Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2009., 20:22   #21
razmišljam ja o tome već dosta dugo. šta ću. muhe valjda vole moj miris. gad demit... zaaaaaaaaaaaaaaaaaštoooooooooooooooo??
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 21:37   #22
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
tak joj treba
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 21:47   #23
baš je to odvratno kada primijetiš kako funkcionira taj životinjski svijet - jedi brže bolje da ne budeš pojeden. i može mi netko odgovorit di muhe uopće nađu tu saprolegniu
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 22:30   #24
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
baš je to odvratno kada primijetiš kako funkcionira taj životinjski svijet - jedi brže bolje da ne budeš pojeden. i može mi netko odgovorit di muhe uopće nađu tu saprolegniu
Saprolegnia kreće kao minijaturna spora. Muhe, kakve već jesu, staju svuda i svakuda i šetkajući po površini sa sporom pokupe ju. Budući da spora nema zube ili kandže, ne može napraviti mehaničku štetu da bi ušla u tijelo muhe već vjerojatno muha čisteći se proguta sporu koja onda "proklija".
Još jednom, mene Saprolegnia asocira prvenstveno na (slatkovodne) ribe i njihove ostatke nakon čišćenja koji mogu sadržavati spore, a kako muhe vole leševe i unutrašnje organe, vođene mirisom dolaze na njih i ciklus se održava.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 22:43   #25
hvala ti gotterdamerung
jest, čitajuć malo o saprolegniji na net-u piše da se pojavljuje u akvarijima i kada se ribice ajmo reć okrznu onda se ta spora uhvati za njih i počinje ih nagrizat. al čudno mi kak se te muhe nekupe ovdi kada nitko doma nema ribice ali ni u susjedstvu. hm, ako je životni vijek muhe oko 37 dana a recimo spore se razviju za dan-dva, koliko daleko može proć ta kepava muha? jer ak nemre baš daleko khm odkud joj onda u tom slučaju saprolegnija, pitam se pitam. te me muhe baš bacaju u nedoumicu khm
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 23:09   #26
prirodni insekticid...

zamisli sprej koji umjesto 'kemije' prska spore saprolegnije... jedino sto bi bio 'slow-kill'
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 23:21   #27
da, crkavale bi narednih tri dana, onak se vukle i gmizale po prozorima. osim toga kaj bi ptice jele da sve muve krepaju?? e da, a kaj bude ptici kad pojede takvu muhu??
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 23:55   #28
reko bi da nista..... ?
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 00:13   #29
a od čeg su onda oni golubovi neki po cestama onako mlitavi?? O.o
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 00:18   #30
ma oni imaju neke svoje bolesti... jos ih zovu i "leteći štakori" ... ono...
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 17:12   #31
Tko mi možw objasniti da ove godine baš nema muha, ,,bila sam prošli vikend na selu i ljudi pričaju da baš nema muha ali ima stršljenova..pa kak to objasniti...
milla karolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 14:50   #32
to mora da je neka lokalna specificnost... for a fact ti mogu reci da nije svugdje tako
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 21:17   #33
ima ih manje i u našem selu. ko zna kajje
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 07:25   #34
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
ima ih manje i u našem selu. ko zna kajje
baš interesanto..nikada toliko stršena...nepamti se tolka gnijezda i ubodi..a muha niotkuda da možda ovi ne jedu muhe, nemam pojma..
milla karolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 12:37   #35
kod nas ima puno onih malih skakavaca, ne znam jesu li konjici, ok ovo su ko neki minijaturni zeleni konjici (ili su samo junior konjici ). stalno skaču na prozor čim upalim svijetlo.
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 16:48   #36
Grizu li muhe?

Dakle, prije nekoliko dana smo u razredu pokrenuli temu o muhama. Moji kolege su uvjereni da muhe grizu. Rekli su da su njih nekolko puta ugrizle i da jako peče. Ja i moj drugi kolega tvrdimo da muhe ne grizu. Mislim na kućnu muhu. Mene u životu nije ugrizla muha, a i iz biologije sam učila da one imaju usne organe za lizanje, znači nemaju sa čime ugristi. Tema je ozbiljna, molim vaše mišljenje.
jastučnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 12:34   #37
Quote:
jastučnica kaže: Pogledaj post
Dakle, prije nekoliko dana smo u razredu pokrenuli temu o muhama. Moji kolege su uvjereni da muhe grizu. Rekli su da su njih nekolko puta ugrizle i da jako peče. Ja i moj drugi kolega tvrdimo da muhe ne grizu. Mislim na kućnu muhu. Mene u životu nije ugrizla muha, a i iz biologije sam učila da one imaju usne organe za lizanje, znači nemaju sa čime ugristi. Tema je ozbiljna, molim vaše mišljenje.
Muha vulgaris (obična muha, domaća muha, Musca domestica...) ne grize jer te nema čime ugristi.
Muha aarrghhh (pecavka, Stomoxys calcitrans...) grize. Točnije ubada i siše. I ima fetiš prema nogama. Ne znam zašto, možda bolje smrde tj. miriše. Uoči razliku usnog aparata između ove dvije
Obadi i slične beštije također ubadaju.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 19:20   #38
Hvala na odg riješili smo misteriju.
jastučnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 23:33   #39
Quote:
jastučnica kaže: Pogledaj post
Dakle, prije nekoliko dana smo u razredu pokrenuli temu o muhama. Moji kolege su uvjereni da muhe grizu. Rekli su da su njih nekolko puta ugrizle i da jako peče. Ja i moj drugi kolega tvrdimo da muhe ne grizu. Mislim na kućnu muhu. Mene u životu nije ugrizla muha, a i iz biologije sam učila da one imaju usne organe za lizanje, znači nemaju sa čime ugristi. Tema je ozbiljna, molim vaše mišljenje.
možda su samo bile oštre na jeziku muhaahaahha
__________________
Moje namjere su prozirne, ali moja namjera da mi namjere budu prozirne je skrivena.
poštar4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 14:24   #40
Ste gledali onaj film "Muha" s Geenom Davis?
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:11.