Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2017., 23:12   #221
Zhuta pise samo na nalazu morfologija- normalni oblici ( >4%) 19 %.
Ja sam mislila da su progresivni zbroj brzo i sporo usmjerenih Ocito sam bila u krivu.
Pise opca ocjena pokretljivosti 2/3.
naonao is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 11:26   #222
Quote:
Bubackiki kaže: Pogledaj post
Kuc kuc haha
Jel ima koga na ovom forumu?
Ima, samo sto je tvoj post toliko berazumljiv da se uopce ne mogu snaci. Gdje ste ga radili? Nisam do sad interpretirala nalaz na engleskom pa za polaovih pojmova nemam pojma sto predstavljaju.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 11:27   #223
Quote:
naonao kaže: Pogledaj post
Zhuta pise samo na nalazu morfologija- normalni oblici ( >4%) 19 %.
Ja sam mislila da su progresivni zbroj brzo i sporo usmjerenih Ocito sam bila u krivu.
Pise opca ocjena pokretljivosti 2/3.
Progresivni su oni najbrzi i oni su zapravo zasluzni za oplodnju. Dosta malo je progresivnih. Morfologija je ok.
Gle nama sa su asthenozoospermijom (22% progresivnih) odmah savjetovali insemnaciju.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 12:32   #224
Testiranje smo obavili u Vuk Vrhovac
Bubackiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 14:13   #225
Hvala
naonao is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 09:39   #226
pozdrav svi.

muž jučer dobio nalaze spermiograma, ovo su vrijednosti

UZORKOVANJE
Apstinencija (broj dana) 4 dana
PODACI O UZORKU
Izgled
Viskoznost
Likvefakcija ( 60 minuta) normlan
pH (ref.≥7,2) 7,6
Volumen (ml ref.≥1,5) 1
ANALIZA SPERMIJA
Ukupan broj spermija (ref.≥39) 42 miliona
Koncentracija (ref.≥15) 42 mil/ml
Ukupno pokretnih (% PP+P ref.≥40)
Progresivno pokretni (%PP ref.≥32) 10%
Pokretni(neprogresivno % P) 24%
Nepokretni (%NP)
Vitalnost (%živih spermija ref.≥58) 60%
Urednih morfoloških oblika (% ref.≥4)
Leukociti (ref.‹1) <0,5
DIJAGNOZA astenozoospermija

kako tek krajem mjeseca nosimo nalaz doktoru, ima tko da mi pobliže objasni nalaz. koliko je loše? ima šanse za prirodno začeće?

hvala.
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 11:31   #227
Ne vidim postotak nepokretnih i morfologiju.
Ako su PP i PN zajedno 34%, pretpostavljam da je onda nepokretnih 66%.

Al morfo mi je zagonetka.


Inače, možda su nepokretni jer je apstinencija bila 4 dana. Da je bila 2-3 dana bilo bi vjerojatno više pokretnih, al bi ukupna konc. bila manja.

Prvi spermiogram je ovo? Za pokretljivost je bitno "hladiti jaja". Nositi široke one bokse, ne kupati se, ne sjediti prekriženih nogu .... znači treba snižavati temperaturu u testisima.
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 11:58   #228
Hvala na odgovoru.
Da, ovo nam je prvi spermio.

Ostalih podataka nemam, ovo je sve sta smo dobili od analize, ne znam da li je bitno da smo to privatno radili.

Rekli su nam da apstinencija mora biti 3-5 dana, zato je radeno 4 dan.

Po ovom, kako si ja citam nalaz, bi rekla da je premalo ejakuata, ali u 1ml mi se cini da je 42 mil. cist ok za ocekivat prirodnu trudnocu, 14 mil pokretnih bi valjda trebalo pronaci put(?).
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 13:17   #229
Nas su sa astheno uputili odmah na inseminaciju jer se nista nije dogadjalo godinu dana.
Ali sa astheno su dobre sanse za prirodnu trudnocu, mozda treba samo malo vise vremena nego sa normalnim nalazom.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 13:59   #230
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Nas su sa astheno uputili odmah na inseminaciju jer se nista nije dogadjalo godinu dana.
Ali sa astheno su dobre sanse za prirodnu trudnocu, mozda treba samo malo vise vremena nego sa normalnim nalazom.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Smijem samo pitat, jel uspjela inseminacija kod vas i iz kojeg pokusaja?
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 14:29   #231
Quote:
Coffey kaže: Pogledaj post
Smijem samo pitat, jel uspjela inseminacija kod vas i iz kojeg pokusaja?
Je od prve, sto je ravno dobitku na lotu s obzirom da je uspjesnost inseminacije dosta niska.
Trudnoca nije opstala.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 14:45   #232
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Je od prve, sto je ravno dobitku na lotu s obzirom da je uspjesnost inseminacije dosta niska.
Trudnoca nije opstala.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Zao mi je zbog trudnoce.
Hvala na info.
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 15:28   #233
Ja mislim da se gleda da je živih 60% - 25mil., a od tog su onda pp i pn u postocima.

I s gorim spermiogramom su ostvarene uredne trudnoće, ali ako se dulje trudite, moj savjet je da odete na daljnu obradu. Ako ste tek počeli, probajte s ciljanim, pa ćete vidjeti. Sretno!
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 15:53   #234
Quote:
Frixie kaže: Pogledaj post
Ja mislim da se gleda da je živih 60% - 25mil., a od tog su onda pp i pn u postocima.

I s gorim spermiogramom su ostvarene uredne trudnoće, ali ako se dulje trudite, moj savjet je da odete na daljnu obradu. Ako ste tek počeli, probajte s ciljanim, pa ćete vidjeti. Sretno!
Hvala.
Tek smo krenuli s obradom, a pokusavamo prirodnim putem vec godinu i pol.
Kako nam godine vise ne dozvoljavaju cekanje, izgleda da nam ne gine "pomoc".
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 08:32   #235
Pozdrav! Imam 34 godine, supruga isto. Imao sam loše nalaz spermiograma te sam operirao varikokelu. 3 mjeseca nakon operacije rezultati su sljedeći:

Volume: 2 ml
Abstinence: 3 days
Liquefaction: normal
pH: 7,7
Vitality: 45%
HOS: 46%
Morphology: 5%
Linearity: 42%

COUNT SUMMARY
Total – Cells Counted: 1088, Sample (M): 323,1, Concentration (M/ml): 1616,6, Percent: 100
Motile – Cells counted: 416, Sample (M): 123,6, Concentration (M/ml): 61,8, Percent: 38
Progressive: Cells Counted: 97, Sample (M): 28,8, Concentration (M/ml): 14,4, Percent: 9

VELOCITY DISTRIBUTION
Rapid 4 – Cells Counted 327, Sample (M): 97,1, Concentration (M/ml): 48,6, Percent: 30
Medium 3 – Cells Counted: 89, Sample (M): 26,4, Concentration (M/ml): 13,2, Percent 8
Slow 2 – Cells Counted: 188, Sample: 55,8, Concentration (M/ml): 27,8, Percent: 17
Static 0-1 – Cells Counted: 484, Sample (M): 143,7, Concentration (M/ml): 71,9, Percent: 44

W.H.O COMPARISON
Total Conc. – Actual value: 161,6. Standard: 15.0, Units: M/ml, Status: Pass
Motility – Actual value: 38, Standard: 40. Units: %, Status: Fail
Rapid Cells – Actual Value: 30, Standard: 32, Units: %, Status: Fail

SORT RESULTS
16 Frames Min – cells Counted: 403, Sample (M): 119,7, Concentration (M/ml): 59,8, Percent: 67

Molim objašnjenje kakva je mogućnopst prirodnog začeća s ovakvim spermiogramom?

Hvala!
El Niño is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 09:20   #236
Pozdrav svima, da li mi netko može malo prokomentirati mužev spermiogram. Znam da nije dobar već smo dobili uputnicu za humanu reprodukciju u Rijeci.

Volumen: 0.8 ml (ref.v. > 1,5 ml)
Ukupan broj: 39.21 (>39 milijuna)
Pokretljivost: 30% (>40%)
Progresivno pokretni: 25 (>32%)
Neprogresivno pokretni: 5
Nepokretni spermiji: 70
Vitalnost: 68% (>58%)

Dodala bi da mu je prije nekih pola mjeseca na brisu uretre nađena ureaplasma urealtycum 10 na 4 - 10 na 5. Jučer je dobio antibiotik koji treba piti deset dana. U vrijeme kada je radio spermiogram nije još pio antibiotik. Mislite da ureaplasma utječe na loš spermiogram? Moja je ginekologica rekla da je moguće. Također je apstinencija bila samo 2.5 dana, pa možda je i to utjecalo.
Razmišljam da je bolje da muž popije antibiotik do kraja i onda ide opet napraviti bris uretre, pa da se tek onda naručimo na humanu reprodukciju, kada budemo znali da li se riješio ureaplasme ili ne. Pošto pretpostavljam da je to prvo što će nam predložiti da napravimo. I onda naravno ponoviti i spermiogram. Što mislite?
Također, što mislite o Fertilup-u? Ili je bolje da uzima nešto drugo, cink, selen, ...? Koje čajeve (čitala sam za piskavicu)? Puno hvala svima
lunar3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 18:34   #237
Quote:
lunar3 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, da li mi netko može malo prokomentirati mužev spermiogram. Znam da nije dobar već smo dobili uputnicu za humanu reprodukciju u Rijeci.

Volumen: 0.8 ml (ref.v. > 1,5 ml)
Ukupan broj: 39.21 (>39 milijuna)
Pokretljivost: 30% (>40%)
Progresivno pokretni: 25 (>32%)
Neprogresivno pokretni: 5
Nepokretni spermiji: 70
Vitalnost: 68% (>58%)

Dodala bi da mu je prije nekih pola mjeseca na brisu uretre nađena ureaplasma urealtycum 10 na 4 - 10 na 5. Jučer je dobio antibiotik koji treba piti deset dana. U vrijeme kada je radio spermiogram nije još pio antibiotik. Mislite da ureaplasma utječe na loš spermiogram? Moja je ginekologica rekla da je moguće. Također je apstinencija bila samo 2.5 dana, pa možda je i to utjecalo.
Razmišljam da je bolje da muž popije antibiotik do kraja i onda ide opet napraviti bris uretre, pa da se tek onda naručimo na humanu reprodukciju, kada budemo znali da li se riješio ureaplasme ili ne. Pošto pretpostavljam da je to prvo što će nam predložiti da napravimo. I onda naravno ponoviti i spermiogram. Što mislite?
Također, što mislite o Fertilup-u? Ili je bolje da uzima nešto drugo, cink, selen, ...? Koje čajeve (čitala sam za piskavicu)? Puno hvala svima
Nije to tako strasno los nalaz. Neka popije antibiotik i ponovi bris, a u meduvremenu nabavite maticnu mlijec (onu pravu od pcelara, nikakve varijante iz apoteke ili dm-a). Nama je to jedino popravilo nalaz, a bili smo na doslovno svemu.
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 22:29   #238
Quote:
Pirga kaže: Pogledaj post
Nije to tako strasno los nalaz. Neka popije antibiotik i ponovi bris, a u meduvremenu nabavite maticnu mlijec (onu pravu od pcelara, nikakve varijante iz apoteke ili dm-a). Nama je to jedino popravilo nalaz, a bili smo na doslovno svemu.
Hvala na savjetu
Danas baš cijeli dan čitam o svim mogućim pripravcima za poboljšanje spermiograma. Morat ću se malo informirati gdje nabaviti matičnu mliječ. Čitala sam malo i o onom FertilUp-u. Čini mi se da ima isto dosta pozitivnih iskustva.
lunar3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 23:49   #239
Quote:
lunar3 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, da li mi netko može malo prokomentirati mužev spermiogram. Znam da nije dobar već smo dobili uputnicu za humanu reprodukciju u Rijeci.

Volumen: 0.8 ml (ref.v. > 1,5 ml)
Ukupan broj: 39.21 (>39 milijuna)
Pokretljivost: 30% (>40%)
Progresivno pokretni: 25 (>32%)
Neprogresivno pokretni: 5
Nepokretni spermiji: 70
Vitalnost: 68% (>58%)

Dodala bi da mu je prije nekih pola mjeseca na brisu uretre nađena ureaplasma urealtycum 10 na 4 - 10 na 5. Jučer je dobio antibiotik koji treba piti deset dana. U vrijeme kada je radio spermiogram nije još pio antibiotik. Mislite da ureaplasma utječe na loš spermiogram? Moja je ginekologica rekla da je moguće. Također je apstinencija bila samo 2.5 dana, pa možda je i to utjecalo.
Razmišljam da je bolje da muž popije antibiotik do kraja i onda ide opet napraviti bris uretre, pa da se tek onda naručimo na humanu reprodukciju, kada budemo znali da li se riješio ureaplasme ili ne. Pošto pretpostavljam da je to prvo što će nam predložiti da napravimo. I onda naravno ponoviti i spermiogram. Što mislite?
Također, što mislite o Fertilup-u? Ili je bolje da uzima nešto drugo, cink, selen, ...? Koje čajeve (čitala sam za piskavicu)? Puno hvala svima
Luna, nije to uopće loš spermiogram. 30% pokretnih je gotovo pa normospermija, mi smo doma zatrudnuli s 12%.
Jedino malo ovaj volumen, no broj je odličan.
Ukoliko nema i s tobom nekih zavrzlama, samo vi svaki mjesec i doma pokrivajte.
Sretno i nemoj brinuti!

Muž je uzimao sve, od tih vitamina, matične mliječi, široke gaće, ništa nije pomoglo, a jako puno košta, no neki imaju dobra iskustva. Ne znam koliko dugo radite na bebi, vaše godine i tvoj status, no ovakav spermiogram sam po sebi ne bi trebao biti razlog da ne zatrudniš i doma.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 06:33   #240
Quote:
lunar3 kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu
Danas baš cijeli dan čitam o svim mogućim pripravcima za poboljšanje spermiograma. Morat ću se malo informirati gdje nabaviti matičnu mliječ. Čitala sam malo i o onom FertilUp-u. Čini mi se da ima isto dosta pozitivnih iskustva.
Pitaj na placu ljude koji prodaju domaci med. Ili ako znas nekoga. Fertilup nismo probali jer je bio jako skup, a vec smo krenuli na mpo pa ti nemam iskustvo s njim. Ali zink, selen, vitamin e, tribestan, bioastin, piskavica, gace... nista nije pomoglo.
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:26.