Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2018., 20:19   #5641
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
moja ima 3 godine i misec dana, i neće iz pelena. više puta mi je rekla da ne želi o razgovarat o tuti i wc-u, a kad sam joj rekla da bar razmisli o tome odgovorila mi je "ti razmisli". čekam da je sama skine. mislim da će brzo.

điđe, to šta ti mala kaže da nije kakila ne znači da ne zna da je kakila nego da se srami i/ili da se ne želi odvojit od svog govna, pa te ne želi blizu jer zna da ćeš joj vidit i uzet pelenu. jedno vrime sam čitala stručnu literaturu "o dici i pelenama" i ispada da postoji duboka filozofija o odnosu sa govnom. doslovno tako. ko ne viruje neka gugla.


Meni to smrdi na Freuda, oralna, analna faza, ovo ono
Ja se jos sican SVOG skidanja iz pelena, znam da sam vrlo kasno to obavila (morala bi pitat mamu kad tocno, ali pretpostavljam oko 3,5- 4.godine) i bilo mi je jako traumaticno. Piskila sam u wc ali kakila samo u pelenu. Iman jos scenu u glavi di svi titraju oko mene dok sidin na wc skoljci. Uzas. Tako da, vjerojatno u toj teoriji ima istine.

Samo da mala ne bude na mene
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 21:36   #5642
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post


Meni to smrdi na Freuda, oralna, analna faza, ovo ono
Ja se jos sican SVOG skidanja iz pelena, znam da sam vrlo kasno to obavila (morala bi pitat mamu kad tocno, ali pretpostavljam oko 3,5- 4.godine) i bilo mi je jako traumaticno. Piskila sam u wc ali kakila samo u pelenu. Iman jos scenu u glavi di svi titraju oko mene dok sidin na wc skoljci. Uzas. Tako da, vjerojatno u toj teoriji ima istine.

Samo da mala ne bude na mene
Moja curka je takva, pisala sam vec tu na temi. Piski u wc, kaki u pelenu samo. Ima malo vise od tri godine. Pred dva mjeseca je krenula kakit na tutu i ja sam mislila da je to to napokon, nema pelena vise. Trajalo nekoliko dana, onda je skupila rotu, toliko proljeva da je na infuziji zavrsila. I od tad opet kaki u pelene. Zapravo sam htjela pitat ako imas kakav savjet? Da je pustim, hoce li joj kliknut sa vremenom? Ona kaze kad joj se kaki, skine se samabas i donese pelenu. Sve kuzi, skoljka je dobra za piskit a glupa za kakit. Njene rijeci
SleepyKitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 09:10   #5643
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
moja ima 3 godine i misec dana, i neće iz pelena. više puta mi je rekla da ne želi o razgovarat o tuti i wc-u, a kad sam joj rekla da bar razmisli o tome odgovorila mi je "ti razmisli". čekam da je sama skine. mislim da će brzo.

điđe, to šta ti mala kaže da nije kakila ne znači da ne zna da je kakila nego da se srami i/ili da se ne želi odvojit od svog govna, pa te ne želi blizu jer zna da ćeš joj vidit i uzet pelenu. jedno vrime sam čitala stručnu literaturu "o dici i pelenama" i ispada da postoji duboka filozofija o odnosu sa govnom. doslovno tako. ko ne viruje neka gugla.
Istina. Ima nesto u tom govnetu.
Necaci su imali problem.sa kakanjem. Jedan se uzasno bojao svog govneta, a drugi se nije mogao odvojit od istog.
Uglavnom bude problem.sa kakanjem kod djece dok pisanje najcesce ne bude problem
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 10:05   #5644
Quote:
SleepyKitty kaže: Pogledaj post
Moja curka je takva, pisala sam vec tu na temi. Piski u wc, kaki u pelenu samo. Ima malo vise od tri godine. Pred dva mjeseca je krenula kakit na tutu i ja sam mislila da je to to napokon, nema pelena vise. Trajalo nekoliko dana, onda je skupila rotu, toliko proljeva da je na infuziji zavrsila. I od tad opet kaki u pelene. Zapravo sam htjela pitat ako imas kakav savjet? Da je pustim, hoce li joj kliknut sa vremenom? Ona kaze kad joj se kaki, skine se samabas i donese pelenu. Sve kuzi, skoljka je dobra za piskit a glupa za kakit. Njene rijeci
Nemam ti savjet, nazalost, moja je jos u pelenama. I jako voli svoje govno, sve mi se cini

Prodji malo po temi, sigurno ima korisnih savjeta. Ja cu se pozabaviti time pred ljeto.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 10:10   #5645
Kupite slikovnicu Kakagrad, mislim da bi moglo upaliti bar za ove koji se bliže 3 godine a emotivno su vezani za svoja govanca
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 10:18   #5646
Ja sam svoju kcer pokusavala naviknuti na tutu ali nikako, i onda je jedan dan kad je imala dvije i pol godine sama sjela na nju i obavila nuzdu i to je bilo to. Tako je bilo i s dudom, jednostavno ju je jedna dan bacila i vise nikad upotrijebila. I sa spavanjem isto, uspavljivanje nije pomoglo, kad bi joj se spavalo zaspala bi tako d ani to nisam forsirala. Roditleji uglavnom zele da njihovo dijete sto prije progovori, sto prije prohoda, sto prije skine pelene, sto prije ovo sto prije ono, bit ce da se mogu hvaliti okolo kako je njihovo dijete napredno ili sto? Ne kuzim. I onda ga forsiraju i gnjave bez veze. Sve ce stici i na koncu ce odrasti i poci od kuce i zivjeti svoj zivot. Kud vam se zuri?
Elektrasex is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 11:27   #5647
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Kupite slikovnicu Kakagrad, mislim da bi moglo upaliti bar za ove koji se bliže 3 godine a emotivno su vezani za svoja govanca
: piseutekicu:
Hvala!

Jeste li vi davale svojima tutu prvo za igru, kao da se malo naviknu? Pali li to?
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 11:31   #5648
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
: piseutekicu:
Hvala!

Jeste li vi davale svojima tutu prvo za igru, kao da se malo naviknu? Pali li to?
ovo i mene zanima.


iako je još mala (ima godinu i pol), svaki put kad kaka dođe do mene ili MMa i kaže kaka i dira pelenu pa joj mi kažemo hoćemo ići presvući i ona kaže da i krene prema sobi.

ali kad smo imali tutu, ona je u nju stavljala igračke, nogu, stavljala je na glavi, ali kad smo je pokušali staviti da sjedne, počela je vrištat iz eptnih žila pa nismo ni pokušavali dalje
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 20:21   #5649
Mi smo probali s odvikavanjem sa nepune 2 g. Došli do stadija da sama traži piškit, ne i kakat, a onda je krenula u vrtić i to je bio korak natrag. Gotovo, više ne traži, samo u pelenu obavi i tak do 6.mj. kad smo bili na moru. Za to vrijeme sam ju stavljala na školjku kad god bi ja mislila da treba ići, ali ni jednom nije sama tražila. Tako da su joj pelene bile popišane/pokakane samo u vrtiću i po noći.

Onda smo na moru odmah prvi dan skinuli pelenu pa da vidimo kak će to ići (samo po danu za početak) i preporod. Išli na plažu, u šetnje, ma posvuda i popiškila je gaćice svega 2 puta ostalo je tražila. Nakon 10 dana došli doma, maknuli noćnu pelenu i od tad više nema pelene. Popiškila se po noći par puta ali to kad je bila bolesna i imala temp.

Sad ide na školjku ne na tutu jer se jednom pokakala u tutu i prestrašila onog kaj je vidjela 🤣🤣 i više nije htjela sjesti na nju.

Imala je 2 g i 7 mj kad se odviknula pelene.

Mislim da je jednostavno trebala sama doći do tog nekog trenutka kad joj je to ok.
Nekom je to sa godinu i pol, nekom sa 3 ili malo više. Ne treba ih forsirati, ali ni vikati na njih kad im pobjegne jer ih to prestraši.

Vjerujem da je kod moje vrtić pogoršao stvar jer su tete forsale odvikavanje na način da su im govorile da ih treba biti sram što još nose pelene i tak, ali sad smo u drugom vrtiću i sve je super, no to je za neku drugu temu ipak.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 16:40   #5650
Ja ne bih povezivala obavljanje nuzde s igrom. Obojica su se odvikla od pelena u 2 dana (i pisanje i kakanje i nocne odmah), jer su za to bili spremni, a to sam dobro uspjela procijeniti za obojicu.
Stariji s 2,8 god, a mladji 2,4 god.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 23:08   #5651
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
: piseutekicu:
Hvala!

Jeste li vi davale svojima tutu prvo za igru, kao da se malo naviknu? Pali li to?
Jok

Stajala mu je tuta godinu dana nasred dnevnog, stanga

Bio mu ke tocno treci rodendan, i ujutro se probudi, idemo se presvuc, ja skinem pelenu a on kaze: mama, ja sam ti sad veliki, necu vise pelenu

Jos mu ja kazem ajde da ti stavim jos danas da ne moras misliti na piskicu na proslavi, ali nije dao i niti jednom se nije popiskio ni pokakao u gace, ni doma ni u vrticu

Mali zajebant
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 23:41   #5652
Quote:
Elektrasex kaže: Pogledaj post
Ja sam svoju kcer pokusavala naviknuti na tutu ali nikako, i onda je jedan dan kad je imala dvije i pol godine sama sjela na nju i obavila nuzdu i to je bilo to. Tako je bilo i s dudom, jednostavno ju je jedna dan bacila i vise nikad upotrijebila. I sa spavanjem isto, uspavljivanje nije pomoglo, kad bi joj se spavalo zaspala bi tako d ani to nisam forsirala. Roditleji uglavnom zele da njihovo dijete sto prije progovori, sto prije prohoda, sto prije skine pelene, sto prije ovo sto prije ono, bit ce da se mogu hvaliti okolo kako je njihovo dijete napredno ili sto? Ne kuzim. I onda ga forsiraju i gnjave bez veze. Sve ce stici i na koncu ce odrasti i poci od kuce i zivjeti svoj zivot. Kud vam se zuri?
ovo i ja mislim.

besmisleno je od pelena odvikavati dijete koje ne razumije što se događa i da od sada aktivno mora sudjelovati u obavljanju nužde.

neki shvate s 2 godine, moj je shvatio s 2 i 9 mjeseci, neki shvate s 3 i pol. ali na kraju do škole se svi odviknu.

sjećam se priča tete iz vrtića gdje su roditelji forsirali skidanje pelene. i tete su malu stalno presvlačile. onak, čemu? dijete nije spremno, nema veze što se tebi kao roditelju ne da više čekat.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 14:03   #5653
Citam vas, citam... pa se tjesim!
Starija curka ima 3 godine i 2 mjeseca, piski vec dugo na wc, sama trazi da ju stavimo ili se sama "organizira", nedavno smo skinuli i nocnu pelenu i zasad nam super ide. Kad se po noci popiskila, dosla je do nas da ju presvucemo i to je to.
Alj drekec... Drekeeeec! Nema sanse bez pelene!
Kaze da joj se kaka, ode po pelenu, stane u svoj cosak i samo se istovari u pelenu.
Nema sto nismo pokusali, na lijep i "nelijep" nacin. Sjedili kraj nje, "ucjenjivali ju", nudili sve i svasta, ljutili se na nju.. Ma nikakav efekt!
Bas se nekako osjecam lose kad se ozbiljno naljutim na nju jer imam nekako osjecaj da me ne razumije zasto se ljutim, a ja ne shvacam zasto nece...
Mama, svekrva, ovi, oni, svi se cudom iščuđavaju kako to da nece, osjecam se ko da radim nesto krivo, ko da sam komotna i nedovoljno angazirana oko toga kad me svi ispituju "pa kako to da jos nije?!?".
Sjetim se tete iz vrtica koja mi je rekla "mama, obećavam da ce do srednje skole kakat na wc"!
Sad neko vrijeme ne ide u vrtic jer je dobila sestricu pa se jos lošije osjecam kad se naljutim i kad ju forsiram jer em je nova beba u kuci, em sam sad ja tu dosadna ko proljev s tom gnjavazom.
*narayan* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 15:33   #5654
za početak, prestani ju forsirati jer kao što i sama vidiš, efekt je nikakav.

ima tek 3 godine i 2 mjeseca, do škole još 4 godine, stigne

jednom mi je jedna frendica rekla da je zaključila da je njenoj maloj kakanje bila velika trauma jer je mala doslovno mislila da gubi dio tijela.

to sam skužila i po svom malom kad se jednom popišao u kadu prilikom tuširanja i kad je skužio da pišaka odlazi u odvod, dobio slom živaca.

obećajem ti da će se odviknuti, samo zakaj da se odvikava uz traumu? a možda sad kad je i seku dobila malo se pobebila, ne bi bilo čudno. šta ko misli, koga briga?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 17:08   #5655
ne sekiraj se zbog kakanja, doći će. ne forsirajte ju. samo bez ljutnje, ucjena i sl. budite ležerni i skulirani i kad se pokaka u pelenu samo onak usput dobacite kak se kaka u tutu ili zahod, ništa drugo. dosta nas je na ovoj temi pisalo kak su imali s tim problema, neki duže, neki kraće.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 17:14   #5656
U pravu ste cure, 100%!
Sve je od prvog dana otkad se rodila, odradila po p.s.-u, i naravno da valjda svi živi ocekuju da i ovo odradi kako treba.
A trebam bas to, slomiti u svojoj glavi da se ne zamaram tajmingom i tuđim srackanjima!
*narayan* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 17:28   #5657
i nemoj da se okolina isčuđuje pred njom. poštedite ju i od toga. okolina će se uvijek nečemu čuditi i bacati komentare čime se dodatno stvaraju stresovi i djeci i roditeljima.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 10:30   #5658
Imate neke slikovnice što se tiču odvikavanja od pelena? Vidim da je Fran napisala Kakagrad pa ću je probat pronaći


long story short, nakon što je ljetos u tutu stavljala igracke, nju na glavu i sve ostalo osim sjedila na njoj, otišla je za vikend u kupaonicu, skinula se sama i onda zvala mama tuta. ja reko okej, skinem joj pelenu i ona sjedne i popiški se. ja sad stala u čudu šta sad Nakon par sati je ja opet pitam hoćeš na tutu, ona kaže da i opet sjedne popiški se, ali sad hoće "piču" tj. priču - slikovnicu i tak mi dijete po pola sata sjedi na tuti i lista slikovnicu.


E sad, nije meni problem što ona sjedi pola sata na tuti i lista slikovnicu jer i popiški se ona, ali ne znam da li da je krivo da ona bude po pola sata na tuti iako je već u principu piškila odmah na početku? :|


Ima godinu i 10 mjeseci ako vam šta znači
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 11:03   #5659
Ja sam sa starijom citala Mali medo s pelenama..njoj je to bilo super,ali opcenito je uzivala u bilo kakvim slikovnicama..imala je tocno 2 godine kad je skinula pelenu,dobila za rockas gacice od nekoga i kad smo ih oprali odmah ih je zeljela obuci i maknut pelenu..tako da ne znam koliko je sama slikovnica imala utjecaja..
Sada mladji ima godinu i 4mj i naravno da je premali,ali kada ga gledam ovako zivahnog i da nema mira ni sekundu zamisljam si kako ce on uopce ikad sjest na par sekundi na miru da se popiski
__________________
L.D.M.
Olivera25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 16:25   #5660
Čitao dosta...

ovako, naš mali ima godinu i pol.
u nekoliko situacija nam je dao do znanja da je piškio, kakao.
nismo niti pokušali s odvikavanjem, al prošlo nam kroz glavu, ide ljeto, vrijedi pokušati... znam da je premali, realno na ljeto će 2 godine.

jedva čekam skinut mu pelenu pa da vidim šta će
mesojed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:02.