Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2018., 10:52   #5841
svi nalazi mlađi od 6 mjeseci su friški
to ponesi
produžiti će ti sigurno
svakome tko još uvijek hoda na fizikalne produžuju
vlovrec is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 11:56   #5842
Adriatica i Vlovrec, hvala vam na odgovoru. Te zadnje nalaze sam i pripremila i to ću opet i predati. Od pedijatrice sam saznala da su sad sve postrožili i da sad kao čiste sve gdje god mogu...ona mi govori da se ne nadam puno jer da ima mamu s dijetetom koje je vani bilo na jako teškoj operaciji srca i da su njoj odbili. To je stvarno strašno za ćuti ali ništa me nečudi...niti me više išta iznenađiva... Javit ću se baš kad saznam zašto su me zvali i da li je to istina s tim čiščenjem...tako da i drugi znaju, tj da se ne iznenade ako im to isto naprave. Sutra idemo, držite mi fige jer sam više na rubu živaca od brige...
*binnaa* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 13:10   #5843
Zvali su nas radi dječijeg doplatka. Samo smo došli i teta rekla da će ga još produžiti i doviđenja za 10 min.Ali opet će nam poslati poziv da dođemo. Mada to nikad nije bilo, uredno primam i dobijem riješenje da mi se priznalo, nikad nismo bili još na vještačenju radi toga. A da je ovo sve ostalo isto što se tiće predavanja i kad će me zvati, sve po starom.
*binnaa* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 11:44   #5844
Pozdrav,

podnijeli smo zahtjev za produljenje porodiljnog. Istovremeno smo i podnijeli zahtjev za dječji doplatak za to vrijeme, jer su nam rekli da imamo pravo na njega u tom slučaju bez obzira na primanja.

E sad, iako smo predali sve papire koje su tražili, jučer stigne dopis da dostavimo pisanu izjavu tko od članova kućanstva radi u inozemstvu i drugo, želimo li pravo na doplatak po prihodima ili na osnovu medicinske dokumentacije.

Ovo boldano me zanima šta da im kažem? Ako kažem po prihodima, onda će mi odbiti pretpostavljam?
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 23:06   #5845
Da li netko od članova kućanstva uopće radi u inozemstvu? Ne kužim zašto te pitaju koji ćeš dječji ako na cenzusovni već imaš pravo naravno da ćeš izabrati uvećani jer je puno veći.
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:01   #5846
ja mislim da znam zašto te to pitaju
jer mislim ako izvještače 1. i 2. stupanj onda se dječji uvećava samo za neki iznos ili postotak, nisam sigurna
a ako izvještače 3. i 4. onda se dobiva neovisno o prihodima
mislim da sam dobro rekla
pa se onda valjda žele pripremiti ako budete imali 1. ili 2. stupanj

ja bar mislim da je radi toga

ti svakako reci da želiš ovo drugo, da ti vještače medicinsku dokumentaciju
vlovrec is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 17:31   #5847
Maveric 25, slažem se sa Wellisia...da li netko uopće radi u inozemstvu? Mislim da ako si tamo navela u papirima koje si popunjavala i predala, da te zato to i traže. Meni nitko ne radi pa ništa nisu tražili, dobila sam samo potvrdu nakon dva mjeseca da su mi priznali i to je to. Samo mi se sad nedavno desilo da su me pozvali na vještačenje za taj produženi dječiji doplatak.
*binnaa* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 17:39   #5848
Ma ne radi nitko u inozemstvu. Uglavnom, ispunjavao sam taj formular s neta pa sam slučajno označio obje kockice kod tog pitanja.

Pa sam samo morao odnijeti tu izjavu da nitko ne radi.
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 20:53   #5849
molim informaciju cura iz zagreba.
danas sam predala papire za produljenje njege. zanima me kako ste dobivale odgovor ili poziv na vjestacenje, da li postom ili su vas kontktirali telefonom? ja sam zadnji put osobno dosla po rjesenje u klovicevu.
malo me brine ako stigne postom jer nisam prijavljena na adresi na kojoj trenutno zivom pa nisam sigurna da cu na vrijeme vidjeti da mi je nesto doslo.
panna_ve is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 12:16   #5850
Jel netko zna koji dan u mjesecu sjeda naknada za njegu djeteta, a koji dan dječji doplatak?
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 14:45   #5851
Quote:
Maverick25 kaže: Pogledaj post
Jel netko zna koji dan u mjesecu sjeda naknada za njegu djeteta, a koji dan dječji doplatak?
http://www.mfin.hr/hr/izvrsenje-proracuna

Tu piše sve....
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 09:17   #5852
Je li i u slučaju podnošenja zahtjeva prvi put dovoljno priložiti nalaze unazad 6 mjeseci ili treba skroz od početka bolesti?
Ivancica-8483 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 22:07   #5853
Quote:
Ivancica-8483 kaže: Pogledaj post
Je li i u slučaju podnošenja zahtjeva prvi put dovoljno priložiti nalaze unazad 6 mjeseci ili treba skroz od početka bolesti?
Bolje sve

Sent from my Lenovo TAB 2 A10-70F using Tapatalk
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 16:10   #5854
Pozzzz svima...nova sam u ovoj temi...znaci predala sam zahtjev za produljenje porodiljnog zbog njege djeteta...dijagnoza dystonia....malo je hipotonican...idemo na cjezbice i dobili smo dnevnu bolnicu....zahtjev smo predali 8.3. A raditi se trebam vratiti 9.5...kada bi moglo doci rjesenje? Kada trebam predati zahtjev za djecji doplatak? I koliko prvo produzuju? Na mjesec, dva, tri, pola godine?

Hvala
zvjezdica28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 18:25   #5855
Molim vas tko zna iz iskustva kad je najbolje predat zahtjev? Pročitah ovdje da je najbolje 2 mjeseca prije povratka na posao jer im je to rok za donošenje rješenja... A meni doktorica govori da netreba nego 1 mjesec prije? Ja je pitam a što ako ne dođe rješenje do povratka na posao, hoću li se morat vratit radit, ona kaže da ne da kao imam taj zahtjev da je predano da je to dovoljno!? Tako da mi sad ništa nije jasno
dalinda86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 19:36   #5856
Predaj minimum 60 dana prije. I svakako se raspitaj na poslu o pravu na korištenje starog godišnjeg odmora

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
__________________
Gnothi seauton.
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 10:12   #5857
Quote:
dalinda86 kaže: Pogledaj post
Molim vas tko zna iz iskustva kad je najbolje predat zahtjev? Pročitah ovdje da je najbolje 2 mjeseca prije povratka na posao jer im je to rok za donošenje rješenja... A meni doktorica govori da netreba nego 1 mjesec prije? Ja je pitam a što ako ne dođe rješenje do povratka na posao, hoću li se morat vratit radit, ona kaže da ne da kao imam taj zahtjev da je predano da je to dovoljno!? Tako da mi sad ništa nije jasno
Predaj dva mjeseca prije, toliko ako ne i vise im treba da napisu rjesenje. Obzirom da prvi puta predajete, ako rjesenje ne bude gotovo do povratka na posao, mozes koristiti GO. Inace, da vec imate rjesenje o njezi i predajete za produljenje bi staro vrijedilo dok se ne donese novo rjesenje.
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 10:36   #5858
Quote:
crazydiamond2 kaže: Pogledaj post
Predaj dva mjeseca prije, toliko ako ne i vise im treba da napisu rjesenje. Obzirom da prvi puta predajete, ako rjesenje ne bude gotovo do povratka na posao, mozes koristiti GO. Inace, da vec imate rjesenje o njezi i predajete za produljenje bi staro vrijedilo dok se ne donese novo rjesenje.
da, tako su i meni rekli
njih baš nije briga ako ćeš ti morati na posao
navodno se žene onda snalaze tako da koriste neki godišnji, bilo koji
vlovrec is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 12:11   #5859
Pozdrav, dobili smo rješenje za produljenje na godinu dana.
Pitanje je, jel tko od vas u isto vrijeme podnio i zahtjev za dječji doplatak? Svi koji su na produljenju porodiljnog radi njege djeteta imaju pravo na doplatak bez obzira na dohodovni cenzus.

Ono što mene zanima je, koliko se čeka na rješenje? Roditeljski dopust istekao 8.3. i sad će biti prvi mjesec kada bi trebala isplata naknade, ali ne znam kako će za doplatak jer rješenje još nismo dobili.
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 13:13   #5860
Quote:
Maverick25 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, dobili smo rješenje za produljenje na godinu dana.
Pitanje je, jel tko od vas u isto vrijeme podnio i zahtjev za dječji doplatak? Svi koji su na produljenju porodiljnog radi njege djeteta imaju pravo na doplatak bez obzira na dohodovni cenzus.

Ono što mene zanima je, koliko se čeka na rješenje? Roditeljski dopust istekao 8.3. i sad će biti prvi mjesec kada bi trebala isplata naknade, ali ne znam kako će za doplatak jer rješenje još nismo dobili.
Po novom, uvecani dd ne ide automatski ako si dobila njego, nego se takoder vjestaci. Znaci, ako dijete ima stupanj ostecenja 3 ili vise ima pravo na uvecani dd. Inace ne. Bez obzira na dohodovni cenzus. Predaj papire, pa ce vas ili zvati na novo vjestacenje ili ce iz postakjeceg rjesenja iscitati stupanj ostecenja zdravlja djeteta, pa ovisno o tome odluciti da li imate pravo ili ne na uvecani dd (830,00 kn/mj). A rjesesenje se ceka po nekoliko mjeseci, ali ako bude pozitivno dobiju se zaostaci od dana podnosenja zahtjeva.
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:36.