Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2009., 13:23   #81
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
Mom je 8,5 mjeseci i još se ne bih usudila sa njim na put duži od 1 h vožnje.
Do unazad 2 mjeseca vožnja autom je bila pakao. Sjećam se dva puta, na obližnje planine, koji su trajali oko 1.5 h, kada je vrištao svo vrijeme, mi se preznojavali, stajali pored puta, nosili ga, cupkali na lopti... Dužina vožnje od 1 h je podnošljiva i ako počne da vrišti.
U šetnju normalno nismo mogli mislim 3 mjeseca. Uvijek smo morali računati kada će grčevi, pa istrčati pola sata u park prije. Kolica je oduvijek mrzio, pa kad bi mu se spavalo vani morala sam ga nositi na rukama u ležećem položaju i poskakivati. Kad zaspe naravno nastavak nošenja na rukama. I dan danas ja kad izađem sama sa njim, to je brzinski, pola kruga pored ceste, pošto jedino aute voli da gleda, pola šetalištem u mei-tai, vratim se kući mokra do gole kože.
Zato kad vidim bezbrižnu majku kako sa bebom u kolicima negdje pije kafu dođe mi da plačem. Ustvari, ne vjerujem da je unutra beba, mislim da je lutka. I zavidim.
Maločas gledam prijateljicine slike iz Egipta sa malenom bebom. Pa s mora, pa s još jednog mora. Pa iz Francuske. Sve u vrlo kratkom razmaku. Kakve su šanse da moja druga beba bude tako mirna?
jebate pa ti imas malu zvrkastu zvijer
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 13:26   #82
E da Manch, a moj ti je do godinu dana samo i iskljucivo u kolicima htio spavat, i to vani (kisa, snijeg, vjetar - jebe se njemu, samo mu stavi ceradu i on , a ti majko kisni i mrzni)
Po mogucnosti da se i drnda, al tu se vec dao prevarit sa ljuljuskanjem na mjestu.
I tako ja - u jednoj ruci knjiga, u drugoj kafa, nogom cupkaj kolica. Idila.
A doma nema nis za jelo, prljavog sudja na kat, tepisi neusisani...
Jer naravno cim bi usli doma trebalo je mladog gospona zabavit, nosit, pricat...

To ti je velika bebanska lutrija, pa sto izvuces...
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 13:38   #83
Moj je trenutno ponovo u fazi da se dernja sve dok ne zaspi. Ništa duda, ništa ljuljanje, ništa ništa.
Zove me prijateljica maloprije da sjedemo na kafu u obližnju slastičarnu. Draga moja, rekoh, ja sam u 9 mjeseci jednom sa mm bila na čaju, i to vani, gdje smo ga naizmjenično mogli nositi jedno dok ono drugo odmara. Normalno da mi ne vjeruje.
Joj, Zmijice, ja mislila kad je bio mali pa plakao da će ga vožnja kolicima po kući smiriti, nikad neću zaboraviti kako se dernjo kad sam ga stavila u nj. Lutrija, upravu si
Ustvari sad Zmaj i hoće pomalo u kolica, kad počne da se proteže i plače moram imitirati životinje naglas, i tako ja idem ulicom i mučem, ričem, kokodačem... Ali najviše kolica voli da gleda kad ga nosim.
A kad se sjetim da sam u trudnoći mislila kako ću ga poslije poroda u kolica, a ja u haljinicu i štikle i šetkat se po gradu
Zato je ovo meni London, aerodrom, more naučna fantastika. Zato sam ja zvrndala po inostranstvu u trudnoći
Je, Wedding, zvjerčica, zato ga zovem Tiranosaurus Rex
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 13:40   #84
uuuuu evo čitam ali nisam naišla...
mi planiramo putovati s bebom kada mu bude 7-8mjeseci i to u Seattle.
Relacija Mostar-Split autom nekih 3 sata, Split-ZG avionom, ZG-Frankfurt, FR-Seattle nekih 11 sati
Jako me to brine iako taj zadnji let ćemo rezervirati krevetić u avionu, jedino me tješi što će ići i muž i mama pa mogu pomoći.
Svaki savjet dobrodošao...
crnarupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 14:04   #85
Mi smo se naletili preko oceana, pa evo mojih iskustava.

Najmanji mi je problem bio putovat s njima kad su bile bebe. Ako ne pužu ili hodaju imate manje problema, sjede ti u krilu i zvrkaju okolo, zabaviš ih igračkom, malo odspavaju i sl. Moje su obje OK spavale u avionu.

Nekoliko sam puta preko Atlantika s malom putovala sama. Nije zgodno, ali preživiš. Uostalom većina ljudi bude ljubazna i pomogne ti. Kad si sam teško je jesti jer nema mjesta za dijete u krilu i onaj poslužavnik s hranom. Dobro je onda imat nekakav sendvič ili grickalice. Ako trebaš u wc zamoliš stjuardesu da pripazi dijete.

Odlazak preko bare uvijek lakše padne nego povratak. Jet lag je na povratku strašan. Obično se putuje po noći, a ako je Hrvatska konačna destinacija prođe i 15ak sati.

AS nisam nosila, ali kolica obavezno, jer dobro dođu kod presjedanja i dugog čekanja.

Ako je dijete veće i najobičnija kišobran kolica su OK. Za veće dijete važno je ponijeti brdo igračaka, bojanki,vježbenica i koječega da mu vrijeme brže proleti. U avionima starijoj djeci podjele nekakve igračkice da ih zabave. Za njih su spas prijenosni DVD ovi; pustiš crtić i nek guštaju.
njuškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 00:14   #86
mi planiramo na put u 4mj avionom. let ne bi trebao trajati dugo, svega sat vremena (nadam se) , a mala će nam imati tada 1god i 4mj!

sad se ja pitam kako će ona sjediti svo to vrijeme?
iskusne mame, može li se prošetati avionom, ono ne mislim imat špancirfest al malo, ili ćemo stalno "morati na wc" pa ćemo se tamo zabavljati

što smijem ponijeti u avion gore ?
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 14:11   #87
Putovanje vlakom

Daklem, mi smo iz drugoga grada i htjeli bismo ići doma s Krstom koji ima 5 mjeseci u subotu (a ići ćemo vjerojatno za nekih tri tjedna do mjesec dana).

Kako nemamo auto, ne posjedujemo i AS, ali voljni smo je kupiti ukoliko je to najpametniji način prijevoza u vlaku.

Što nam savjetujete - kako doma?

Ili da se ipak strpimo dok ne bude sjedio? Iako, mama će plakati , šmrc...

PS: Dolazi li u obzir marama/sling marama, ukoliko mi se nebo smiluje pa uspijem nabaviti ili mi iz Dojčlanda stigne... (usput, ako netko ima pojma gdje i kako do marame, pliz javite na pp... )

Hvala, nadam se da me nećete zanemariti
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 14:21   #88
mi smo vlakom putovale u ASu koja je bila dio kolica pa mi je tako bilo najjednostavnije, ali gotvo cijelu vožnju mi je bila na rukama....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 14:24   #89
Mi smo Kicu redovito vozikali, 3h voznje vlakom. Prvi put sa 4 tjedna.
Proslo bez problema... malo bi gledao okolo i zaspao u roku 5 minuta
E sad, on se inace volio vozit u kolicima, autu...
Kad bi bio cudom budan, malo smo se setuckali, gledali kroz prozor...
Ak dojis, imas sve. Ak ne, u termosicu vruce vode, u Avent dozator praska i napravi se klopa u minuti.

Preporucam AS ili bar viper ako nemate AS.
Ne zbog sigurnosti, ionak se nema gdje montirati, nego se skuhas i ukocis sa bebom u narucju.
Mada se moze i tako, ja sam ga dva sata u busu drzala dok je spavao...

Ak mene pitas idite
Prava nevolja pocinje kad treba putovat s dvogodisnjakom
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 21:23   #90
Hvala vam na odgovorima, evo kupili smo Mei Tai i posudili sling pa ćemo tako

Kakvi su ljudi u vlaku, mislim prvenstveno na pušenje...?
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 22:42   #91
Moja prijateljica cesto putuje u sarajevo vlakom iz ploča i ide s kolicima unutra,lijepo ih otvori i bebu unutra i svi zadovoljni..mozda nije velika guzva u kupeima ali inace sjedne 6 ljudi, neznam kako je u ostalim vlakovima..a valjda ne bi trebali pušiti,ili nebi uopce trebali sjesti u taj kupe ako najeravaju pusiti,pa pobogu tu je mala beba?!?
puse svima
__________________
Life is simple. Breathe in. Breathe out. Repeat.
AnaPi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 23:10   #92
Koliko znam, u vlaku je od nedavno zabranjeno pusenje
http://www.ezadar.hr/clanak/hrvatske...je-u-vlakovima

Mi smo putovali nagibnim vlakom, vagon za nepusace.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 11:09   #93
podizem temu jer nam se blizi dugi put od 15oo km autom... toliko toga imam u glavi da mi je sve zbrkano... zanimaju me vasa iskustva sa putovanja sa bebama, mi imamo 8mj. molim vas neke savjete i trikove, kako zabaviti dijete, kolio cesto stajati, gdje stajati, na sta da obratim paznju, koliko cega ponijeti, putovati po danu ili nocu, sta sve ide u putnu "apoteku"...???
__________________
19.10.2009 :)
eberlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 12:28   #94
i ja podižem!
vidim da te eberlin još nitko nije registrirao da si pisala.
eto mi idemo na more, vlakom, zg -st. ima tko iskustva?
do sad smo putovali zg-sb, ali ovo je ipak duži put.
za sb smo nas dvije išlie same, a sada za st, ide moja mama, bebica(11 mj) i ja.
ona je poprilično khm, živahna beba
zato planiramo putovat noćnim, inače ide u krpe 19 h cca, a noćni polazi 22.50. šta da radim s njom do tad?

da čujem kako bi ste vi to izvele?
emeral is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 17:51   #95
na put s bebom

put u normalnih okolnostima traje 4-5 sati, ali očekujemo da će ovaj put trajati dulje.
znam već da max 2h smije biti u autosjedalici, al što da radimo s njom kad stanemo na pauzu? jel poanta da se beba nakon 2h AS mora malo ispružiti na ravnoj podlozi ili? papanje će biti, udisanje svježeg zraka također,..prematanje nije nužno al imat ćemo spremno ako zatreba..

nadalje..imate li još kakav tip,trick koji mi ne pada na pamet jer nisam nešto pametna u zadnje vrijeme..

od druge dodatne opreme, što treba za 10dnevni boravak? nositi kadu bilo bi tu mač. košara od kolica također ne ide sa nama (nema mjesta u autu)
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 17:54   #96
Mi isto idemo do moje rodbine na put od jedno 7-8 sati i savjet je stati svakih 100 km da malo beba odmori(prosetat,izvaditi bebu iz stolice...)>Moj vec ide u onu veliku jer ima skoro 5 mj a ima 10 kila,ali ga nagnem kao da spava..a stajati cemo svako malo,pa malo cu ga uzet i tako
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 18:08   #97
mi imamo 2 mj i jako mi je bed zbog košare. jer npr ne znam kako ćemo se obraniti od bure zadesi li nas tih 10 dana burnje vrime u dalmaciji. već ju vidim natečenih kapaka i crvenih očiju..
jel pretjerano nositi sa sobom (preveliki joj) skafander? pa neće biti manje od 10°C? Valjda.

glede položaja u as; podupirete li bebi glavu smotanom tetra pelenom okolo naokolo glave (da ne može ići lijevo-desno) kao što rode sugeriraju ili je to potrebno samo za bebe koje ne mogu još držati glavu?
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 18:21   #98
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Moj vec ide u onu veliku jer ima skoro 5 mj a ima 10 kila,ali ga nagnem kao da spava..
bebu od 5 mjeseci si stavila u AS grupe I?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 18:25   #99
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
mi imamo 2 mj i jako mi je bed zbog košare. jer npr ne znam kako ćemo se obraniti od bure zadesi li nas tih 10 dana burnje vrime u dalmaciji. već ju vidim natečenih kapaka i crvenih očiju..
jel pretjerano nositi sa sobom (preveliki joj) skafander? pa neće biti manje od 10°C? Valjda.
mislim da bi ti se dijete skuhalo u skafanderu, pa travanj je.
vozi ju u AS na kolicima, a kao zaštitu stavi kišnu navlaku ako baš bude bure derala, ima u dm-u univerzalnih. ma da ja mislim da to ništa ne smeta ako djetetu navučeš kapicu i sl
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 18:25   #100
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
bebu od 5 mjeseci si stavila u AS grupe I?
Da..bez problema jer ne stane u manju
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:34.