Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2010., 01:37   #61
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Sad.. lijecnici koji to rade.. pa mislim da bi se naslo.. ali problem je sto su psihijatri/lijecnici opsjenuti psihoanalizom, kao psiholozi BKT-om..
U SADu je obrnuto, psihijatri cu u 99% bioloske (psihofarmaci) i BKT orijentacije (pa se zapravo cijela psihijatrija ubraja u ''behavioral studies''), a sto se tice psihoanaliticara, 90 % psihoanaliticara su psiholozi.

Zbog toga kod nas vlada kaos kakav je. Za optimalo lijecenje treba koristiti kombinaciju psihofarmak+nepsihodinamska psihoterapija, no oni koji daju recepte za psihofarmake glorificiraju Freuda kao svetu kravu, dok su psiholozi limitirani time sto ne mogu davati psihofarmake (iako dobro znaju i rade KBT).

Psihoanaliza vise pomaze zdravima nego bolesnima, i jedino moze pomoci kod granicnog poremecaja licnosti.
__________________
You gotta lick it, Before we kick it
You gotta get it soft and wet, So we can kick it
Naïve Lurker is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 01:47   #62
Quote:
normall kaže: Pogledaj post

općenito jako je malo "pravih" psihoterapeuta-psihoanalitičara,.
Na nasu srecu. U eri moderne medicine, psihijatrija mora biti evidence based.
Ako nesto nema ucinkovitost, onda ti trosis i vrijeme i novac.

I dokazano je da je psihoanaliza manje ucinkovita od placeba u 99% slucajeva, jedino u lijecenju granicnog poremecaja licnosti je psihoanaliza imala vecu ucinkovitost od placeba.


A najbolji su mi oni psihijatri (S Klinike za psiholosku medicina na Rebru/Salati) koji kazu: Freud je Bog ili oralna faza se vidi na CT-u.
Svi nasi psihijatri moraju raditi istrazivanja i znanstvene radove po DSM-IV, i u njemu su Freud i psihodinamika izbaceni, cak
i pojam neuroze (na kojem je NEUROLOG Freud, ne on nije bio psihijatar, napravio karijeru) je izbacen iz DSM-IV, i vise se ne bi smio koristiti.

I naucite sto vec ponavljaju djeca u prvom osnovne, otac moderne psihijatrije je Emil Kraepelin, a ne Sigmund Freud.
__________________
You gotta lick it, Before we kick it
You gotta get it soft and wet, So we can kick it
Naïve Lurker is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 17:11   #63
koliko otprilike traje terapija?
plašljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 03:05   #64
KBT traje 6-10 mjeseci,
za razliku od psihoanalize koja traje 5-10. god.
__________________
You gotta lick it, Before we kick it
You gotta get it soft and wet, So we can kick it
Naïve Lurker is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 12:31   #65
Quote:
Naïve Lurker kaže: Pogledaj post
KBT traje 6-10 mjeseci,
za razliku od psihoanalize koja traje 5-10. god.
onda treba biti dobro potkožen pošto jedan tretman košta oko 300 kn. pročitala sam da može biti dosta i dva mjeseca,ali nisu svi isti pa je to vj.teško odrediti. kaj nitko ne pruža tu uslugu besplatno za nas koji nismo tajkuni,a dobro bi nam došla pomoć?
plašljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 11:59   #66
Quote:
plašljiva kaže: Pogledaj post
onda treba biti dobro potkožen pošto jedan tretman košta oko 300 kn. pročitala sam da može biti dosta i dva mjeseca,ali nisu svi isti pa je to vj.teško odrediti. kaj nitko ne pruža tu uslugu besplatno za nas koji nismo tajkuni,a dobro bi nam došla pomoć?
slažem se..evo ja sam sep okreniula da opet idem na neke razgovore..kad sam god ranije isla samo su me šopali tabletama od kojih sam bila sva smantana i nisam bila za ništa..i šta.kad se skinem s tableta opet sv epo starom..i otkrila ovaj način terpaije i sad bih htjela isprobati jer po objašnjenju to je točno ono šta mi treba..ali nikako naći otkud da krenem? doktorica je moja još na godišnjem tjedan dana tako da ni nju ne mogu pitat za preporuku a i nije ni ona nešto vele hvale vrijedna
kathaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 13:12   #67
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Pa ne mora ic po dijagnozu OKP da bi znala da ima problema s odredjenim ponasanjem...ako je sama svjesna tog problem, moze se ic bavit time i bez dijagnoze... ne ide svako tko se odluci na psihoterapiju prvo po dijagnozu...
Sacreuse, da li bi ti kao psiholog mogao izlječiti socijalnu fobiju prosječnog intenziteta?
testistestis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 13:42   #68
Ja idem na KBT već nekoliko mjeseci a nemam dijagnozu. Po riječima moje psihologinje sam u procesu žalovanja. Nas dvije mnogo pričamo, tretman uopće nije tabletomanski. Jako mi pomaže.
plava ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 15:08   #69
Quote:
testistestis kaže: Pogledaj post
Sacreuse, da li bi ti kao psiholog mogao izlječiti socijalnu fobiju prosječnog intenziteta?
Psih. problem nije poput tumora koji kirurg moze jednostavno odrezati
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 15:17   #70
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Psih. problem nije poput tumora koji kirurg moze jednostavno odrezati
Ma mogo bi, 90 posto da bi mogo.
testistestis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 17:46   #71
Quote:
Naïve Lurker kaže: Pogledaj post
I dokazano je da je psihoanaliza manje ucinkovita od placeba u 99% slucajeva, jedino u lijecenju granicnog poremecaja licnosti je psihoanaliza imala vecu ucinkovitost od placeba.
kako to da djeluje na granicni, koji je razlog tome?

i jel se tu misli na psihodinamsku terapiju ili bas na pravu psihoanalizu (3-5 puta tjedo na kaucu)?
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 20:17   #72
Pozdrav, ovako zanima me da li ovo spada u KBT.opsjednuta sam time da ce se dogoditi lose stvari, ne mogu nikako te negativne misli zamijeniti pozitivnima, a u tome mi veliku ulogu igraju brojevi, tipa 2 i 3 ne mogu smisliti i cim mi tako nesto dode na bilo koji nacin ja sam uvjerena da ce se nesto lose dogoditi(i to ne opcenito nego bas imam u vidu konkretne stvari koje se dosada jos nikada nisu dogodile).Ako mi netko moze preporuciti i neku literaturu da se smirim s tim negativnostima bila bi zahvalna jer sve sto sam dosada citala nije pomoglo..
floras is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 21:16   #73
Quote:
floras kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ovako zanima me da li ovo spada u KBT.opsjednuta sam time da ce se dogoditi lose stvari, ne mogu nikako te negativne misli zamijeniti pozitivnima, a u tome mi veliku ulogu igraju brojevi...
Ako pod 'spada' misliš na to koristi li se kognitivno-bihevioralna terapija za ublažavanje opsesija, odgovor je- da.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 21:33   #74
Hvala
floras is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 08:53   #75
Bok svima, patim od prilično jakog paničnog poremećaja koji je počeo "iskakati" sve češće i češće. Krenula sam sa sa farmakoterapijom, no u zadnje vrijeme prepisali su mi mirtazapin (nije pomoglo), pa sertralin (užasne glavobolje). Krenula bih na KBT terapiju jer od lijekova sam samo nemirna i razdraćljiva i boli me briga za sve. Pa i sebe. Ako mi netko može preporučiti neko mjesto, možda prema vlastitom iskustvu, bila bi zahvalna. Prilično mi je hitno jer ne mogu ni kod zubara popravir f**ing zub, a ni biti u vlaku punog ljudi (a moram nekako do posla), a osjećaj nemoći/bijesa što se ne mogu kontrolirati je sve jači i jači.
Lain is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 16:57   #76
Ja ti mogu preporučit ak ti novci nisu problem.
centar za kbt
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 15:04   #77
Thanks, njih mi je preporučila i frendica, idem 1.12., pa da vidimo
Lain is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 18:20   #78
Njih ti i ja toplo preporučam kao zadovoljni korisnik njihovih seansi
krafna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 15:30   #79
I kak vam je bilo?
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 12:24   #80
Da, kak je bilo? I o kojoj količini love se radi?
anita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.