Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2010., 16:19   #201
Samo se nastavlja ,cijelu noć škripanje guma ispod prozora do 5 ujutro ,a ja se u 6 dižem za posao.mrtva sam.dođem na posao glumim,ne prođe pola sata eto ga i tamo.noge nisu moje.ruke mi se tresu a on unatoč stotine ljudi on šlajfa s autom toliko da se svi okreću i moji šefovi izlaze vani.a ja se pravim da nisu moja posla.zovem policiju ,oni će ga potražiti,objasnim im stvar da je to poludija još više zbog suda jer očito osjeća kraj.zovem sud ,sudkinja kaže da ona tu nemože ništa.da mi ne prijeti.ljudi nemogu više..............nisam više živa
ella100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 16:53   #202
Ella,ako ikako možeš zatomi u sebi strah,odglumi nekako da te nije strah,ma kako ti teško bilo,on se njime hrani,ni sama ne znaš koliko možeš biti jaka,strašno je što ti se događa,ali nastoj mu na bilo koji način pokazat da se više ne bojiš,izgubit će vlast nad tobom,ja se barem nadam.Sretno!
__________________
Biće kako ja hoću ili neće nikako!
naomi.petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 17:14   #203
Quote:
ella100 kaže: Pogledaj post
Samo se nastavlja ,cijelu noć škripanje guma ispod prozora do 5 ujutro ,a ja se u 6 dižem za posao.mrtva sam.dođem na posao glumim,ne prođe pola sata eto ga i tamo.noge nisu moje.ruke mi se tresu a on unatoč stotine ljudi on šlajfa s autom toliko da se svi okreću i moji šefovi izlaze vani.a ja se pravim da nisu moja posla.zovem policiju ,oni će ga potražiti,objasnim im stvar da je to poludija još više zbog suda jer očito osjeća kraj.zovem sud ,sudkinja kaže da ona tu nemože ništa.da mi ne prijeti.ljudi nemogu više..............nisam više živa

aaaaa kako takvi likovi u meni bude one najprimitivnije nagone

Imaš li oca, brata, prijatelja da ga malo zaplaši? U krajnjoj liniji, plati nekome, ako možeš. Jer takve spodobe se hrane strahom, a zapravo su ogromne kukavice. Kada bi ga nezko malo zaplašio, vjerujem da te ni na ulici više ne bi pogledao.

I kakvo ti je stanje u firmi, možeš li se povjeriti šefovima o ovome?
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 19:19   #204
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
aaaaa kako takvi likovi u meni bude one najprimitivnije nagone

Imaš li oca, brata, prijatelja da ga malo zaplaši? U krajnjoj liniji, plati nekome, ako možeš. Jer takve spodobe se hrane strahom, a zapravo su ogromne kukavice. Kada bi ga nezko malo zaplašio, vjerujem da te ni na ulici više ne bi pogledao.

I kakvo ti je stanje u firmi, možeš li se povjeriti šefovima o ovome?
Nemogu se baš povjeriti šefovima,nikoga nije briga.zna mojih par kolegica.znam da se hrani strahom,taman mi i odvjetnik prije to rekao preko tel,da moram izdržati jebenih mjesec dana.....a meni je to vječnost.na sve ovo pitam se samo dali će mi jutro svaniti i tako dan za danom....zahvaljujući našoj policiji.
ella100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 20:00   #205
Quote:
ella100 kaže: Pogledaj post
Nemogu se baš povjeriti šefovima,nikoga nije briga.zna mojih par kolegica.znam da se hrani strahom,taman mi i odvjetnik prije to rekao preko tel,da moram izdržati jebenih mjesec dana.....a meni je to vječnost.na sve ovo pitam se samo dali će mi jutro svaniti i tako dan za danom....zahvaljujući našoj policiji.
Ma da..
Normalno da ih je briga.Taj luđak i njih uznemirava i ugrožava.Nećeš zato dobiti otkaz.Reci im slobodno pa će oni drugi puta pozvati policiju i dati im njegov broj sa tablice...pa kada mu dođu na vrata da vidiš hoće li i dalje šlajfati.
Ti si mirna i tiha i bojiš ga se razljutiti.
Preseli k nekome.Imaš valjda nekoga.Pazi kak se vraćaš doma,u torbi drži suzavac ili neki sprej kao Pips mali ili onaj šoker.Samo hrabro
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 21:25   #206
Ellasavjetovala sam ti nešto,odi kod nekoga,imaš pravo se skloniti,i znam kako ti je..drži se,nisi sama...znam kako je živjeti u strahu i u grču,znam sve..i da teško je..ali izdržati ćeš ti to..jaka si ti..
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 22:27   #207
Quote:
Angel2 kaže: Pogledaj post
Ellasavjetovala sam ti nešto,odi kod nekoga,imaš pravo se skloniti,i znam kako ti je..drži se,nisi sama...znam kako je živjeti u strahu i u grču,znam sve..i da teško je..ali izdržati ćeš ti to..jaka si ti..
Hvala i vjerujte mi koliko god padnem toliko se put i dignem i dajem snagu samoj sebi.
ella100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 13:49   #208
draga moja ellice, znam tocno sto prozivljavas....ali kazem ti, iz svog iskustva, proci ce to!!!!!!!!!! viruj mi, jednostavno moras biti jaka, mudra i lukava....
joj kad se sitim njegovih maltretiranja, jednom je, cak, kod mene i mojih bio, ljut sto nisam tila poci sa njim kod njega.. izisli vana, on me zgrabio za glavu i tako me udario da mi je krv iz nosa mahinalno potekla....
pa pracenje,nozevi, prijetnje, a nisam vec tad imala oca, samo majku i bracu i seke mladje...

Ipak jedan moj super prijatelj (policajac) ga je uhvatio jednom, izveo van i zaprijetio mu da ce ga ubiti ako mi se vise javi!

e to je bila presudna situacija, spasio me prijatelj!

Odtad su se provokacije smanjile, da bi na kraju nestale (a prijetnje su bile skoro 2 godine)
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 22:16   #209
Onog trena kad vidi u tvojim očima da si ga spremna raspalit po toj bolesnoj tikvi,onda bu te ostavil na miru.Iskustvo,draga.Nakon kaj je godinama brisal pod i zidove samnom,jednostavno mi je pukao film i videl je gad da mi je dosta.I da ne bu dobro završilo.Za njega.Za početak ,osiguraj si vrata i prozore da ti nemre provalit.I ne otvaraj ni za živu glavu kad dođe.Kad ideš na posel idi nekim drugim smjerom ,I reci šefu u kakvoj si situaciji.Ionak bu ju svi saznali.Moj bivši je otišel mojoj šefici i napričal takve gadosti da sam ja nju morala smirivati.Žena nije mogla vjerovati da je taj šarmantni,smireni čovjek ustvari bolesnik.I nisu je uzrujale riječi nego pogled luđaka uvjerenog da je najbolji muž na svijetu,a da meni i mojoj pokvarenosti nema lijeka.I to je trajalo sve dok nisam odlučila postati normalna osoba.Malo duže mi je trebalo ali sad živim drugačije.A tebi samo jedan savjet.Stani pred špigel i vježbaj:Nemre mi niš,jača sam od njega.I NE BOJM GA SE.Nakon nekog vremena zbilja buš tak mislila a onda ti može puhat pod rep
sarena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 23:16   #210
Quote:
sarena kaže: Pogledaj post
Onog trena kad vidi u tvojim očima da si ga spremna raspalit po toj bolesnoj tikvi,onda bu te ostavil na miru.Iskustvo,draga.Nakon kaj je godinama brisal pod i zidove samnom,jednostavno mi je pukao film i videl je gad da mi je dosta.I da ne bu dobro završilo.Za njega.Za početak ,osiguraj si vrata i prozore da ti nemre provalit.I ne otvaraj ni za živu glavu kad dođe.Kad ideš na posel idi nekim drugim smjerom ,I reci šefu u kakvoj si situaciji.Ionak bu ju svi saznali.Moj bivši je otišel mojoj šefici i napričal takve gadosti da sam ja nju morala smirivati.Žena nije mogla vjerovati da je taj šarmantni,smireni čovjek ustvari bolesnik.I nisu je uzrujale riječi nego pogled luđaka uvjerenog da je najbolji muž na svijetu,a da meni i mojoj pokvarenosti nema lijeka.I to je trajalo sve dok nisam odlučila postati normalna osoba.Malo duže mi je trebalo ali sad živim drugačije.A tebi samo jedan savjet.Stani pred špigel i vježbaj:Nemre mi niš,jača sam od njega.I NE BOJM GA SE.Nakon nekog vremena zbilja buš tak mislila a onda ti može puhat pod rep
Hahaha baš si me nasmijala.u pravu si strah moj njega hrani ja to znam ,zato se i borim....
ella100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 15:51   #211
Ella, drž se..
Razumijem da te strah, to je normalna reakcija, ali ne daj mu da se hrani s tim.
To su tipični slabići i seljačine.. (nek mi ljudi sa sela oproste ne mislim na njih).
Ja sam završila sa sudom, kažnjen je.

Sudac ga je naribao ko idiota. Plakao se ko neki kreten.
Jadnik.

I objašnjeno mu je da slijedeći eventualni prijestup je buksa.
Mislim da se zamislio.

E sad, pokušava on izvoditi scene preko moba, ali hvala Bogu na crvenoj tipki.
I vidjeti ćeš kakvo ćeš olakšanje dobiti, jer za recidive nemaju milosti.
I samo prijavljuj, kad misliš da treba. Zato i imamo policiju. Kako god da ti nekad izgledalo da nema smisla, prijavi.
__________________
Sve se događa s nekim razlogom. ;)
enna-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 18:27   #212
Quote:
enna-zg kaže: Pogledaj post
kažnjen je.



kako mi je drago kad ovo pročitam

drži se
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 18:48   #213
Evo cure drage samo da vam se javim...skupila sam sve svoje stvari jučer iz stana....ništa mu ostalo nije, osim kreveta, kuhinje i wc-a.

Rekla sam samo da mi ga je bilo snimiti kad uđe u stan a on totalno prazan

Ja to preseljenje koliko god svjesna da sam dobro napravila, nisam prihvatila najbolje, imala sam živčani slom jučer....rekao je doktor da mi mama nije dala normabel da se smirim da bih imala infarkt.....nisam mogla disati, noge, ruke i usne su mi otrnile.....svi su mi se pripali, ja nisam bila svjesna ničega....prijateljica mi je samo stala i plakala, mama me tresla plačuć i vičuć, brat mi je malenu izveo vani da me ne vidi........

Sad sam amo reći ok, odlučila sam nešto učiniti od života, upisati ću vozački i do kraja godine kad položim odmah kupiti auto...

On me jutros zvao i sad me moli da pričamo, da se vidimo...rekla sam da mu pusti u miru, jer da ne želim umrijeti radi njega....mislila sam da zove jer sam stan ispraznila, ali niti da je spomenio to.....samo je govorio kako nama nije bio tako loše, da ću ja tek sad vidjet da nam je bilo dobro, a ja govorim ti ćeš tek sada vidjeti kakva sam ja tebi bila, a on govori znam i znam da ću to još i bolje vidjeti....

Sigurna sam da je mislio da ja sam otišla iz nekog inata ili sl, pa da ću ga moliti da se vratim i da će me moć još više gaziti, mislio je da neću stvarno ostaviti ga, jer zna koliko ga volim, ali pronašla sam snage.....čini mi se da je tek sad shvatio što je napravio....
Žena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 00:14   #214
Question ošamarila sam ga

Mislim da bi me otkantali da otvorim temu pa vas molim za vaše komentare: danas sam suprugu opalila šamar. On mi je vratio šamarom po nadlaktici..Mom šamaru je prethodilo njegovo histerično izderavanje u lice, ali jako, jako histerično..onako da mi je odmah probudilo agresiju jer sam imala još samo jedan izbor - isotm mjerom izderati se i ja na njega...Nakon toga smo plakali. I pričali o sporednim stvarima. Uglavnom, ja se najviše zgražavam nad tim gubitkom kontrole, inače sam eksplozivna, ali ne i nasilna.., ali dosta osjetljiva, upijam tuđe vibracije da je to čudfe. I ne, to nije opravdanje za ovo danas. Mrzim se zbog toga..ali nije mi dao prostora..Inače-razlog njegovog nenormalnog izderavanja je bio taj što sam mu prigovarala da mi neće pomoći oko rasula u kući koje je ostavio za sobom nakon nekog rada, a ja sam poprilično jako iscrpljena došla s posla na što je on mrtav hladan rekao da ću sada sama spremati jer i on je radio cijelo jutro (te radove po kući, nisu teški,ali radovi su). ja sam se odmah ulovila metle, ali i prigovovarala, tu je došla ta njegova deračina da neće se on meni podložit?!! i moj gubitak kontorle, tik prije toga sam mu mirno rekla da ne tražim da mi se podloži nego da mi pomogne. Ne znam što da mislim. Jesmo li opasni?Jesam li ja u klincu, razmišljala sam da idem po pomoć..i stvarno mi nije problem da mi je vratio, problem mi je da sam ja njega ošamarila, onako - instinktivno jer je bio toliko bezobrazan..čuli su njegovi starci, susjedi, svi..ali ipak - si nisam smjela to dopustiti..
Inače se jako, jako volimo, imamo dinamičan, vatren odnos, ali ovo danas je previše i za mene...

Molim vas, recite mi. Trudila sam se biti objektivnija što sam više mogla da bih dobila isto tako objektivne komentare..

Hvala..
__________________
BO..!
N-chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 07:32   #215
Quote:
Žena kaže: Pogledaj post
Evo cure drage samo da vam se javim...skupila sam sve svoje stvari jučer iz stana....ništa mu ostalo nije, osim kreveta, kuhinje i wc-a.

Rekla sam samo da mi ga je bilo snimiti kad uđe u stan a on totalno prazan

Ja to preseljenje koliko god svjesna da sam dobro napravila, nisam prihvatila najbolje, imala sam živčani slom jučer....rekao je doktor da mi mama nije dala normabel da se smirim da bih imala infarkt.....nisam mogla disati, noge, ruke i usne su mi otrnile.....svi su mi se pripali, ja nisam bila svjesna ničega....prijateljica mi je samo stala i plakala, mama me tresla plačuć i vičuć, brat mi je malenu izveo vani da me ne vidi........

Sad sam amo reći ok, odlučila sam nešto učiniti od života, upisati ću vozački i do kraja godine kad položim odmah kupiti auto...

On me jutros zvao i sad me moli da pričamo, da se vidimo...rekla sam da mu pusti u miru, jer da ne želim umrijeti radi njega....mislila sam da zove jer sam stan ispraznila, ali niti da je spomenio to.....samo je govorio kako nama nije bio tako loše, da ću ja tek sad vidjet da nam je bilo dobro, a ja govorim ti ćeš tek sada vidjeti kakva sam ja tebi bila, a on govori znam i znam da ću to još i bolje vidjeti....

Sigurna sam da je mislio da ja sam otišla iz nekog inata ili sl, pa da ću ga moliti da se vratim i da će me moć još više gaziti, mislio je da neću stvarno ostaviti ga, jer zna koliko ga volim, ali pronašla sam snage.....čini mi se da je tek sad shvatio što je napravio....
Bravo, Ženo... Želim ti puno sreće i puno snage da izguraš u svemu tome. Napravila si dobro i nikada nemoj u to posumnjati...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 10:33   #216
N-chi,ne mora to biti ništa strašno,ako iz toga oboje izvučete pouku i nastojite da se ne ponovi.Deračina je najgori način komunikacije.Tihim čvrstim glasom mu daj do znanja da očekuješ da raspremi za sobom nered koji je napravio.Nije loše lijepo zamoliti jedan drugoga.Često ljudi gube iz vida koliko ljubazne riječi čuda čine,ali to treba biti dvosmjerno.Sretno!
__________________
Biće kako ja hoću ili neće nikako!
naomi.petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 10:47   #217
Ženo bravo za tebe.Ma triba tim bijednicima samo zube pokazati jer kad vidu da ih se neko boji su jači jadnici.Moj da ga tako nazovem idiot je nestao ima nekoliko dana ,nema ga,dabogda tamo i ostao gdje god je.Smeće.Najvjerojatnije kuje planove i smišlja igrokaze za sud,laganje.Mogu ga zamisliti,taj je u stanju svašta israti da tako kažem,ali neka sreća je što ima burnu prošlost za sobom pa neznam koliko će mu to uspjeti.A ja živim ,šta ću i neželim jednostavno razmišljati o sudu i svemu.Nemogu jer bi skrenila.Taj dan ostavljam za kraj.Nadam se da će to rješiti budaletinu od mene .Smeće,zlo..........pozdrav svima..........
ella100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 12:04   #218
Quote:
naomi.petric kaže: Pogledaj post
N-chi,ne mora to biti ništa strašno,ako iz toga oboje izvučete pouku i nastojite da se ne ponovi.Deračina je najgori način komunikacije.Tihim čvrstim glasom mu daj do znanja da očekuješ da raspremi za sobom nered koji je napravio.Nije loše lijepo zamoliti jedan drugoga.Često ljudi gube iz vida koliko ljubazne riječi čuda čine,ali to treba biti dvosmjerno.Sretno!
hvala..valjda se neće više ponoviti..mislim to je stvarno grozno tako kad te tenzije obuzmu i zamrači se pred očima...a inače smo skorz okej..normalan par, radimo, veselimo se malim stvarima, živciramo, ono - sve proživljavamo zajedno...samo ta eksplozivnost, to nam je mana koja je jučer dobila najgori mogući oblik..pogotovo kod mene..
__________________
BO..!
N-chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 12:17   #219
Naomi, po kojem kriteriju biraš koje nasilje te 'užasava', a koje je 'ništa strašno'?
A da tebi partner (ili bilo tko drugi) zvizne jednu pedagošku za uho, jel bi isto bilo ništa strašno?



Quote:
N-chi kaže: Pogledaj post
...a inače smo skorz okej..normalan par, radimo, veselimo se malim stvarima, živciramo, ono - sve proživljavamo zajedno...samo...
... samo što se ponekad malo pošamaramo, jel?
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 19:10   #220
Quote:
N-chi kaže: Pogledaj post
Mrzim se zbog toga..ali nije mi dao prostora..
Izderavanje je odvratno i beskorisno i nasilno - ali, nije opravdanje za udarac. Tu nema nikakvih "ali". Ovo jest jedini dio rečenice u kojem si tražiš nekakvo opravdanje - sve ostalo je iskreno priznavanje krivice - ali, svejedno je višak.

Reklo bi se da ste razmjerno friški par i da ste oboje iznenađeni time što se dogodilo. Nisam od onih koji zagovaraju traženje stručne pomoći sad i odmah, ali još gore bi bilo vjerovati da se takvo što više nikada neće ponoviti, onako samo od sebe. Naime, situacija koju opisuješ nije ni po čemu bila posebno stresna ili dramatična - a došlo je do fizičkog obračunavanja.

Ako ste stvarno u takvoj vatrenoj ljubavi, morali biste napraviti dvije stvari: kao prvo, dobro se zamisliti što je pravi uzrok toj sceni (spremanje je definitivno samo povod). Dakle, čime ste sve nezadovoljni? To ne mora biti vezano uz onoga drugog; moguće da se tebi prelila čaša koja se punila na poslu, ili negdje drugdje.

Druga stvar je, da tako kažem, "ponašanje pod ručnom". Trebali biste se dogovoriti da na prve naznake pojavljivanja bijesa (a to se itekako može osjetiti u samome začetku) zaustavite ono što trenutno radite ili o čemu razgovarate.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:09.