Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2011., 12:29   #41
Quote:
sipe kaže: Pogledaj post
Ja sam bio u pomaku fizika. Ako ćeš radit redovno imaš 100% osigurano, ako ne nešto više od 60% ko ja
hvala

Dali je netko koristio priručnike za pripremu ispita školske knjige,one naziva npr. Biologija na državnoj maturi ? piše da su rađeni po katalogu znanja,to bi trebalo bit dobro...
Pertinacia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2011., 23:51   #42
Ja sam koristio fiziku,ali sam prekasno počeo,dobar udzbenik,jedino sto su ti lekcije slabo objasnjene,prvo ih moras proci u knjizi,pa udzbenik,pa rjesavati zadatke
__________________
Follow your dreams.
gogica_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 17:02   #43
Smile

Quote:
gogica_man kaže: Pogledaj post
Ja sam koristio fiziku,ali sam prekasno počeo,dobar udzbenik,jedino sto su ti lekcije slabo objasnjene,prvo ih moras proci u knjizi,pa udzbenik,pa rjesavati zadatke
Ja i fiziku i kemiju od ŠK. Jakoo zadovoljan! Biologiju sam ponovio iz školskog udžbenika 1-4. Očekujem skori upad na MEF
aLat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 17:48   #44
Quote:
sipe kaže: Pogledaj post
Ja sam bio u pomaku fizika. Ako ćeš radit redovno imaš 100% osigurano, ako ne nešto više od 60% ko ja
i ja sam bio na pomaku za zimu i preko uskrsknih praznika, također fiziku, ...smo mi mozda bili u istom razredu ? inaće, pomak je zaista iscrpan i tko radi (a ima šta raditi, jer su skripte ogromne) sigurno će imato 100%. tko može neka si uzme fiz po tri sata dnevno, onda će vam biti jedan vrlo vrlo vrlo zanimljivi profesor...kojeg sigurno nećete zaboraviti..a da zna...ZNA
__________________
"Here force failed my high fantasy;but my desire and will were moved already, like a wheel revolving uniformly, by the Love that moves the sun and the other stars." ...by Dante
Aspire1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 18:47   #45
Quote:
Aspire1 kaže: Pogledaj post
i ja sam bio na pomaku za zimu i preko uskrsknih praznika, također fiziku, ...smo mi mozda bili u istom razredu ? inaće, pomak je zaista iscrpan i tko radi (a ima šta raditi, jer su skripte ogromne) sigurno će imato 100%. tko može neka si uzme fiz po tri sata dnevno, onda će vam biti jedan vrlo vrlo vrlo zanimljivi profesor...kojeg sigurno nećete zaboraviti..a da zna...ZNA
not true. jedna osoba je išla na taj pomak, čak mislim da je uzimala te od 3h pripreme. i vježbala je još dodatno xyz (priznala sama) zadataka dnevno i nije napisala maturu niti blizu 100%.
jednostavno, ne mogu te oni na pripremama pretvorit u onoga srednjoškolca koji je redovito radio 4 godine i matura mu dođe kao neko ponavljanje gradiva za koje se ne treba učiti.
sve je od osobe do osobe, fizika je meni najlakši predmet na maturi, ali nije svatko stvoren za nju i ne može ju imati tako lako 100% kao što vi govorite.
SkuLL :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 19:19   #46
Quote:
SkuLL :) kaže: Pogledaj post
not true. jedna osoba je išla na taj pomak, čak mislim da je uzimala te od 3h pripreme. i vježbala je još dodatno xyz (priznala sama) zadataka dnevno i nije napisala maturu niti blizu 100%.
jednostavno, ne mogu te oni na pripremama pretvorit u onoga srednjoškolca koji je redovito radio 4 godine i matura mu dođe kao neko ponavljanje gradiva za koje se ne treba učiti.
sve je od osobe do osobe, fizika je meni najlakši predmet na maturi, ali nije svatko stvoren za nju i ne može ju imati tako lako 100% kao što vi govorite.

hm, moja profa je bila katastrofalna i kad sam dosao na pripreme prakticki sam znao za nulu. za vrijeme priprema sam radio, ne previse, ali sam radio redovito i, sto je najbtnije, s razumijevanjem..i naravno je od osobe do osobe, ali na pripremama na kojima sam ja bio, je zaista bilo sve rečeno što smo trebali znati i čak su zadatci bili dosta teži nego na maturi. kad sam zavrsio s pripremama, po prvi puta sam imao osjećaj da znam fiziku i da ju razumijem,do tad...ništavilo . sad, nisu svi u stanju pohvatati četiri godine u par mjeseci, ali, većina ih je sposobna za to ako se radi svaki dan dovoljno zadataka i teorije. što se mene tiće, isplatilo se i očekujem u najgorem slučaju 90%
__________________
"Here force failed my high fantasy;but my desire and will were moved already, like a wheel revolving uniformly, by the Love that moves the sun and the other stars." ...by Dante
Aspire1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 11:05   #47
Quote:
Aspire1 kaže: Pogledaj post
i ja sam bio na pomaku za zimu i preko uskrsknih praznika, također fiziku, ...smo mi mozda bili u istom razredu ? inaće, pomak je zaista iscrpan i tko radi (a ima šta raditi, jer su skripte ogromne) sigurno će imato 100%. tko može neka si uzme fiz po tri sata dnevno, onda će vam biti jedan vrlo vrlo vrlo zanimljivi profesor...kojeg sigurno nećete zaboraviti..a da zna...ZNA
Čuj ja sam bio drugo polugodište svaku subotu po 3 sata, i ono da sam radio imao bi puno bolji rezultat, a ovako pošto fiziku praktički i nisam imao vrlo sam zadovoljan (oko 65-70)

Quote:
SkuLL :) kaže: Pogledaj post
not true. jedna osoba je išla na taj pomak, čak mislim da je uzimala te od 3h pripreme. i vježbala je još dodatno xyz (priznala sama) zadataka dnevno i nije napisala maturu niti blizu 100%.
jednostavno, ne mogu te oni na pripremama pretvorit u onoga srednjoškolca koji je redovito radio 4 godine i matura mu dođe kao neko ponavljanje gradiva za koje se ne treba učiti.
sve je od osobe do osobe, fizika je meni najlakši predmet na maturi, ali nije svatko stvoren za nju i ne može ju imati tako lako 100% kao što vi govorite.
Hmm ne znam, al ja mogu garantirati da bilo tko ko je radio redovno fiziku iz pomaka i išao svaki sat da je mogao riješiti minimalno 95% siguran sam. Jer profesor je baš zanimljiv malo luckast, al ako ga pitaš nešto objasnit će ti dok ne skužiš. Često smo ostajali po dodatni sat čak jednom i 2 tako da fiziku u pomaku mogu svakom apsolutno preporučiti, ako je voljan raditi
__________________
Cellular Tower Maps
sipe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 12:48   #48
Quote:
sipe kaže: Pogledaj post
Hmm ne znam, al ja mogu garantirati da bilo tko ko je radio redovno fiziku iz pomaka i išao svaki sat da je mogao riješiti minimalno 95% siguran sam. Jer profesor je baš zanimljiv malo luckast, al ako ga pitaš nešto objasnit će ti dok ne skužiš. Često smo ostajali po dodatni sat čak jednom i 2 tako da fiziku u pomaku mogu svakom apsolutno preporučiti, ako je voljan raditi

^^ mi smo jednom ostali redovna 3 sata kroz jutro i onda jos 3 sata popodne...izludili smo(naravno, ne mora se ostati, ali dosta njih je ipak ostalo..), ali je bilo zanimljivo i zaista se profesor trudi da svatko, ali baš svatko skuži priču. Ponekad malo i previše reče (pošto je završio teorijsku fiziku, pa se ponekad ne može suzdržati ), ali uvijek je sve zanimljivo i fiziku se nekako počinje uočavati svugdje, a ne samo u zadatcima u bilježnici...kako god, ja preporučujem pomak
__________________
"Here force failed my high fantasy;but my desire and will were moved already, like a wheel revolving uniformly, by the Love that moves the sun and the other stars." ...by Dante
Aspire1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 16:15   #49
Quote:
aLat kaže: Pogledaj post
Ja i fiziku i kemiju od ŠK. Jakoo zadovoljan! Biologiju sam ponovio iz školskog udžbenika 1-4. Očekujem skori upad na MEF
super dakle ovo - http://www.skolskaknjiga.hr/hrv/page...=browse&page=3
Pertinacia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 18:03   #50
Quote:
Pertinacia kaže: Pogledaj post
To ti je super! Preporučujem! Sretno!
aLat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 22:24   #51
Quote:
Aspire1 kaže: Pogledaj post
^^ mi smo jednom ostali redovna 3 sata kroz jutro i onda jos 3 sata popodne...izludili smo(naravno, ne mora se ostati, ali dosta njih je ipak ostalo..), ali je bilo zanimljivo i zaista se profesor trudi da svatko, ali baš svatko skuži priču. Ponekad malo i previše reče (pošto je završio teorijsku fiziku, pa se ponekad ne može suzdržati ), ali uvijek je sve zanimljivo i fiziku se nekako počinje uočavati svugdje, a ne samo u zadatcima u bilježnici...kako god, ja preporučujem pomak
Da tako i kod nas svaki put barem jedan sat dulje ja sam na svakom ostao osim jednom kad nisam mogao. Meni je bio zanimljiv i ono komunicirao sam s njim što više. Jedino da neke stvari malo reducira još bi rezultati bili bolji, ali ako neko radi i oće skužiti skužit će i riješiti za 5 maturu garantiram.
__________________
Cellular Tower Maps
sipe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 18:16   #52
jel da prodajem hrv i engleski knjige ako cu ic na nizu razinu. iz cega ste vi ucili za nizu. bolje da onda si sad ostavim nego da poslje u cetvrtom zicam po skoli ko ce mi posudit, kome trenutno ne treba i te šeme ?
hvala
crosom is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 02:51   #53
Pomak. Profesori su sup, sale se, posebno prof iz fizike, covjek zbilja zna kaj prica inace meni je matisa bila bolje predavana jer je profa bila urednija na ploci haha all in all sve 5 al najbitnije vam je ljudi dolazit redovito i vjezbati doma redovito jer inace ocekivani uspjeh svima nije zagarantiran
ajmo molim di? u pomaak
mawa_pikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 13:07   #54
Ja sam za fiziku u 3 tjedna prošla knjigu Fizika u 24 lekcije i jako sam zadovoljna s njom jer je knjiga teža od mature tako da kada sam prošla nju, iz fizike sam na maturi u gornjih 1% + kaj mi je fizika bolje sjela tako da sada mogu reći da stvarno razumijem srednjoškolsku fiziku.

Za hrvatski esej sam se vikend prije spremala iz neke skripte, a više od toga nije ni potrebno za taj dio. Drugi nisam ni takla, a i da jesam, ne bi puno bolje napisala jer pitanja nisu štreberska, već razumjevanje pročitanog.

Za matku mislim da se naviše može postići vježbanjem jer je na maturi najlakša. Osobno se nisam spremala.

Za engleski ima jedna knjiga sa po 4 testa iz svake razine koji su koncipirani isto kao i test na maturi tako da je to bilo dobro jer sam očekivala takave tipove zadataka.
__________________
Smile :)
Bubazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 13:50   #55
Quote:
mawa_pikica kaže: Pogledaj post
Pomak. Profesori su sup, sale se, posebno prof iz fizike, covjek zbilja zna kaj prica inace meni je matisa bila bolje predavana jer je profa bila urednija na ploci haha all in all sve 5 al najbitnije vam je ljudi dolazit redovito i vjezbati doma redovito jer inace ocekivani uspjeh svima nije zagarantiran
ajmo molim di? u pomaak
dobro došli u pomak XD
profa iz matiše je jako jako uredan na ploči, to je istina,...matematička urednost. malo mi se činio ponekad spor, ali je uvijek sve rečeno u detalje i razumljivo. odite u pomak, biti će vam zabavno
__________________
"Here force failed my high fantasy;but my desire and will were moved already, like a wheel revolving uniformly, by the Love that moves the sun and the other stars." ...by Dante
Aspire1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 17:18   #56
Kad bi se uopce trebali pocet pripremat? Kad ste vi poceli?


Sent from my iPhone using Tapatalk
life_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 09:32   #57
Quote:
life_5 kaže: Pogledaj post
Kad bi se uopce trebali pocet pripremat? Kad ste vi poceli?


Sent from my iPhone using Tapatalk
ja sam ove godine pisala državnu maturu, a počela sam se polako spremati godinu dana ranije.
Vesela Gljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 19:27   #58
Trinom ili pomak...ili pak nesto trece?

kao prvo, nisam nasla ovu temu niti sam vidila da ju je netko vec prije otvorio...ali ako je onda zatvorite temu.
ugl. idem u gimnaziju i hocu krenuti na rane pripreme za maturu u zagrebu.
u skoli su nam spomenuli trinom i pomak. i od mogih ljudi sam cula da su obadvije agencije jako dobre. to sam procitala i na internetu pa me zanimaju vasa iskustva i preporuke.
malatkd is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 20:11   #59
Ja nekada davno kada sam isla, nisam bila zadovoljna trinomom. No mislim da to ponajvise ovisi o predavacima, a oni se mogu mijenjati svake godine. Mozda su neke pripreme bolje za odredenu grupu predmeta, a druge pripreme za druge predmete.
Svi vise manje imaju jako slicne skripte i prakticki iste zadatke.
Meni je najvise koristilo to sto sam dobila rjesenja tih zadataka, ali najvise naucis uceci sam. Imala sam osjecaj da tamo gubim vrijeme i ne stigenm uopce shvatiti neki princip rjesavanja zadatka jer je tempo bio jaaako brz. U biti, dosta sati sam provela tamo sjedeci i samo prepisujuci bez razmisljanja i tek kada sam dosla kuci i sama polako prolazila kroz sve korake shvatila.
Ako imas od koga uzeti sve materijale (pod to mislim i npr. rijesene zadatke iz matematike, fizike, kemije i sl.) savjetujem da spremis u dzep te novce, ucis po tome i zadacima sa starih matura i prijemnih
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 20:22   #60
definitivno pomak!
Znam da pripreme nisu jeftine, ali vjeruj mi, ako zaista radiš sve što ti se nalaže i svaki put doma riješavaš zadatke/ponavljaš ono što se radilo kroz taj dan/pišeš zadaće...bla bla....siguran sam da ćeš proć s odlićnim. Puno ljudi(večina) tamo dođe i misli da će nastavnici njima uliti pamet u glavu...međutim, do tog fenomena još nije došlo (bar ne da ja znam )...uglavnom, na kraju krajeve se sve svodi na tebe...profe u "pomaka" će ti sigurno pokazati pravi put,a hoćeš li ići tim putem....eee to ovisi o tebi. Ja sam u pomaka ove godine imao fiz/mat (trosatnicu) i oboje sam rasturao na maturi(a prije pomaka i kontinuiranog učenja nakon predavanja, ne bih dovukao na željeni fakultet) dakle, ako si željna raditi sama i fali ti samo onako, malo finije izbrusiti znanje, onda ostani kod kuće i čuvaj pare. Međutim ako ti je samo kupus po glavi i večinu ne razumiješ, onda odi na pripreme(pomak, savjetujem) jer meni i svima koje ja poznajem(a bili su u pomaka) je jaaako pomoglo....
kako god, sretno ti bilo...
__________________
"Here force failed my high fantasy;but my desire and will were moved already, like a wheel revolving uniformly, by the Love that moves the sun and the other stars." ...by Dante
Aspire1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:55.