Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2017., 18:46   #9901
Quote:
dje-CAk kaže: Pogledaj post
Što mislite i Orijentu i kakva su vam iskustva s njima? Na Plavoj kamenici ih poprilično hvale...
Plava kamenica je odavno neobjektivna.
Prigovoriš li osoblju, pogotovo muškom, morat ćeš hodati po drugoj strani Maksimirske.
__________________
Lijevo mi je desno, desno mi je lijevo
golfHRinfo is offline  
Old 28.10.2017., 20:50   #9902
Quote:
Vuki23 kaže: Pogledaj post
Zna li netko može li se gdje u Zagrebu pronaći lava ili souffle cake?
Ima u Bobanu.

Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
Savršen! Divno sočan. I krema od sira i maslaca je odlična. Skromno sam se samoprozvala stručnjakom za carrot cake jer mi je to omiljeni kolač i jedem ga u svakoj prilici u kojoj naiđem na njega i do sad sam ih isprobala zbilja na puno mjesta i u puno gradova i država. Ovaj njihov bih smjestila u top 5 ikad degustiranih. Konkurirati mu može jedino njihova torta od jabuka i karamele. Dosta je nekako sličan štih i isto je savršena.

E da, i tart od rogača i jabuke im je super.
Meni je isto carrot cake u SweetFamily odlican!
rock on... is offline  
Old 29.10.2017., 14:28   #9903
Danas sam bila u Choco caffeu na Savici, decko je jeo palacinku, ja sam uzela komad nekakve cokoladne torte s visnjama.
Komad im je 18kn i to je definitivno najlosiji kolac koji sam ikada jela negdje vani. Biskvit totalno suh, krema kao da je od margarina, prelose. Bas sam ostala razocarana.
Rade dobru kavu, to je koliko toliko spasilo stvar.


Poslano sa mog 2014811 koristeći Tapatalk
Pegi B. is offline  
Old 29.10.2017., 17:03   #9904
Choco cafe me vidio jednom i nikad više. Onaj na Baštijanovoj. Isto sam jela neki kolač i bio je pregrozan. S tim da je meni i kava bila grozna (pregorena) i posluga je bila očajna.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
Mushmula is offline  
Old 29.10.2017., 18:17   #9905
U petak bila u Orijentu

Narucila Peti element, za unutra, uzela casopis, lezerno pojela i bas uzivala

Apsolutno svjeze

Porcija hm pa mogla bih vecu odjednom pojesti

Posluziteljice ljubazne

Za van uzela sladoled koji mi nije nes'

Vidim da se zalite na neljubaznost, ne idem cesto, ali uvijek tako lezerno sjednem i nikad se nisam lose osjecala

I djevojka mi je ljubazno preporucila sladolede

Bila sam i u Time-u

Za van uzela onaj kao cupavac

Pa ... najvise me odusevila kutija
Samo ona kosta 30 kuna, brat- bratu

: kutija je postala spremiste za soknice:
Eyecandy is offline  
Old 29.10.2017., 19:22   #9906
Bila sam prvi put u Vinceku na kestenovom kolacu. Torta. Meni ukusna. Nije bila prevec slatka
Cehinja is offline  
Old 29.10.2017., 21:15   #9907
Ja sam jučer u Time ušla i izašla. Kolači su minijaturni, a cijene 35-45 kn. Čak mi zapravo ni ne izgledaju primamljivo, preumjetni su mi. Umjesto tog smo otišli u Dežman i probali novi tart od budeve koji je fantastičan. I duplo jeftiniji.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
Mushmula is offline  
Old 30.10.2017., 16:05   #9908
Svratio u subotu u slastičarnicu Zagreb. Jeo tortu od kestena i tortu od mrkve. Ova od kestena mi je baš fino legla. Ja zadovoljan.
saucer is offline  
Old 30.10.2017., 16:29   #9909
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
Ja sam jučer u Time ušla i izašla. Kolači su minijaturni, a cijene 35-45 kn. Čak mi zapravo ni ne izgledaju primamljivo, preumjetni su mi. Umjesto tog smo otišli u Dežman i probali novi tart od budeve koji je fantastičan. I duplo jeftiniji.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk


Ne mozes reci da su preumjetni ako nisi probala... na izgled su fantasticni i to nije subjektivno nego objektivno... jednostavno covjek se trudi da izgleda kako je zamislio, ako nije neuredno ne znaci da je umjetno.
dje-CAk is offline  
Old 30.10.2017., 18:41   #9910
To se zove vrhunska glazura. A od onog sto je unutra ovisi je li umjetan ili ne; ili los ili dobar (ok i glazura spada u dio los/dobar, u ovom slucaju je veliki plus).
Deedy is offline  
Old 30.10.2017., 18:51   #9911
Quote:
saucer kaže: Pogledaj post
Svratio u subotu u slastičarnicu Zagreb. Jeo tortu od kestena i tortu od mrkve. Ova od kestena mi je baš fino legla. Ja zadovoljan.
Ja isto probala tu tortu od kestena. Fina je.
CrnaFrida is offline  
Old 30.10.2017., 19:10   #9912
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
u Dežman i probali novi tart od budeve koji je fantastičan.
Potvrđujem. Motivirao me da ispitam i slani dio njihove ponude što prije.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 02.11.2017., 19:48   #9913
Quote:
dje-CAk kaže: Pogledaj post
Ne mozes reci da su preumjetni ako nisi probala... na izgled su fantasticni i to nije subjektivno nego objektivno... jednostavno covjek se trudi da izgleda kako je zamislio, ako nije neuredno ne znaci da je umjetno.
Napisala sam vec ranije da sam probala njihove kolace na Food festivalu na Zrinjevcu. Kremsnitu i tart od pecenih jabuka. Oboje je bilo jako fino. Mozda bi bolje bilo da sam umjesto "umjetno" rekla "hladno". Kolaci su mi comfort food i volim da izgledaju primamljivo, a ne kao komad plastike. A i nekako mislim da se koristi dosta umjetnih sastojaka da se zadovolji estetika (zelatina, zlatni listici i sl.)
Slažem se da je to stvar ukusa. Zato sam i napisala da "meni" izgleda neprimamljivo.

Zadnje uređivanje Mushmula : 02.11.2017. at 19:58.
Mushmula is offline  
Old 02.11.2017., 19:51   #9914
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Potvrđujem. Motivirao me da ispitam i slani dio njihove ponude što prije.
Stogod da sam u Dezmanu probala, slatko ili slano, bilo je fantasticno. Offtopic (sorry): pasteta od pilece jetre s garam masalom je ultimativna pobjeda.
Mushmula is offline  
Old 08.11.2017., 16:10   #9915
Vec dugo zelim napisati kako sam najfiniji mille feuille pojela u Amelie, to je bilo nesto nestvarno dobro.

Proljetos sam ga probala i u Cukeraju, bio je fini, ali ne kao u Amelie. Inace ne volim jako slatke kolace, ali ovdje mi je falilo secera.

Sto se tice aktualnih slastica, moram pohvaliti tortu Marunela u podsusedskoj slasticarnici Cukarino - najfiniji produkt s kestenima. Podloga od keksa, kremica izvrsna
Mrcinica is offline  
Old 25.11.2017., 09:57   #9916
Orijent, besplatan sladoled danas. Požurite nije još puno ostalo

Sent from CocoNut Galaxy using Tapatalk
Coco_Nut is online now  
Old 25.11.2017., 09:59   #9917
danas je zadnji dan sladoleda u Orijentu, što znači besplatan sladoled do isteka zaliha!
ja sam biila prije nekih 20ak minuta i imaju još 4, 5 okusa.
jojo21 is offline  
Old 25.11.2017., 18:54   #9918
može preporuka gdje kupiti sitne prhke kolače u Zagrebu, da se prodaju na vagu i da su rađeni s maslacem? U koju slastičarnicu da uputim one koji su me pitali?
Donata is offline  
Old 25.11.2017., 19:12   #9919
Mislim da je Meet Mia u vrhu takve ponude.
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Old 25.11.2017., 19:40   #9920
hvala! Imaš info o cijenama? Ima još koje dobro mjesto za sitne kolače?
Donata is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.