Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2009., 17:38   #61
pravi si brko!!
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 17:47   #62
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
kako se fino maziju za nepovjerovati ko pitbull koji se mazi sa vlasnikom dok za strance je smrt

http://www.rtl.hr/mazili-se-s-morskim-psima-video-5065
joj, baš su maze, buci buci bu uuuuu


kakav debilizam

Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Je, pametan je kao i onaj što je pod morem išao cmakati morske pse pa mu je zvir otkinula solidnu komadinu lica oštrim zubićima
nije mu nikakvu komadinu lica otkinuo, valjda zato što je morski pas bio naopačke okrenut...tako da je taj moron definitivno dobro prošao
__________________
Quasimodo predicted all this!
Germa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 22:12   #63
ajme oni su meni tako uzasni
__________________
pusti srce da se smije.
bubbly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 23:43   #64
Quote:
Ikstomi kaže: Pogledaj post
Dajte još nekih zanimljivosti o morskim psima..
Jako zanimljive životinje.
E zanimljive su kad su daleko zar ne?

Ja sam si tokom leta u SAD fakat zabrijao što bi bilo kad bi pali u ocean...

Ono,pomislio sam,radije da poginem u padu,neg da me pojede jedna od tih beštija zar ne?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 23:54   #65
Morski psi zbog svoga dugog zivota, velicine i cinjenice da su prozdrljivi danas sluze kao skladista anorganske i organske zive.
Naïve Lurker is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 00:02   #66
Divim se morskim psima...ionako ih mnogi smatraju strojevima za ubijanje,ja volim pogledati dokumentarce u vezi njih...

nažalost njihova populacija uvelike opada..godišnje ih se ulovi oko 100 milijuna-što vodi k tome da bi neke vrste mogle izumrijeti već za 50-ak godina.

Posebno me rastužio članak iz kojeg sam doznao da je postao običaj rezati im peraje(juha od peraje morskog psa-popularna na Dalekom Istoku) te ih bacati natrag u more...gdje ugibaju zbog nemogućnosti plivanja.
__________________
Who dares, wins .

Zadnje uređivanje The_End : 10.12.2009. at 00:08.
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 02:30   #67
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Ne, iako mi je skupljanje fosila hobi. Posebno sam ponosan na zbirku iz miocena (nekih 60-tak vrsta) iako imam fosile od paleozojskih brahiopoda preko trijaskih amonita i krednih rudista prema danas.

ako bi mogao zalijepiti par slika u novu temu
zanima me veoma
Tanker402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 10:05   #68
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Da, osobno sam ih našao.
Većinu prije nekih desetak godina dok izdanci nisu bili toliko zarasli i porušeni ali i danas se nađe. Zato se i veselim terenu nakon zime. Nema zelenila, led i voda učine svoje, padne dosta novog materijala i nije problem u laporu pronaći ovakve primjerke. Imam i komad od nekih 40-tak cm i dvadesetak kg u kojem je 70% komad kosti, našao sam i desetak jako dobro sačuvanih kralježaka riba...nađe se.
Par komada sam svojedobno dao i za zbirku PMF-a, dok je bio u Zvonimirovoj...da li su tamo, s obzirom na preseljenje, ne znam.
Koščurina sam našao i ja, ima onih od sirena i kitova - neke od njih je možda i smrvio koji megalodon, jer mu je to bila glavna hrana. Prema jednoj od aktualnih teorija je zato i izumro, zbog smanjenja populacija kitova u tijekom pliocena.
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Hallucigenia, s obzirom na tvoje godine i to da si paleontolog prema profilu...ti i ja se znamo zar ne?
A more bit...
Hallucigenia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 22:10   #69
Quote:
Tanker402 kaže: Pogledaj post
ako bi mogao zalijepiti par slika u novu temu
zanima me veoma
Par komada sam mislio tu staviti, nadam se da me admini neće objesiti. A i mislio sam otvoriti temu "što je plivalo u Panonskom moru"...možda će to biti bolje.

Zadnje uređivanje monty-zg : 10.12.2009. at 22:45.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 22:25   #70
Plivala sam s morskim psima u Tajlandu i Maleziji.
Bilo je fascinantno.
U Tajlandu je to bilo u sklopu obrazovnog programa o morskim psima, a u Maleziji onak....turisticki.
Krasne zivotinje.
Al isto, krasnije su kad su dalje od mene.

A na temu "zmije" vise ne idem. Moderatorica me proganja horor slikama.
__________________
Travel & Fashion Blog

Zadnje uređivanje Kiki : 10.12.2009. at 23:36.
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 22:36   #71
^pa ne papaju svi morski psi ljude.

Znam da bijela spina i pas tigar su opasni za ljude,ali večina ih kao nisu kao opasni za ljude.

Negdje sam naletio da morski psi napadaju surfaše ne radi samog surfaša,nego zbog surfašove daske koja ih podsjeća na tuljane...pa to kao zbog tog.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 22:44   #72
Quote:
Tanker402 kaže: Pogledaj post
ako bi mogao zalijepiti par slika u novu temu
zanima me veoma
Da ne zagađujem ovu temu...evo nove.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 23:33   #73
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
^pa ne papaju svi morski psi ljude.

Znam da bijela spina i pas tigar su opasni za ljude,ali večina ih kao nisu kao opasni za ljude.

Negdje sam naletio da morski psi napadaju surfaše ne radi samog surfaša,nego zbog surfašove daske koja ih podsjeća na tuljane...pa to kao zbog tog.
Napadaju surferske daske jer ih podsjećaju na ljude, a ljude napadaju jer ih podsjećaju na surferske daske, dvosjekli mač
__________________
Moje namjere su prozirne, ali moja namjera da mi namjere budu prozirne je skrivena.
poštar4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 04:00   #74
Jos dva pogleda na morske pse :

http://www.youtube.com/watch?v=7RewULB9IOw&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=5ZPhQewYf3c
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 16:53   #75
Koga zanima, prosinački broj časopisa BBC Wildlife ima reportažu sa snimkama o napadu orki na velikog bijelog morskog psa kod otoka Farallon. Izgleda da se velike bijele opako boje orki, nakon tog slučaja nijedne nije bilo oko otoka….
rakijetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 01:49   #76
Quote:
rakijetina kaže: Pogledaj post
Koga zanima, prosinački broj časopisa BBC Wildlife ima reportažu sa snimkama o napadu orki na velikog bijelog morskog psa kod otoka Farallon. Izgleda da se velike bijele opako boje orki, nakon tog slučaja nijedne nije bilo oko otoka….
Jel to onaj slucaj od prije nekoliko godina koji je bio snimljen na videu(mada se malo toga vidi)? U tom slucaju, radilo se o napadu zenke orke na jos uvijek mladu veliku bijelu psinu od oko 3, 3ipo metra. Velike bijele psine od 4ipo, 5 ili vise metara nemaju prirodnih neprijatelja.
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 23:18   #77
Radi se o događaju iz 1997. godine, kad je ženka orke takozvana “CA2” ubila trometarsku bijelu, tako da vjerojatno govorimo o istom napadu.
http://www.google.hr/search?hl=hr&so...meta=&aq=f&oq=

Što se tiče većih primjeraka velike bijele, postoji slučaj od tri godine kasnije: tada je primijećena orka koja je u ustima nosila komad mesa za koji očevidac (morski biolog) sumnja da je također mogao biti od velike bijele. Možda jest bio, možda nije, no osim činjenice da su i tada također svi morski psi oko Farallon otoka nestali, zanimljivo je još nešto: petmetarska bijela psina nazvana “Tipfin” koja je imala radioodašiljač tog je dana odjednom zaronila na 500 metara i krenula na zapad, ne zaustavljajući se sve do Havaja.
http://www.nwf.org/nationalwildlife/...&articleid=991

Te navod iz izvještaja o praćenju velikih bijelih
http://www.prbo.org/cms/docs/marine/wsrep02.pdf
strana 6 - “seasons abbreviated by orca attacks”
rakijetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 04:37   #78
Podjednako se divim Orca-ma kitovima ubojicama i Velikim bijelim morskim psima. Priroda je stvarno nevjerovatna. I treba joj se diviti. Orca kit je priča za sebe radi svojeg visokog stupnja inteligencije. Ali Velika bijela psina je oličenje primitivne sirove mašine za UBIJANJE, hranjenje i razmnožavanje. Što se mene tiče mogu ih nazvati kraljevima mora koji mogu stati jedan uz drugog i to sa krunom potpuno iste važnosti. Neću više brbljati, ali drago mi je da je opet ova tema pokrenuta.

Prije jedno 7 ili 8 godina, taman prije mog povratka iz USA, desio se zanimljiv dogadjaj. Mladi bračni par odmah nakon vjenčanja krenuo je na bračno putovanje tj. krstarenje. Ubrzo nakon isplovljavanja normalno izišli su na palubu. I normalno uživali u pogledu preko ograde. U jednom trenutku mladoženja koji je bio malo više nagnut preko ograde pao je u vodu. I u trenutku se stvorila velika bijela i odmah ga sredila u roku par sekundi bio je pojeden. Čitav dogadjaj snimio je čovjek koji se tu slučajno našao. I doslovce čitavo stradanje mladića. Zanimljivo je da je od pada jadnog mladoženje pa do napada psine prošla MOŽDA koja sekunda. Jako šokantna snimka. Snimio sam je bio na video i gledao nekoliko puta, pustili su nekoliko puta snimku na tv-u. Psina kao da je čekala dolje sa otvorenom gubicoma na tog jadnika...
GODSPEED is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 04:56   #79
Mogu se ja uključit s jednom zanimljivom prezentacijom?
__________________
morning chaos...noon chaos...midnight chaos...eternity chaos
firestarter_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 05:00   #80
Ma nisu orke baš nešto pametne.
http://www.youtube.com/watch?v=EBwqbqZ3L60
Hunter 1911 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:44.