Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2008., 18:41   #61
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
razlika izmedju istocnjacke filozofije/tehnika i krscanstva je sto krsc. smatra da smo mi odvojeni od boga te nesavrseni/grijesni. Istocnjacke tehnike smatraju da je bog u nama, odnosno da imamo 'bozju klicu', te da boga trebamo traziti poniranjem u sebe, rjedje vjerovanjem u nesto izvana. Istocnjacke meditacije smatraju da snagu za odupiranje nizim strastima mozemo pronaci u sebi, krscanstvo da ju mozemo pronaci samo u bogu.
U konačnici, i istok i kršćanstvo govore točno, zar ne.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 22:52   #62
Imaš dvije ruke samo molim te nemoj mi reć da ako si dešnjak da ne koristiš i ljevu i obrnuto.

Prihavati sve a ako ti počnu rast krila i budeš svjetlio od svjetlosti ostavi se svega i pokaži drugima primjer... i onda opet raširi svoja krila!
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 00:28   #63
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
razlika izmedju istocnjacke filozofije/tehnika i krscanstva je sto krsc. smatra da smo mi odvojeni od boga te nesavrseni/grijesni. Istocnjacke tehnike smatraju da je bog u nama, odnosno da imamo 'bozju klicu', te da boga trebamo traziti poniranjem u sebe, rjedje vjerovanjem u nesto izvana. Istocnjacke meditacije smatraju da snagu za odupiranje nizim strastima mozemo pronaci u sebi, krscanstvo da ju mozemo pronaci samo u bogu.
Antropocentrizam = zabluda
slobodnahrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 01:05   #64
mozda je zabluda, no kolicina ratova koja je bila u proslosti na istoku je daleko manja od silnih ratova, ubijanja, lomaca i sl. koje su radili oni koji boga traze izvan sebe, a vraga u drugome...
a ako cemo se pozivati na bibliju, i Isus je rekao da se svaka vocka poznaje po svom plodu



p.s: antropocentrizam je stav da je covjek jedini ima vrijednost jer ima intelekt, duh, spoznaju, boga itd itd... fulao si
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 16:06   #65
Nisi bas dobro shvatio, a ratovi su stalno svugdje, a i crkva je zastranila, no to nema veze s Isusovim naukom.
Pogledaj se malo bolje i vidjeti ćeš koliko si nesavršen i griješan.
Jesi li kad čuo za preispitivanje savjesti, najbitniji dio kršćanske meditacije, zato ne pričaj o nečemu što si načuo. Čini mi se da dobro ne poznaš, ni jedno, ni drugo.

p.s.
antropocentrizam (gr.l. centrum središte) filozofski pogled na svijet koji smatra da je čovjek središte svijeta i krajnja svrha njegova razvitka. ...

Zadnje uređivanje slobodnahrv : 14.08.2008. at 18:14.
slobodnahrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 19:41   #66
Kršćani ja vam zabranjujem!
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 20:07   #67
Quote:
slobodnahrv kaže: Pogledaj post
Nisi bas dobro shvatio, a ratovi su stalno svugdje, a i crkva je zastranila, no to nema veze s Isusovim naukom.
Pogledaj se malo bolje i vidjeti ćeš koliko si nesavršen i griješan.
Jesi li kad čuo za preispitivanje savjesti, najbitniji dio kršćanske meditacije, zato ne pričaj o nečemu što si načuo. Čini mi se da dobro ne poznaš, ni jedno, ni drugo.
moguce da je zastranjenje, ali ne negira da se svaka vjera vidi po svojim plodovima/rezultatima. Npr. budizam/taoizam/konfucionizam su iza sebe ostavili puno manje ratova i drustvene nepravde

Quote:
slobodnahrv kaže: Pogledaj post
p.s.
antropocentrizam (gr.l. centrum središte) filozofski pogled na svijet koji smatra da je čovjek središte svijeta i krajnja svrha njegova razvitka. ...
a koji je smisao razvoja? imaginarni bog? ili je kako isus kaze 'nije covjek radi zakona, nego zakon radi covjeka'?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 16:00   #68
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
moguce da je zastranjenje, ali ne negira da se svaka vjera vidi po svojim plodovima/rezultatima. Npr. budizam/taoizam/konfucionizam su iza sebe ostavili puno manje ratova i drustvene nepravde



a koji je smisao razvoja? imaginarni bog? ili je kako isus kaze 'nije covjek radi zakona, nego zakon radi covjeka'?
LJUBAV
EXORCIST XXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 10:06   #69
Koristio sam TM i bio u zajednici Brune Greninga prije nego sam pozvao Isusa u svoj život jer nisam nalazio ispunjenjenje svojih duhovnih potreba u Rimokatoličkoj crkvi. Kada sam ga pozvao i pokajao se za sve svoje loše stvari, doživio sam oslobođenje od svih konfuzija i spoznao da je Isus sloboda i punina punine, a Duh Sv. mi je postepeno svjedočio o svemu što je Istina, a što laž.

Tako da poslije tog iskustva, nije mi bilo potrebno ni meditirati ni ništa što je bilo vezano uz bilo što, što nije dolazilo od Njega.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 13:14   #70
Quote:
JUŽNI kaže: Pogledaj post
Koristio sam TM i bio u zajednici Brune Greninga prije nego sam pozvao Isusa u svoj život jer nisam nalazio ispunjenjenje svojih duhovnih potreba u Rimokatoličkoj crkvi. Kada sam ga pozvao i pokajao se za sve svoje loše stvari, doživio sam oslobođenje od svih konfuzija i spoznao da je Isus sloboda i punina punine, a Duh Sv. mi je postepeno svjedočio o svemu što je Istina, a što laž.

Tako da poslije tog iskustva, nije mi bilo potrebno ni meditirati ni ništa što je bilo vezano uz bilo što, što nije dolazilo od Njega.
Vidiš tražio si sreću i ispunjenje i našo si je u Isusu...
Tako svi mi tražimo sreću u nečemu a netko u sopstvenoj duhovnoj evoluciji prakticirajuć odricanje i meditaciju...

Isus je tvoje Svjetlo vodilje i vodi te do vode života!
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 13:43   #71
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Vidiš tražio si sreću i ispunjenje i našo si je u Isusu...
Tako svi mi tražimo sreću u nečemu a netko u sopstvenoj duhovnoj evoluciji prakticirajuć odricanje i meditaciju...

Isus je tvoje Svjetlo vodilje i vodi te do vode života!
Razumijem te, ali da je moj duh došao kući kroz meditaciju, nebi tražio dalje kao što sada ne tražim. U svim tehnikama stalno neki stupnjevi da bi dobio "više", a kad dođeš Kristu dobiješ puninu Njega, shvati, svega što je On bio i jest, odjednom. Razlika je u tome, što spoznaje ne dolaze odjednom, naravno kao što znaš da nebi čovjek prolupao, nego onako kako muje srce otvoreno i žedno za više.

Najbitnija stvar je da znaš, da iza svakoga čovjeka stoji jedan duh koji mu pomaže (ova riječ je relativna jer kako prihvatiti da mi neko pomaže ako me vara) u životu. E sad, ako se taj neko popeo na višu razinu duhovnosti, onaj koji je tu da čovjeka uništi mu neće doći preko nametanja misli koje su suprotne od onoga što želi, nego ga zavarava na način da mora raditi na sebi npr. meditirajući redovno, a odnos sa sa Bogom uopće nema jer mu je duh mrtav u odnosu sa Bogom, a živ u odnosu na đavla jer smo nasljednici onih koji su duhom umrli i dok se nanovo ne rodimo, Bog nema udjela u našem životu.

Zato je Isus jedini Put do Boga i tek tada naš duh oživljava za Njega te primamo ono što smo nasljedili po Duhu Sv. od Isusa, a to je potpuna sloboda od svega što nas je djelilo od Boga i sloboda življenja u punini svih blagoslova Njegovih tako da živimo sretni i uspješni u svemu što poduzmemo.

Ovo je ono što je unutra nas koji Ga nasljedujemo i to je ono što jednostavno znaš i cijelo tvoje biće i nitko ne može uzeti.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 15:50   #72
Sad čuo na tv da na ispovjedi traže da se ispovjedi joga i pilates. Jeli to točno?
Da je joga i pilates smrtni grijeh? Jeli to službeni stav Crkve ili pojedinih svećenika? Ili su to izmislili na tv.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 17:15   #73
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Sad čuo na tv da na ispovjedi traže da se ispovjedi joga i pilates. Jeli to točno?
Da je joga i pilates smrtni grijeh? Jeli to službeni stav Crkve ili pojedinih svećenika? Ili su to izmislili na tv.
zašto ne. onaj koji dolazi da ispovijeda grijehe svećeniku, njemu su crkveni zakoni čini se ispred zdravog razuma i duhovnosti. i prema tome, joga (za pilates ne znam) je grijeh. amen!
tomo99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 13:37   #74
e , a spada li tu jogging?.... u smislu... ono sporije trčanje po savskom nasipu? ...

...ako sam krštena ne smijem trčati da izgubim koju kilu koja se nakupi preko zime ili kaj?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 14:30   #75
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
e , a spada li tu jogging?.... u smislu... ono sporije trčanje po savskom nasipu? ...

...ako sam krštena ne smijem trčati da izgubim koju kilu koja se nakupi preko zime ili kaj?
Jahve je sigurno imao dobar razlog da ti stavi par kila. Ne proturiječi mu.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 14:41   #76
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Jahve je sigurno imao dobar razlog da ti stavi par kila. Ne proturiječi mu.
ajoj. neka mi onda Jahve dizajnira hlače u kojima mi se guzica neće primjetiti.

al ah da....kako sam zaboravila.... pa ni Jahve nije baš toliko svemoćan da učini tako nešto...

nego. još jedno pitanje.
znači li to da je i istezanje prije trbušnog plesa isto antikršćanstvo?
jer prije svakog golišavog plesanja prakticiramo neke pokrete iz joge pa dal da ja svećniku kažem:
"prije nego što sam plesala u grudnjaku i suknjici sa frendicama... istezale smo se i sad me sram. da idući put plešem u grudnjaku i suknjici bez prijašnjeg rastezanja?.."
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 15:16   #77
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ajoj. neka mi onda Jahve dizajnira hlače u kojima mi se guzica neće primjetiti.

al ah da....kako sam zaboravila.... pa ni Jahve nije baš toliko svemoćan da učini tako nešto...

nego. još jedno pitanje.
znači li to da je i istezanje prije trbušnog plesa isto antikršćanstvo?
jer prije svakog golišavog plesanja prakticiramo neke pokrete iz joge pa dal da ja svećniku kažem:
"prije nego što sam plesala u grudnjaku i suknjici sa frendicama... istezale smo se i sad me sram. da idući put plešem u grudnjaku i suknjici bez prijašnjeg rastezanja?.."
Jahve može dizajnirati hlače i za najveće guzice, jer je On svemoćni Stvoritelj.

Što se tiče istezanja, više se brini zbog trbušnog plesa nego li istezanja. To su radile prostitutke u Starom Zavjetu, pa ih je milosrdni Jahve satrao ognjem.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 11:28   #78
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ma to je licemjerno od Crkve. Ne sviđa im se zato što smatraju da te stvari "ne djeluju". Naravno da neke ne djeluju, ali nisu ni oni ponudili dokaze za svoje tvrdnje.

Konkretno bavljenje jogom, ako izuzmemo nedokazane gluposti o "tokovima energije", tijelu čini dobro. I meditacija isto tako. Posebno kada su ljudi pod stresom. Smiriš se.
Bioenergija i reiki su naprotiv, totalne gluposti jer tu nema konkretnog djelovanja na tijelo (doslovno mahanje rukama), a koncepti koji se koriste postoje koliko postoji i Zubić Vila.

Nije istina. Ja sam inicirana u reiki, znam njegove principe i bavim se time kad osjetim potrebu ili kad me netko drugi zamoli, i mogu iz prve ruke potvrditi da IMA djelovanje na tijelo (i na duh), i to vrlo pozitivno.
__________________
Cuddy: "I need you to wear your labcoat."
House: "I need two days of outrageous sex with someone obscenely younger than you. Like half your age."


http://zrakasvjetlosti.blog.hr
~B.Davies~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 00:13   #79
Quote:
~B.Davies~ kaže:
Nije istina. Ja sam inicirana u reiki, znam njegove principe i bavim se time kad osjetim potrebu ili kad me netko drugi zamoli, i mogu iz prve ruke potvrditi da IMA djelovanje na tijelo (i na duh), i to vrlo pozitivno.
nije istina bar ne ovaj dio o pozitivnom.

i da odgovorim na temu. nesmiju, zašto? pa zato jer je staav crkve da nas sotona mami sa time d odemo što dalje od boga. i bioenergija joga i sve ostalo se protivi božjim zapovjedima. neki ljudi koji su bili malo dublje zašli u to su bili opsjednti nekim demonom. vidjeh iz osobnog iskustva i nije baš naljepše
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 00:39   #80
Quote:
~B.Davies~ kaže: Pogledaj post
Nije istina. Ja sam inicirana u reiki, znam njegove principe i bavim se time kad osjetim potrebu ili kad me netko drugi zamoli, i mogu iz prve ruke potvrditi da IMA djelovanje na tijelo (i na duh), i to vrlo pozitivno.
Sve je to lijepo ali ništa od toga izgleda, nitko nikada nije uspio dokazati. Tvoja tvrdnja k tome, stoji nasuprot empirijskim činjenicama o funkcioniranju svemira koje govore da je to sve mistificiranje poznatih fenomena i/ili izmišljanje. A ta strana klackalice je teška.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.