Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2018., 09:39   #401
Pozdrav, evo i ja razmišljam da uzmem parni čistač za kućnu upotrebu. E sad prvo sam odlučila uzet Viledin ali sam skontala da s njim mogu samo pod čistit a htjela bi neki kojim bi mogla očistit i prozore i zidne pločice. Sad se dvojim između KARCHER SC1 PREMIUM FLOOR KIT i GORENJE SC1800R. Pa evo ako netko ima iskustva ili prijedloge dobro su došli!
patkica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 12:52   #402
Tema je malo zamrla, ali ću pokušati. Dvojim između Gorenje, SC2 i SC3 parnog čistača - ima li netko nekakav savjet?
mischa_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 17:42   #403
I ja se borim sta da uzmem, za sada mi je Gorenje najzanimljiviji jer ima izuzetno jak pritisak i mnogo dodataka.
Vukmon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 21:16   #404
Po performansama se on čini bolji, ali Karcher mi nekako zvuči ozbiljnije
mischa_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 14:47   #405
Evo samo par riječi o parnom čistaču karcher sc1...Super je za čišćenje podova, bez ikakvih sredstava za čišćenje i bez mirisa! Divno! Ali što se tiče detaljnijeg čišćenja sa onim dodacima ja nisam ništa uspjela očistiti. Opet sam morala ribati spužvom i kemikalijama..A baš sam ga zbog toga i kupila.
Mini11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 18:03   #406
Kupio prije nekog vremena Polti Eco Pro https://www.polti.com/vaporetto-pro-...-steam-cleaner

Skroz OK, ali iskreno receno pozalio sam sto sam kupio.

Jednostavno ga nema dovoljno cesto potrebe/prilike/razloga koristit
Holden Caulfiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2018., 18:06   #407
Koja je razlika između Karchera SC3 i SC4 osim 1900W kod SC3 u odnosu na 2000W na SC4 ne nalazim. Dvoumim se između ta dva, pa molim iskustva, savjet. Te ako imate info gdje je najisplativije uzeti. I koliko vidim u SC3 ide kartuša za kamenac, na SC4 toga nema, da li onda ide obična voda u SC4 i da li se kartuše trebaju mjenjati, nigdje ne nalazim info.
Mygica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 15:17   #408
Pitanjce: vi koji ste kupili Karchere, kako ide s rezervnim krpama i krpicama? Gdje se mogu naručiti?
roko006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 12:07   #409
Podižem temu.

Tražim ručni parni čistač. Ne treba mi ni za podove ni za prozore, ni za fuge.

Treba mi da odglumi nešto kao dubinsko pranje madraca, kauča, tepiha, stolica.

Gledala sam najjeftinije Dirt Devil M317 u elipsu za 250 kuna (što bi bila cijena da mi dođe firma i napravi dubinsko pranje).

Čini se okej, spremna sam i da crkne za šest mjeseci, ali ima samo 2,2 bara.

To ne bi bilo dovoljno za dubinsko?
__________________
otpor je uzaludan
DomacaPlijesan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 12:10   #410
Podižem temu.

Tražim ručni parni čistač. Ne treba mi ni za podove ni za prozore, ni za fuge.

Treba mi da odglumi nešto kao dubinsko pranje madraca, kauča, tepiha, stolica.

Gledala sam najjeftinije Dirt Devil M317 u elipsu za 250 kuna (što bi bila cijena da mi dođe firma i napravi dubinsko pranje).

Čini se okej, spremna sam i da crkne za šest mjeseci, ali ima samo 2,2 bara.

To ne bi bilo dovoljno za dubinsko?
__________________
otpor je uzaludan
DomacaPlijesan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 14:57   #411
Quote:
DomacaPlijesan kaže: Pogledaj post
Podižem temu.

Tražim ručni parni čistač. Ne treba mi ni za podove ni za prozore, ni za fuge.

Treba mi da odglumi nešto kao dubinsko pranje madraca, kauča, tepiha, stolica.

Gledala sam najjeftinije Dirt Devil M317 u elipsu za 250 kuna (što bi bila cijena da mi dođe firma i napravi dubinsko pranje).

Čini se okej, spremna sam i da crkne za šest mjeseci, ali ima samo 2,2 bara.

To ne bi bilo dovoljno za dubinsko?
Nemoj trositi novce na beskorisne igracke. To ti je najobicniji grijac vode, neces imati nikakve koristi od njega. I vecina nasih " profesionalnih" servisa koristi preslabe strojeve, karcher puzzi i sl. Osobno, narucujem stroj od nekoliko desetaka tisuca kuna i pumpom 20 bara, pa nisam skroz nacisto jesam li trebao uzeti jaci...
__________________
na ovim prostorima svemu je kriva rakija...
https://m.youtube.com/watch?v=Hi1HpPf8Tvo
dajrakije is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 19:04   #412
koji je zapravo najkvalitetniji cistac?
madraci, trosjed, automobil,...nesto kvalitetno i trajno, da posteno ocisti i da ga naslijede moji unuci.
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 19:09   #413
Quote:
Cvrcak i Mrav kaže: Pogledaj post
koji je zapravo najkvalitetniji cistac?
madraci, trosjed, automobil,...nesto kvalitetno i trajno, da posteno ocisti i da ga naslijede moji unuci.


nije mi zao pljunuti i vise para, pogotovo jer imamo vikendicu u kojoj ugostimo i rodbine i prijatelja, tamo bi me spasilo za sve lezajeve. a doma za tepihe jer mi se ne da svaki put zivkati okolo i placati grdne pare za pranje.
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 19:23   #414
Ne postoji na svijetu dubinski cistac pogodan da ti stvarno ocisti navedeno, a da je cijena prihvatljiva za neko normalno domacinstvo. Ja cu ovih dana potrositi 40 000 kn na 2 stroja samo za tu namjenu( madraci, fotelje, tepih ) pa kad me neko pita mogu li slicni ucinak ocekivati od stroja 500 ili 5000kn, nemam pametniji odgovor od-ne bacaj pare na gluposti... I cak cu i ja s tim super skupim strojevima morati mijenjati pumpe, motore i sl... Jednostavno, nemres kupiti kucni bager da iskopas bazen kad pozelis, i jos da kosta par stotina ili tisuca kuna
__________________
na ovim prostorima svemu je kriva rakija...
https://m.youtube.com/watch?v=Hi1HpPf8Tvo
dajrakije is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 20:53   #415
ajde 5000 pa i do 10 nekako, ali 40 tisucica mi ipak too much. ti ces vjerovatno na svom i zaradit, ali meni je za osobne potrebe, plus ono frendovi, familija

problem je sto uopce ne znam nit sto trazim, spada li to u usisavace, u visokotlacne cistace, koja je to uopce kategorija? citam i dobre recenzije za taj neki kaercher, ima li jos koji dobar proizvodjac?
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 21:18   #416
Ovi kucni ( pa cak i i u rh industrijski dostupni strojevi) su zapravo igracke i mislim da ih nitko ne bi trebao kupiti. Ovdje je tema parnih cistaca, a zapravo pitate za ekstrakcijske strojeve ( tj. dubinske cistace). Nema smisla da itko ima takav ozbiljan stroj kod kuce, zato sam i spomenuo bager- kome to zapravo treba.
Kad se radi o parnom cistacu, bolje kupiti malo bolju rucnu tlacnu prskalicu za biljke ( cca. 100kn u pevecu ) pa prskati vrucom vodom iz bojlera ili zagrijanoj na stednjaku, u kombinaciji sa 5 kn sode bikarbone, imat cete na oko isti ucinak ciscenja. Da li je to dubinsko ciscenje- naravno da nije, ali mozete dobiti oku vidljivo poboljsanje na madracima, sofama i sl. Ozbiljni strojevi s ozbiljnim performansama imaju i preozbiljnu cijenu za kucanstvo
__________________
na ovim prostorima svemu je kriva rakija...
https://m.youtube.com/watch?v=Hi1HpPf8Tvo
dajrakije is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2018., 07:43   #417
razumijem ja tebe što mi govoriš, znam da neću dobiti pravo dubinsko čišćenje, ali bar da mi osvježi onako oku vidljivo.
ali niti ne znam što tražim - po klipovima koje gledam, oni prvo poprskaju sofu nekim deterdžentom pa onda obrade uređajem. tako da pucam na ove žene, majke, kraljice, domaćice koje imaju takvo nešto
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2018., 07:47   #418
razumijem ja tebe što mi govoriš, znam da neću dobiti pravo dubinsko čišćenje, ali bar da mi osvježi onako oku vidljivo.
ali niti ne znam što tražim - po klipovima koje gledam, oni prvo poprskaju sofu nekim deterdžentom pa onda obrade uređajem. tako da pucam na ove žene, majke, kraljice, domaćice koje imaju takvo nešto.
hoću da kad mi nećaci odu da oribam sve čokoladne prstiće s kauča, hoću kad mi dođe netko prespavat da osvježim madrac, da imam nastavke za sve i svašta, hoću da mogu jednom mjesečno i auto sjedala osvježim, da mi tepih zablista,... znam tražim previše
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2018., 11:42   #419
Postoje 2 stroja kod nas koji to samo donekle dobro rade. Jedan je karcher puzzi, drugi je soteco california i kostaju 7-8 tisuca. S njima ces na oko dobiti super rezultate ciscenja na madracima, foteljama, tepisima, auto sjedalima i sl. Ali, njihov problem je sto preslabo i presporo izvlace vodu iz povrsine i pitanje je koliko ciste, a koliko zapravo zabijaju prljavstinu dublje u povrsinu. Takodjer, ne bih ih preporucio za cestu upotrebu kako si navela- svaki put kad nastane fleka ili netko prespava na madracu. Osim sto unistavaju vlakna materijala, namacu podlogu sto stvara idealnu okolinu za razmnozavanje bestija kojih si se htjela rijesiti, tako da ih osobno nikad ne bi koristio vise od 2 puta godisnje po istoj podlozi. Ovo je sad bilo off topic, pa da se vratim na parne cistace.
Stvarno nikom ne bi preporucio kupnju istog, ako pricamo o strojevima od par tisuca kuna. Kod njih je problem temperatura pare na izlasku iz cijevi koja je premala za neko stvarno ciscenje. Ljudi se na prvu oduseve kad zamisle da samo oparis plocice i prebrises krpom. A zapravo isti efekt postignes kad huknes vlastiti dah i prebrises mikrofibrom od 5kn s placa. Pogledajte ovaj video

https://m.youtube.com/watch?v=9bRYfEwf5O0

Covjek si "pari" dlan na 10cm od stroja i kaze da uopce nije vruce, a iz bilo kojeg bojlera dobijes temperaturu da ne mozes prst staviti u kadu. Tak da je to sve marketing ( pogotovo kod nas gdje ljudi vide karcher logo i misle da je to top). Ustedite novce i prostor koji ce zauzimati stroj koji nicem ne sluzi. Bolje kupiti dozivotnu zalihu sode, octa i krpi, ako imate problem s kemijskim sastavom sa sredstvima za ciscenje
__________________
na ovim prostorima svemu je kriva rakija...
https://m.youtube.com/watch?v=Hi1HpPf8Tvo
dajrakije is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2018., 20:04   #420
Mislim da postoji razlika između pare i špricanja vruće vode prskalicom iz peveca.
Opet postoji razlika i u barima.

Nemam novaca da plaćam pravo dubinsko, a one koje smo dosad imali su nas ostavljali sa dugim sušenjem nakon postupka.
Jasno da nemam novaca ni za pravi storj.

Nije mi problem prati ručno, ali i to me ostavlja s dužim sušenjem, i u slučaju korištenja neke vrste deterdženta, ostavlja mi i fleke.

Način na koji ja čistim kauče i madrace je najčešće suho pranje sodom bikarbonom.

Ostavim sodu i sol na tapecirungu, preko noći.
Onda iščetkam četkom.
Nakon toga saugam sa usisivačem veće usisne snage.
onda prešpricam octom i brišem krpom od mikrovlakana.
Ali nekako bih htjela zaći malo i pod površinu.

no, čini se da ručni parni stroj nije rješenje.
__________________
otpor je uzaludan
DomacaPlijesan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:27.