Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2009., 11:48   #1
Magareće mlijeko

pretrazila sam forum (ispricavam se ako tema postoji) i nisam naisla na ovu temu...

http://www.labin.com/web/neobavezna....=4102&idkat=53
zanimaju me iskustva majka koje su probale magarece mlijeko...
mi imamo dosta problema sa alergijama..sa dermatitisom i citala sam da to mlijeko dosta pomaze...


pa molim one koje su probale da podjele iskustvo samnom...(molim one koje ce se narugat ovome da se suzdrze od komentara... )
__________________
moje torte
meli2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 13:08   #2
Nama su za kćer savjetovali zbog podizanja imuniteta kozje mlijeko. Kupovali smo ono od Vindije u tetrapaku i koristilo je. Jedino što ga nema cijele godine.
Nije isto, ali nadam se da će pomoći.
gupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 13:31   #3
magareće mlijeko ti je odlično za imunitet,odlično liječi kukurikavac. Vjerojatno je i za kožu dobar,može samo pomoći,da dajem malom nešto za imunitet to mlijeko bI mu prvo dala.Samo je skupo 400 kn 1 litra,s obzirom da u Eurpi postoji samo dvije farme magarica(tako sam čula),cijena je opravdana
Kozje mlijeko nije za malu djecu,ono je dobro,ali je prejako i smeta proizvodnji crvenih krvnih zrnaca
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 14:08   #4
je znam da je skupo ko sam vrag...nama sad mlijeko adaptirano koje kupujemo kosta 390 kn (hvala bogu na lijecnickim receptima pa placamo samo participaciju...)

al bi probala radi svega....
__________________
moje torte
meli2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 14:48   #5
Prija ga je kupovala negdje u okolici Zadra od čovjeka koji ga pakira i stavlja u led u one malene plastične čašice za kavu, dnevno se djetetu daje jedna, tako da u biti i nije skupo jer se ne daje kao 'mlijeko' nego kao lijek.
Ona ga je davala zbog problema s bronhitisom (ili astmom ), ima tome par godina.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 14:58   #6
I dalje mi nije jasno kako pomuzu magaricu. Ona nema vime ko koza i krava...
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 14:59   #7
Ja sam svom sinu davala magareće mlijeko, zbog bronhitisa i opstrucija. Također ima i alergije. Davala sam mu u tri navrata a to ti se uzima kao terapija od 10 dana po 1 dcl dnevno, 1 litra. E sad koliko je pomoglo, neznam ali odmoglo sigurno nije. Nije izlječen, na lijekovima je (flixotide, singular). Za kukurikavac sam čula da je super. Ja sad razmišljam da mu opet jednu dozu uzmemo. Mi smo ga uzimali na ranču kraj Zadra, Poljica.
crash18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 16:24   #8
Quote:
crash18 kaže: Pogledaj post
Ja sam svom sinu davala magareće mlijeko, zbog bronhitisa i opstrucija. Također ima i alergije. Za kukurikavac sam čula da je super. Ja sad razmišljam da mu opet jednu dozu uzmemo. Mi smo ga uzimali na ranču kraj Zadra, Poljica.
cula sam da ga ima tamo...i da je zaista pod nadzorom...i tamo bi ga uzela


Quote:
crash18 kaže: Pogledaj post
Davala sam mu u tri navrata a to ti se uzima kao terapija od 10 dana po 1 dcl dnevno, 1 litra.E sad koliko je pomoglo, neznam ali odmoglo sigurno nije. Nije izlječen, na lijekovima je (flixotide, singular).
ovo boldano potpisujem...ne ocekujem ni ja neznam sta...cudotvorno ozdravljenje...al sam citala da je jako zdravo i da podize imunitet...

molim te mi napisi kako si mu davala i koliko je bio star?
jel ti ga pio bez problema?
__________________
moje torte
meli2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 17:49   #9
To sam i ja pila kao dijete.
Teški sam asmatičar i alergičar pa su mojima preporučili da pijem magareće mlijeko. Kasnije kad sam bila starija sam pila i kozje.
Znam da je ovo magareće bilo živi luksuz, neznam kako je sada.
Mi smo ga dobivali preko tatine sestre iz Njemačke, Boga pitaj kojim putevima.
Bile su ratne godine kod nas, pa kako je to sve već išlo...
petra_wb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 21:46   #10
Oprostite na malo ot, ali samo zelim pitati otkad djeca smiju kozje mlijeko, ako netko zna? Moja mala ima 17 mjeseci, dali smo joj ga i oduševljena je. Znači, ne bi smjela još?
Cuska Frntifljuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 21:58   #11
molim te mi napisi kako si mu davala i koliko je bio star?
jel ti ga pio bez problema?[/QUOTE]

Prvi put smo mu dali s 4,5 god. Kako nam je vlasnik rekao, pio je taj jedan dcl dnevno u tri puta, tako da smo mu dali malu šalicu za kavu i bilo mu je ok. A on inače, kad mu objasnim kako mu je to potrebno, popije bez problema. Dok mi mala neće pije, ne sviđa joj se. Ja sam probala i nema mi nikakvog ni okusa ni mirisa, a po boji mi sliči na majčino mlijeko, onako "prozirno".

Svakodnevno pije kozje mlijeko, osim sad kad ga nema 2-4 mj. jer svi kažu da je zdravije od kravljeg.
crash18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 22:02   #12
Veterinari bi rekli ne pije vodu ta teorija. Mlijeko magarca kao i mlijeko kobila u svom sastavu ima više šećera i veću energetsku vrijednost od kravljeg mlijeka ugrubo. Nema osnova da to mlijeko podiže imunitet. Za razliku od mlijeka koza koje u svom sastavu ima specifične imunoglobuline i koji na taj način mogu podizati imunitet. Isto tako ja sam svom djetetu dala mlijeko koze tek sa 3 godine i to samo kao nadopuna adaptiranom mlijeku. Prije nisa zbog straha od anemije.
E pa moj mali sa 5 godina pije još uvijek adaptirano mlijeko. Naravno pije i obično i kozje. Mlijeko kobile ili magarca sasvim svejedno bi mu dala samo kao poslasticu jer je ukusno i slatko drugopg razloga stvarno nema.
Preporuka dojite svoju dijecu to je najprirodnije i najzdravije nastavite sa adaptiranim mlijekom koliko god dugo možete. Ne nasjedajte na marketinške trikove. Ako ste na selu i imate trogodišnjaka kupite kozu. Nikako ne kupujte mlijeko koje nije kontrolirano od veterinara.
Što se tiče astme i bronhitisa to ima neka druga priča vezana za konje ali ne i za mlijeko.
sandra i marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 22:09   #13
Na papiru koji sam dobila s mlijekom, kako ga koristiti i čemu služi, piše da se preporučuje u liječenju kašlja, alergija, nadomjestak je za majčino mlijeko, otvara apetit.... pa pretpostavljam da ga mogu piti i mala djeca.
crash18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 22:40   #14
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Kozje mlijeko nije za malu djecu,ono je dobro,ali je prejako i smeta proizvodnji crvenih krvnih zrnaca
Otkud ti ta informacija? (ko o čemu, ja o kozjem mlijeku )
Koliko ja vidim po netu, ničem ono ne smeta, nego je siromašno folnom kiselinom u usporedbi sa kravljim, pa djeca koja su isključivo hranjena njime razviju anemiju zbog tog nedostatka, a ne da kozje mlijeko nekako inhibira proizvodnju crvenih krvnih zrnaca...ili ti imaš neke druge info?)
Cuska Frntifljuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 22:45   #15
Quote:
Cuska Frntifljuska kaže: Pogledaj post
Oprostite na malo ot, ali samo zelim pitati otkad djeca smiju kozje mlijeko, ako netko zna? Moja mala ima 17 mjeseci, dali smo joj ga i oduševljena je. Znači, ne bi smjela još?
ja sam mojoj počela davati zbog teških opstrukcija, ne sjećam se točno al mislim da je bila stara oko godine i pol. Dugo ga je pila, nekih 8-9 mjeseci, dvije boce dnevno cca 4 dcl.
Apsolutno joj ništa nije škodilo ni falilo, dobila je jači imunitet, opstrukcije nema već par godina. Ne tvrdim da je izlječena od bronhitisa radi kozjeg ali sigurno je pomoglo.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 22:54   #16
Kemijski sastav mlijeka pojedinih životinja
Vrsta životinja - Voda - Suha Tvar- Mast- Bjelančevine- Laktoza- Mineralne tvarri
KRAVA - 87,5 - 12,5 - 3,5- 3,6 - 4,7 - 0,7
OVCA -83,57 -16,43 - 6,18 - 5,15- 4,17 - 0,93
KOZA -86,88 -13,12 -4,07 - 3,76- 4,44 - 0,85
KOBILA -89,04- 9,42 -1,14 -2,05 - 5,87 -0,36
MAGARICA -90,12- 9,88 -1,37 -1,85 - 6,19 -0,47

I još samo recept kako pripraviti mlijeko za bebu ždrijebe ili pule (beba magarac) ako mu mama uguni ili joj se nekaj desi:
2/3 kravljeg mlijeka
1/3 zobene sluzi
1 žlica šećera (ako je moguće 35 g laktoze)
Pa sami zaključite koja je razlika.
A ti koji prodaju ljekovito mlijeko samo se nadam da prodaju higijenski čisto mlijeko, pasterizirani ili nešto jer u mlijeku osim onog gore može biti svašta drugo (mislim loše)
Da i kobile i magarice imaju vime i mogu se musti.
sandra i marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 23:13   #17
nisam rekla da nije dobro to mlijeko,ali ne bi davala djetetu mlađem od dvije god,evo jedan članak http://www.hmu.hr/index.php?option=c...mid=57&lang=hr bilo bi dobro kad bi se uzimala folna kiselina u kozje mlijeko
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 01:09   #18
Quote:
sandra i marko kaže: Pogledaj post
Veterinari bi rekli ne pije vodu ta teorija. Mlijeko magarca kao i mlijeko kobila u svom sastavu ima više šećera i veću energetsku vrijednost od kravljeg mlijeka ugrubo. Nema osnova da to mlijeko podiže imunitet. Za razliku od mlijeka koza koje u svom sastavu ima specifične imunoglobuline i koji na taj način mogu podizati imunitet. Isto tako ja sam svom djetetu dala mlijeko koze tek sa 3 godine i to samo kao nadopuna adaptiranom mlijeku. Prije nisa zbog straha od anemije.
E pa moj mali sa 5 godina pije još uvijek adaptirano mlijeko. Naravno pije i obično i kozje. Mlijeko kobile ili magarca sasvim svejedno bi mu dala samo kao poslasticu jer je ukusno i slatko drugopg razloga stvarno nema.
Preporuka dojite svoju dijecu to je najprirodnije i najzdravije nastavite sa adaptiranim mlijekom koliko god dugo možete. Ne nasjedajte na marketinške trikove. Ako ste na selu i imate trogodišnjaka kupite kozu. Nikako ne kupujte mlijeko koje nije kontrolirano od veterinara.
Što se tiče astme i bronhitisa to ima neka druga priča vezana za konje ali ne i za mlijeko.
Muzeva rodjakinja tvrdi da je probleme sa stitnjacom rijesila kozjim mlijekom...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 10:26   #19
Moja je sestra pila magaričje mlijeko za kukurikavac, pomoglo joj.

To je bilo davno, mislim da su mrtve i magarica i vlasnica.
__________________
Wanna be your lover, lover
wanna be your lover, lover
loverboy
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 13:12   #20
Nisam skolna vjerovati u "čudotvorne" napitke. Malo sam prosurfala i po onom što sam našla, magareće mlijeko je OK kao alternativa kravljem mlijeku kod alergije na proteine kravljeg mlijeka. Iako, prema ovom što čitam, magareće mlijeko je jako skupo, mislim da je ipak bolje hipoalergijsko adaptirano mlijeko, a dobije se i na recept.
Što se tiče njegove uloge u jačanju imuniteta, ne mogu tvrditi da to nije tako, ali poznavajući osnove djelovanja imunog sustava u čovjeka, ne vidim kako bi eventualno prisutni imunoglobulini magarca mogli djelovati pozitivno na čovječji. Ljudski imunoglobulini su u majčinom mlijeku i kao takvi štite ljudsko mladunče. Iako, ponavljam, moje znanje o imunologiji magarećeg mlijeka nije dostatno, moguće je da sam u krivu.
Nisam protivnik davanja toga mlijeka, dapače, mislim da defintivno ne bi trebalo škoditi, ali da ne treba imati neka prevelika očekivanja.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:07.