Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2010., 15:52   #1
Lisice

Molim vas za neki savjet: 2 relativno male lisice zaposjele su mi dvorište i vrt. Prekapaju po vrtu, donose smeće, odnose cipele... nemaju straha od ljudi, u subotu su nam došetale na terasu dok smo večerali. Mi smo pobjegli u kuću, a one su cijelu noć okolo trčale. Znam da su gladne, ali mene je njih strah, svi kažu da su sigurno bijesne kad prilaze ljudima i ne boje se. Savjetovali su nam da zovemo lovce? Imam li neki drugi izbor?
moira_lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 16:39   #2
teško. metak i mirna bosna. ne treba ti rizik od zaraze.... nikad ne znaš di ju možeš iznenadit, ona se uplaši , ugrize i ti popušiš il jos gore dijete neko i slično.... nema lija šta radit u tvom dvorištu....
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 22:08   #3
Ovo s bjesnilom bi moglo biti istina. Lisice su dosta plahe životinje i takvo ponašanje je jedan od znakova bjesnoće. Preporučujem savjetovati se s veterinarom.
No opet, koliko su male? Mladunčad? Možda se mladunčad manje boji?
Ja bih zvao veterinara. I pazio na djecu.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 22:16   #4
To usred Splita?!?

Kod nas ih je bilo na postapokaliptičnim ruševina oko tvornice Borovo,iako je i taj dio danas relativno sređen,ali za ovo nikada nisam čuo...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 22:19   #5
Quote:
moira_lilly kaže: Pogledaj post
Molim vas za neki savjet: 2 relativno male lisice zaposjele su mi dvorište i vrt. Prekapaju po vrtu, donose smeće, odnose cipele... nemaju straha od ljudi, u subotu su nam došetale na terasu dok smo večerali. Mi smo pobjegli u kuću, a one su cijelu noć okolo trčale. Znam da su gladne, ali mene je njih strah, svi kažu da su sigurno bijesne kad prilaze ljudima i ne boje se. Savjetovali su nam da zovemo lovce? Imam li neki drugi izbor?
Glad obično dolazi zimi, kad su zalihe malih sisavaca koje mogu zaklati drastično srezane. Osobno bih više išla logikom da istražuju teritorij. Možda im je potisnuto neko stanište, pa su prisiljene ići oko kuća.

Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ovo s bjesnilom bi moglo biti istina.
To jest istina. Vidjela sam u par navrata bijesne lisice, na sigurnoj udaljenosti. Jadniče se kreće čudno, bjesnoća utječe na motoriku jer virus napada neurološku komponentu organizma. Lisica nema nikakvog straha od ičega, ide kao kamikaza.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 22:20   #6
ne mogu procijeniti koliko su mlade ili stare, ne razumijem se baš u lisice, malo su veće od mačke. bjesnoća je svima prva na pameti jer kao lisice ne prilaze ljudima, s druge strane dosta razigrano djeluju. kod mene nema djece, susjed ima unuke pa nije izgledao baš zabrinut, rekao je da ih treba pogodit kamenom da se prepadnu.
momak mi baš nije za da zovemo lovce, kaže da to nije u redu
ali ja ne znam što bi onda s njima, očito je da su one tu zagospodarile i da se nemaju namjeru micat. a mene je strah, plus što mi uništavaju povrće i vrt.
moira_lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 22:20   #7
Ograda?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 22:21   #8
ne,ne,ne, ovo nije u Splitu, nego u Vinišću. kuća mi je kraj brda Lisičine
moira_lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 22:23   #9
sve je ograđeno osim jednog komada, ali one taj zid preskaču, vidila sam ih da se šeću po njemu
moira_lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 00:33   #10
nije njoj ograda problem. veterinara i lovce zovi , mislim da ih se nećeš lako riješit. nek veterinar ocijeni dali su bijesne. i probaj s psom nekim da ih malo povija, al tek kad ti veterinar potvrdi da nisu bijesne, ak uopće može vizualno to zakljucit i potvrdit. meni su nekoliko puta u dvorište dolazile, uzmu koku i bris preko ograde . gotovo svake godine jedna il dvije dođu do kuce i vrebaju. al samo po noci su odnijele nešto, po danu ni jednom....
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 15:31   #11
Pas nije solucija jer može dobiti ugriz od lisice. U slučaju bjesnoće je to pad u jamu pokrivenu lišćem koju si sam iskopao.

Javi se najbližoj vet postaji i daj do znanja što se događa. Jedino rješenje su lovci, nažalost , korisne su jer tamane glodavce.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 16:11   #12
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Pas nije solucija jer može dobiti ugriz od lisice. U slučaju bjesnoće je to pad u jamu pokrivenu lišćem koju si sam iskopao.

Javi se najbližoj vet postaji i daj do znanja što se događa. Jedino rješenje su lovci, nažalost , korisne su jer tamane glodavce.
ma to su samo male lisice kakve lovce ,ja sam ih imo blizu sebe u jednoj napuštenoj kuči ,i baš su cakaneznatiželjne su jako, dok odrastu nema ih više ,samo pazite na domace zivotinje jel je i stara lija negdje tu u blizini
Xbot Alliance is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 17:22   #13
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Pas nije solucija jer može dobiti ugriz od lisice. U slučaju bjesnoće je to pad u jamu pokrivenu lišćem koju si sam iskopao.

Javi se najbližoj vet postaji i daj do znanja što se događa. Jedino rješenje su lovci, nažalost , korisne su jer tamane glodavce.
nisam ni mislio da ga pusti na njih bez veterinara koji prvo potvrdi da nema bjesonoće,a i psi bi trebali biti cijepljeni if ajm not mistejken...
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 01:30   #14
Uistinu, do koje dobi (i skladno tome, veličine) su lisičići bez nekog straha? Ako su uopće, zanemarujući razdoblje dok još gmize po jazbini.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 14:39   #15
Quote:
moira_lilly kaže: Pogledaj post
, svi kažu da su sigurno bijesne kad prilaze ljudima i ne boje se.
glupost........npr. po londonu ti se lisice smucaju po ulici i oko kuća non stop kao kod nas mačke i psi, dolaze ih prostranih londonskih parkova.........građani im ostatke hrane ostavljaju po vrtovim svojih kuća..........tamo su tretirane ko neki kućni ljubimci........samo kaj smo mi jebeni balkan pa odmah ajmo pušku u ruke

Zadnje uređivanje sugarfree7 : 20.07.2010. at 14:45.
sugarfree7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 16:03   #16
Quote:
sugarfree7 kaže: Pogledaj post
glupost........npr. po londonu ti se lisice smucaju po ulici i oko kuća non stop kao kod nas mačke i psi, dolaze ih prostranih londonskih parkova.........građani im ostatke hrane ostavljaju po vrtovim svojih kuća..........tamo su tretirane ko neki kućni ljubimci........samo kaj smo mi jebeni balkan pa odmah ajmo pušku u ruke
Još jedna koja ide nekoga učiti o ponašanju divljih životinja a živi u Zagrebu. Ajd provedi koju godinu izvan prve tramvajske zone, po mogućnosti imaj kakvu perad ili kuniće pa onda dođi moralizirati. Meni su lisičići prelijepi, ali pomisao da me bijesna lisica napadne ili neku od mojih domaćih životinja (koje, opet, mogu napasti mene ili nekog bližnjeg) mi nije baš najugodnija. Pogađaj zašto.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 12:52   #17
Quote:
sugarfree7 kaže: Pogledaj post
glupost........npr. po londonu ti se lisice smucaju po ulici i oko kuća non stop kao kod nas mačke i psi, dolaze ih prostranih londonskih parkova.........građani im ostatke hrane ostavljaju po vrtovim svojih kuća..........tamo su tretirane ko neki kućni ljubimci........samo kaj smo mi jebeni balkan pa odmah ajmo pušku u ruke
Kako ti znaš šta u londonu hrane po ulicama? Iz novina?
Slobodno nahrani bijesnu lisicu..please do.

Treba to puškom lijepo pa mirna bosna, a ne da nekoga zagrize pa da vidiš zla.
Morgoth_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 20:34   #18
Quote:
Morgoth_hr kaže: Pogledaj post
Kako ti znaš šta u londonu hrane po ulicama? Iz novina?
Slobodno nahrani bijesnu lisicu..please do.

Treba to puškom lijepo pa mirna bosna, a ne da nekoga zagrize pa da vidiš zla.

ti mora da si neki zesci tenKRE!
VISA SILA is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 22.07.2010., 22:02   #19
Quote:
VISA SILA kaže: Pogledaj post
ti mora da si neki zesci tenKRE!
zasto? nije nista krivo rekao.... možda će trebat puška ako su bijesne.
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 10:20   #20
Quote:
sugarfree7 kaže: Pogledaj post
glupost........npr. po londonu ti se lisice smucaju po ulici i oko kuća non stop kao kod nas mačke i psi, dolaze ih prostranih londonskih parkova.........građani im ostatke hrane ostavljaju po vrtovim svojih kuća..........tamo su tretirane ko neki kućni ljubimci........samo kaj smo mi jebeni balkan pa odmah ajmo pušku u ruke
A da to kojim slučajem nema veze s time što su Englezi manje više istrijebili bjesnoću?
R.o.K. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:08.