Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2018., 09:17   #341
Ja sam išla u Trinom na pripreme. Išla sam za hrv, mat, eng iako neznam ni sama zašto sam išla na pripremu za te predmete. Uglavnom profa iz matematike je bila genijalna i stvarno se isplatilo što se matematike tice. Nije stvarala presing a opet nas je naučila dosta. Iako sam iz matiše uvijek imala 4-5 ovo mi je bilo kao vjetar u leđa.
Engleski je bio podosta glup. Imala sam cijeli život 5 iz engleskog i super mi ide tako da mi čak i nije nešto previše pomoći trebalo ali ako vam ne ide engleski i planirate ici u Trinom na pripreme, pripremite se na razočarenje. Engleski se jednostavno ne može tako naučiti.
Bilo je ekipe kojima nije išao engleski savršeno i nisu im pripreme previše pomoglo. Kod onog na dopunjavanja na crtu profesorica stavi neku riječ a na pitanje zašto ide baš ta riječ odgovor bude pa zato što je ispred npr. imenica. Učenici napuste učionicu a budu još zbunjeniji.
Hrvatski je bio pravi kolaps. Doslovno sam pisala i sa lijevom i sa desnom rukom koliko smo brzo radili. U skoro 2 sata bi napravili predrenesansu, renesansu, barok, pola antike i 3 lekcije iz fonologije. Rezultat? Sve sam to sama morala proci od početka do kraja 3 puta. Iako sam znala da mi nece uliti znanje, mislila sam si da ce mi barem pomoći oko hrvatskog zbog kojega sam i upisala pripreme.
Moram pohvaliti zadaće koje su im jako dobre i koje su mi koliko toliko olakšale pripreme.
MissMusica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2018., 16:14   #342
Koje je najbolje vrijeme za krenuti na pripreme?
moda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2018., 19:41   #343
Quote:
moda kaže: Pogledaj post
Koje je najbolje vrijeme za krenuti na pripreme?
Ja sam krenula u siječnju, odmah poslije zimskih praznika, nije loše krenuti ni tijekom proljetnih
jese-rodriguez is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2018., 13:41   #344
Quote:
moda kaže: Pogledaj post
Koje je najbolje vrijeme za krenuti na pripreme?
Što prije to bolje, da ti bolje "sjedne" gradivo
epitel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2019., 09:30   #345
Hej, ljudi, zavrsila sam srednju godinu dana prije nego su uveli drzavnu maturu. Razmisljam o upisivanju drugog faksa, ali moram poloziti drzavnu, jel, a kako apsolutno nemam pojma o tome, osim kad su rokovi za prijavu i slicno i da se moram registrirati na postani student valjda, da li imate kakvih savjeta sto se tice same pripreme? Mislite li da mogu sama to pripremiti ili bi bilo bolje da odem na organizirane pripreme za drzavnu?
__________________
It's your turn...
Tenshi7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2019., 11:25   #346
pozz svima,

ima li netko ovogodišnju ili prošlogodišnju skriptu od trinoma iz hrvatskog A razinu i iz matematike B razinu da proslijedi? pokusavam je nabaviti za svoju mlađu sestru pa ako bi je netko imao to bi bilo super ili ako znate u kojim kopiraonicama je moguće to kopirati? nisam je trenutno u mogućnosti slati na plaćene pripreme a ovo bi joj uvelike pomoglo jer sam cula da su te skripte dosta dobre pa da joj budu pri ruci uz dodatnu literaturu hvala lijepo

Zadnje uređivanje MOREe : 08.02.2019. at 12:13. Reason: dodatno pitanje
MOREe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2021., 18:52   #347
Trinom

Pozdrav,

ima li ovdje nekog tko će ili je nedavno bio na trinom pripremama?
danchi2410 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 18:37   #348
ja imam srednju trogodišnju školu i kasnije sam u večernjoj položio četvrti stupanj.... to je bilo prije puno godina... kako da se ja prijavim na državnu maturu?
Michom is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2024., 12:43   #349
tko sada na ljeto polaze maturu iz bio fiz i kem moze li mi se javiti pliz u privatni, nesto bi pitala, ali sram me je ovdje pred svima
__________________
šljokica
krem-snita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2024., 19:27   #350
Zna li možda netko da pripreme za maturu iz matematike drži netko sa Sveučilišta?? Znači, ne studenti, profesori il inžinjeri matematike, nego predavači koji rade na fakultetu, te eto usput negdje drže pripreme. Naime, volim taj sveučilišni pristup predavanjima.
:-)
Za područje ZGB me zanima ili on-line. Ne za ovu nadolazeću maturu, nego slijedeću.
Javite ovdje ili na PP, ak' imate bilo koji info.
__________________
dzg-usa
LawmanX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:30.