Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2011., 16:46   #41
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post

A Alkemičarki isto nisam ništa drugo rekao nego podvukao njenu tvrdnju "da kod nje nema razlike između povratnika ili ne kod registracije i da za uvoz kontolira homologaciju".......A POVRATNICI NEMAJU HOMOLOGACIJU!

citat njenog napisa!
Ja u svojem poslu ne moram primjenjivati Carinski zakon već Pravilnik o homologaciji i Pravilnik o registraciji i označavanju vozila ali za povratnike su što se tiče uvoza vozila potpuno jednaki uvjeti.

E pa nisu potpuno isti uvjeti!!!!! POVRATNICI KOJI UVOZE VOZILO NE MORAJU PROĆ HOMOLOGACIJU koju moraju proć svi drugi hrvatski građani ( njihova vozila koja uvoze na to mislim ne na "homologaciju građana")
Moju tvrdnju si krivo interpretirao, pa sad ja citiram tebe: "da kod nje nema razlike između povratnika ili ne kod registracije i da za uvoz kontolira homologaciju" i da ne bi bilo zabune, objasnit ću što sam s tim, kako kažeš napisom, rekla. Svakako nisam da kod mene nema razlike između povratnika ili ne kod registracije i da ja kontroliram homologaciju, nego da ne moram primjenjivati Carinski zakon već Pravilnik o homologaciji i Pravilnik o registraciji i označavanju vozila, a ključna riječ je tu bila ali za povratnike su što se tiče uvoza vozila potpuno jednaki uvjeti. Znači, odnosilo se na Carinski zakon i navedene pravilnike koji u tom dijelu imaju dodirne točke, a to sam i objasnila u kasnijem postu i linkala dio iz Pravilnika o homologaciji gdje su pod točkom 4. navedeni uvjeti pod kojima su vozila povratnika oslobođena tog postupka, a koji su potpuno identični uvjetima koji se nalaze na stranici carine pod Preseljenjem predmeta kućanstva u Republiku Hrvatsku.

To je što se tiče mene i da ne bi ljudi bili ne daj Bože dovedeni u zabludu
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.

Zadnje uređivanje Alkemicharka : 13.04.2011. at 17:25.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 22:28   #42
Quote:
TransAm.hr kaže: Pogledaj post
A što ako npr. kupim auto šest mjeseci prije povratka, ali ga ne registriram u zemlji iz koje se vraćam?
I onda ga pri povratku uvezem.

Dali auto mora biti registriran u zemlji iz koje se vraćaš?
Ili je dovoljno da je auto prilikom povratka u tvom vlasništvu min 6 mjeseci?

U zakonu ima ta klauzula da predmeti moraju biti korišteni, dali to onda ipak znači da auto mora biti registriran?
Alkemicharka, u jednom tvom postu si spomenula:
...
Može samo uvesti vlastito vozilo, odnosno ono koje je on ili su članovi njegovog kućanstva posjedovali ili koristili najmanje 6 mjeseci do dana useljenja ili povratka u Hrvatsku .
.........

dali to "posjedovali ili koristili" znači da auto ne mora biti registriran tokom tih 6 mjeseci?

Npr: 6 mjeseci prije povratka kupim auto, ali ga ne registriram, dakle imam samo kupoprodajni ugovor, i onda ga nakon 6 mjeseci uvezem u HR kao povratnik.

Hvala unaprijed

Zadnje uređivanje TransAm.hr : 15.04.2011. at 22:35.
TransAm.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 23:05   #43
Quote:
TransAm.hr kaže: Pogledaj post
Alkemicharka, u jednom tvom postu si spomenula:
...
Može samo uvesti vlastito vozilo, odnosno ono koje je on ili su članovi njegovog kućanstva posjedovali ili koristili najmanje 6 mjeseci do dana useljenja ili povratka u Hrvatsku .
.........

dali to "posjedovali ili koristili" znači da auto ne mora biti registriran tokom tih 6 mjeseci?

Npr: 6 mjeseci prije povratka kupim auto, ali ga ne registriram, dakle imam samo kupoprodajni ugovor, i onda ga nakon 6 mjeseci uvezem u HR kao povratnik.

Hvala unaprijed

Jako dobro pitanje U Pravilniku o homologaciji piše "posjedovali ili koristili najmanje šest mjeseci", a u Carinskom zakonu "imao u vlasništvu šest mjeseci". Za točan i siguran odgovor morati ćemo pričekati sleepwalkera74 jer carina uvidom u svu dokumentaciju povratnika utvrđuje da li ispunjava uvjete po kojima vozilo može biti oslobođeno plaćanja carine, PDV-a i homologacije, te isto upisuje na carinsku deklaraciju. Za predmete koji podliježu registraciji u Carinskom zakonu piše da se činjenica posjeda i korištenja dokazuje prometnim ispravama, odnosno drugim ispravama o vlasništvu vozila (kupoprodajni ili darovni ugovor) pa po toj logici bi bio dovoljan kupoprodajni ugovor ali stvarno to ne mogu tvrditi jer ne radim na carini. Ja na temelju klauzula na carinskoj deklaraciji samo upisujem zabranu otuđenja vozila u prometnu dozvolu na 12 mjeseci od dana uvoza.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.

Zadnje uređivanje Alkemicharka : 15.04.2011. at 23:36.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 05:22   #44
Evo jos jedno pitanje od mene. Za Sleepwalkera74 ili ako mozda jos netko zna malo vise o carinskim zakonima.

Auto na kanadskim tablicama je u Hr. na vise od godine dana, sta znaci da je vec u carinskom prekrsaju. Ako taj auto dode do na primjer Bosanske granice i na granici se kupi zeleni karton (osiguranje na ajmo reci 7 dana), ude u Bosnu i sutradan se vrati natrag u Hrvatsku. Pri povratku u Hrvatsku dali imam pravo voziti taj isti auto u Hrvatskoj pod kanadskim tablicama u roku od 6 mjeseci a da mi se auto nece oduzeti ili da ne krsi carinske zakone?
Dali se taj zeleni karton racuna kao potvrda da je auto bio van Hrvatske za neko vrijeme? I dali ima mogucnost da mi se auto oduzme?
Unaprijed zahvaljujem
Cheap4me is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 09:46   #45
Quote:
Cheap4me kaže: Pogledaj post
Evo jos jedno pitanje od mene. Za Sleepwalkera74 ili ako mozda jos netko zna malo vise o carinskim zakonima.

Auto na kanadskim tablicama je u Hr. na vise od godine dana, sta znaci da je vec u carinskom prekrsaju. Ako taj auto dode do na primjer Bosanske granice i na granici se kupi zeleni karton (osiguranje na ajmo reci 7 dana), ude u Bosnu i sutradan se vrati natrag u Hrvatsku. Pri povratku u Hrvatsku dali imam pravo voziti taj isti auto u Hrvatskoj pod kanadskim tablicama u roku od 6 mjeseci a da mi se auto nece oduzeti ili da ne krsi carinske zakone?
Dali se taj zeleni karton racuna kao potvrda da je auto bio van Hrvatske za neko vrijeme? I dali ima mogucnost da mi se auto oduzme?
Unaprijed zahvaljujem
vozilo dijeli sudbinu vlasnika, znaći kuda vlasnik tuda i vozilo, carina ne oduzima vozilo trajno, samo do trenutka kada se podmire svi troškovi nakon toga se vraca vlasniku, iz putovnice se može vidjeti koliko putuješ, granična policija evidentira ulaske i izlaske, tako da osiguranje vozila ne igra nikakvu ulogu

kad bi se držali strogo carinskih propisa to je prekršaj, u praksi teško da će ti itko raditi problema, obzirom da je vozilo staro, a moramo gledati i s ljudske strane da nije Kanada kao Slovenija pa sjedneš i izvezeš vozilo

svake godine ljetujem u okolici Zadra, tamo ima puno takvih automobila sa Kanadskim ili USA tablicama što i nije čudo obzirom koliko ljudi je odselilo preko bare
sleepwalker74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 09:49   #46
Quote:
TransAm.hr kaže: Pogledaj post
Npr: 6 mjeseci prije povratka kupim auto, ali ga ne registriram, dakle imam samo kupoprodajni ugovor, i onda ga nakon 6 mjeseci uvezem u HR kao povratnik.

Hvala unaprijed
može, ne znam kak je sa novim, za rabljeni sam siguran da može, budem ti do ponedeljka javio, jbg. nisam ni ja sveznalica
sleepwalker74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 19:12   #47
Quote:
sleepwalker74 kaže: Pogledaj post
vozilo dijeli sudbinu vlasnika, znaći kuda vlasnik tuda i vozilo, carina ne oduzima vozilo trajno, samo do trenutka kada se podmire svi troškovi nakon toga se vraca vlasniku, iz putovnice se može vidjeti koliko putuješ, granična policija evidentira ulaske i izlaske, tako da osiguranje vozila ne igra nikakvu ulogu

kad bi se držali strogo carinskih propisa to je prekršaj, u praksi teško da će ti itko raditi problema, obzirom da je vozilo staro, a moramo gledati i s ljudske strane da nije Kanada kao Slovenija pa sjedneš i izvezeš vozilo

svake godine ljetujem u okolici Zadra, tamo ima puno takvih automobila sa Kanadskim ili USA tablicama što i nije čudo obzirom koliko ljudi je odselilo preko bare
Hvala na odgovoru ali mi jos uvijek nije jasno dali se vozilo moze oduzeti ili ne. Ako ja putujem i prelazim granice nema veze s autom i ono sta je udareno u putovnici. Zeleni karton je jedina potvrda (bar ja mislim tako) da sam autom presao granicu. Druge potvrde se ne izdaju na granicnim prijelazima da je auto usao ili izasao u/iz Hrvatske.
Ako idemo nekim logickim putem, auto koje je izaslo iz Hr. i nakon nekog vremena je vraceno natrag u Hr, trebalo bi se racunati kao novi pocetak 6_to mjesecnog razdoblja prava ostanka u Hr. Zar ne? Sada je samo stvari to pronaci u zakonima ako uopce tako nesto i stoji u nekoj zakonskoj stavki. Trazio sam svuda po netu ali nista da sam uspio pronaci.
Cheap4me is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 19:23   #48
Quote:
Cheap4me kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru ali mi jos uvijek nije jasno dali se vozilo moze oduzeti ili ne. Ako ja putujem i prelazim granice nema veze s autom i ono sta je udareno u putovnici. Zeleni karton je jedina potvrda (bar ja mislim tako) da sam autom presao granicu. Druge potvrde se ne izdaju na granicnim prijelazima da je auto usao ili izasao u/iz Hrvatske.
Ako idemo nekim logickim putem, auto koje je izaslo iz Hr. i nakon nekog vremena je vraceno natrag u Hr, trebalo bi se racunati kao novi pocetak 6_to mjesecnog razdoblja prava ostanka u Hr. Zar ne? Sada je samo stvari to pronaci u zakonima ako uopce tako nesto i stoji u nekoj zakonskoj stavki. Trazio sam svuda po netu ali nista da sam uspio pronaci.
Zelena karta ti je dokaz da je auto osiguran za taj period za koji je sklopljeno osiguranje ali ne vidim kako može biti dokaz da je auto ušao ili izašao u/iz Hrvatske. Na zelenoj karti piše samo od kada do kada vrijedi, za koje vozilo i tko je vlasnik vozila.

http://www.huo.hr/stranica.php?stranica=56
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 19:32   #49
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Zelena karta ti je dokaz da je auto osiguran za taj period za koji je sklopljeno osiguranje ali ne vidim kako može biti dokaz da je auto ušao ili izašao u/iz Hrvatske. Na zelenoj karti piše samo od kada do kada vrijedi, za koje vozilo i tko je vlasnik vozila.

http://www.huo.hr/stranica.php?stranica=56
U pravu si. Ali zeleni karton se NE izdaje u nijednom osiguranju u Hrvatskoj za auta prekomorskih zemalja ukljucujuci Kanadu i jedini je nacin kako dobiti zeleni karton na granicnom prijelazu.
Znaci oni koji znaju da je to pravilo, bio bih jedini dokaz da je auto preslo granicu.
Cheap4me is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 19:37   #50
Quote:
Cheap4me kaže: Pogledaj post
U pravu si. Ali zeleni karton se NE izdaje u nijednom osiguranju u Hrvatskoj za auta prekomorskih zemalja ukljucujuci Kanadu i jedini je nacin kako dobiti zeleni karton na granicnom prijelazu.
Znaci oni koji znaju da je to pravilo, bio bih jedini dokaz da je auto preslo granicu.
Ok, da je prešao tj.ušao, ali ne i da je izašao. Nisam shvatila kakav zapravo imaš problem i zašto se bojiš da ti ne uzmu auto. Jel auto uopće tvoj ili šta?
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 19:43   #51
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Ok, da je prešao tj.ušao, ali ne i da je izašao. Nisam shvatila kakav zapravo imaš problem i zašto se bojiš da ti ne uzmu auto. Jel auto uopće tvoj ili šta?
Auto je moj i gledam nacin kako da ga vozim bez problema jos neko vrijeme jer nije vrijedno da ga se prebacuje na Hr tablice (radije bih dovezao novije auto pa iskoristio povlasticu).
Po novom carinskom zakonu auto prekomorskih tablica nesmije biti duze od 6 mjeseci u Hr, a moj je presao puno vise vremena u Hr od dozvoljenog.
U Zadarskom podrucju vec je oduzeto oko 10 auta sta mi je poznato tako da trazim nacin da mi se ne oduzme.
Cheap4me is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 19:52   #52
Quote:
Cheap4me kaže: Pogledaj post
Auto je moj i gledam nacin kako da ga vozim bez problema jos neko vrijeme jer nije vrijedno da ga se prebacuje na Hr tablice (radije bih dovezao novije auto pa iskoristio povlasticu).
Po novom carinskom zakonu auto prekomorskih tablica nesmije biti duze od 6 mjeseci u Hr, a moj je presao puno vise vremena u Hr od dozvoljenog.
U Zadarskom podrucju vec je oduzeto oko 10 auta sta mi je poznato tako da trazim nacin da mi se ne oduzme.
A tako..sad smo barem konkretnije pripremili teren za sleepwalkera74. Po tom pitanju carinskih zakona ja ti ne bih mogla ništa reći. Šta ćeš pak sa tim autom napraviti? Ako ga legalno ne uvezeš, nećeš ga moći ni prodati.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 19:57   #53
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
A tako..sad smo barem konkretnije pripremili teren za sleepwalkera74. Po tom pitanju carinskih zakona ja ti ne bih mogla ništa reći. Šta ćeš pak sa tim autom napraviti? Ako ga legalno ne uvezeš, nećeš ga moći ni prodati.
Uvijek ima neki nacin hehe. Ako ga uspijem zadrzati jos godinu dana onda uzimam novog kojeg cu dovesti u Hr. A ovaj posto se ne moze legalno prodati, moze otici prijatelju mehanicaru da ga iskoristi za djelove. Da ga prodam u Hr bi mozda vrijedio oko 2000 eura (na hr tablicama), dok u Kanadi ne vrijedi $500.
Cheap4me is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 20:09   #54
Quote:
Cheap4me kaže: Pogledaj post
Uvijek ima neki nacin hehe. Ako ga uspijem zadrzati jos godinu dana onda uzimam novog kojeg cu dovesti u Hr. A ovaj posto se ne moze legalno prodati, moze otici prijatelju mehanicaru da ga iskoristi za djelove. Da ga prodam u Hr bi mozda vrijedio oko 2000 eura (na hr tablicama), dok u Kanadi ne vrijedi $500.
Dobro si napisao, ako ga uspiješ zadržati još godinu dana. Nije li to to ipak preveliki rizik ako kažeš oduzimaju aute?
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 20:21   #55
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Dobro si napisao, ako ga uspiješ zadržati još godinu dana. Nije li to to ipak preveliki rizik ako kažeš oduzimaju aute?
Da, rizik je tu ali zato istrazujem kako da nemam takav rizik.
Cheap4me is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 20:35   #56
Quote:
Cheap4me kaže: Pogledaj post
Da, rizik je tu ali zato istrazujem kako da nemam takav rizik.
Ok, Istragu smo pripremili, čeka se sleepwalker74 za Provjereno. Od mene samo još sretno
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 10:03   #57
napisao sam ti da se vozilo ne oduzima trajno, ono se privremeno oduzme kao garancija naplate davanja državi, kad platiš sva davanja auto ti se vraća, a ako procijeniš da auto nije vrijedan tih novaca lijepo ga se odrekneš u korist RH

napisao sam ti da kuda ti putuješ tuda ide i vozilo, ne možeš ti otputovati i ostaviti ga tu, to je prekršaj

oprosti ali ne mogu ti savjetovati kako da izigraš zakon, to mi je u sukobu s poslom koji obavljam

isto tako prodaš li ga "majstoru" za dijelove činiš prekršaj ti kao prodavač i on kao kupac
sleepwalker74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 17:18   #58
Quote:
sleepwalker74 kaže: Pogledaj post
napisao sam ti da se vozilo ne oduzima trajno, ono se privremeno oduzme kao garancija naplate davanja državi, kad platiš sva davanja auto ti se vraća, a ako procijeniš da auto nije vrijedan tih novaca lijepo ga se odrekneš u korist RH

napisao sam ti da kuda ti putuješ tuda ide i vozilo, ne možeš ti otputovati i ostaviti ga tu, to je prekršaj

oprosti ali ne mogu ti savjetovati kako da izigraš zakon, to mi je u sukobu s poslom koji obavljam

isto tako prodaš li ga "majstoru" za dijelove činiš prekršaj ti kao prodavač i on kao kupac
Bez ljutnje Sleepwalker74. Da napisao si ali to nije ono sta ja trazim.

Kao prvo, zasto bih ja punio drzavni proracun kad ga svi kradu?
Kao drugo, taj zakon nije posten prema nama koji dolazimo iz prekomorskih zemalja i samo je izmisljen da nam se pokupi novac iz depova.
Trece, ako moze vozilo iz bilo koje druge zemlje Evrope doci u Hr. i izaci vani prije isteka 6 mjeseci boravka u Hr. i vratiti se ponovo natrag, a da ne radi nikakav prekrsaj, zasto nemoze i auto prekomorskih zemalja?
Naravno da je "sukob interesa" ako mi se kaze na koji nacin mogu izbejeci placanje carinskih pristojbi ali ja ipak trazim "legalan" nacin kako da neplatim. Mozda zvuci neizvodljivo ali je izvodljivo jer je uvijek vise "rupa"u zakonu nego onoga sta zakon moze propisati. Kako u Hr zakonima tako i u zakonima na primjer u Kanadi, a to ti mogu dati i primjere ako zatreba.

I jos jedno pitanje u vezi ovog tvog zadnjeg reply_a. Ako je prodam ili poklonim auto mehanicaru koji ce ga iskoristiti za djelove, kako ce carina znati dali je auto ostao u Hr. ili je izasao van Hrvatske?
Ujedno cu ti dati i odgovor. Carina nemoze dokazati da je auto u Hr. (jedino ako ga ne pronadu) jer ne postoji nijedan papir koji izdaje carina ili pogranicna policija da je to auto izaslo iz Hravtske.
Vidis li moj point?

Hvala za dosadasnje informacije
Cheap4me is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 19:05   #59
idemo ponovno, vozilo smije biti u Hrvatskoj 183 dana, ti možeš više puta vozilom napuštati zemlju ali kada zbrojimo sve dane u periodu od 365 dana smije biti 183 dana, ne gleda se kalendarska godina.

drugo, onaj tren kad si napustio zemlju trebalo je i vozilo napustiti zemlju

upozoravam te na možebitne posljedice, npr. prodaš auto za dijelove, dogodi se neko sranje u koje je umješan tvoj majstor i policija pronađe dijelove ili šasiju vozila, što misliš kako bi se mogao provesti ti kao vlasnik koji je svjesno prodao vozilo, to je jedan od primjera...

nije teško dokazati da je vozilo stiglo, iz Kanade nije teleportirano nego je stiglo u kontenjeru brodom, znači postoji papirnati trag...

iskreno ne vjerujem da bi ti netko stvarao probleme oko automibila, a mi se zapleli u priću kao da je riječ o Ferariju


Quote:
Cheap4me kaže: Pogledaj post
Bez ljutnje Sleepwalker74. Da napisao si ali to nije ono sta ja trazim.

Kao prvo, zasto bih ja punio drzavni proracun kad ga svi kradu?
Kao drugo, taj zakon nije posten prema nama koji dolazimo iz prekomorskih zemalja i samo je izmisljen da nam se pokupi novac iz depova.
a zašto bi ja plaćao prilikom registracije poreze, cestarine, zašto bi mi gradili ceste koje se plaćaju i mojim novcem a ti bi vozio po HR bez da uložiš kunu

provodim zakone ne donosim ih, a dali je pošten ili nije ne znam, osuđen sam živjeti u ovoj rupi od države pa mi je iskreno dosta svega, a vas iz preko bare stvarno ima toliko puno da se osjetno puni proračun,

bez uvrede nije mi bila namjera nekoga uvrijediti

Zadnje uređivanje sleepwalker74 : 17.04.2011. at 19:12.
sleepwalker74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 20:25   #60
Quote:
sleepwalker74 kaže: Pogledaj post
idemo ponovno, vozilo smije biti u Hrvatskoj 183 dana, ti možeš više puta vozilom napuštati zemlju ali kada zbrojimo sve dane u periodu od 365 dana smije biti 183 dana, ne gleda se kalendarska godina.

drugo, onaj tren kad si napustio zemlju trebalo je i vozilo napustiti zemlju

upozoravam te na možebitne posljedice, npr. prodaš auto za dijelove, dogodi se neko sranje u koje je umješan tvoj majstor i policija pronađe dijelove ili šasiju vozila, što misliš kako bi se mogao provesti ti kao vlasnik koji je svjesno prodao vozilo, to je jedan od primjera...

nije teško dokazati da je vozilo stiglo, iz Kanade nije teleportirano nego je stiglo u kontenjeru brodom, znači postoji papirnati trag...

iskreno ne vjerujem da bi ti netko stvarao probleme oko automibila, a mi se zapleli u priću kao da je riječ o Ferariju




a zašto bi ja plaćao prilikom registracije poreze, cestarine, zašto bi mi gradili ceste koje se plaćaju i mojim novcem a ti bi vozio po HR bez da uložiš kunu

provodim zakone ne donosim ih, a dali je pošten ili nije ne znam, osuđen sam živjeti u ovoj rupi od države pa mi je iskreno dosta svega, a vas iz preko bare stvarno ima toliko puno da se osjetno puni proračun,

bez uvrede nije mi bila namjera nekoga uvrijediti
Nema uvrijede Sleepwalker. Ja se ne ljutim na nicije stavove niti ikome zamjeram na bilo kakvom misljenju ili pogledu na bilo koju situaciju.
Svi smo mi sami za sebe.
Na tvoje pitanje, zasto ti moras placati a ja ne. Ja nemam problem da mi se kaze da moram platiti cestarinu ili tehnicki pregled, a osiguranje placam i to toliko dovoljno kao sta tebe kosta i osiguranje i cestarina i tehnicki pregled zajedno. Znaci u cijeni placanja nema neke razlike ako cemo o novcu. Ako moj auto treba proci tehnicki pregled nema problema ili placanje cestarine.
Znam da ti ne pises zakon i da ga samo provodis, a moj je problem kako da ga zaobidem (ako je moguce) na legalan nacin.

I da dodam, naravno da se tocno zna kad je auto usau u Hrvatsku i da je papirologija na carini, ali ja govorim za vrijeme poslije dolaska tog auta u Hrvatsku. Auto je tamo vec 5 ili 6 godina i kako ja mogu dokazati carini da je to auto bilo van Hrvatske u nekom vremenu ako je bilo?
Neznam dali me razumijes sta pricam?
Naravno da auto nije Ferrari, to je stari auto od 18 godina starosti i ne vrijedi nista.
Cheap4me is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:12.