticnom firmom

hvala
to-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 18:15   #339
Bok svima,

može li na pm preporuka nekog stolara za izradu ormara/ugradbenog ormara?
Nekoga tko radi brzo, korektno i kvalitetno.
Radi se o Zg-u.

Puno hvala unaprijed
emaema is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 12:09   #340
Quote:
emaema kaže: Pogledaj post
Bok svima,

može li na pm preporuka nekog stolara za izradu ormara/ugradbenog ormara?
Nekoga tko radi brzo, korektno i kvalitetno.
Radi se o Zg-u.

Puno hvala unaprijed

također došla ovdje pitati isto

čula sam za Mraz i Hoblić.
ima li nedavnih iskustava?
keiTee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:52.