Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2008., 14:21   #21
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
upravo tako!

a sad klikni na ovaj link, pa mi reci što je tako smiješno bilo u mom postu osim tvoje neukosti i neinformiranosti.

http://www.berkeley.edu/news/media/r..._jupiter.shtml
eto: ET mi je reka, pametnjakoviću!
jao pardon nisam znao da ET-i ne koriste eko dizel pa su shebali jupiter,
a di na toj stranici pise kolika je temp. na jupiteru tocna jer samo kaze da je "10 degrees " isla gori a ako je temp normalna od -100 do +250 onda to i nije neka posebna razlika jel da .cini se kao da je povezano to s zagrijavanjem zemlje ali nema bas dokaza za to, pre labava ti je teorija , mislim ko je reka da su oni poslali ikakvu sondu na jupiter koliko se sjecam bili su neku poslali ali se u atmosferi shebala jer su kaze neki ekstremni ujeti u istoj,
(Unlike the cyclonic storms on Jupiter, Earth's hurricanes and storms are associated with low-pressure systems and dissipate after days or weeks. The Great Red Spot, in comparison, is a high-pressure system that has been stable for more than 300 years, and shows no signs of slowing down.)

a kamoli da svakih neznam koliko ,npr 10 godina salju sondu gori za mirit temperaturu

http://en.wikipedia.org/wiki/Jupiter
nadi pod tab FLYBY MISSIONS
NIJEDNA nije u atmosferu usla a kamoli temp mjerila

/smjesno mi je sta si reka na citav solarni sustav ,---a sad si samo jupitera se uvatia .pocni citat odiseju .......
__________________
Because the clipped waveform has more area underneath it than the smaller maximum unclipped waveform, the amplifier produces more output power. This extra power can cause damage to any part of the loudspeaker, including the woofer, tweeter, or crossover, via overheating.
atomic bomberman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 15:03   #22
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Nije to niti tako loša pojava.
Ionako živimo u hladnom kraju,dobro bi došlo zatopljenje.
Putin je rekao da on nema nista protiv globalnog zatopljenja, jer su u Rusiji zime svakako prehladne, a ovako ce im zime postati blaze i ugodnije.
__________________
Bitak
Davy Crockett is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 20:17   #23
Quote:
ali nema bas dokaza za to, pre labava ti je teorija
lol
teorija nije moja nalazi se na barcley.edu (ak nisi znao sajtovi s edu domenom pripadaju sveučilištima.
Quote:
atomic bomberman kaže: Pogledaj post
jao pardon nisam znao da ET-i ne koriste eko dizel pa su shebali jupiter,


/smjesno mi je sta si reka na citav solarni sustav ,---a sad si samo jupitera se uvatia .pocni citat odiseju .......
pluton:
http://www.space.com/scienceastronom...ng_021009.html
sunce:
http://www.livescience.com/environme...s_warming.html
mars:
http://www.space.com/scienceastronom...ge_031208.html

promjene su zapažene na Neptunu, Tritonu i Jupiteru
hajde se još malo smij.

ili misliš da ET piše članke na science.com
jel' još nešto smiješno?
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 20:34   #24
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
pluton:
http://www.space.com/scienceastronom...ng_021009.html
sunce:
http://www.livescience.com/environme...s_warming.html
mars:
http://www.space.com/scienceastronom...ge_031208.html

promjene su zapažene na Neptunu, Tritonu i Jupiteru
hajde se još malo smij.

ili misliš da ET piše članke na science.com
jel' još nešto smiješno?
Ovo je zanimljivo, znači ipak se mijenja i intenzitet sunčevih pijega i baklji!
Samo da nisu i ovi podaci izmanipulirani, da sakriju svoje nedjelo.

Ako je ovo istina šta si navela,
to samo podvrđuje tezu da se nalazimo tik prije ledenog doba,
jer svaki put prije ledenog doba je faza globalnog zatopljenja
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 23:37   #25
Quote:
Davy Crockett kaže: Pogledaj post
Putin je rekao da on nema nista protiv globalnog zatopljenja, jer su u Rusiji zime svakako prehladne, a ovako ce im zime postati blaze i ugodnije.
Tu se slažem sa Putinom.
Još će ljudima biti drago,manji troškovi za grijanje,
ugodnije okružje,jedva čekamo.
zacky is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 15:07   #26
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
baš tak,
usput nisam primijetila da se klima promijenila.
ti si onda totalno slijepa....
Freek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 16:38   #27
e ljudi jedno pitanje jel vi znate uopce kolko leda se treba otopit da bi se razina mora digla za jedan metar, jeste vi svijesni kolika je povrsina mora danas i da se cijeli juzni i sijeverni pol otopi razina vode bi se digla za par metara svega, a sta je to? Mislim koji idiot je radio kucu na pol metra do mora, tak da to globalno zatopljenje je sve skupa puna vreca znate vec cega. Ljudi se isto sa svime opterecuju majko mila.

I btw sta to ima veze s nama kad cemo svi bt fosili 2 metra pod zemljom dok se to desi... cak dapace sumjnam da ce i moji pra pra unuci imat ista s time.
Oracle is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 18:38   #28
Quote:
Oracle kaže: Pogledaj post
e ljudi jedno pitanje jel vi znate uopce kolko leda se treba otopit da bi se razina mora digla za jedan metar, jeste vi svijesni kolika je povrsina mora danas i da se cijeli juzni i sijeverni pol otopi razina vode bi se digla za par metara svega, a sta je to? Mislim koji idiot je radio kucu na pol metra do mora, tak da to globalno zatopljenje je sve skupa puna vreca znate vec cega. Ljudi se isto sa svime opterecuju majko mila.

I btw sta to ima veze s nama kad cemo svi bt fosili 2 metra pod zemljom dok se to desi... cak dapace sumjnam da ce i moji pra pra unuci imat ista s time.

Par metara Nema sanse da je ispod 50 metara
ZENKAIpower is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 15:28   #29
Quote:
ZENKAIpower kaže: Pogledaj post
Par metara Nema sanse da je ispod 50 metara
evo, total je oko 80 metara, s tim da je vjerojatno i puno vise, jer nisu sve naveli...

link
user_name is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 17:55   #30
mit ili californication

mit ili californication
bolje onda californication,to je ona dobra strana
zacky is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 18:14   #31
Al Gore je vuk u janjecem krznu. Ako mislite da on radi to sto radi jer voli vas i mene i prirodu, varate se. Jebe se njemu i za vas i mene i za prirodu a popularnost je iskoristio ne bi li svojem carbon offset biznisu priskrbio sto vise klijenata. Film bi mu trebao dati vjerodostojnost. Radi se i o promicanju nekih ili necijih interesa - nekome je jako bitno da ljudi zive u strahu - pa kada im se uvede carbon tax da se nitko ne buni a ona grupa koja jos i kuzi o cemu se radi bude ismijana kao idioti i primitivci koji eto ne vide da je globalno zatopljenje.

Kakav to biznis Gore ima? Pa on vam kaze da je globalno zatopljenje a razlog ste vi, zlocesti ljudi koji se vozite u autima i prdite (i krave isto) pa proizvodite carbon koji ce on za fee u vase ime ponistiti tako sto ce novac uloziti u inicijativu koja ce imati kontraefekt ako sam dobro shvatio. Nista naime lose u toj ideji nema, ali ima ako je ideja sama sebi svrha - odnosno ako su tlapnje o ponistavanju efekta kroz njegova ulaganja ista osim moneygrab.

Neke drzave vec imaju carbon tax. Uvela ga je i British Columbia, kanadska provincija i jos neke, zabole me kurac koje zemlje. Ovcice spremno placaju jer su uvjerene da je vladi stalo do njihova boljitka. Uopce nije bitno sto novac poreznih obveznika velikim dijelom odlazi u tzv. R&D departmente firmi koje svoja sjedista imaju u Kanadi, pokojeg inzenjera i portira a lova se vrti u Kini.

Nije dobro ne spomenuti i green ili eko terorizam. Pojedine grupacije zagovaraju masovni pomor stanovnistva i redukciju populacije na otprilike 600 milijuna ljudi. Aj nek je ovo glupost, pa nije 600 milijuna nego 3 milijarde. Jos je ostalo za potamaniti nekoliko milijardi. Ako netko smatra da je rijec o sali, dobro, ali imajte na umu da ove teorije potpisuju obrazovani i utjecajni ljudi koji imaju pristup medijima. I jos, ako mislite da je takvo sto nemoguce, proucite malo povijest pandemije AIDS. Ili sjetite se memoranduma SANU koji je bio temeljnica za sasvim realna unistavanja.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 20:11   #32
Je,neke ideje su stvarno opasne.
Pogotovo kad iza njih stoje ljudi iz moći,znanosti itd.
zacky is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 11:28   #33
Quote:
user_name kaže: Pogledaj post
evo, total je oko 80 metara, s tim da je vjerojatno i puno vise, jer nisu sve naveli...

link
U stvari je nešto manje jer u obzir nisu uzeta riječna korita - kanjoni, kao ni depresije u samom ledenjaku (na pr. najdublja točka na Arktiku, 2.555 metara ispod razine mora, u Bentleyevom jarku)
Ne mogu izguglat koliko takvih volumena ima.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 20:29   #34
To je mit samo u glavama poremećenih fanatika kojima je sad zanimljivo ovako kenjat. Globalno zagrijavanje je znanstveno dokazan fenomen koji se očituje povećanjem prosječne temperature atmosfere planeta. Ovdje ima budaletina koje misle da žestoka zima u Pripizdini Gornjoj odakle seru po internetu znači da se planet smrzava. Ispričavam se, moram ovak, jer tu i tamo znam pogledat kaj se tu piše. Imate zbilja jednu šačicu teških mentalaca koji šire paniku i njihovu vjernu glupu publiku koja im liže guzice i plješće na svaku njihovu.

Atmosferi se temperatura diže u prosjeku i to u korelaciji s našim ispuštanjem stakleničkih plinova, od kojih je CO2 samo jedan dio (ostali su metan, vodena para, ...)
Ne zna je tko je kriv za početak "izbacivanja Zemlje iz tračnica". Možda industrijalizacija. Možda vulkani. Možda Sunce.

Ono kaj je sigurno je to da smo mi proces ubrzali i pojačali mu magnitudu i da korelira s industrijalizacijom.

Razina mora se diže, temperatura se diže, količina leda se smanjuje, a velike posljedice su temperaturni ekstremi (u oba pravca) i turbulentnija atmosfera zbog više vlage.
Dokazane činjenice koje je prihvatila znanstvena javnost. Ne radi se o napuštenim idejama nekog znanstvenika koji radi na Arktiku.



I zato prestanite srat kvake i naučite neke stvari o Zemlji na kojoj živite.
__________________
And the thing that freaks me out
Is I'll always be in doubt
Talidomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 20:48   #35
Quote:
Oracle kaže: Pogledaj post
Mislim koji idiot je radio kucu na pol metra do mora, tak da to globalno zatopljenje je sve skupa puna vreca znate vec cega. Ljudi se isto sa svime opterecuju majko mila.

New York je na 2 metra nadmorske visine.
New York ima 8.5 milijuna stanovnika!

Pa pol indije je na toj visini , a njih ima milijardu.
Koje su to budale isusa ti
Aaron McLoughlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 19:00   #36
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
lol
teorija nije moja nalazi se na barcley.edu (ak nisi znao sajtovi s edu domenom pripadaju sveučilištima.


pluton:
http://www.space.com/scienceastronom...ng_021009.html
sunce:
http://www.livescience.com/environme...s_warming.html
mars:
http://www.space.com/scienceastronom...ge_031208.html

promjene su zapažene na Neptunu, Tritonu i Jupiteru
hajde se još malo smij.


ili misliš da ET piše članke na science.com
jel' još nešto smiješno?



http://www.abovetopsecret.com/forum/thread221608/pg1


svasta se pise na internetu niko nemoze sa sigurnosti tvrdit da je istina
http://www.alienvideo.net/video-chupacabra.php

možda su u šumi!!!!!!!!!
__________________
Because the clipped waveform has more area underneath it than the smaller maximum unclipped waveform, the amplifier produces more output power. This extra power can cause damage to any part of the loudspeaker, including the woofer, tweeter, or crossover, via overheating.
atomic bomberman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 19:18   #37
Nije problem u ledu koji se topi, razina mora raste i od toga što su mora toplija, pa zauzimaju više volumena. K tome su toplija mora i kiselija, što znači da su u stanju držati manje kisika...

E sad, neznam dali vam se da ovo čitat, ali je ovo doista NAJOPSEŽNIJI i najbolji dokument o globalnom zagrijavanju sofar. Riječ je o Stern reviewu.

http://www.hm-treasury.gov.uk/indepe...iew_report.cfm

Doduše, ima 700 stranica, pa oni koji su željni senzacionalistike i objašnjenja na na globalno zatopljenje uglavnom utječe svemirski prdac Jabbe the Hutta, ostati će malo razočarani.
The Whale is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 11:25   #38
Quote:
Talidomid kaže: Pogledaj post
To je mit samo u glavama poremećenih fanatika kojima je sad zanimljivo ovako kenjat. Globalno zagrijavanje je znanstveno dokazan fenomen koji se očituje povećanjem prosječne temperature atmosfere planeta.
kad ovakvi klauni popud tebe ili al gora počnu pljuvat po svakom ko se drzne preispitivati jednu običnu znanstvenu teoriju, onda tu više nema mjesta znanosti nego propagandi.

dakle postoje činjenice koje se kose s tom teorijom i nedaju se unutar nje objasniti.

1) postoji globalno zagrijavanje i na drugim planetama, npr. na marsu se polarna kapa otapa. jel i tamo za to odgovoran co2.
2) jačina insolacije također raste u ovom stoljeću, i to s pravilnijom korelacijom prema povišenju temp.zemlje nego co2.
3) navodno korelacija co2 prema temp. iz historijskih uzoraka leda s antarktike slijedi a ne prethodi, kao što bi se očekivalo ako je to uzrok zatopljenja, temperaturu.

a da se ne govori da se sada sili nerazvijene zemlje da uvode visoke standarde za emisiju co2 i alternativne tehnologije proizvodnje struje ( a koje prodaju ugl. samo razvijene zemlje) koja je puno skuplja od klasičnih, dok najveći zagađivači i oni koji su odgovorni za dosad ispušten co2 i dalje koriste jeftinu naftu, struju i druge prljave ali jeftine tehnologije.

isto tako to je dobar izgovor za uvođenje nuklearne tehnologije, od čijih posljedica se još oporavlja pola evrope.
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 17:33   #39
Evo ja sam eko-freak, ali čini mi se da ljudski utjecaj ne može biti presudan faktor za globalno zatopljenje.
Već je dosta rečeno o navodnim promjenama u cijelom Sunčevom sustavu, a i u relativno novijoj povijesti imamo primjere takvih dosta dramatičnih zahlađenja i zatopljenja. Npr. Grenland je u srednjem vijeku bio bez leda i zelen, po čemu je i dobio ime, a tek u 15. stoljeću ga je prekrio led.
Dapače, mnogi astronomi upozoravaju na neuobičajeno ponašanje Sunca koje je obično u povijesti prethodilo jakom hlađenju Zemlje.
I meni se čini da je ta iznenadna priča o zatopljenju smišljena da se dodatno izmuze narod, evo i HEP je već uveo "naknadu za poticanje proizvodnje iz obnovljivih izvora energije".
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 21:19   #40
Ha,znači slabi utjecaj sunca.To bi moglo stoljećima trajati,dok ponovo ne ojaća.
zacky is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:55.